Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By jukie
#2069212
Evo gledam na TV emisiju o festivalu nauke i krivo mi je što nisam išao...
:sigh:
Ko je bio i kako vam se dopalo?
Korisnikov avatar
By KiWi
#2069217
Ja sam kupio karte .. Karte su 300 dinara i sastoje se zapravo od 3 karte, jedna karta za svaku lokaciju. Pošto juče nisam stigao, a danas i sutra neću biti u Bgd, ustupio sam karte, ali utiske još nisam čuo. Kad čujem, javim.

Inače, ja sam kupio karte na blagajni Doma Omladine, a blagajnica je prokomentarisala da od svih karata koje prodaje, ove za FN idu najbolje
Korisnikov avatar
By BabyBlue
#2326594
isla sam ja, bilo je bas super...bilo je puno posjetilaca :]
Korisnikov avatar
By SnakeCharmer
#2327273
Pa nije lose, mada vec znam sve na pamet...
Čak sam 10ak minuta menjao druga na štandu.
Korisnikov avatar
By KiWi
#2327304
Moji sestrići išli i ove godine ... Ili deca imaju amneziju ili je svake godine sve zanimljivije. Svaki ponaosob me zove da se zahvali za kratu jer se super proveo :) Pačići mali :D
Korisnikov avatar
By SnakeCharmer
#2327311
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2327295#p2327295]speedygonsales napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2327273#p2327273]SnakeCharmer napisao:[/url]Pa nije lose, mada vec znam sve na pamet...
Čak sam 10ak minuta menjao druga na štandu.

Ааа, није све исто. Ове године је била тема "Лажног осмеха"! :)
To nisam video, sem ako ne mislis na predavanje ,,Umetnost laganja" to sam slusao i dopalo mi se.

Jao, znam to za lažni osmeh sad sam se setio, nisam se nesto zaustavljao, bilo je milion dece.
Dobra je bila speleologija (nije nauka o spelovanju), hemija, fizička hemija sa onim mestom zločina, oni žvucnici sa nenjutnovskim tečnostima koje skakuću, mali pacovski organi na štandu inst. Siniša Stanković, postavka sfere...
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327318
Хаха, познато ми је шта је спелеологија. :)

Ниси слушао Секцију за неуронауке? Е, бзвз... :) Било је баш занимљиво.

Прича о томе како препознати лажни а како искрен осмех. Био је и други део презентације у коме се говорило о "две личности у једној".
Наиме сликају те и од две леве и две десне половине лица добију слику. Запањио би се различитошћу израза лица када се споје две исте стране.
Ово се објашњава постојању "две личности", по једном у свакој хемисфери. :)
Korisnikov avatar
By SnakeCharmer
#2327332
Evo sad sam procitao program za neuronauke, mislio sam da je bas za klince nesto. Ovo za dve ličnosti u jednoj mi je malo bzv, znam za onu foru o simetriji lica i privlačnosti pa su to testirali u brainiacu i ispostavilo se da je glupost.
Glupo mi je to sa ličnostima po hemisferama, kad je leva hem ta koja je ,,zadužena" za svest o sebi, a desna ima manje ulege u tome.
Kad neko ima infarkt mozga, a krvarenje ili nekroza su u levoj hem, može da izgubi osećaj o sebi, percepciju sebe, granica tela itd.
Mnogo dobar TED talk priča žena neurobiolog kako je doživela šlog http://www.ted.com/talks/jill_bolte_tay ... sight.html
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327391
Слажем се са тим да је доминантна хемисфера она која води главну реч. Притом то не мора бити обавезно лева. Иако је учесталија сасвим равноправно доминантна може бити и десна хемисфера.

