Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Do, re, mi, fa, sol, la, si, do

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558048
Slika

Moram priznati da nisam veliki obozavalac hip hopa. Taj zanr je jos uvek najvece leglo homofobije i mizoginije u muzici i nikad se nisam osecao prijatno slusajuci likove poput Eminema a pritom dobro znajuci kakve stavove zastupaju. Srecom, pa se povremeno nadju izuzeci poput Macklemore-a. Slucajno sam naleteo na spot za njegov poslednji single Can't Hold Us i odlucih da saznam nesto vise o doticnom jer mi sepesma bash svidela. Ispostavilo se da je totalno friendly, sa dva gej strica i gej kumom. Takodje je jedan od retkih hip hopera koji javno govori o problemu homofobije i mizoginije u tom muzickom pravcu a u saradnji sa Ryan Lewisom je objavio i single Same Love, posvecen njegovim stricevima koji su zavrsili i na coveru :cvetduga:




:love:
Korisnikov avatar
By Katengl
#2558125
Fino da postoji nešto u mainstream hip-hopu što odstupa politički. Muzički – sviđa mi se harmonija u Same Love. Ostatak – not rili maj beg.
Korisnikov avatar
By Dr_Shortbus
#2558127
Macklemore & Ryan Lewis nisu samo muzički izvođači, oni su nešto mnogo više, nešto novo, pozitivno i predivno. A lijepo je čovjek u naslovnom postu stavio akcenat baš na to.
Raspravljati uopšte o muzičkim ukusima je totalna debilana. :balerina:
Korisnikov avatar
By Katengl
#2558131
^
Nisam siguran je l' ovo meni upuceno?
Pa ako nije hteo da se diskutuje o njihovoj muzici, nije trebalo da stavi temu u forum Muzika.
Korisnikov avatar
By Katengl
#2558134
:lol: Izvinjavam se. Videh da si odgovrio vec pre toga, pa rekoh, hoces napolju da resimo taj problem?
Korisnikov avatar
By Srklet
#2558141
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2558127#p2558127]Dr_Shortbus napisao:[/url]
Raspravljati uopšte o muzičkim ukusima je totalna debilana. :balerina:
naravno da nije. doduse, to uvijek govore ljudi koji nisu u stanju zastupati svoj muzicki ukus. ^^

dapace, ljudi vec stoljecima raspravljaju u tome jel bolja ova ili ona knjiga, jel bolja ova ili ona opera, jel bolja ova ili ona pjesma/album/izvodjac, pa onda jos i raspravljaju o tome zasto je nesto dobro a zasto nesto nije itd. postoji cak i nesto sto se zove muzikologija, gdje se ljudi sustavno obrazuju kako bi znali sto je dobro i zasto, a sto je lose i zasto, te se tek tu itekako raspravlja o ukusima. postoji pak i nesto sto se zove estetika itd itd.
Korisnikov avatar
By Katengl
#2558163
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2558141#p2558141]Srklet napisao:[/url]
naravno da nije. doduse, to uvijek govore ljudi koji nisu u stanju zastupati svoj muzicki ukus. ^^

dapace, ljudi vec stoljecima raspravljaju u tome jel bolja ova ili ona knjiga, jel bolja ova ili ona opera, jel bolja ova ili ona pjesma/album/izvodjac, pa onda jos i raspravljaju o tome zasto je nesto dobro a zasto nesto nije itd. postoji cak i nesto sto se zove muzikologija, gdje se ljudi sustavno obrazuju kako bi znali sto je dobro i zasto, a sto je lose i zasto, te se tek tu itekako raspravlja o ukusima. postoji pak i nesto sto se zove estetika itd itd.
Gubljenje energije. Pre bih iskoristio vreme na slušanje muzike bez predrasuda nego na sistematsko usvajanje konvencija o tome šta čini dobru muziku. Kritika, btw, predstavlja jako mali deo muzikologije.
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558169
Koja je poenta braniti sopstveni muzicki ukus pred totalnim strancima do cijeg ti misljenja uopste nije stalo?
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558178
Poznajem prilicno veliki broj forumasha tako da ti replika bash i ne pije vodu, al' nema veze. Pretpostavljam da ti nikada nije palo na pamet da ljudi postavljaju novu muziku na net kako bi prosirili krug poklonika iste. Na taj nacin sam otkrio pregrst fenomenalnih izvodjaca i zauvek sam zahvalan svim ljudima koji su bili toliko dobri da mi predstave nesto novo. A i kad mi se nesto ne dopadne, ne ostavljam retardirane komentare poput tvojih.
Korisnikov avatar
By Srklet
#2558189
kuzim ja da je heavy metal lover jedan od onih pedera koji su se donekle emancipirali preko mejnstrim pop kulture (bolje nekako nego nikako!), ali to ne znaci da muzika koju slusa nije sranje.

naime, pederski se identitet moze osvjestiti i iznad razine sljokice. ^^
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558200
Tvoje i tudje vidjenje govneta nikada nece biti isto. Mozda ce se negde i podudarati ali sve ostalo ih cini razlicitim. Ukusa ima koliko i ljudi na ovoj planeti i zato je bespredmetno o njima raspravljati.

Od ponudjenog, Brooke Candy FTW!
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
#2558203
Različita viđenja na istu stvar čine raspravu o toj stvari bespredmetnom?
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558205
Mozete vi raspravljati narednih 100 godina ali time nista necete postici. Odredjena muzika vam ili prija ili ne i nema te kolicine zvocanja koja moze ubediti u suprotno.
Korisnikov avatar
By Srklet
#2558206
argumenti ti imaju smisla taman koliko je dobra muzika koju slusas ^^

u osnovi, hoces reci: nema toga pametnog sto mi netko moze reci koliko ja mogu biti glup.
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
#2558207
Rasprava koja se svodi na vredjanje i nipodastavanje sagovornika je nesto sto razumni ljudi prevazidju u osnovnoj skoli.

Ja sad lepo idem da gledam Hairspray (Travolta edition) i uzivam u sljokicama a ti se nasladjuj koliko si pametniji od mene. Kisses
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!