Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Iskustva, podrška, ...

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2756957
ZX5. ti si klasičan primer poltrona koji je navikao na status quo koji ga ugnjetava, ali nema hrabrosti da bilo šta uradi po tom pitanju, pa si obrezao u izgovore i mehanizme odbrane kojima taj svoj kukavičluk opravdavaš, i sve ćeš učiniti da dokažeš da nema svrhe da se status quo promeni. Jer ako to ne uradiš, to će značiti da XY godina već živiš u zabludi.

Prihvatio si diskriminaciju, odbacivanje i nasilje homofoba kao nepromenljivu, normalnu stvar, i u skladu sa tim izgradio celu ovu svoju priču. Ona ne pije vodu, jer homofobija nije normalna, nepromenljiva stvar. Ona je nenormalna, i ona se može promeniti, utišati, vremenom i iskoreniti. A to se radi tako što postaneš promena koju želiš da vidiš. A prvi korak ka tome je da budeš out.

Poyy
Korisnikov avatar
By ZX5
#2757058
[url=http://www.gay-/forum/viewtopic.php?p=2756957#p2756957]ZlatnaPtica napisao:[/url]ZX5. ti si klasičan primer poltrona koji je navikao na status quo koji ga ugnjetava, ali nema hrabrosti da bilo šta uradi po tom pitanju, pa si obrezao u izgovore i mehanizme odbrane kojima taj svoj kukavičluk opravdavaš, i sve ćeš učiniti da dokažeš da nema svrhe da se status quo promeni. Jer ako to ne uradiš, to će značiti da XY godina već živiš u zabludi.

Prihvatio si diskriminaciju, odbacivanje i nasilje homofoba kao nepromenljivu, normalnu stvar, i u skladu sa tim izgradio celu ovu svoju priču. Ona ne pije vodu, jer homofobija nije normalna, nepromenljiva stvar. Ona je nenormalna, i ona se može promeniti, utišati, vremenom i iskoreniti. A to se radi tako što postaneš promena koju želiš da vidiš. A prvi korak ka tome je da budeš out.

Poyy
Da si pažljivije čitao komentare, shvatio bi da nisi u pravu ni za jednu napisanu rečenicu. Ja nisam rekao bilo šta od toga što si napisao. Ili slabo kapiraš, ili ne umeš da čitaš... Ili si ipak glup? :) Poenta onoga što sam odgovorio onome ko je pitao da li je lik gay jeste da je SADA previše rizično samo da nekome o kome ništa ne zna priđe, pogotovu u kafiću (u kome predpostavljam da ne bi bili sami). A ostatak: poenta je da ono što se sada radi ne vidim kao pravi, dobar i efikasan način rešavanja problema. To da sam homofobičan (autohomofobičan) nema nikakvog smisla, jer da je tako, ne bih pre svega bio ovde i sa homoseksualcima ćaskao, nego ih izbegavao u najširem luku, a ne bi mi ni roditelji i društvo znali da sam gay. To što ne želim da svako zna je iz praktičnih razloga. Svestan sam u kakvom društvu živim i ne želim da mi bilo ko sudi dok me ne upozna, ako bude bio vredan toga da mu kažem, reći ću... Neću da mi se bilo gde, bilo kakva vrata zatvaraju zbog moje seksualne orjentisanosti i ko to ne može da razume, glup je. Prosto. :) :zastava:
A Srklete... Kako si znao koja mi je slaba tačka? ;)
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2757060
Evo, da ne ispadne da sam glup i da ne umem da čitam, ja ću lepo da te citiram:
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2757058#p2757058]ZX5 napisao:[/url]
1. SADA [je] previše rizično da nekome o kome ništa ne zna priđe.

2. Ono što se sada radi ne vidim kao pravi, dobar i efikasan način rešavanja problema.

3. To što ne želim da svako zna je iz praktičnih razloga.

4. Svestan sam u kakvom društvu živim i ne želim da mi bilo ko sudi dok me ne upozna.

5. Neću da mi se bilo gde, bilo kakva vrata zatvaraju zbog moje seksualne orjentisanosti.
1. Prihvatanje statusa quo u kome je normalno biti diskriminisan od strane homofoba.

