Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Ljubi, ljubi al glavu ne gubi

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

By Ulix
#1420928
Originally posted by iWanna
izvini doktore ulixe
:lol:

Oprosteno ti je. :lol: :doktor:
Korisnikov avatar
By smaug
#1421063
Originally posted by the1whowished
Originally posted by smaug
Ako ti aludiras na Boga kao sveznajuceg jel moze neko da vidi sta isti i njegovi blizi saradnici trenutno rade pa da nam ako nisu prezauzeti necim drugim objasne kako se to i kakvi radjamo KAD VEC NAUKA NE MOZE....A ni covecanstvo jer nema veliku eticku dispoziciju za to??
Nikada do sada nisam cula da Bog ima blize saradnike.
Originally posted by smaug
Obaska sto se u istoj recenici i izuvas i obuvas - volis narod al ne verujes dovoljno da ih pustis da sami dodju do zakljucka kakav god on bio. Sigurno imas neke drugare na forumu koji su dobri? I sigurno znas nekolike (ne moraju da budu s foruma) koji nisu dobri??
Ne vidim nikakvu vezu ovde, ama bas nikakvu. Ne vidim problem.
Originally posted by smaug
Jel mozes da mi objasnis sta je to neumerenost slobode?
Jel to ima skala za merenje sloboda?
Niti postoji skala za merenje slobode, niti Bog ima saradnike.
Da li bi tebi bilo EXTRA da ti kojim slucajem budu poverena najveca znanja o svetu?
Veruj mi na rec bog ima blize savetnike, nauka dokazala. :roflmao:
A koji su mu oni sto stoje pred prestolom i slave ga? I ostali s nebeske mape? :roflmao:
Ma nema veze...

Ako upotrebis izraz neumerenost slobode onda, ako dobro poznajem srbski jezik i logiku, postoji i umerenost sloboda tj umerene slobode - o njima sam te pitala da bi objasnis koje su ti to. I kako to da sloboda moze da se meri? Nekom manje a nekom vise, jel? Al ni sa ovim ne moras da se mucis.
Bilo bi mi EXTRA da mi svakim slucajem budu poverena najveca znanja o svetu. Fala na ponudi.
By biotherm
#1421081
Ulixe, znam sta je radoznalost... i treba da budemo radoznali. I drago mi je da si radoznao. Stavise, radoznalost je u prirodi mog posla. :)


Ali, naziv teme je, po meni, nezgodan - u smislu - zasto sam tako ispao, sta je uzrokovalo da budem takav - sto implicira na ovo: zar sam greska prirode? A bilo bi lepo napraviti temu tipa: uzroci heteroseksualnosti, zar ne?

zato sam reagovao.

necu vise. :iskusenje:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
#1421118
To je isto kao da se neko pita kako je nastao zivot na planeti,
kako se odvijala evolucija... gde je kraj svemira...

Uopste na ovo sve ne gledam banalno nego malo dublje filozofski,
jer ako je prirodna evolucija ostavila opciju da se radjaju gej osobe,
onda to nije slucajno, vec sigurno postoji neki valjan razlog.

Ja prirodnu evoluciju vidim kao jednu ruku koja napipava svoj put, kao grane
na drvetu koje se bore za suncevu svetlost, i naravno imate centralno
stablo i neku najdeblju granu koja se vere ka nebu, ali imate i grane koje
su takodje na svetlu i svakako su potrebne tom istom drvetu.

Mi ne pripadamo centralnoj grani, ali pripadamo drvetu i na neki poseban
nacin pomazemo tom drvetu da se razvija..

Mi smo opcija koja je za nesto neophodna i to je ono sto se ja pitam,
koja je svrha nase neophodnosti?

To je kao kad u nekom ekosistemu istrebite jednu vrstu, pa nastane
pakao. Ljudi su se vec vise puta tako opekli kad su uznemiravali
ono sto je godinama balansirano.

Mada su ljudi skloni da "demontiraju" i razbalansiravaju ovu jadnu planetu,
pre svega pogledajte klimu, ozonski omotac i sve ostalo... sad sam malo
otisla predaleko..

