Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Ljubi, ljubi al glavu ne gubi

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By greek_lover
#1067999
Originally posted by L O S T
posesivnost je za nesigurne u sebe........ glupa stvar! :lood:
slazem se i nemam sta da dodam! :pionir:
By Kragi
#1706580
Dobro hajde da posesivost na ovoj temi ne posmatramo kao bukvalno posednicko ponasanje.
Umem da budem posesivan i prija mi sto vise vremena da provodim sa nekim do koga mi je stalo. Ranije sam mislio da sam uzasno posesivan ali sam kroz neka iskustva shvatio da i nisam bas ili bar ne u velikoj meri :D Nisam u fazonu da gusim i davim bilo koga ali neku posvecenost ocekujem ako smo vec zajedno :)
Nemam problem sa stvarima tipa "gde sam i sa kim sam?" jer smatram da moj decko u svakom momentu ima prava to da zna (ako zeli) :)
Korisnikov avatar
By m..
#1706612
nijesam ja o tom pricala, al posto je forumski gubar pojeo 4/5 teme, ostalo je na slobodnu procenu.

pricala sam o onim vrstama patologije kad te neko bukvalno progoni, histerise kad ti je telefon nedostupan, baca evil eye kad cavrljas sa nekom drugom zenom i tako to. o nekoj uber heavy kobinaciji. doduse, sad vise ne bih umela da pricam o tome. bilo je toliko davno i toliko kratko da sam ga uspesno potisnula zajedno sa secanjem na to osecanje sputanosti i zelje da ubijem posesivnu osobu.

ostalo je samo to da ne tolerisem ljubomoru i posesivnost.

naravo da zena zna ili moze da zna gde sam i s kim 24/7, da joj posvecujem svu paznju sveta i sve to, al te stvari moraju da idu iz sopstvene zelje a ne iz ucene ili naredbe. niko ne treba da je duzan da nekome podnosi racune.

jedno je kad zelis nekome da pruzis sve na svetu, a drugo je kad te neko tera da mu pruzis sve na svetu i odreknes se svog zivota zarad njegove ucenjivacke ljubavi.

anyways, nisam imala problema s takvim stvarima bar 5 godina.
Korisnikov avatar
By Blady
#1706635
Originally posted by m..
ostalo je samo to da ne tolerisem ljubomoru i posesivnost.

jedno je kad zelis nekome da pruzis sve na svetu, a drugo je kad te neko tera da mu pruzis sve na svetu i odreknes se svog zivota zarad njegove ucenjivacke ljubavi.

anyways, nisam imala problema s takvim stvarima bar 5 godina.
Korisnikov avatar
By Hys.
#1706834
Ja na naznake posesivnosti sada bezim. Uostalom, niko ko je iole posesivan ne moze da bude sa mnom (probali, ali ne-ide-e) jer ce da izludi i mene i sebe od sopstvene posesivnosti i nemogucnosti da mene poseduje. Ne onako kako zamislja(ju).

Ljubomora...hmmm....ljubomora moze da bude sasvim zdravo osecanje. U malim dozama (vrrrrloooo malim) mogu eventualno da je tolerisem. I kod sebe i kod drugih, koji su u ljubavnickom odnosu sa mnom.

Samo znam, da ako neko nije u stanju da prihvati/hendluje moj nacin zivota, ne zelim da budem sa tom osobom u bilo kakvoj vezi.

So, posesivnost, :bye:
Korisnikov avatar
By Heartkiller
#1708073
Posesivnost je strast posedovanja, zar ne? Nažalost je u neraskidivoj vezi sa ljubomorom. Po meni ljubomora i posesivnost su lice i naličje one ružne strane ljudskog bića... :( Što se tiče ljubomore, ljubomora nije pokazatelj nečije ljubavi (bar ne meni), kako bi to voleli da istaknu njeni eksponenti. Naprotiv, ona je dokaz odsustva ljubavi. Tamo gde je ljubomora, nema ljubavi, a po svoj prilici nije je nikad ni bilo! Ovo je moje mišljenje... neko može da se složi, neko ne mora... :)

Lično, nisam posesivan i ljubomoran, isto tako mi ne prija od strane partnera u vezi.
Toliko...

