Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Aktuelnosti javnog zivota

Moderatori: Stripi, Moderators

Korisnikov avatar
By *deni*
#2310671
Herald napisao:.... ali geneticki gledano trebalo bi da uzmes i pripadnost, za pocetak, turskom narodu. Sve ti fasisti veruju da su pripadnici jedne nacije, a realno imaju vise nacija u sebi.
Pa to k'o Hitler i teta Božen.
Prvi se zalagao za čistu rasu savršenih ljudi, a sam je izgledao kao kravlji abortus, a druga reklamira preparate za mršavljenje, iako sama ima 100 kila. :ozbiljan:
Posle 500 godina pod Turcima, nema ovde u Srbiji tog majčinog sina koji je čistokrvni Srbin.
Korisnikov avatar
By Vel boy
#2310742
barni011 napisao:Ne kapiraju oni to...ovde kad se postavi neka ovakva tema diskusije se svede na to, kako ih nije sramota, uaaaa itd.
a kada sam otvorio temu LGBT stranka, sa ciljem da otpocenemo diskusiju o ulasku i izvrsnu vlast te uticati na ovakve stvari, onda ti isti su i tamo vikali uaaa.
Dok ne ukapirate da se parada u Srbiji odrzava ili ne odrzava zato sto je to politicka volja, da ovakve nacisticke organizacije deluju po istom principu politicke volje vladajujuce vecine, mozeta samo da jaucete za drugo niste ni sposobni.
Ej pa neonacisticke stranke ce na sledecim parlametarnim izborima imati listu, a vama je nepojmljivo da gej populacija sa odredjenim drugim ugrozenim grupama udje u tu trku.
Samo vi paradirajte i gledajte dogodine za skupstinskim stolicama fasiste.
Al sto jes jes tad ce biti najvise posla za nevladine organizacije, ima se opare.

barni 011, lepo ti je bilo objashnjeno u onoj temi je da je gej stranka lepa zamisao ali da je chinjenica da bi to samo dodatno getoiziralo gej populaciju. ni u progresivnijim drushtvima gde je gej populacija u boljem polozaju se nije ishlo na takvo drushtveno-politichko getoiziranje vec na UKLJUCHIVOST gej populacije u postojecim strankama i organima politike i drushtva. istina, najvecom vecinom se radi o progresivno-liberalnim i umereno levicharskim strankama i pokretima.
a umesto ovog tvog posta barni 011 mogao si da dash analizu drushtveno politicke korupcije i pro-desnicharske naherenosti u srpskom drushtvu.
Korisnikov avatar
By barni011
#2310755
Nije se dovoljno raspravljalo. Desetak postova su odgovorili na temu ostalo hejteri i spam.Getoizacija nije dobra to stoji ali nju zapravo imas sad.A to se moze prevazici.Sta je getoizacija ako ne obelezavanje jedne grupe ljudi ne dozvoljavajuci im da ucestvuju u drustvenom zivotu.Dakle potrebno je uci u institucije i menjati drustvo.Ni jedna stranka u Srbiji se nebavi LGBT populacijom, to je tema koja se svodi na 5 dana godisnje, oko parade uglavnom.
Ma tu nema pomaka.
Nismo diskutovali o svim opcijama, a ima ih dovoljno za zdravu raspravu.Al kad iko nece na tu temu ok, necu je vise pominjati

A o ovome sto si me pitao poslednje, ne bi se ja tu upustao jer i ne pratim politiku svakodnevno.Ono sto sam vec u nekom postu napisao....Ja nikada ne bi pustio Srbiju u EU dok se celo drustvo i sistem ne promeni.Jer ako bi ovakva kakva je sada usla ili malo bolja, takva bi zauvek i ostala.Ovo drustvo ne mze samo da se menja, potreban je neko sa strane.Nama samo Evropska komisija moze pomoci sa ucenama, zahtevima i slicno.Eto toliko
Korisnikov avatar
By Vel boy
#2310781
samo na ovo
barni011 napisao:Ni jedna stranka u Srbiji se nebavi LGBT populacijom, to je tema koja se svodi na 5 dana godisnje, oko parade uglavnom.
Ma tu nema pomaka.

pa, LDP i SDU su prilichno afirmativni.(LDP malo kiksa u srpskom drushtvu jer je mozda se moze reci previshe popustljiv prema nacionalizmima-shovinizmima iz nesrpskih naroda, no, to je druga tema, ako je ikako). problem je shto su gej afirmativne stranke male u Srbiji.
Korisnikov avatar
By Blady
#2311010
"Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić rekao je ranije danas agenciji Beta da Tužilaštvo nije odustalo od predloga za zabranu organizacije 1389 već da je on proširen i predlogom za zabranu organizacija SNP 1389 i Naši iz Aranđelovca."