... ali ono sto je sigurno, mi jesmo deo tog nekog prirodnog neophodnog
balansa..

Koja je svrha naseg postojanja?
(ovo pitanje ne postavljamo samo mi, vec i ostali pripadnici
nase planete)
By Ulix
#1421166
Originally posted by biotherm
Ulixe, znam sta je radoznalost... i treba da budemo radoznali. I drago mi je da si radoznao. Stavise, radoznalost je u prirodi mog posla. :)


Ali, naziv teme je, po meni, nezgodan - u smislu - zasto sam tako ispao, sta je uzrokovalo da budem takav - sto implicira na ovo: zar sam greska prirode? A bilo bi lepo napraviti temu tipa: uzroci heteroseksualnosti, zar ne?

zato sam reagovao.

necu vise. :iskusenje:
Ali zapitati se zasto si gej ne znaci da ti je zao sto si gej, ne znaci da ti nesto fali, ne znaci da si bolestan. To samo znaci da te zanima odgovor na to pitanje. Radoznalost je ako nista drugo makar znak odredjene intelektualne hrabrosti da se suocis sa najrazlicitijim mogucim odgovorima na pitanje koje postavljas.

Bas kao sto je Andjelika rekla - to je isto kao kad se pitamo o velikom prasku. U prirodi se stvari ne desavaju iz inata ili bez razloga i sve ima neku svoju biolosku ulogu, pa tako je sasvim sigurno ima i homoseksualnost, cim je opstala ovoliko dugo. (Recimo, neki biolozi danas smatraju da pojava homoseksualnosti medju potomcima ima cvrste veze sa plodnoscu majku: primeceno je kod nekih zivotinja da plodnije zenke radjaju vise gej potomaka. To u startu predstavlja zanimljivo polaziste za razmisljanje.)

Danas se jako mnogo radi na istrazivanju bioloskih osnova seksualnosti, heteroseksualnosti pre svega. Tako da mozemo da napravimo i tu temu pa da diskutujemo, jer mene i to veoma zanima. Ako odgovorimo na to pitanje, na dobrom smo putu da resimo i pitanje postanka homoseksualnosti.
By biotherm
#1421187
Ulixe, to su zanimljive teme :)

bas me zanima biologija seksualnosti, ali nemam vremena da o tome citam (za sad)
Korisnikov avatar
By m..
#1421221
Originally posted by olga_diktator
Evo m..ita da se i ja javim, juce nisam stigla.

Cela ta prica o prenatalnom odlucivanju kakvo ce ti dete biti jeste cista eugenika. Ajde da nadjemo gen za sve, odemo na kliniku pa biramo sta je najbolje za dete u veselom nam svetu. Pa onda ako gledamo sta je najbolje, onda ce to dete biti musko, strejt, i imati plave oci. Pitanje novca je unapred reseno, jer ti mama i tata svakako imaju puuuno para da mu ostave s obzirom da mogu da pljunu brdo kesa za konstrukciju genetskog il bioloskog il bilo kog sklopa svog deteta. Mislim, odvratno.

E sad, po pitanju bolesti i raspolaganja telom. Ja bih bila vrlo oprezna kada pri prizivanju medicine i njenih standarda sta je bolest a sta ne, jer su se ti standardi itekako menjali kroz vreme i prostor. Da, medicina je uznapredovala i izbacila homoseksualnost sa liste bolesti, ali mislim da je prilicno vidljivo da je ta odluka doneta uz odredjeni drustveni pritisak. Hocu da kazem da se i patologije drustveno konstruisu, pogledaj na primer odnos i prakse medicine prema trudnoj zeni: kompletna trudnoca je postavljena kao bolest koja se leci. Znaci, odluka da homoseksualnost nije bolest nama ne daje nikakvu garanciju da i obrnuti proces nije moguc. Abortirati dete zbog pretpostavljene anomalije, tj necega sto je u odredjenom trenutku postavljeno kao anomalija, bilo to Daunov sindrom ili homoseksualnost, zapravo je odlucivanje o tome koji zivoti su vredni zivljenja a koji ne. I onda se opet postavlja pitanje, ko ima uopste pravo da odluci tako nesto, i po kojim kriterijumima. Za sad toliko.