:sesir:
Korisnikov avatar
By *deni*
#1709357
Meni u određenom, ograničenom broju slučajeva odgovara partnerova posesivnost.
Kad to kažem, mislim prvenstveno na zahtev koji mi se redovno spočitavao -
da se ne ide na gay mesta, jer smo božemoj u vezi.
I onda ja pristanem na taj uslov, jer mi periodično odgovara da ne pohađam gay žurke, prija mi kućna atmosfera, a prilično se ušpara i novca, što nije zanemarljiv faktor.
Ozbiljnije vidove posesivnosti ne tolerišem, za sada.
Možda ću, ako se istinski i do ušiju zaljubim, promeniti ploču, nikad se ne zna.
Korisnikov avatar
By scout_finch
#1709460
nikad nisam osetila da je nneko posesivan kad sam ja u pitanju. mislim da mi ne bi prijalo. :nesiguran:
ja nisam posesivna, imam samo jedan trip, al' to nije nesto sto bi osoba sa kojom sam uopte primetila.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1710245
Ko ne voli,taj i nije posesivan.Ja jesam...Uzasno.Poput Isabelle Adjani u filmu "Possession",da...Taj rad.
Korisnikov avatar
By krpica
#1710251
off
oooooo :isus: daj mi neku posesivnu ,ljubomornu ..daj mi neku vatrenu !
:smeh:
Korisnikov avatar
By m..
#1711532
Originally posted by Tungi

Ko ne voli,taj i nije posesivan.Ja jesam...Uzasno.Poput Isabelle Adjani u filmu "Possession",da...Taj rad.
s druge strane ne znaci da je svako ko voli posesivan. mislim da je pr4ma svakom partneru korektnije imati poverenja u njega i pustiti ga da bude svoj i da radi sta mu je volja.
By ...Sitnicava...
#1711762
Ja nisam posesivna, a osobe sam kojima sam bila u vezama su često bile. Dve od tri, hoću reći. Pristojna doza ljubomore mi je sasvim okej, čak me stimuliše, a posesivnost ne volim jer mi uvek treba "ono moje parče prostora". Prvo sam ja ja, individua, a onda smo mi.

A i pitanje je kako ko od nas ponaosob vidi posesivnost. Granice su subjektivne.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1711773
Originally posted by m..
Originally posted by Tungi

Ko ne voli,taj i nije posesivan.Ja jesam...Uzasno.Poput Isabelle Adjani u filmu "Possession",da...Taj rad.
s druge strane ne znaci da je svako ko voli posesivan. mislim da je pr4ma svakom partneru korektnije imati poverenja u njega i pustiti ga da bude svoj i da radi sta mu je volja.
Ima i u tome istine.Opet,stojim iza svojih reci i branim se :"Ono sto je moje,to je samo MOJE":D
By Ulix
#1711778
Originally posted by Tungi

Ko ne voli,taj i nije posesivan.
Ti pretpostavljaš da je posesivnost posledica ljubavi, ali nije; ona je, pre svega, posledica sopstvene nesigurnosti i nepoverenja u partnera. Ono prvo je, naravno, problem koji se može rešiti (i problem zbog kog neko koga voliš ne bi trebalo da trpi), ovo drugo je čista uvreda za partnera.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1711783
Ma daj,molim te...Kakva uvreda i odrazi sopstvene nesigurnosti...Sad bi mi mogli da raspredamo o posesivnosti kao o nekoj vrsti egoizma,egocentrizma,ali nije tako.Ja u tome,vidim posve jedno objektivno stanje;na stranu krajnosti...Ok,nije posesivnost uvek dobra,ali je ljubomora koliko-toliko zdrava.
By Ulix
#1711795
Originally posted by Tungi

Ma daj,molim te...Kakva uvreda i odrazi sopstvene nesigurnosti...Sad bi mi mogli da raspredamo o posesivnosti kao o nekoj vrsti egoizma,egocentrizma,ali nije tako.Ja u tome,vidim posve jedno objektivno stanje;na stranu krajnosti...Ok,nije posesivnost uvek dobra,ali je ljubomora koliko-toliko zdrava.
Izgleda da nisam shvatio o čemu govoriš.
Hajde mi daj primer koji pokazuje kako je to ljubomora "zdrava". Zapravo, prvo mi reci šta to znači kad kažeš da je ljubomora zdrava.