2. Izgovor da ne učestvuješ u promeni statusa quo.

3. Opet prihvatanje statusa quo + poltronski stav.

4. I opet prihvatanje statusa quo + poltronizam + kontradiktornost (neću da mi sude dok me ne upoznaju, ali neću ni da me upoznaju)

5. Sve navedeno.

:sesir:
Korisnikov avatar
By ZX5
#2757065
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2757060#p2757060]ZlatnaPtica napisao:[/url]Evo, da ne ispadne da sam glup i da ne umem da čitam, ja ću lepo da te citiram:
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2757058#p2757058]ZX5 napisao:[/url]
1. SADA [je] previše rizično da nekome o kome ništa ne zna priđe.

2. Ono što se sada radi ne vidim kao pravi, dobar i efikasan način rešavanja problema.

3. To što ne želim da svako zna je iz praktičnih razloga.

4. Svestan sam u kakvom društvu živim i ne želim da mi bilo ko sudi dok me ne upozna.

5. Neću da mi se bilo gde, bilo kakva vrata zatvaraju zbog moje seksualne orjentisanosti.
1. Prihvatanje statusa quo u kome je normalno biti diskriminisan od strane homofoba.

2. Izgovor da ne učestvuješ u promeni statusa quo.

3. Opet prihvatanje statusa quo + poltronski stav.

4. I opet prihvatanje statusa quo + poltronizam + kontradiktornost (neću da mi sude dok me ne upoznaju, ali neću ni da me upoznaju)

5. Sve navedeno.

:sesir:
Prihvatanje bilo čega briga za svoju sigurnost? Ili je to normalna stvar? Ako će neko da te BUKVALNO ubije, ne vidim koliko je realno da bilo šta pokušavaš i glumataš heroja... A kao što rekoh jednom od vas NISAM VIDEO DA SE BILO KAKO BORIŠ, NISAM VIDEO NA VESTIMA ILI BILO GDE ČUO DA JE NEKO IŠAO ULICOM, A NI TI SE NE HVALIŠ DA SI TO RADIO... Pa... Šta si uradio toliko (ne)značajno pa sa tim pravom sereš? Šetkao si se sa torbicom okružen policijom??? He - he BRAVO ZA TEBE! Ili si nešto hrabrije uradio? Da čujem? :) ;)
Korisnikov avatar
By ZX5
#2757066
Usput... SASVIM JE NORMALNA STVAR da pored ovoliko takvih pedera kao što ste vi ovde, mi normalni se krijemo i bežimo. Zaista ne želim da me bilo ko poredi sa vama ili stavlja u isti kalup. Da vas je malo manje ,,JK FANATIKA" možda bi se nešto i promenilo. :) :*
Korisnikov avatar
By Noctis Lucis Caelum
#2757068
Ok, ali zašto ste ti, normalan peder, došli ovde kod nas nenormalnih pedera onda?
Korisnikov avatar
By Srklet
#2757071
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2757066#p2757066]ZX5 napisao:[/url]Usput... SASVIM JE NORMALNA STVAR da pored ovoliko takvih pedera kao što ste vi ovde, mi normalni se krijemo i bežimo. Zaista ne želim da me bilo ko poredi sa vama ili stavlja u isti kalup. Da vas je malo manje ,,JK FANATIKA" možda bi se nešto i promenilo. :) :*
ono što je meni super je da ti još nisi shvatio političku poziciju s koje te se kritikuje. ^^
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2757074
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2757065#p2757065]ZX5 napisao:[/url]
Prihvatanje bilo čega briga za svoju sigurnost? Ili je to normalna stvar? Ako će neko da te BUKVALNO ubije, ne vidim koliko je realno da bilo šta pokušavaš i glumataš heroja... A kao što rekoh jednom od vas NISAM VIDEO DA SE BILO KAKO BORIŠ, NISAM VIDEO NA VESTIMA ILI BILO GDE ČUO DA JE NEKO IŠAO ULICOM, A NI TI SE NE HVALIŠ DA SI TO RADIO... Pa... Šta si uradio toliko (ne)značajno pa sa tim pravom sereš? Šetkao si se sa torbicom okružen policijom??? He - he BRAVO ZA TEBE! Ili si nešto hrabrije uradio? Da čujem? :) ;)
Tom logikom ni crnci, ni žene, ni bilo koja druga marginalizovana grupa na svetu nikada nije trebalo da se pobuni i izbori za svoja prava, jer koliko god da su obespravljeni i ugnjetavani, eto, bar neće niko bukvalno da ih ubije. Kao što rekoh - poltronizam.