Sta ti kazes?
Pa i kazem da je to sve stvar prevashodno politike, osvajanja prava i politickog razresavanja konflikta medju pravima, da li majke ili deteta, ili pro lifera i pro choice opcije. I tako dalje.

S tim, da, iako mi je prvo palo na pamet da poredim sa down-om, to nije jedno te isto na vise nivoa nego sto je politicki. Govorim o teretu koji pada na roditelje prilikom podizanja tog deteta. I jos nizu nekih stvari.

Jer zapravo ni to da li si kao gay bolestan ili ne, i gomila drugish stvari nije diktirana naukom nego politikom.

Mene je naprosto strecnula ta ideja.
Korisnikov avatar
By m..
#1421238
Anyways.

Nisam ni ja za to da se zaustavi nauka zato sto bi moglo da dodje do zloupotreba, kao sto nisam ni protiv abortusa, iako zene u Indiji, Pakistanu itd. masovno abortiraju devojcice (sto me uzasava).

Meni je ova tema bila zanimljiva sa asprekta konflikta izmedju prava deteta (fetusa, odrasle osobe) vs prava roditelja da odlucju o tome kakvo ce im dete biti.

Ako ti lekari pokusavaju da nadju lek za homoseksualnost, koja se vise ne vodi kao bolest, oni je upravo tretiraju kao bolest.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
#1421417
Mislim da celo istrazivanje nije potera za lekom homoseksualnosti, vec nesto sasvim
drugo, a ovo su usputni rezultati.

Da, i kako kaze dr Rakic, da bi nesto bilo bolest, mora pre svega da smeta osobi koja
ima te karakteristike, i da ta osoba trazi lekarsku pomoc...


Da li vama smeta sto ste homoseksualni ?



I ovo jeste eticko pitanje razvitka ploda, kako i sta.

Malo pre sam gledala na NG emisiju kako je nastao pas... i tu kaze da je nastao do sivog vuka,
i da je covek pre 15.000 godina uspeo da pripitomi i ukrsta, sa drugim pripitomljenim sivim vukovima
razlicitih karakteristika... Od tada do danas su nastale sve rase od Mastifa do Civave.
Pa ako je taj pracovek, mogao to da radi sa vukovima i psima, ne vidim razlog da to danas ne rade
sa ljudskom vrstom.

Jeste iz ugla nas koji postojimo i zivimo, zastrasujuce, ali iz ugla novorodjenog deteta...
..ne znam.. nisam pametna da na ovo dam odogovor..
By iWanna
#1421500
Originally posted by Andjelika
Mislim da celo istrazivanje nije potera za lekom homoseksualnosti, vec nesto sasvim
drugo, a ovo su usputni rezultati.

Da, i kako kaze dr Rakic, da bi nesto bilo bolest, mora pre svega da smeta osobi koja
ima te karakteristike, i da ta osoba trazi lekarsku pomoc...


Da li vama smeta sto ste homoseksualni ?



I ovo jeste eticko pitanje razvitka ploda, kako i sta.

Malo pre sam gledala na NG emisiju kako je nastao pas... i tu kaze da je nastao do sivog vuka,
i da je covek pre 15.000 godina uspeo da pripitomi i ukrsta, sa drugim pripitomljenim sivim vukovima
razlicitih karakteristika... Od tada do danas su nastale sve rase od Mastifa do Civave.
Pa ako je taj pracovek, mogao to da radi sa vukovima i psima, ne vidim razlog da to danas ne rade
sa ljudskom vrstom.