Meni se čini da ne bih mogao normalno da funkcionišem uz posesivnog partnera, jer bih ja to video kao znak da on meni ne veruje, a bez poverenja, ja ne znam kako je moguće imati funkcionalnu vezu.
Korisnikov avatar
By maka
#1711798
Nije dobra ljubomora,nije dobra posesivnost i kad mi se desi ne znam de cu sa tim,da sam posesivna i ljubomorna jesam,ali pokusavam da kanasliem. Ako je nesto moje,MOJE JE,ne dam nikome.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1711805
Originally posted by Ulix
Originally posted by Tungi

Ma daj,molim te...Kakva uvreda i odrazi sopstvene nesigurnosti...Sad bi mi mogli da raspredamo o posesivnosti kao o nekoj vrsti egoizma,egocentrizma,ali nije tako.Ja u tome,vidim posve jedno objektivno stanje;na stranu krajnosti...Ok,nije posesivnost uvek dobra,ali je ljubomora koliko-toliko zdrava.
Izgleda da nisam shvatio o čemu govoriš.
Hajde mi daj primer koji pokazuje kako je to ljubomora "zdrava". Zapravo, prvo mi reci šta to znači kad kažeš da je ljubomora zdrava.

Meni se čini da ne bih mogao normalno da funkcionišem uz posesivnog partnera, jer bih ja to video kao znak da on meni ne veruje, a bez poverenja, ja ne znam kako je moguće imati funkcionalnu vezu.

Ja ne govorim o opsesivnoj-posesivnosti,o ljudima koji uhode,prete...Govorim o onoj vrsti ljubomore(blage) koja moze biti nelagodna,a najvecom merom cak moze i da podstice partnerovo samopouzdanje.

Sta cemo sa ljudima koji se osecaju lose kada od partnera dobiju odgovor da nisu ljubomorni,zar neces i ti sam tumaciti to kao da nisi voljen?Ljubomora ne mora uvek biti uocljiva,moze da izjeda i opet da se skriva.
By Ulix
#1711837
Originally posted by Tungi

Sta cemo sa ljudima koji se osecaju lose kada od partnera dobiju odgovor da nisu ljubomorni,zar neces i ti sam tumaciti to kao da nisi voljen?Ljubomora ne mora uvek biti uocljiva,moze da izjeda i opet da se skriva.
To što moj dečko nije ljubomoran, ja tumačim na dva načina, recimo. S jedne strane, razumem to kao da mi kaže da ima poverenja u mene, da ne sumnja da ga lažem, varam, šta li već, a sa druge strane mi govori i da on ima samopouzdanja, tj. da zna da ima to nešto što drugi nemaju, te da ne mora da strahuje da ću nači nekog "boljeg".

Dakle, odsustvo ljubomore je ono što meni signalizira da je u mojoj vezi sve u redu. Ne znam kakve ti odnose imaš sa partnerom kad si u vezi, ali i moj dečko i ja volimo da razgovaramo, pa tako eventualne sumnje i strahove uglavnom saopštimo jedan drugom, porazgovaramo o tome i vidimo u čemu je problem; ne čekamo da se prvo izjedemo iznutra, pa da eksplodiramo. Meni bi ljubomorni ispadi stvarno smetali, mislim da bi me to ugušilo.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1711845
Gushi da...A prisutna je i doza samokaznjavanja.
By ...Sitnicava...
#1711940
Originally posted by Ulix

To što moj dečko nije ljubomoran, ja tumačim na dva načina, recimo. S jedne strane, razumem to kao da mi kaže da ima poverenja u mene, da ne sumnja da ga lažem, varam, šta li već, a sa druge strane mi govori i da on ima samopouzdanja, tj. da zna da ima to nešto što drugi nemaju, te da ne mora da strahuje da ću nači nekog "boljeg".
Sad me ovo Ulixovo inspirisalo. Odsustvo biiiiiilo kakve ljubomore je čist bezobrazluk. Toliko si ponosan na sebe i samouveren da ZNAŠ da si idealan za mene, da ZNAŠ da boljeg naći neću. E, pa ne može. Onaj mali strahić od pronalaženja boljeg, kompatibilnijeg (što je itekako uvek moguće) je ono što je po meni zdravo i dokaz neke prizemnosti, što mi je jako bitno. Hoću da kažem - ne volim potpuno odsustvo ljubomore. :nono:
Korisnikov avatar
By Tungi
#1711953
Originally posted by ...Sitnicava...
Originally posted by Ulix