:up:
Korisnikov avatar
By west end
#2311035
Blady napisao:"Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić rekao je ranije danas agenciji Beta da Tužilaštvo nije odustalo od predloga za zabranu organizacije 1389 već da je on proširen i predlogom za zabranu organizacija SNP 1389 i Naši iz Aranđelovca."

:up:
:saint2:
Korisnikov avatar
By speedygonsales
#2311550
Blady napisao:
speedygonsales napisao: Једино ми није јасно зашто су продужене казне Панчићевим нападачима. Мора да је то грешка у плану или неки спољни притисак.
Mora da je i Palma greska, ondak.
Е, то сам заборавио! :) Па, чудно је то... :)
Као што рекох, изборна година па хоће да покажу како држе до закона а, уједно, и да се учепе геј популацији!

Ја сам, наравно, врло задовољан Палмином осудом. Треба то сад одрапити по новчанику да не може ни жваке да купи! :)
Blady napisao:"Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić rekao je ranije danas agenciji Beta da Tužilaštvo nije odustalo od predloga za zabranu organizacije 1389 već da je on proširen i predlogom za zabranu organizacija SNP 1389 i Naši iz Aranđelovca."

:up:
Па дивно... :)
Korisnikov avatar
By blenta
#2311642
ne treba ga odrapiti po novcaniku nego stigmatizirati,
ili skinuti imunitet ili zabraniti da se bavi odrejenim javnim funkcijama

ako ga jedino odrapite po dzepu, on ce taj trosak
samo na ovaj ili onaj nacin da prebaci na jagodince
Korisnikov avatar
By castor
#2311744
Blady napisao:"Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić rekao je ranije danas agenciji Beta da Tužilaštvo nije odustalo od predloga za zabranu organizacije 1389 već da je on proširen i predlogom za zabranu organizacija SNP 1389 i Naši iz Aranđelovca."

:up:
Kako ovog Zorica nije vise sramota od svih izjava koje daje.

Pitanje je vremena kada ce SNP 1389 i Nasi doci glave DS-u, ali tad ce biti kasno.
Korisnikov avatar
By Herald
#2311812
Bas.

A i ustavni sud se vec 2 puta proglasio nenadleznim kad je trebalo zabraniti fasisticke organizacije.
Korisnikov avatar
By Herald
#2311817
Politika, nastavak fašizma drugim sredstvima

Slika

Fašizam u Srbiji preti da bude institucionalizovan. Kako više nema građanske klase koja bi mogla da nametne svoje vrednosti, promenila se i definicija politički ali i društveno prihvatljivog, što određene ekstremne grupe koriste kako bi pribavile potrebni legitimitet za svoje prethodno i buduće delovanje. Klerofašistička udruženja Naši 1389 i Srpske dveri sakupljaju potpise za registraciju političkih stranaka. Ustavni sud još uvek nije odlučio o inicijativi Tužilaštva da se zabrane ovakve i slične desničarske organizacije, istovremeno stručnjaci upozoravaju da država pod hitno mora da se odredi prema grupama nasilnika koje krše ljudska prava i šire jezik mržnje. Poslanici u Skupštini Srbije različito su komentarisali najavu pojedinih desničarskih organizacija da se registruju kao političke stranke - LDP nema ništa protiv registrovanja klerofašističkih desničarskih organizacija, ukoliko budu delovali u skladu sa Ustavom i zakonima, SPS upozorava da je ipak potrebno raščlaniti šta su Ustavom zagarantovana prava, dok radikali smatraju da vlast na taj način želi da ih politički oslabi pred izbore

Gej strejt alijansa saopštila je da su neistiniti navodi SNP Naši 1389 koje smo preneli, povodom suđenja Miši Vaciću za širenje diskriminacije i nošenja oružja za vreme organizovanja Parade ponosa 2010. godine - naime, Boris Milićević već skoro godinu dana nije više funkcioner GSA, pa su sudski pozivi u slučaju Gej strejt alijanse uručeni na imena predsednika i izvršne direktorke, koji su se odazvali pozivu.
Izvinjavamo se čitaocima, GSA i Borisu Milićeviću.


