Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By mikrotalasna
#2784830
Nasla sam se na ovom sajtu jer nemam sa kime da razgovaram. Dolazim iz neke drugacije sredine i sve sto mi se desilo bas i ne mogu da ukapiram, pa se unapred izvinjavam ukoliko u daljem tekstu nekog nemamerno uvredim. U vezi sam sa momkom tri godine. Nedavno sam saznala da ga je pre pet godina oralno zadovoljio tranvestit. On(a) mu i dalje povremeno posalje poruku, u kojoj je on odbije. Medjutim, prosli vikend ga (ju) je moj momak pijan zvao. On(a) se nije javila ali pretpostavljam da bi doslo do neke vrste seksa da jeste. Jako sam zbunjena, on odbija da razgovara na ovu temu, tvrdi da je to bila greska, da ga tranvestiti ne privlace i da nije gej, ali ja zaista sa ovom situacijom ne umem da povezem momka koga poznajem. Zamolila bih vas za pomoc, savet, sta se u njegovoj glavi desava? Da li njega podsvesno privlace tranvestiti a boji se to da prizna zbog osude okoline? Imam milion pitanja a trenutno mi nista ne pada na pamet. Bukvalno sam sludjena. Hvala na bilo kakvom odgovoru ili savetu.
By Sixto
#2784831
Miko... na zalost niko ti ne moze dati taj odgovor osim njega samog. Pitanje je samo da li je spreman iskreno da prica o tome. Prenaglasenim reakcijama sama sebi minimiziras mogucnost da otvoreno kaze sta mu je u glavi.
Korisnikov avatar
By Insorcer
#2784832
Kapiram da bi na ovom mestu pre on dobio savet kako da utaji info od tebe, nego ti sa ovime.. Al, hajde.
Isto je kao da si potrčala kod dobrog mu prijatelja ili prijatlejice, pre njega, sa namerom da ti otkriju o njemu nešto što ti on (a možda ni sebi?), otkrio nije.

Tebi ne smeta tu ništa, čim odmah nisi pozdravila odnos sa njim.

Ako i ima neki problem, svakako nije tvoje da se tripuješ na sluđenost milionima pitanja, i taj ego obori malo... On je kakav jeste, tvoje je da prihvatiš čak i kada ne zna da saopšti, ili neće da ti saopšti tačno kakav je on to.

Dakle sestro, psihoterapeuta angažuj za ostale SVOJE nedoumice.


:sarana:
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2784834
Insorcer, ne vidim ovde neki razlog zbog kog bi Mikrotalasna trebalo da "obori ego" ili da ide kod psihoterapeuta. Tri godine su u vezi i partner ju je (potencijalno) pokušao prevariti, reakcija ove vrste je vrlo opravdana i kontam da nije materijal za terapiju ukoliko ne ostavi neke trajnije posledice. To što je momak potencijalno bisex i što je ta druga osoba transvestit je potpuno nebitna stvar, može ona njega da prihvati takvog kakav jeste ali to ne opravdava prevaru.

Elem, Mikrotalasna, Sixto ti je lepo rekao. Šta se u njegovoj glavi dešava možeš saznati samo od njega. Zato mu se obrati povodom ovoga mirno i otvoreno, burna reakcija može samo još veći jaz da napravi.

Takođe, razmisli o sledećim scenarijima:

1. Šta ako je to bio samo jedan izlet i zaista slučajan poziv?
2. Šta ako je to bio samo jedan izlet, a onda mu se sad vratila želja da to ponovi?
3. Šta ako je tvoj momak bisex i oduvek ima želju za drugim partnerom/partnerima (transvestitima, muškarcima, ženama.... nebitno) koju tokom veze još nije ostvario?
4. Šta ako je tvoj momak bisex i već duže vremena tajno ima odnose sa drugim partnerima?

Ne postoji pravilo koje kaže gde se povlači granica i kako se reaguje. Zavisi od skoro milion faktora - koliko je vaša veza ozbiljna, koliko ste oboje iskreni i koliko ste ubuduće spremni da budete iskreni, koliko je ko od vas spreman da se žrtvuje ili pogazi ponos radi opstanka veze, da li je narušeno poverenje, blablabla..... Neko bi bio spreman da oprosti i scenario broj 4, neko ne bi mogao ni prvi. Svaki izbor je legitiman.

Srećno! :zastava:
Korisnikov avatar
By LiPutta
#2784836
Eh, čini se da tih milion pitanja zauzimaju ogroman prostor na pameti, te nema mesta za ateriranje nečeg što nije pitanje...ne mogu da ne komentarišem :astral2:
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2784841
Zlatna ptica sve lepo rekao.