Takođe, niko ovde ne govori da moraš da se javno boriš i pojavljuješ u medijima. Ako ti je bitno, ja lično jesam imenom, prezimenom i fotografijom stao iza svojih reči u intervjuu za GS portal, a u ovoj temi su ti se obratili i LGBT aktivisti.

Ali to svakako nije poenta.

Poenta je u tvom načinu razmišljanja u kom si po defaultu građanin drugog reda koji mora da se skriva, laže i živi u (nerealnom) strahu da će ga neko ubiti, i pritom ubeđuješ druge da je to ispravno. To nije ispravno. To je poltronizam, kukavičluk, autohomofobija. Pritom je potpuno razumljivo što se tako osećaš i ponašaš, jer ti je homofobično heteronormativno društvo nametnulo takav obrazac ponašanja, ali propagiranjem toga ti postaješ upravo jedan od tih koji nameće. I to je pogrešno. I tužno.

Ono što smo svi ovde uradili, a ti nisi, je prosta stvar - ne lažemo ljude oko sebe, i stajemo na crtu svakome ko nas pokuša uvrediti, povrediti, diskriminisati. Svako od nas je kroz razgovor i svojim ličnim primerom desetinama ljudi oko sebe promenio stav o LGBT ljudima. Za to je potrebna količina hrabrosti koju ti, u ormaru, ne možeš ni da zamisliš. Svakako više hrabrosti od ćutanja, laganja, skrivanja.
ZX5 napisao:Usput... SASVIM JE NORMALNA STVAR da pored ovoliko takvih pedera kao što ste vi ovde, mi normalni se krijemo i bežimo. Zaista ne želim da me bilo ko poredi sa vama ili stavlja u isti kalup. Da vas je malo manje ,,JK FANATIKA" možda bi se nešto i promenilo. :) :*
Prvo, potpuno pogrešno si nas okarakterisao.
Drugo, čak i da jesmo svi JK fanatici i šta god da podrazumevaš pod terminom 'pederi kao što ste vi ovde', sasvim je nenormalna stvar da se zbog nas 'takvih' ti skrivaš i bežiš. To ti je tek neka nova dijagnoza koja opet ima dosluha sa poltronizmom, ali ne bih ulazio u to, deluješ mi kao izgubljen slučaj, i ova količina teksta je previše truda s moje strane.
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763019
Oh,vidim da ste bili aktivni od kad me nema, no im'o sam obaveze pa sam morao da vas napustim na kratko.. :D U sustini, glup si kao i ostatak ljudi ovde... A to nije zbog onoga sto radis, govoris, pises... Nego upravo zbog onoga sto, kao i ostatak, ne radis... Ne citas. :D
Kada bi uzeo i seo u miru sam sa sobom, uz eventualno neku rakiju da ti smiri te zivce i procitao moje komentare shvatio bi da su oni samo dobronamerni saveti decaku koji je pitao da li da na sred ulice startuje lika koga ne poznaje. To sto mu je decko fizicki privlacan, a kao sto rekoh svi, a pogotovo mi pederi sebi dajemo za pravo da se svidjamo svima koji se nama svidjaju, nista ne znaci... Prebice ga... Dete ima, ako se dobro secam 18 godina ili tako nesto... Sta mu treba ta trauma u zivotu da ga neko vec sa 18 uznemirava, zlostavlja, proziva, mozda siri glasine i zagorca mu zivot... Ja ne znam sta vi smatrate ormarima, ormarusama (ili kako god), ali da si lepo uzeo i citao umesto sto seres ovde bespotrebno, onda bi i procitao to da sam ja za ljude koji su totalno nebitni u mom zivotu ta ormarusa... Ljudi koji zasluzuju da znaju o meni mnogo toga, znaju, recimo porodoica, recimo pojedini drugovi i drugarice... Moj stav prema pederskom svetu se ne menja u odnosu na drustvo u kome se nalazim. Ja i medju strejt ljudima zastupam gay prava, odnosno slobodu na izbor ko ce koga da voli i nemam problem sa time jer me svi kao takvog i poznaju, nekoga ko nikada