Jeste iz ugla nas koji postojimo i zivimo, zastrasujuce, ali iz ugla novorodjenog deteta...
..ne znam.. nisam pametna da na ovo dam odogovor..
ne smeta mi sto sam homoseksualan
smeta mi sto drugima smeta sto sam ja homoseksualan
ne mozes da poredis coveka i psa(mislim, mozes ali ja ne mogu)
a da je taj pracovek tad imao razna udruzenja za zastitu zivotinja nagrabusio bi :lol:


ok je traziti razlog zasto je neko homoseksualan cisto da bismo znali kao sto znamo zasto su ljudima koji zive severnije cesto plave oci i kosa
ali niko se ne treba da menja nesto sto je odlika tog buduceg deteta a nije stetno po njega samog ili druge (mada ne vidim sta bi to bilo) no no
By Ulix
#1421526
Originally posted by iWanna

ali niko se ne treba da menja nesto sto je odlika tog buduceg deteta a nije stetno po njega samog ili druge (mada ne vidim sta bi to bilo) no no
Slazem se, samo ni to nije bas jasna granica.
By iWanna
#1421622
Originally posted by Ulix
Slazem se, samo ni to nije bas jasna granica.
how so? :beba:
Korisnikov avatar
By Vel boy
#1421724
i mene zanima shta je Ulix hteo da kaze u najnovijem mu postu ovde.

inache, lepa diskusija od strane svih uchestvujucih, dosad nema (s nazalost izuzetkom A.F.K.A. OB-ovih postova na ovu temu za koje se pak nadam da su samo sarkastichni....) ichijeg posta s kojim se ne slazem. :)
Korisnikov avatar
By Dina
#1421742
Kao dodatak na Andjelikino pitanje - a sta biste zeleli pod pretpostavkom da ste se odlucili da imate dete - da li biste zeleli da je ono homoseksualno, niposto to ne biste zeleli, svejedno vam je???

Ja spadam pod ovo tri tj svejedno mi je... ali su mi zanimljive reakcije gay ljudi oko mene. Desavalo mi se kad pricamo o mom buducem detetu da se ljudi cude ili kako mi ne prizeljkujemo da bude gay ili kako ne strahujemo od toga (i izricu mi molitve - samo da ne bude... :molise: ). Krajnosti, ali i jedni i drugi budu nezadovoljni mojim stavom - svejedno mi je, podrzacu ga kako god da bude a tek me iskritikuju ako kazem da ne razmisljam o tome...
Korisnikov avatar
By Dina
#1421743
Originally posted by Ulix
Originally posted by biotherm
Ulixe, znam sta je radoznalost... i treba da budemo radoznali. I drago mi je da si radoznao. Stavise, radoznalost je u prirodi mog posla. :)


Ali, naziv teme je, po meni, nezgodan - u smislu - zasto sam tako ispao, sta je uzrokovalo da budem takav - sto implicira na ovo: zar sam greska prirode? A bilo bi lepo napraviti temu tipa: uzroci heteroseksualnosti, zar ne?

zato sam reagovao.

necu vise. :iskusenje:
Ali zapitati se zasto si gej ne znaci da ti je zao sto si gej, ne znaci da ti nesto fali, ne znaci da si bolestan. To samo znaci da te zanima odgovor na to pitanje. Radoznalost je ako nista drugo makar znak odredjene intelektualne hrabrosti da se suocis sa najrazlicitijim mogucim odgovorima na pitanje koje postavljas.

Bas kao sto je Andjelika rekla - to je isto kao kad se pitamo o velikom prasku. U prirodi se stvari ne desavaju iz inata ili bez razloga i sve ima neku svoju biolosku ulogu, pa tako je sasvim sigurno ima i homoseksualnost, cim je opstala ovoliko dugo. (Recimo, neki biolozi danas smatraju da pojava homoseksualnosti medju potomcima ima cvrste veze sa plodnoscu majku: primeceno je kod nekih zivotinja da plodnije zenke radjaju vise gej potomaka. To u startu predstavlja zanimljivo polaziste za razmisljanje.)

