Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Aktuelnosti javnog zivota

Moderatori: Stripi, Moderators

Korisnikov avatar
By Macan86
#2765827
mogu samo da zamislim koji je to bio očaj...
By alexandermagic
#2765828
^
^Trebalo bi da ga imas: to bice je bilo okruzeno ljudima koji su znali u kakvoj je bijedi i sto su uradili i organizirali da mu nekako pomognu ? Lako je kukat na politiku/premijera/drzavu/whatever, nista vise nece povratit taj mladi zivot.
Korisnikov avatar
By Srklet
#2765841
indikativan detalj je kome je otišlo stefanovo potencijalno nasljedstvo, od kojega bi ipak mogao živjeti bolje. :pop:

ah, divna urušavajuća srednja klasa <3 doslovno se nikad u cijelom životu nisam našao u situaciji da nešto tako u osnovi banalno kao mjesečna bus-karta određuje moju cijelu budućnost na tako zastrašujuće fundamentalan način. ne znam što je gore, to što u srbiji kao državi ne postoje mehanizmi koji bi sredili takve probleme ili to što nije bilo ni nikoga u okolini tko bi mogao dati novac za nešto tako banalno. ok, gore je prvo ali i drugo je strašno.

jesu li vas roditelji učili da je dobro pomoći ljudima? i tu ne govori o tome da pomogneš članovima familije ili prijateljima, nego tamo nekim ljudima, od kojih nećeš imati nikakve koristi niti možeš očekivati nekakvu protuuslugu niti si nešto emotivno vezan za njih. i ne govorim ni o nekoj svetačkoj pomoći tipa dajem sve svoje za te neke ljude, nego o nekim stvarima koje su u suštini sitnice (ili bi trebale biti) a nekome su pitanje života i smrti. čini mi se kao da je na exyu prostoru taj momenat nestao, da je to "luksuz" koji si više nitko ne može priuštiti...
#2765843
Pa ovde ne postoji građansko društvo da bi u njemu bilo uopšte građanske solidarnosti i mehanizama socijalne kohezije car je go.
i nešto mi govori da je ovo pomalo circle jerking jer sam prilično siguran da bi posetioci teme pomagali/pomažu kome mogu.
Korisnikov avatar
By Dark Walker
#2765875
Siromaštvo će se smanjiti kad država ne bude morala da izmiruje dugove koje je sama napravila zato što je održavala neonacistički režim koji jede samog sebe i sve oko sebe.
Taj režim nema veze sa ćutljivom većinom već sa negiranjem materinskog instinkta, evolucije i slobodne volje koja treba da je ograničena samo ljudskim pravima. :hvala:
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2765880
Zar pomoć drugima nije proizašlo iz onoga ljudi su socijalna bića?
Meni je jednostavno normalno da pomognem nekome ko je u nevolji samo ako ja to mogu...
By Sixto
#2765899
Problem je sto je sistem socijalne zastite u Srbiji relativno los, jer i samo ekonomsko stanje drzave je lose. Valjda zato je ljudima lakse emigrirati u Nemacku pa tamo biti na socijalnoj pomoci ili u azilu jer su dotacije vise od redovnih plata ovde.

Otac je kreten, to je jasno. Tih stvari na zalost svuda oko nas. Crkva ta ista nije nasla za shodno da pomogne pa je dete odraslo i ubilo se bez jebene struje.

Po ko zna koji put delim misljenje sa Alexom. Jebeno nisu sami na Pesterskoj visoravni. Neki ljudi zive oko njih i niko ni A ni B. Pa za osamnaest godina se valjda moglo skupiti 57.000din koliko kosta tipski prikljucak sa PDV.

Podbacila je zajednica, podbacila je drzava, podbacili su roditelji i nikom nista. Sutra ce vec da se pise o Staniji, a ima jos ovakve dece u mraku. Jezivo je to sto i pored satro kontrole troskova taj jedan prikljucak direktor Elektrovojvodine danas pozdere u Lovotursovom restoranu na ime kojekakve divljaci na potpis i pravda kao trosak firme.