Ja bih dodao jos nesto: ako zelis da ti se otvori po tom pitanju mora da oseti u tebi stabilnost i podrsku. On je potencijalno podjednako zbunjen kao i ti, i to povodom svoje sopstvene seksualnosti a ne tudje, tako da zamisli kako se on oseca ako se ti ovako osecas. Puno razumevanja i bez osuda i predrasuda i vremenom ce se otvoriti. Podrska ne znaci "super je to, slobodno imaj sex s drugim ljudima", to vec spada u domen neke vrste poligamije, vec "seksualnost je fluidna i tvoje zelje nisu nenormalne, svaka tvoja zelja je ok jer je tvoja".
By Sixto
#2784843
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784841#p2784841]Anhedonie napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784834#p2784834]ZlatnaPtica napisao:[/url]...
Elem, Mikrotalasna, Sixto ti je lepo rekao. Šta se u njegovoj glavi dešava možeš saznati samo od njega. Zato mu se obrati povodom ovoga mirno i otvoreno, burna reakcija može samo još veći jaz da napravi.

...
Zlatna ptica sve lepo rekao.

...
Ma jel vidis ti da se ti u stvari sve slazes samnom. Ti bre Sixta vorsipujes samo neces priznat hohstapleru jedan! :spank:

:lol:
Korisnikov avatar
By Srklet
#2784845
s druge strane, zasto bi se jos jedna zena zrtvovala da rijesava probleme jednog muskarca.
ti njemu ne dugujes razumijevanje i angazman, to je stvar tvoje odluke i dobre volje.
slazem se da treba smireno pristupiti i probati razgovarati, ali ako on nije u stanju iskoristiti tu priliku, nema razloga da ti sebe ikako zrtvujes njemu u korist i da toleriras nesto sto ti ne odgovara.
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2784847
Srklet napisao: ti njemu ne dugujes razumijevanje i angazman, to je stvar tvoje odluke i dobre volje.
To svakako.
Sixto napisao:
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784841#p2784841]Anhedonie napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784834#p2784834]ZlatnaPtica napisao:[/url]Sixto ti je lepo rekao.
Zlatna ptica sve lepo rekao.
Ma jel vidis ti da se ti u stvari sve slazes sa mnom. Ti bre Sixta vorsipujes samo neces priznat hohstapleru jedan! :spank:

:lol:
Slika
(c)madonna
Korisnikov avatar
By Insorcer
#2784850
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784834#p2784834]ZlatnaPtica napisao:[/url]:
Ptico, zar je moguće da tebi promiče da je pitanje seksualnosti lična stvar tog momka, ne njegove devojke.. Niti ikoga na ovom svetu.
Njeno je da vidi šta može sa time što ima, ako ne može ništa onda da tera dalje, ako može onda neka ne smara ni njega ni forum.

I da, ako ne znaš zaista jeste u pitanju naduvan ego kolikogod to zvučalo rogobatno, čim ne kapira dokle može nos gurati u tuđe stvari, i na koji način.

Ovde ona nema problem sem da nastavi vezu ili prekine. To je sve nje što se tiče.

A kada neko ima emocionalnih tegoba, psihoterapeut je najodgovornija pomoć koju može da si potraži.

Zamisli da tebe privatno neko razastre na tamo nekom forumu?!
A vi hranite takve sujete gde god stignete, nadam se da će i vas neko na analizu baciti, išćući milion odgovora.

:sarana:
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2784857
Insorcer, tebi promiče da se ja ne bavim pitanjem njegove seksualne orijentacije (niti smatram da je on obavezan da joj se poveri, no nakon 3 godine veze to bi, recimo, to bilo lepo od njega), nego pitanjem prevare. Ako su u monogamnoj vezi, onda se njegovo seksualno ponašanje nje itekako tiče, jer su se obavezali na isključiv odnos. Stoga, ako on planira nekakve izlete sa strane, jedino je fer da o tome sa njom porazgovara, pa da joj ostavi izbor da li želi da bude u vezi ili ne.

Niko ovde nikoga nije razastrao, jer su identiteti devojke i momka potpuno sakriveni; a ovo za sujetu i analize te ne kapiram, ali šta god.
Korisnikov avatar
By 李香兰
#2784864
^ learn to spell.

---

Prvo odluči se koje ćeš zamenice da koristiš za tu osobu. Ne kažem da je pogrešno da osobu oslovljavaš sa muškim zamenicama nego je ovako nakaradno a znamo da kad si pričala sa dečkom nisi govorila "ju je", "ga ju" itd. Izabrala si jednu pa je primeni i ovde.

Pretpostavljam da si koristila tako rodno neutralno nakaradne zamenice u ovom postu da se mi možda ne uvredimo jer je lgbt forum ali nema potrebe.