ni protiv koga nista nije imao i nikada mi niko nije zamerao sto je meni ,,gay okay", a druzim se sa prilicno zajebanim ljudima... Ali ono sto se pokazuje na gej paradi daleko je od ljubavi, od necega sto treba tolerisati. To su samo blud i razvrat. Cak sam i sa klasicnim ,,zemuncem" (pod time mislim na decka koji je ono, zurke, poroci, tuce svako trece vece) imao debatu na temu homoseksualizma i pomogao mu da shvati da se njega ne tice to ko sa kime sta radi... Naravno da mu nisam rekao bilo sta o meni, ali to je jer decko ie bitan u mom zivotu... Ne znaju da sam peder ljudi do kojih mi je vise stalo, a ne on... I to zato sto to smatram privatnim zivotom, ni meni strejt ljudi ne dolaze da me obavestavaju da su strejt... Zasto bih ja bilo koga obavestavao da sam gej? O.o Besmislica.
No, da se vratim na temu, kao sto rekoh, da si pazljivo citao brdo mojih komentara, shvatio bi da tu nem nikakve homofobije, autohomofobije, prilagodjavanja ,,heteroskesualnom belcu" kao glavnoj karici lanca naseg drustva itd... Vec govorim o tome da gay parada ako menja misljenje ljudi, to je onda na gore... Moje religijsko opredeljenje nije bitno, ali ovakav naslov ( http://www.telegraf.rs/vesti/358249-bru ... adi-ponosa" target="_blank ) je nedopustiv... Ovo nije karikatura, ovo nije sala, ovo je iskopavanje ociju, provokacija i samo jos jedan povod drustva da VAS mrzi (ne spadam u ljude koji su ovo odobrili).
A to sta ce neko da radi sa svojim zivotom, kome ce da se otvara, mene se ne tice... Ja samo pitam jedno pitanje,... Ako ste toliki borci, kao te zene ili ti crnci... ZASTO, ALI ZASTO ONDA IMATE MUDA DA ,,PRAVITE PROMENE" JEDINO KADA STE OKRUZENI POLICIJOM? Zasto niko to ovako ne uradi, uzme zastavu i prosta gradom, svaki dan po dvoje... JER NEMATE MUDA i ne radite zapravo nista, nego samo uzimate pare koje salje evropska unija zarad nekih drugih ciljeva (ne mislim na tebe jer ne znam ko si, vec na organizatore parade), a pritom ni ne kapirate da ta mala zarada koju ostvarite nije nista u odnosu na to koliko dobijaju oni koji vuku konce... Moj savet je bio za decka da se ne otvara nekome koga ne poznaje jer je to ludilo... Ok majci da kaze, majka voli dete bez obzira na sve... Ok i ocu i drugu i sestri... Ali da kaze nekom random liku koga je 3 puta video u kaficu? AMAN.
Uozbiljite se malo... Kada budete hteli da donosite prave promene i da zaista radite na pokretanju pitanja da se neke stvari u drzavi Srbiji menjaju, ja cu cak i da se prikljucim... A da idem da mlataram nekom zastavom da bi tamo neko negde nesto postigao, kao sto to vi radite? Plju! Sram vas bilo. Samo me zanima gde su te promene o kojima toliko pricate, za 15 godina ni jedan jedini zakon nije donesen i nije vas sramota da serete, bagro!
Promene se ne rade nasilnim putem... Nasilje izaziva nasilje, a izaci na ulicu nezeljen i provocirati nekoga ismevajuci bilo sta na nacin koji samo vi razumete je bezobrazluk!
UNESITE MALO MIRA U ZIVOTE... Ljubav, ljudi... LJUBAV. Ne blud. ;)
Vise nezne muzike, manje Sodome i Gomore i shvaticete o cemu pricam... Tada se mozda nesto i promeni, pa da startujemo te zgodne decake po kaficima! :)
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763028
ne, tu je ruzno ispala..
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763031
ne znam namenu i njenu povezanost sa bilo cime..
Korisnikov avatar
By Dark Walker
#2763033