Svinje usrane.
Korisnikov avatar
By Andre87
#2765930
Siromastvo postoji i u Kini,Vijetnamu itd..ali tamo ga ljudi lakse podnose.Zasto?Jer tamo nema privatnosti..U interesu zajednice je da ne dopusti da pojedinac propadne..i na vreme bi primetili da nesto nije u redu..kad dele kupatilo,kuhinju sve..Imho ovog decka je pre ubila usamljenost i socijalna izolacija.
Ja sam vaspitan da podelim grickalice koje uvek vucem sa sobom sa kolegom/koleginicom koji nije doruckovao uoci ispita(makar on nista ne rekao)..
Obuzeti smo unutrasnjim bitkama i monolozima...umesto da obratimo paznju i na druge ljude...(kako se oni osecaju,a ne sta o NAMA misle i kako MI pred njima izgledamo)..i to ne na njihove reci vec da slusamo tisinu..jer najvaznije je neizreceno.Reci cesce prikrivaju pravo stanje..

Deluj naivno,ali prvi zapocni pricu...ako osoba koja je u problemu cuti.I onako usput joj ulepsaj dan makar cokoladnom bananicom ili ohrabrujucim razgovorom.

Trudim se da ne citam vesti jer ne mogu da ne primetim manipulaciju u nacinu izvestavanja..projektovanje kolektivnog beznadja..
By Sixto
#2765962
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765930#p2765930]Andre87 napisao:[/url]Siromastvo postoji i u Kini,Vijetnamu itd..ali tamo ga ljudi lakse podnose.Zasto?Jer tamo nema privatnosti..U interesu zajednice je da ne dopusti da pojedinac propadne..i na vreme bi primetili da nesto nije u redu..kad dele kupatilo,kuhinju sve..Imho ovog decka je pre ubila usamljenost i socijalna izolacija.
Ja sam vaspitan da podelim grickalice koje uvek vucem sa sobom sa kolegom/koleginicom koji nije doruckovao uoci ispita(makar on nista ne rekao)..
Obuzeti smo unutrasnjim bitkama i monolozima...umesto da obratimo paznju i na druge ljude...(kako se oni osecaju,a ne sta o NAMA misle i kako MI pred njima izgledamo)..i to ne na njihove reci vec da slusamo tisinu..jer najvaznije je neizreceno.Reci cesce prikrivaju pravo stanje..

Deluj naivno,ali prvi zapocni pricu...ako osoba koja je u problemu cuti.I onako usput joj ulepsaj dan makar cokoladnom bananicom ili ohrabrujucim razgovorom.

Trudim se da ne citam vesti jer ne mogu da ne primetim manipulaciju u nacinu izvestavanja..projektovanje kolektivnog beznadja..
Ljudi lakse podnose siromastvo i Kini vijetnamu i medjusobno se pomazu. :lol:

Ljudi u Kini kad zgaze decu nastave dalje da voze, eventualno se vrate da ga dokrajce jer je manja kazna za ubistvo nego za invaliditet, a drugi niti vicu niti gledaju niti pripomognu. Zemlje treceg sveta gde ljudi umiru od bede i gladi, a drzave kontrolisu trziste i dele sledovanja stanovnistvu po unutrasnjosti.

Ne mlati zivota ti...
Korisnikov avatar
By Mage
#2765965
Uzasno... stvarno svi su ga izneverili: i roditelji, i zajednica, i drzava. Dodje mi da placem kad procitam ovako nesto.
Korisnikov avatar
By 李香兰
#2765974
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765962#p2765962]Sixto napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765930#p2765930]Andre87 napisao:[/url]Siromastvo postoji i u Kini,Vijetnamu itd..ali tamo ga ljudi lakse podnose.Zasto?Jer tamo nema privatnosti..U interesu zajednice je da ne dopusti da pojedinac propadne..i na vreme bi primetili da nesto nije u redu..kad dele kupatilo,kuhinju sve..Imho ovog decka je pre ubila usamljenost i socijalna izolacija.
Ja sam vaspitan da podelim grickalice koje uvek vucem sa sobom sa kolegom/koleginicom koji nije doruckovao uoci ispita(makar on nista ne rekao)..
Obuzeti smo unutrasnjim bitkama i monolozima...umesto da obratimo paznju i na druge ljude...(kako se oni osecaju,a ne sta o NAMA misle i kako MI pred njima izgledamo)..i to ne na njihove reci vec da slusamo tisinu..jer najvaznije je neizreceno.Reci cesce prikrivaju pravo stanje..

Deluj naivno,ali prvi zapocni pricu...ako osoba koja je u problemu cuti.I onako usput joj ulepsaj dan makar cokoladnom bananicom ili ohrabrujucim razgovorom.