To što moj dečko nije ljubomoran, ja tumačim na dva načina, recimo. S jedne strane, razumem to kao da mi kaže da ima poverenja u mene, da ne sumnja da ga lažem, varam, šta li već, a sa druge strane mi govori i da on ima samopouzdanja, tj. da zna da ima to nešto što drugi nemaju, te da ne mora da strahuje da ću nači nekog "boljeg".
Sad me ovo Ulixovo inspirisalo. Odsustvo biiiiiilo kakve ljubomore je čist bezobrazluk. Toliko si ponosan na sebe i samouveren da ZNAŠ da si idealan za mene, da ZNAŠ da boljeg naći neću. E, pa ne može. Onaj mali strahić od pronalaženja boljeg, kompatibilnijeg (što je itekako uvek moguće) je ono što je po meni zdravo i dokaz neke prizemnosti, što mi je jako bitno. Hoću da kažem - ne volim potpuno odsustvo ljubomore. :nono:

Ma koliko neko bezao od toga...Istina je da smo svi mi pomalo ljubomorni,sujetni i egocentricni,svako negiranje toga je smesno.
Korisnikov avatar
By krpica
#1711954
Originally posted by ...Sitnicava...
Originally posted by Ulix
Sad me ovo Ulixovo inspirisalo. Odsustvo biiiiiilo kakve ljubomore je čist bezobrazluk. Toliko si ponosan na sebe i samouveren da ZNAŠ da si idealan za mene, da ZNAŠ da boljeg naći neću. E, pa ne može. Onaj mali strahić od pronalaženja boljeg, kompatibilnijeg (što je itekako uvek moguće) je ono što je po meni zdravo i dokaz neke prizemnosti, što mi je jako bitno. Hoću da kažem - ne volim potpuno odsustvo ljubomore. :nono:
e bash tako sitna ,bravisimo :)
Korisnikov avatar
By jovanabeograd
#1711960
Originally posted by krpica
Originally posted by ...Sitnicava...
Originally posted by Ulix
Sad me ovo Ulixovo inspirisalo. Odsustvo biiiiiilo kakve ljubomore je čist bezobrazluk. Toliko si ponosan na sebe i samouveren da ZNAŠ da si idealan za mene, da ZNAŠ da boljeg naći neću. E, pa ne može. Onaj mali strahić od pronalaženja boljeg, kompatibilnijeg (što je itekako uvek moguće) je ono što je po meni zdravo i dokaz neke prizemnosti, što mi je jako bitno. Hoću da kažem - ne volim potpuno odsustvo ljubomore. :nono:
e bash tako sitna ,bravisimo :)

I triple that. ;)
Korisnikov avatar
By Tungi
#1713519
Originally posted by ...Sitnicava...
Originally posted by Ulix

To što moj dečko nije ljubomoran, ja tumačim na dva načina, recimo. S jedne strane, razumem to kao da mi kaže da ima poverenja u mene, da ne sumnja da ga lažem, varam, šta li već, a sa druge strane mi govori i da on ima samopouzdanja, tj. da zna da ima to nešto što drugi nemaju, te da ne mora da strahuje da ću nači nekog "boljeg".
Sad me ovo Ulixovo inspirisalo. Odsustvo biiiiiilo kakve ljubomore je čist bezobrazluk. Toliko si ponosan na sebe i samouveren da ZNAŠ da si idealan za mene, da ZNAŠ da boljeg naći neću. E, pa ne može. Onaj mali strahić od pronalaženja boljeg, kompatibilnijeg (što je itekako uvek moguće) je ono što je po meni zdravo i dokaz neke prizemnosti, što mi je jako bitno. Hoću da kažem - ne volim potpuno odsustvo ljubomore. :nono:
Eh sto volem ovu Sitnu:cuddle:
Korisnikov avatar
By _LuKa_
#1715491
Ja pojma nemam zasto sam posesivan i ljubomoran. Mozda je to deo nekog reptilskog instinkta, mozda posledica akomuliranih frustracija tj. oziljaka iz proslosti - dovoljno je da pomislim na prevaru ili konkurenciju i postajem neuracunljiv. Da imam love, zviknuo bih se s jedno 2-3 hipnoticke regresije i ratosiljao se bede, jer nikad snaga volje nije dobila bitku protiv podsvesti. Kazu da ljudi s negativnim stavom sami navlace nevolju na sebe, tako da i mi posesivni izgleda rascerujemo ljude oko sebe. Pa opet mi se cini da se cesto podsmehom posesivnima i ljubomornima lukavo gradi alibi za kurvarluk. :deda:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!