Ona je fotogenična i uvek ispadne dobro, samo mi se ne sviđa "kontekst" zato što ne volim sahrane i stvari koje imaju veze sa smrću. :neznam:
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2763043
Evo i mene na ovoaj temi elem kod mene u naselju yivi jedan covek stariji je od mene dosta on bukvalno zivi ulaz do ulaza i pune dve godine kada god prolazi pored mene on me gleda ravno u oci naravno posto sam debil mene je blam da pocnem konverzaciju sa njim te jadan cekam i nadam se da ce se desiti nesta spontano ne bi li poceli spiku....bas sam jadan
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763046
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2763043#p2763043]Zvonki napisao:[/url]Evo i mene na ovoaj temi elem kod mene u naselju yivi jedan covek stariji je od mene dosta on bukvalno zivi ulaz do ulaza i pune dve godine kada god prolazi pored mene on me gleda ravno u oci naravno posto sam debil mene je blam da pocnem konverzaciju sa njim te jadan cekam i nadam se da ce se desiti nesta spontano ne bi li poceli spiku....bas sam jadan
Zasto je problem zapoceti pricu sa nekim? Ja sam zapoceo razgovor bas preksinoc sa deckom kog nikad nisam vido, na sred ulice... Ono, trazio mi cigaru, ja mu dao, on kao jel cekas nekog itd... I tako poceo razgovor... Na kraju ispade da ce pokusati da mi sredi posao, ako bude mogao... :) Ja ne govorim o tome da niko nikad nikome ne bi trebalo da se obrati... Sto ga ne bi sa nekom nebitnom pricom sacekao? Ima brdo nacina... Ja samo govorim da je jako rizicno nekoga muvati na sred ulice direktno... Uvijeno je okej, jer ako nisi ono u suknji on ako je strejt nema sanse nikada bilo sta da posumnja jer hetero mozak ne razmislja na taj nacin... Ako je gay, mozda se nesto i desi. Pa srecno. :) Ali opet, moj savet je da uvek budes pazljiv i nesto konkretnije ne preduzimas dok ne budes siguran. :veverica:
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2763047
Nece da moze jer pod prvo ovaj decko ovde ne muva se sa bilo kim,taj covek moze da mi bude cale
A kao drugo to gledanje trajhe vise od dve godine da sam izgubio zainteresovanost,da je trebalo da se desi bilo sta desilo bi se do sada,samo sam eto opisao tako nesto radi piskaranja
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763049
Pa brzo gubis zainteresovanost. XD
Korisnikov avatar
By ZX5
#2763051
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2763048#p2763048]李香兰 napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2763019#p2763019]ZX5 napisao:[/url][insert puna tri metra nerazdvojenog teksta pa cak ni u bar dva paragrafa]
U kom svetu ti živiš gde će neko ovo da pročita?
Da budem iskren, apsolutno je nebitno ti da procitas... Ili bilo ko... Ali to ne govori o meni. :*
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2763053
koja je poenta pisanja onda

koja je poenta foruma

koja je poenta zivota?

Slika
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2763054
Joj koliko vas je u pičku materinu. Ne mogu ja ovo. Čim neko krene da pljuje po paradi i potencira stereotipe da su pederi JK fanatici, bludni, ovakvi onakvi - odmah mi je jasno da lik generalno nema pojma o pojmu. Peder okružen zemuncima i 'prilično zajebanim likovima' bez dodira sa drugim LGBT ljudima, tvoje rezonovanje ne čudi i zapravo je vrlo izlizana priča. Nemam živaca.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!