Trudim se da ne citam vesti jer ne mogu da ne primetim manipulaciju u nacinu izvestavanja..projektovanje kolektivnog beznadja..
Ljudi lakse podnose siromastvo i Kini vijetnamu i medjusobno se pomazu. :lol:

Ljudi u Kini kad zgaze decu nastave dalje da voze, eventualno se vrate da ga dokrajce jer je manja kazna za ubistvo nego za invaliditet, a drugi niti vicu niti gledaju niti pripomognu. Zemlje treceg sveta gde ljudi umiru od bede i gladi, a drzave kontrolisu trziste i dele sledovanja stanovnistvu po unutrasnjosti.

Ne mlati zivota ti...
U potpunosti sam sigurna da si mnogo bolje upoznat sa ekonomsko-socijalnom situacijom tamo od same osobe kojoj odgovaraš koja je provela znatno vreme živeći, razumevajući način života i aspekte kulture ljudskih odnosa tamo.

Bože što i ti znaš da se uvališ svugde.. i gde ti je mesto, i gde nije. Hold up everyone, Sixto has something to say.
Korisnikov avatar
By mikeli
#2766090
Ljudski zivot je nula.
Setimo se, i pre nego sto je pocela sezona kupanja, pocela su utapanja sto dece sto odraslih na jezerima, rekama, bazenima ....
Nepaznja ili sta li je, 'bem li ga...
Potom, crna hronika nam je najcrnja moguca, sto od saobracajki, ubistava, samoubistava, da kad se uopsteno sagleda statistika, svak koji je ostao posle, zatecen je i ostane bez reci...
Gazimo jedni preko drugih, sve u cilju nekog prestiza, zarade. Manje/vise smo svi neki i neciji spijuni (da i komsiji crkne krava), glumimo kako nam je super, a iz dana u dan, sve gore i gore, zbog koga se glumi ????
U Srbiji prolaz imaju lopovi svih vrsta i politicari. Drugi su kolateralna steta.
Novine od tragedije prave komediju.
Korisnikov avatar
By Andre87
#2766098
Sixto,toliko natalozene nepotrebne mrznje u tvom postu...Skidacemo je polako kao slojeve crnog luka..jer je bolje da se jednom isplaces nego da budes zatrovan celog zivota..

Ja ne tvrdim da znam sve..ali usudicu se da kazem da ne znas ni ti..olako i neodgovorno donosis zakljucke..pa hajde da ucimo jedan od drugog...Iznecu ti samo svoja iskustva a ti razmisli o onome sto si napisao.
Prijatelj farmaceut me je vodio na porodjaj i sredjivao papire u bolnici.Nasao smestaj van studentskog doma.Nasao mamin izgubljeni prtljag.
Drugi prijatelj mi je cistio stan u trecem trimestru(inzenjer je i ima svoje projekte na faksu..nije mu bilo ispod casti da stavlja moj ves na pranje i usisava..jer smo prijatelji.I ja bih isto uradio za njega i on to zna),vodio me je na preglede i doneo korpu sa cvecem i igracke za bebu iako sam ne popije kafu u kaficu,jer je veoma stedljiv..On je otelotvorenje pojma skromnosti.Nije otac mog sina.
Sa druge strane,ja sam pomagao drugima..kako sam mogao.Necu da duzim,da se ne shvati pogresno.Prijateljici iz Nepala sam kasnije poslao deo novca za njenu skolarinu...nije nista trazila,mi smo zeleli da joj pomognemo.Dvojicu kineskih prijatelja sam izvodio na rucak(ili kuvao za njih kad sam mogao),analizirao njihove zivotne price i proslavio sa njima rodjendane..drugarici sam ostavio medicinske knjige i stvari koje sam smatrao suvisnim.U pola noci su mi kucali na vrata ako im nesto treba..
Drugarica je sa deckom vukla sav moj prtljag(preko 100kg) po aerodromu jer sam ja drzao bebu.

Poenta je da smo bili iskreni bez straha da ce to neko zloupotrebiti.