---

Ignoriši što ti Insorcer kaže, seksualna orijentacija tvog dečka ne treba da se prećutkuje kad ste u ozbiljnoj monogamnoj vezi. Ne zabavljate se tri sedmice nego kako kažeš tri godine. Posle toliko vremena, itekako je tvoj business. Jednostavno je zdravije za vezu, za tebe da znaš i za njega da ne krije. Oboje imate velike beneficije od iskrenosti.

S tim, treba naći lep način da se o tome priča. Daj mu do znanja da ti ne odgovara to što se to prećutkuje, i da imaš pravo da budeš zabrinuta zbog činjenice što je on sam zvao tu osobu prošli vikend posebno zbog aspekta prevare. Pijan ili ne, zvao ju je i treba da znaš zašto.

U isto vreme, imaj razumevanja da je to njemu veliki pritisak jer se verovatno plaši da ne počneš da misliš da je gej, da prestaneš da gledaš na njega na isti način i slično. Strejt muškarcima u ovoj sredini je to big deal ali morate da pričate o tome. Tako da samo nemoj da pristupaš tome napadno jer će se on pre tako otvoriti - na lep način.

Niko ovde ne zna ko je ta osoba, da li je transvestit, da li je trans žena. To samo tvoj dečko zna.

Ono što ti ja mogu reći iz dating iskustva, kao trans devojka, je da je seksualnost veoma fluidna. Tvoj dečko može biti strejt, a može biti i biseksualan. Ako imate ok seksualni aspekt veze, ja se ne bih toliko brinula (o njegovoj seksualnosti). Lično sam bila sa muškarcima koji su pre nego što smo stupili u vezu bili isključivo sa cis* ženama (a i trenutno sam), a bili i sa njima posle mene. A nisu bili sa muškarcem ili male-presenting osobom niti im to ikako leži.

Isključivo gej muškarce ne privlače trans žene, rodna eskpresija trans žene se ne poklapa sa stvarima koje oni traže.

Ovo što sam ja sad rekla za konkretno tvoju situaciju je jednim delom nagađanje s obzirom na toliko malo informacija koje mi ovde znamo. Ponoviću se, mislim da ključ tvog problema leži u zdravom razgovoru sa tvojim dečkom jer su ti svi odgovori tu. Samo pokušajte da nađete lep način da se razgovor desi.

Ovo što ti je i Srklet rekao je 100% validno. Na tebi je šta ćeš da radiš. Čim to tako izbegava, ne ponaša se baš najbolje i ja lično ne znam da li bih imala vremena i volje da to trpim. Ali ipak, veza je ozbiljna i traje tri godine i možda bi vredelo da se to reši.



*cis žena znači žena rođena biološki kao žena, ako nisi upoznata sa terminologijom čisto da ti bude jasnije o čemu govorim.
By mikrotalasna
#2784866
Prvo svima da se zahvalim na odgovorima. Najveci problem u svemu je sto sam se smatrala za osobu veoma sirokih shvatanja. Da je u pitanju muska osoba, a ne trans, sve bi mi bilo jasno. Ipak, ovo je skroz novo za mene i ne znam kako da se ponasam. Jesam planula na prvu loptu znam da je to bila greska i da mi se zbog toga i nije odmah otvorio ali proslo je nekoliko dana i ja sam se smirila, spremna sam na otvoren razgovor, ali izgleda da on nije. Sve sto je rekao ukazuje na to da ga transeksualci zaista ne privlace i da nije gej, ali se ja i dalje pitam da li se on na taj stav i tu pricu odlucio zbog straha od mog napustanja ili osude okoline. Da ne postoje ta neka pravila, da li bi on isto tvrdio? Ne mogu da razumem situaciju u kojoj sam se nasla, svakako da je monogamna nasa veza, a svakako da me se njegovi izleti ticu- sto zbog mog zdravlja jer ne koristimo kondom, sto zbog veze jer ne planiram poligamiju ni sa jedne strane. Uhvatim sebe da se kajem sto sam uopste kopala celu situaciju i sto sam bilo sta saznala. Pritom deluje mi nemoguce da je momak koji toliko voli zenski polni organ gej... lik uziva u lizanju vise nego ja, ponekad imam utisak. Samo zelim da se otvori i da bude iskren!!! Ne znam kako da ga opustim :( ne zelim da ga lazem jer ako se ispostavi da ga transeksualci privlace, da ne lazem sada ni vas, verovatno ne bih ostala sa njim... e da. Vazna stvar, kada je imao ovo iskustvo sa njim, imao je 19 godina pa to pripisujem mladosti i eksperimentisanju, samo me ubija taj poziv.
By mikrotalasna
#2784869
I jos nesto. Poznajem neke momke koji su imali iskustva sa tranvestitima i koji su strejt a otvoreno o svemu tome pricaju, kao o iskustvu. Moj momak to krije i niko, sem mene ne zna.
Korisnikov avatar
By Insorcer
#2784873
Devojka hoće pažnju, to je jasno, Da ovde mi neki imamo uvid u to kako, od nedavnog saznanja da je neka tranny-cura blajvnula ćunu u koju se tri godine monogamno klela, brine i kolika su joj neodgovorena pitanja i kakvi je sve crvi sumnje izjedaju. Da li je bilo jednom? Da li je bilo stalno? Zašto je zvala? Zašto nije odgovorio?