Danas se jako mnogo radi na istrazivanju bioloskih osnova seksualnosti, heteroseksualnosti pre svega. Tako da mozemo da napravimo i tu temu pa da diskutujemo, jer mene i to veoma zanima. Ako odgovorimo na to pitanje, na dobrom smo putu da resimo i pitanje postanka homoseksualnosti.
Naslov teme sam ja stavila jer je to bio off na jednoj drugoj temi. Posto sam morala da naglasim da je i off, trebalo je da nadjem jednu rec koja ilustruje ono o cemu se prica na temi. I uzrok mi se ucinila najprikladnijom. Inace, ja razmisljam kao i Ulix, da ne ponavljam. Tako da ne vidim da ima nesto problematicno u nazivu teme. Ali ukoliko ljudima bude smetalo, mogu i da promenim, samo da smislite novi naziv :lukavi: (od jedne do dve reci, ne moze naslov da bude pet recenica...).
Korisnikov avatar
By m..
#1421767
Originally posted by iWanna
Originally posted by Ulix
Slazem se, samo ni to nije bas jasna granica.
how so? :beba:
Pa izvesni Mr Palma, i njemu slicni, ce ti reci da su homoseksualci jako stetni po drustvo i uzrok stravicnog pada nataliteta (dok je njihova divna politika stvorila jako plodno tle za pravljenje i podizanje dece, lmao).
Korisnikov avatar
By m..
#1421771
Originally posted by Andjelika

Da li vama smeta sto ste homoseksualni ?
Meni licno ne, smeta mi odnos drustva prema meni kao homoseksualnoj.

Sto se dece tice, mogu da se rode kakva hoce, moje je da ih lepo vaspitam, usadim im fin sistem vrednosti, korigujem njihovo ponasanje i napravim od njih ljude. S kim ce imati sex, sta ce studirati (ok, na tome mora covek da insistira, ja sam odrasla bez opcije da ne studiram, i nista mi ne fali) i ostalo je njihov izbor.

Inace, moj sef na poslu, koji ima klinca od godinu dana, je rekao da mu je svejedno da li mu je dete gay ili strejt, samo da ne ode u dop ili kriminal. Svaka mu cast.
Korisnikov avatar
By Dina
#1421828
Ja sam vec pisala o mojoj prijateljici cije dete je pokazivalo interesovanje za decake sa tri godine. Njoj je bilo svejedno ali muz... gde on takav baja pa sin da mu bude sa muskarcima. Zabranio je detetu sve nezne crtace, forsirao samo borbenost, pricao svasta za dete... i kao sad ga je izveo na "pravi put" :doh: Inace secam se da su i njegovi prijatelji (strejt) pokusavali da ga urazume govoreci mu da ostavi dete na miru, da on sta god radio nece moci protiv prirode, a uostalom sta ima tu lose? Medjutim on je nastavio, a ta moja prijateljica je inace tako popustljiva i pustila ga... i eto kao ubedio ga da voli devojcice, tj on smatra da ga nije ubedio nego je dete prosla ta faza, jadno dete...
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
#1421854
Ono sto sam primetila, jeste da postoje dve velike skupine razmilsljanja i delovanja o svemu ovome.

Prvi je sociolosko-politicki, i on je zasnovan na principu "nije bitno kako smo nastali, vazno
je da imamo svi ista prava". I ja se sa tim slazem u potpunosti. Znam da ovakv stav zastupaju
Labris, GSA .. sto je i logicno jer oni i jesu organizacije koje se bore za ljudska prava, to jest
prava svih nas.

Drugi je taj bioloski, to definisanje prenatalnih desavanja i sve ostalo.

Prostom svetu u Srbiji mozete prici na oba nacina... to jest treba delovati na sve nacine...
Nekada je lakse objasniti nekome da bi postao manje homofobican tim medicinskim pristupom,
to jest cini mi se da kad je neko neobrazovan, onda veruju lekarima, veruju kad neko kaze
da su stvari prirodne.

A opet ucenom svetu je moguce pricati o ravnopravnosti i pravima.


:zastava:




:sunce:
By iWanna
#1421961
Originally posted by m..
Pa izvesni Mr Palma, i njemu slicni, ce ti reci da su homoseksualci jako stetni po drustvo i uzrok stravicnog pada nataliteta (dok je njihova divna politika stvorila jako plodno tle za pravljenje i podizanje dece, lmao).
takva persona ne zasluzuje mesto u ovoj temi
necemo o smesnim izjavama

Dina je pitala sta biste zeleli svojoj deci tj. kakvu seksualnost

Originally posted by m..
Sto se dece tice, mogu da se rode kakva hoce, moje je da ih lepo vaspitam, usadim im fin sistem vrednosti, korigujem njihovo ponasanje i napravim od njih ljude.
i to je normalan pogled na svet
ali
svako zna u kakvom okruzenju zivi i ima li mogucnosti da buduce dete zastiti od uticaja okoline u slucaju da mu pokusaji da od njega napravi jaku i stabilnu licnost propadnu, pa tako zna da li ce pozeleti svom detetu trnovit(nazalost tako je u vecini situacija) zivot homoseksualca

slazem se sa m.
Originally posted by Andjelika
Prostom svetu u Srbiji mozete prici na oba nacina...