Ekskurzija u Grckoj:Sam u sobi.Ok,ukapirao sam da je mozda zbog toga sto sam transdecko,pa je devojkama iz mog odeljenja bilo neprijatno..Medjutim,u "konzervativnoj" Kini sam nasao cimera bez problema(?).Vec su navikli da muskarci igraju zenske uloge u kineskoj operi,pa im ni moj slucaj nije bio cudan...za rodjendan sam dobio od prijatelja igracku "trudnog decka"..Kazu da zivot nije kao na filmu,ali filmovi i knjige oblikuju nas zivot.Pogledaj njihove crtace za decu ili udzbenike za osnovnu skolu..i shvatices da se ciljno,smisljeno neguje timski duh..(sad ces mozda reci "ispira mozak"..da li?Ako i jeste tako..Mislis li da individualnost istrgnuta iz konteksta,po svaku cenu.."sve pocinje sa tobom" i preterano samoljublje nije isto ispiranje mozga?)i mozda sto posebno meni kao aseksualnoj osobi odgovara:promovisana deseksualizacija svega i svakoga u Kini...
Operacija u Srbiji:ne poseti me niko iz odeljenja,razredni staresina ni ne nazove da pita kako sam.
Takmicenje u Srbiji:Ispljuje me profesor iz drugog predmeta (zbog odsustvovanja,ne neznanja) iako sam tad doneo skoli diplomu I mesta sa gradskog takmicenja.
Ono sto je porazavajuce je kad se u srcu boris za ime i ugled skole sa tradicijom, a ne svoje (u to vreme) zensko ime koje i ovako pokusavas da zaboravis zbog transseksualnosti(takodje jer ti je MI vaznije od JA)..a onda ti kolektiv te iste skole salje poruku da si nepozeljan i odrekne te se.Sledece godine sam (kao odlican ucenik) promenio gimnaziju...ali te godine je nesto u meni umrlo.Jer sam voleo prethodnu gimnaziju(putovao sa drugog kraja grada).Ako je moguce reci..bio sam zaljubljen u tu zgradu i nadogradjene vrednosti koje ta zgrada predstavljala u mom umu.

Kina(faks):Izgubio sam drugi semestar zbog trudnoce i porodjaja.Razredni(koji je proveravao moje stanje,pisao mojoj majci i navracao u studentski dom) me zove da dodjem na nastavu...Priznali su mi sve sto su mogli od predmeta i mogu odmah da upisem drugu godinu.

Sledi logicno pitanje:A sta ces onda,crni Andrej,u Srbiji?(ako se ne uklapas)

Morao sam da se vratim zbog porodicnih obaveza..koje su manje vise sad sredjene(da sam tamo ostao izgubio bih ovde jedan stan i morao sam da sredim papire..)..zato sebi kazem da ne treba da budem neskroman..postoje potresnije price...trenutno se u meni isto lomi:ostati ili se vratiti?Mislima i srcem sam tamo.
Sad imam dete i moje potrebe vise nisu na prvom mestu.

Inace jedna situacija iz parka(u Beogradu). Moj sin se igrao sa devojcicom.Dali smo mu zetone za automobile i on ju je cekao da se zajedno voze..Ona je otisla jer je htela nesto drugo..deda ju je zaustavio i izgrdio.
Moj sin je takav..."hocemo zajedno"..ali isto ocekuje i od drugih(sto neke ljude zamara jer obavezuje)..tako je jednom prilikom uzeo kesu sa kokicama od devojcice i hranio je NJENIM kokicama..stavise prvo je stavio kokicu u svoja usta pa je izvadio i pruzio njoj...mi smo se sto puta izvinjavali roditeljima.
Njegova priroda je takva,drugacija..i koliko god smesno zvucalo,ko nije boravio duze u Kini(ili nije pokusao da razume kineske filmove,serije) nece razumeti zasto je on takav..da ne idem u offtopic..oni drugacije metabolisu neke lekove,imaju drugacije zube,oblik lobanje itd..Zato ne treba da iznenadjuje drugaciji mentalni sklop.Takodje veoma je posesivan..i oni su takvi.
Socijalna komponenta je takodje bitna.Ja nisam iz ove price medjutim ukoliko pretrazite Eurasian,naici cete na blogove pune samoprezira i mrznje prema ocu i majci koje pise decko iz mesanog braka(WMAF-beli muskarac,azijska zena).Decko azijskog izgleda koji ne lici na svog belog patrijarhalnog oca(oca koji prezire azijske muskarce,a privlace ga azijske zene..i dobija sina azijskog izgleda..azijskog muskarca koji je zbunjen sto nije prihvacen kao njegov otac).Taj decko sada zivi u Kini.U njegovom slucaju akcenat je na konzervativnom patrijarhalnom ocu koji je zasnovao brak iz seksualnog fetisa...Totalno poremeceni odnosi.