Suđenje harambaši klerofašističkog pokreta 1389 Miši Vaciću koje je bilo zakazano za 28. februar, odloženo je za 7. april, a događaj su obeležili incidenti i uvrede njegovih pristalica koje su upućivane gej aktivistima ispred zgrade suda. Suđenje Vaciću, optuženom za nelegalno držanje oružja i diskriminaciju, odloženo je pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu zbog štrajka advokata.

Na ročište je u pratnji Vacića došlo oko 30 klerofašista, a isto toliko je bilo prisutno i aktivista LGBT organizacija, koji su došli kao podrška onima koji su iz te zajednice trebalo da svedoče o porukama mržnje i najavama nasilja koje su im upućivali iz 1389. Ispred sudnice nije bilo incidenata, ali ih je bilo ispred zgrade gde su svedoci bili izloženi najagresivnijim verbalnim napadima, na sreću nije došlo do situacije A verbis ad verbera jer je policija adekvatno reagovala na licu mesta. "Bolesnici, govnari, mamu vam pedersku...", "Bolesni umovi, mamu vam jebem", "Pederčine, brukate nam Srbiju", "Dobićete ono što ste zaslužili kad tad! Pederi, čekamo vas!", uzvikivale su Vacićeve pristalice gej aktivistima koji su izlazili iz zgrade suda. Optuženi Vacić je istovremeno iskoristio veliko prisustvo novinara na suđenju da bi i tom prilikom najavio registrovanje njegove organizacije kao političke partije uz svojevrsni krešendo.

U pokušaju da uđu u parlament i time institucionalizuju tekovine svoje borbe koju su vodili kao nasilna ulična banda po uzoru na svoje nemačke prethodnike iz 30-ih godina prošlog veka, srpski fašisti najavili su registraciju političke partije pod imenom Srpski narodni pokret Naši 1389. Lamentirajući nad ovdašnjom opozicijom, a nezadovoljan njihovim delovanjem protiv aktuelne vlasti, vožd grupe Naši 1389 posebno iznosi zamerke na nereagovanje na gej paradu, statut Vojvodine i na rezoluciju o Srebrenici, mudro konstatujući da opozicija u Srbiji ili ne postoji ili da nema kredibilitet.

Slika

Incidenti koje pominje tužilaštvo Srbije, a u kojima je učestvovala klerofašistička družina 1389 u periodu od 2007 - 2009. godine:
22. 5. 2007. Članovi 1389 u Bulevaru dr Zorana Đinđića lepili natpise "Bulevar Ratka Mladića"
10. 7. 2005. Članovi 1389 uzvikivali "Nož, žica Srebrenica" i bacili dimnu bombu na skupu Žena u crnom
17. 2. 2009. Članovi Obraza i 1389 zajedno sa navijačkom grupom Firma izazvali eksplozije ispred gradske kuće u Novom Sadu i sedišta LDP
11. 7. 2009. Na beogradskom Trgu Republike članovi Obraza i 1389 pojavili se na skupu Žena u crnom povodom obeležavanja godišnjice stradanja u Srebrenici
20. 9. 2009. Članovi 1389 okupili se u ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu, iako je okupljanje bilo zabranjeno
Nit različitih vidova mržnje kojoj pribegavaju ekstremisti iz 1389 nadovezivala se i narednih godina, sve do danas.
Ustavni sud je, po planu rada, zabranu desničarskih grupa uvrstio na dnevni red za prvi kvartal 2011. godine, odnosno u periodu januar-mart. Isti ovaj sud, krajem prošle godine, proglasio se nenadležnim za zabranu 15 huliganskih grupa Partizana, Crvene zvezde i Rada, a nakon godinu dana najava njihove zabrane.

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-t ... tvima.html
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!