A opet ucenom svetu je moguce pricati o ravnopravnosti i pravima.
ovde cu citirati ulixa
Originally posted by Ulix
Slazem se, samo ni to nije bas jasna granica.
:beba:
By Ulix
#1422012
Originally posted by iWanna
Originally posted by Ulix
Slazem se, samo ni to nije bas jasna granica.
how so? :beba:
Evo sta rece Olga u ovoj temi:
Ja bih bila vrlo oprezna kada pri prizivanju medicine i njenih standarda sta je bolest a sta ne, jer su se ti standardi itekako menjali kroz vreme i prostor. Da, medicina je uznapredovala i izbacila homoseksualnost sa liste bolesti, ali mislim da je prilicno vidljivo da je ta odluka doneta uz odredjeni drustveni pritisak. Hocu da kazem da se i patologije drustveno konstruisu...
Ovo gore je veoma lep opsti odgovor.
Korisnikov avatar
By Lepa Krepa
#1423177
Hocu da kazem da se i patologije drustveno konstruisu...
kao što se i seksualnost društveno konstruiše, kao što se i ljudsko telo, doživljaj istog, polnost, rodnost i sve s tim u vezi društveno konstruiše. kao što su i ovi narativi o hormonskim prenatalnim uzrocima homoseksualnosti deo konstrukcije gej-identiteta, koji služi da se isti odbrani od određenih homofobičnih narativa.

istina je da niko pojma nema zašto su ljudi heteroseksualni, homoseksualni, ili šta god drugo. da li je uzrok homoseksualnosti "dominantna majka"? možda za nekoga jeste. šta je uopšte dominantna majka? ništa drugo do termin kojim se osuđuje žena koja se ne uklapa u patrijarhalnu podelu rodnih uloga u nuklearnoj porodici. ko može da garantuje da "dominatna majka", kao figura koja (manje ili više) podriva heteropatrijarhat, zaista ne utiče na formiranje drugačijih seksualnih/rodnih identiteta? ili, recimo, "nasilan otac", kao figura koja proizvede gađenje prema istom tom heteropatrijarhatu, dovedenom do svoje krajnje konsekvence? ili odsustvo majke, oca, i majke i oca, previše braće, premalo sestara, prisustvo dominantne tetke ili tetkastog ujaka, serija na televiziji, pročitana knjiga, ili lučenje nekakve žlezde u telu trudne žene...? ili sve to zajedno, ili kombinacija broja 2 i broja 5, uz izražen uticaj 7 sa prelazom na 8...

seksualnost se, po mom mišljenju, ne dobija pret-a-porter kao nekakav hormonski recept, niti se uči od svoje okoline (uključujući porodicu) kao recitacija. možda od delovanja hormona zavisi koja će iskustva iz svog odrastanja jedna osoba erotizovati, a koja će proći neprimećeno; da li će se njeno seksualno fokusirati na žene, muškarce ili nekog drugog. možda delovanje hormona zavisi od iskustava koje ta osoba proživi? neki ljudi otkrivaju nove stvari o svojoj seksualnosti čitav život - produženo delovanje prenatalnih hormona? u nekim društvima čak i ne postoje ovakvi koncepti seksualnosti o kojima ovde pričamo - gde su tu hormoni? u nekim drugim, pak, ne postoje mononuklearne porodice - gde je tu dominantna majka?

mislim, stvarno, who knows.