Moj sin zna da ima 2 oca..i zato nema problem sa identitetom..za sada...ali ja sam svestan sopstvene neupucenosti(Sixto,ponavljam.. svestan sopstvene neupucenosti..o nekoj temi) u tu problematiku usled nedostatka iskustva koje mesane osobe imaju.
Korisnikov avatar
By Andre87
#2766099
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765974#p2765974]李香兰 napisao: U potpunosti sam sigurna da si mnogo bolje upoznat sa ekonomsko-socijalnom situacijom tamo od same osobe kojoj odgovaraš koja je provela znatno vreme živeći, razumevajući način života i aspekte kulture ljudskih odnosa tamo.

Bože što i ti znaš da se uvališ svugde.. i gde ti je mesto, i gde nije. Hold up everyone, Sixto has something to say.
:kiss:
By Sixto
#2766198
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765974#p2765974]李香兰 napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765962#p2765962]Sixto napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2765930#p2765930]Andre87 napisao:[/url]Siromastvo postoji i u Kini,Vijetnamu itd..ali tamo ga ljudi lakse podnose.Zasto?Jer tamo nema privatnosti..U interesu zajednice je da ne dopusti da pojedinac propadne..i na vreme bi primetili da nesto nije u redu..kad dele kupatilo,kuhinju sve..Imho ovog decka je pre ubila usamljenost i socijalna izolacija.
Ja sam vaspitan da podelim grickalice koje uvek vucem sa sobom sa kolegom/koleginicom koji nije doruckovao uoci ispita(makar on nista ne rekao)..
Obuzeti smo unutrasnjim bitkama i monolozima...umesto da obratimo paznju i na druge ljude...(kako se oni osecaju,a ne sta o NAMA misle i kako MI pred njima izgledamo)..i to ne na njihove reci vec da slusamo tisinu..jer najvaznije je neizreceno.Reci cesce prikrivaju pravo stanje..

Deluj naivno,ali prvi zapocni pricu...ako osoba koja je u problemu cuti.I onako usput joj ulepsaj dan makar cokoladnom bananicom ili ohrabrujucim razgovorom.

Trudim se da ne citam vesti jer ne mogu da ne primetim manipulaciju u nacinu izvestavanja..projektovanje kolektivnog beznadja..
Ljudi lakse podnose siromastvo i Kini vijetnamu i medjusobno se pomazu. :lol:

Ljudi u Kini kad zgaze decu nastave dalje da voze, eventualno se vrate da ga dokrajce jer je manja kazna za ubistvo nego za invaliditet, a drugi niti vicu niti gledaju niti pripomognu. Zemlje treceg sveta gde ljudi umiru od bede i gladi, a drzave kontrolisu trziste i dele sledovanja stanovnistvu po unutrasnjosti.

Ne mlati zivota ti...
U potpunosti sam sigurna da si mnogo bolje upoznat sa ekonomsko-socijalnom situacijom tamo od same osobe kojoj odgovaraš koja je provela znatno vreme živeći, razumevajući način života i aspekte kulture ljudskih odnosa tamo.

Bože što i ti znaš da se uvališ svugde.. i gde ti je mesto, i gde nije. Hold up everyone, Sixto has something to say.
Vidi nju opet... :facepalm:
By Sixto
#2766202
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2766098#p2766098]Andre87 napisao:[/url]Sixto,toliko natalozene nepotrebne mrznje u tvom postu...Skidacemo je polako kao slojeve crnog luka..jer je bolje da se jednom isplaces nego da budes zatrovan celog zivota..