Glavom o zid curo, tamo su odgovori.


Dečko ima očito sasvim funkcionalno postavljeno u glavi sve glede te priče.... I nema ni najmanju obavezu da o tome govori.

:sarana:
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2784875
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784866#p2784866]mikrotalasna napisao:[/url]Samo zelim da se otvori i da bude iskren!!! Ne znam kako da ga opustim :( ne zelim da ga lazem jer ako se ispostavi da ga transeksualci privlace, da ne lazem sada ni vas, verovatno ne bih ostala sa njim
zasto bi bio iskren ako iskrenost vodi ka kaznjavanju u vidu ostavljanja? takav stav nikako ne opusta i odlika je nerazumevanja - kad bi razumela ne bi osudjivala. ne znam zasto ne bi ostala s njim, to sto ga privlaci nesto ne znaci da ce ikad reagovati na tu privlacnost. razmisli o tome, ipak nije puno vremena proslo da se i tvoje emocije slegnu.

naravno, ovo sto je srklet rekao stoji. ja bih definitivno trpeo, i to ne samo da bih trpeo vec bih se radovao sto postoji ceo novi deo licnosti tvog decka koji ne poznajes i koji je tu za otkrivanje, postoji sansa da ga bolje i dublje upoznas i razumes sto je neprocenjivo u odnosu izmedju dvoje ljudi, pogotovu u duzoj vezi, i pritom pomognes da shvati sam sebe - takve stvari ljudi nikad ne zaborave i zauvek cene. al to sam samo ja.

tvoj decko sigurno nije gej, da jeste ne bi ni bio s tobom jer si zensko. sto ti je vec 李香兰 napisala, on moze da bude ili strejt ili bisex. sta god da je, i dalje je ista osoba sa kojom si vec 3 godine.
By mikrotalasna
#2784879
Ja ovde nisam dosla zbog paznje, da mi je potrebna paznja ne bih se krila po internetu vec bih javno pricala sa svima koje poznajem. Ja sam ovde sludjena. Ostavila bih ga zato sto ne zelim da za 15 godina prsne i odluci da me prevari jer je to godinama potiskivao. Istina, moze on i sa zenom da me prevari bilo kada, ali je transeksualac ono sto on zaista zeli, ja kao zena nemam sta da radim u toj vezi. Ne zelim tek tako da ga ostavim tj ni ne mogu, tri godine nisu mala stvar, skoro pa da zivimo zajedno vec dve. :glupavsam:
By mikrotalasna
#2784880
Anhe doni, ova situacija me i plasi jer mi se cini da ne poznajem osobu sa kojom sam tri godine, ko zna sta jos krije od mene
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2784883
i dalje je isti decko s kojim si, nista se nije promenilo osim tvoje slike o njemu

a ovo ko zna sta jos krije, verovati nekome da ne krije nista se zove poverenje

ne verujem da je ovu situaciju o sebi krio od tebe namerno, vise mi deluje kao da ne zeli ni sam sa sobom da razmislja o tome, njegovo cutanje nije usmereno protiv tebe. opet, ukoliko ce dobiti kaznu za iskrenost onda ne mozes ni da ocekujes da bude iskren.

situacije poput ovih ili ojacaju vezu ili je razbiju. ishod zavisi od oboje.
Korisnikov avatar
By 李香兰
#2784884
čisto da se razumemo anhe, ja sam rekla da postoji mogućnost biseksualnosti čisto onako, nevezano za trans aspekat jer to ne uključuje biseksualnost po defaultu. pokušavajući da naglasim da gej sigurno nije.

što se tiče devojke, ona pored dečkovih ima i probleme of her own. niko je ne tera da ostaje sa nekim jer se muškaracu sviđaju i trans žene. niti treba. ali ne treba ni da očekuje razumevanje kad ga sama nema sa te strane.

pravo da ti kažem i žao mi je što sam joj napisala onaj prvi post, tačno ću da ga izbrišem. videći kakav mindset drži, i usporedbe kao "pa znala sam i strejt momke koji su eksperimentisali da transseksualcima ali to je iskustvo" .... pa onda "pa on je imao 19 godina tada eksperimentisao" šta smo mi? human tools for sexual experimenting? bože dragi, srbija.

ne zaslužuješ ti vezu period
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!