ja ne vidim problem u vezivanju "uzroka" nečije seksualnosti za društvene okolnosti - sve dok se iste ne koriste kao argumenti za patologizaciju te seksualnosti. a da to ne bi bilo tako, moralo bi se prestati sa zapitkivanjem isključivo o uzrocima homoseksualnosti. pita li se neko šta uzrokuje biseksualnost? o poreklu biseksualnosti, zanimljivo, nigde ni reči - valjda zato što nije toliko opasna za heteropatrijarhalnu matricu. da i ne pričam koliko je heteroseksualnost brutalno iskonstruisan identitet, a nigde studija koje bi se bavile njenim hormonskim temeljima.

bottom line, ako neki ludaci i razviju tu "prenatalnu terapiju za preventivu homoseksualnosti", sva je prilika da će zalud baciti pare.
Korisnikov avatar
By .L O S T
#1423292
gen da ali bez uticaja spoljasnje sredine...nema pedera:evilgiggle:
Korisnikov avatar
By olga_diktator
#1423312
Originally posted by Lepa Krepa
Hocu da kazem da se i patologije drustveno konstruisu...
kao što se i seksualnost društveno konstruiše, kao što se i ljudsko telo, doživljaj istog, polnost, rodnost i sve s tim u vezi društveno konstruiše. kao što su i ovi narativi o hormonskim prenatalnim uzrocima homoseksualnosti deo konstrukcije gej-identiteta, koji služi da se isti odbrani od određenih homofobičnih narativa.

da, samo da dodam na ovo, uvek mi je nekako zanimljivije kako se, u koje i cije politicke svrhe koriste svi ti narativi o nastanku homoseksualnosti nego kako je homoseksualnost zaista nastala.
By Ulix
#1423387
Originally posted by Lepa Krepa
da i ne pričam koliko je heteroseksualnost brutalno iskonstruisan identitet, a nigde studija koje bi se bavile njenim hormonskim temeljima.
I dok gej (pa tako i hetero) identitet jesu konstruisani, bez sumnje, seksualna privlcanost sama po sebi nije.

Uostalom, temeljima heteroseksualnosti se nauka takodje bavi. To sto vi ne znate za to, ne znaci da nikom nije palo na pamet da to ispita. :sweet:
Korisnikov avatar
By Lepa Krepa
#1423412
Originally posted by Ulix
Originally posted by Lepa Krepa
da i ne pričam koliko je heteroseksualnost brutalno iskonstruisan identitet, a nigde studija koje bi se bavile njenim hormonskim temeljima.
I dok gej (pa tako i hetero) identitet jesu konstruisani, bez sumnje, seksualna privlcanost sama po sebi nije.
misliš da ima nečeg hormonalnog u, recimo, obožavanju visokih potpetica ili kom drugom fetišu? a isti su itekako generatori seksualne privlačnosti. :)
Korisnikov avatar
By Lepa Krepa
#1423418
Originally posted by olga_diktator
Originally posted by Lepa Krepa
Hocu da kazem da se i patologije drustveno konstruisu...
kao što se i seksualnost društveno konstruiše, kao što se i ljudsko telo, doživljaj istog, polnost, rodnost i sve s tim u vezi društveno konstruiše. kao što su i ovi narativi o hormonskim prenatalnim uzrocima homoseksualnosti deo konstrukcije gej-identiteta, koji služi da se isti odbrani od određenih homofobičnih narativa.

da, samo da dodam na ovo, uvek mi je nekako zanimljivije kako se, u koje i cije politicke svrhe koriste svi ti narativi o nastanku homoseksualnosti nego kako je homoseksualnost zaista nastala.
upravo. samo pitanje nastanka je političko par excellence.
By Ulix
#1423458
Originally posted by Lepa Krepa
Originally posted by Ulix
Originally posted by Lepa Krepa
da i ne pričam koliko je heteroseksualnost brutalno iskonstruisan identitet, a nigde studija koje bi se bavile njenim hormonskim temeljima.
I dok gej (pa tako i hetero) identitet jesu konstruisani, bez sumnje, seksualna privlcanost sama po sebi nije.
misliš da ima nečeg hormonalnog u, recimo, obožavanju visokih potpetica ili kom drugom fetišu? a isti su itekako generatori seksualne privlačnosti. :)
Mislis li da ne postoji jos nesto drugo u medicini osim hormona? :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!