Ja ne tvrdim da znam sve..ali usudicu se da kazem da ne znas ni ti..olako i neodgovorno donosis zakljucke..pa hajde da ucimo jedan od drugog...Iznecu ti samo svoja iskustva a ti razmisli o onome sto si napisao.
Prijatelj farmaceut me je vodio na porodjaj i sredjivao papire u bolnici.Nasao smestaj van studentskog doma.Nasao mamin izgubljeni prtljag.
Drugi prijatelj mi je cistio stan u trecem trimestru(inzenjer je i ima svoje projekte na faksu..nije mu bilo ispod casti da stavlja moj ves na pranje i usisava..jer smo prijatelji.I ja bih isto uradio za njega i on to zna),vodio me je na preglede i doneo korpu sa cvecem i igracke za bebu iako sam ne popije kafu u kaficu,jer je veoma stedljiv..On je otelotvorenje pojma skromnosti.Nije otac mog sina.
Sa druge strane,ja sam pomagao drugima..kako sam mogao.Necu da duzim,da se ne shvati pogresno.Prijateljici iz Nepala sam kasnije poslao deo novca za njenu skolarinu...nije nista trazila,mi smo zeleli da joj pomognemo.Dvojicu kineskih prijatelja sam izvodio na rucak(ili kuvao za njih kad sam mogao),analizirao njihove zivotne price i proslavio sa njima rodjendane..drugarici sam ostavio medicinske knjige i stvari koje sam smatrao suvisnim.U pola noci su mi kucali na vrata ako im nesto treba..
Drugarica je sa deckom vukla sav moj prtljag(preko 100kg) po aerodromu jer sam ja drzao bebu.

Poenta je da smo bili iskreni bez straha da ce to neko zloupotrebiti.

Ekskurzija u Grckoj:Sam u sobi.Ok,ukapirao sam da je mozda zbog toga sto sam transdecko,pa je devojkama iz mog odeljenja bilo neprijatno..Medjutim,u "konzervativnoj" Kini sam nasao cimera bez problema(?).Vec su navikli da muskarci igraju zenske uloge u kineskoj operi,pa im ni moj slucaj nije bio cudan...za rodjendan sam dobio od prijatelja igracku "trudnog decka"..Kazu da zivot nije kao na filmu,ali filmovi i knjige oblikuju nas zivot.Pogledaj njihove crtace za decu ili udzbenike za osnovnu skolu..i shvatices da se ciljno,smisljeno neguje timski duh..(sad ces mozda reci "ispira mozak"..da li?Ako i jeste tako..Mislis li da individualnost istrgnuta iz konteksta,po svaku cenu.."sve pocinje sa tobom" i preterano samoljublje nije isto ispiranje mozga?)i mozda sto posebno meni kao aseksualnoj osobi odgovara:promovisana deseksualizacija svega i svakoga u Kini...
Operacija u Srbiji:ne poseti me niko iz odeljenja,razredni staresina ni ne nazove da pita kako sam.
Takmicenje u Srbiji:Ispljuje me profesor iz drugog predmeta (zbog odsustvovanja,ne neznanja) iako sam tad doneo skoli diplomu I mesta sa gradskog takmicenja.
Ono sto je porazavajuce je kad se u srcu boris za ime i ugled skole sa tradicijom, a ne svoje (u to vreme) zensko ime koje i ovako pokusavas da zaboravis zbog transseksualnosti(takodje jer ti je MI vaznije od JA)..a onda ti kolektiv te iste skole salje poruku da si nepozeljan i odrekne te se.Sledece godine sam (kao odlican ucenik) promenio gimnaziju...ali te godine je nesto u meni umrlo.Jer sam voleo prethodnu gimnaziju(putovao sa drugog kraja grada).Ako je moguce reci..bio sam zaljubljen u tu zgradu i nadogradjene vrednosti koje ta zgrada predstavljala u mom umu.

Kina(faks):Izgubio sam drugi semestar zbog trudnoce i porodjaja.Razredni(koji je proveravao moje stanje,pisao mojoj majci i navracao u studentski dom) me zove da dodjem na nastavu...Priznali su mi sve sto su mogli od predmeta i mogu odmah da upisem drugu godinu.

Sledi logicno pitanje:A sta ces onda,crni Andrej,u Srbiji?(ako se ne uklapas)

Morao sam da se vratim zbog porodicnih obaveza..koje su manje vise sad sredjene(da sam tamo ostao izgubio bih ovde jedan stan i morao sam da sredim papire..)..zato sebi kazem da ne treba da budem neskroman..postoje potresnije price...trenutno se u meni isto lomi:ostati ili se vratiti?Mislima i srcem sam tamo.
Sad imam dete i moje potrebe vise nisu na prvom mestu.