Управо због те чињенице је занимљива ова серија експеримената. Једна хемисфера је одговорна за мимику једне стране лица а друга за мимику друге. Ако су мимике различите (што је невидљиво и суптилно када чоека гледамо у "природном" светлу а видимо ако преклопимо две леве и две десне стране) ипак стичемо утисак да хемисфере имају штогод различита "мишљења". :)
Korisnikov avatar
By Hellas
#2327394
Leva i desna strana lica Kostunice se dosta razlikuju. Kada se obraca narodu snimaju s leve strane, jer desna polovina prica istinu. :pokusavambitsmesna:
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327405
:smeh:

Мени он изгледа као да има парализу оба фацијална живца. Сва она кожа што виси не може бити пуки производ старења... :D
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327409
Ју, шалу на страну, он заиста изгледа као да има десну централну парализу фацијалиса.

Slika
Slika
Korisnikov avatar
By SnakeCharmer
#2327413
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2327391#p2327391]speedygonsales napisao:[/url]Слажем се са тим да је доминантна хемисфера она која води главну реч. Притом то не мора бити обавезно лева. Иако је учесталија сасвим равноправно доминантна може бити и десна хемисфера.

Управо због те чињенице је занимљива ова серија експеримената. Једна хемисфера је одговорна за мимику једне стране лица а друга за мимику друге. Ако су мимике различите (што је невидљиво и суптилно када чоека гледамо у "природном" светлу а видимо ако преклопимо две леве и две десне стране) ипак стичемо утисак да хемисфере имају штогод различита "мишљења". :)
Nisam tako mislio, ne da dominantna hemisfera vodi ličnost, nego bez obzira koja je dominatrix :smilegrin: leva hem je odgovorna subjektivne lične doživljaje. Evo meni levorukom je desna hem dom, ali mi je ličnost određena levom hem.
Ovaj eksperiment sa mimikom zvuči interesantno žao mi je što nisam video.
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327420
Па то ти кажем. Ако видимо да је мимика другачија можда утврдимо и да је психа различита у хемисферама. Тренутно то није научни постулат пошто је то немогуће лабораторијски проверити и открити али једног дана...
Треба бити open minded... :D

У крајњем случају чак ни феномени "фантомских удова" још нису откривени. :)
Korisnikov avatar
By SnakeCharmer
#2327425
Misliš fantomski bol posle amputacije? Čini mi se da je to objašnjeno.
Ali svakako treba biti open minded.
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327441
Па није обавезно бол.
Данас се синдроми Фантомског уда и Бола фантомског уда раздвајају премда се, у већини случајева, преклапају.

Синдром фантомског уда је шири појам и описује доживљај присутности (покрета, додира, притиска па и бола) непостојећег уда. Постоји пет теорија које ово "објашњавају" као што су теорија резидуалних нерава, кортикалне рорганизације или теорија соматске меморије али се свака од њих базира на прилично лабавим аргументима. Сигурно да у некој од њих лежи дефинитивно решење али још, нажалост, нема дефинитивног одговора!
Теорија инфламације је, рецимо, претпостављала да пресечени нерви долазе у стање упале и онда погрешно обавештавају мозак. Предложени модел лечења било је додатно скраћивање удова у нади да ће се пресећи и проблематични нерви али такав терапијски приступ није дао никакве резултате, штавише, понекад је и егзацербирао стање.
Korisnikov avatar
By harlequin
#2327528
@ Speedy Slazem se, SSNN i testiranje su bili osvezenje, dosta starih postavki.

Ipak, najbolji deo je bio u SKC-u, posebno debate(ako izuzmemo tetu koja ih je vodila katastrofalno lose).

Debata "Nauka vs religija" je bila nalik emisiji Jerry Springer-a, aplauzi, dobacivanja, naravno i argumenti vredni paznje. Volela bih da se vise ovakvih susreta odvija na festivalu i da se omoguci nekako ulazak na predavanja sva tri dana...
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2327748
Јао, баш ми је драго што ти се свидела поставка.

Ускоро ће у организацији ССН-а бити организована серија предавања из психоанализе која ће се водити око филмова у којима су представљени психијатријски случајеви (нпр. блистави ум).
Наиме, уз филмове психијатри ће коментарисати и објашњавати како се болест развија, шта се дешава и сл. Требало би да буде занимљиво.
Ако си заинтересован јавићу ти датум првог предавања. :)
By whacked
#2860250
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
By whacked
#2923282
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!