Inace jedna situacija iz parka(u Beogradu). Moj sin se igrao sa devojcicom.Dali smo mu zetone za automobile i on ju je cekao da se zajedno voze..Ona je otisla jer je htela nesto drugo..deda ju je zaustavio i izgrdio.
Moj sin je takav..."hocemo zajedno"..ali isto ocekuje i od drugih(sto neke ljude zamara jer obavezuje)..tako je jednom prilikom uzeo kesu sa kokicama od devojcice i hranio je NJENIM kokicama..stavise prvo je stavio kokicu u svoja usta pa je izvadio i pruzio njoj...mi smo se sto puta izvinjavali roditeljima.
Njegova priroda je takva,drugacija..i koliko god smesno zvucalo,ko nije boravio duze u Kini(ili nije pokusao da razume kineske filmove,serije) nece razumeti zasto je on takav..da ne idem u offtopic..oni drugacije metabolisu neke lekove,imaju drugacije zube,oblik lobanje itd..Zato ne treba da iznenadjuje drugaciji mentalni sklop.Takodje veoma je posesivan..i oni su takvi.
Socijalna komponenta je takodje bitna.Ja nisam iz ove price medjutim ukoliko pretrazite Eurasian,naici cete na blogove pune samoprezira i mrznje prema ocu i majci koje pise decko iz mesanog braka(WMAF-beli muskarac,azijska zena).Decko azijskog izgleda koji ne lici na svog belog patrijarhalnog oca(oca koji prezire azijske muskarce,a privlace ga azijske zene..i dobija sina azijskog izgleda..azijskog muskarca koji je zbunjen sto nije prihvacen kao njegov otac).Taj decko sada zivi u Kini.U njegovom slucaju akcenat je na konzervativnom patrijarhalnom ocu koji je zasnovao brak iz seksualnog fetisa...Totalno poremeceni odnosi.

Moj sin zna da ima 2 oca..i zato nema problem sa identitetom..za sada...ali ja sam svestan sopstvene neupucenosti(Sixto,ponavljam.. svestan sopstvene neupucenosti..o nekoj temi) u tu problematiku usled nedostatka iskustva koje mesane osobe imaju.
Da li ti stvarno mislis da su tvojih nekoliko losih i dobrih iskustava ovde i tamo dovoljni da govoris o zemlji sa preko milijardu stanovnika? (retorsko pitanje) Sve to sto si ti napisala da su ti ljudi uradili rade i ovde, tako da ako posmatramo individualne slucajeve mrtva trka. Niti tamo svi pomazu, niti ovde svi okrecu glavu i ako mislis tako u debeloj si zabludi. Tim principom hajdemo gledati Kinu kroz prizmu Pekinga i Sangaja i onda ptice, cvece, drvece, sreca sreca radost... u Kini nema siromastva i nemamo temu o kojoj cemo divaniti.

Na dovodjenju u vezu oblika lobanje i mentalnog sklopa (frenologiji) ja zavrsavam ovu pristrasnu diskusiju. Prijatno.
Korisnikov avatar
By 李香兰
#2766208
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2766202#p2766202]Sixto napisao:[/url]Tim principom hajdemo gledati Kinu kroz prizmu Pekinga i Sangaja i onda ptice, cvece, drvece, sreca sreca radost... u Kini nema siromastva i nemamo temu o kojoj cemo divaniti.
Ne sećam se da je pitanje diskusije ikad bilo da li je siromaštvo tamo prisutno i u kojoj meri(?). To što se tebi diskutuje o tome, to je druga stvar.

Poenta priče je reakcija društva na tuđe siromaštvo i tu faktički postoje velike razlike u kulturi tamo i u Srbiji, kao i na drugim mestima u svetu. Sa kojima je on, u ovom konkretnom slučaju, mnogo bolje upoznat nego ti.

To što su standardi života u Šangaju bolji nego u poluselima zapadne Kine nije bio predmet diskusije niti je iko pokušavao da preslika šangajsku (ili bilo koju, for that matter) ekonomsku sliku na celu Kinu. Izvrćeš njegov post da bi lakše odgovorio na isti.

For future reference, on nije ništa "napisala".

---
Sixto napisao:Na dovodjenju u vezu oblika lobanje i mentalnog sklopa (frenologiji) ja zavrsavam ovu pristrasnu diskusiju. Prijatno.
Tim bolje. Jer sa gorepomenutim projekcijama si praktično i pričao sam sa sobom. :lol:
Korisnikov avatar
By Noctis Lucis Caelum
#2766214
Sad pročitah da je otac tog deteta svoju kuću i imovinu ostavio crkvi. A dete umrlo u bedi.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!