Slavimo 20 godina postojanja
Gej Srbija
Svet

Kako izgleda svakodnevica dve lezbejke koje su usvojile dva dečaka

Deutsche Welle  ·  Pariz  ·  Odabrao: M  ·  Dodato: 05. FEB 2013
Moderna porodica: Beatris i Kati sa svojim sinovima

Diskusije o gej pravima u Francuskoj kulminiraju - a o kakvim pravima se konkretno radi, pratimo na primeru dve lezbejke koje su usvojile dva mala dečaka.

- Pomiriši, mama, je li ovo dobro? - pita mamu mali Ferdinand.

Za njega i njegovog brata Viržila sasvim je normalno to što imaju dve majke. Njihovi roditelji su - dve lezbejke.

Beatris je usvojila ova dva dečaka, ali ne sa svojom partnerkom Kati, već kao samohrana majka. Gej pojedinci u Francuskoj imaju pravo da usvajaju decu, ali parovima to nije dozvoljeno.

Beatris je morala da usvoji decu samostalno, a ne zajedno sa Kati

To bi uskoro trebalo da se promeni, što je za ove dve žene važan korak. Dosta im je skrivanja da su par.

- To nisu bila lepa vremena. Mi smo se kao par odlučile da zajedno podižemo decu. To ne činim samo ja, ali morala sam da kažem da samo ja želim dete, a ne da ga mi želimo. To je bilo krajnje neprijatno, kao da Kati tu ne spada - kaže Beatris.

Ravnopravnost za homoseksualne parove bilo je jedno od obećanja francuskog predsednika, ali o tome se i dalje diskutuje vrlo žestoko. Kati i Beatris se plaše da bi to moglo da povredi i optereti njihovu decu.

Najviše bi volele da do dva dečaka ne dopre ni reč iz aktuelnih diskusija.

- Na radiju je neko rekao da pravu porodicu čine samo mama i tata. ja sam odmah isključila radio, ali Viržil je rekao: "Mama, da li si čula ovo?" Kakva glupost! - priča Kati.

Samo muškarac i žena čine brak: Aleksandra i Arnoa

Porodica Romsen stvar vidi potpuno drugačije. za Aleksandru i Arnoa, porodicu mogu da čine samo majka, otac i deca. Gej parovi koji usvajaju decu za ovo dvoje katolika predstavljaju nešto protivprirodno.

- U društvu je najvažnija ravnopravnost muškarca i žene. Samo oni mogu deci da daju pravu ravnotežu - kaže Arnoa, koji je učestvoao u nedavnim masovnim demonstracijama u Parizu protiv gej brakova.

 

 

 

 

Vaši Komentari
Sve je ovo jako, jako diskutabilno! Odakle poceti? Aj' od pocetaka. Sta je to BRAK? Razliciti su interesi stupanja u brak. Neko to radi jer zaista voli tu osobu. Neko je vec zagazio u tridesete i frka mu je pa hvata "poslednji voz". Neko pak trazi nekoga da ga za sigurno izdrzava. Neko se na to odluci iz razloga sto se vucara u vezi vec pet godina pa svi pitaju "kad' ce te". Da li je HOMObolest? Najcesce postavljeno pitanje. Zavisi iz kog ugla se gleda na stvari. Neko je fem rodjen, pa se vidi vec u vrticu da je "roze" a ne "plav",dok kod nekoga se to ispolji tek kasnije. Neko pak propati u strejt braku - narocito zene koje dobijaju redovno porciju batina od muza, pa im se muski pol zgadi! Da li je bolest ili nije - ne znam. Pokolj u Srbrenici vise od 7,000 ljudi??-da li je to mozda bolest? Cini mi se da to vecina ovde podrzava PRECUTKIVANJEM i stvara se utisak da je to manja bolest od HOMObolesti. Gej brakovi? Da je PRIRODNO - to nije sigurno, ali covek nije samo PRIRODNO nego i socijalno bice, pa mu ne treba samo MUZJAK/ZENKA, vec i osoba sa kojom moze da dozivljava nesto lepo u braku a ne da mu brak pada kao najveca robija u zivotu. Usvajanje dece? Kada vidim ove dve francuskinje koje su usvojile dva muska crnceta - vidim mnogo vise LJUDSKOSTI u njima nego u vecini nas Srba. Kod nas u Srbiji je NENORMALNO usvojiti dete, a da ne pricam o - NEDAJ BOZE USVOJITI DETE TAMNE PUTI (ROMSKE NACIONALNOSTI NA PRIMER)! To bi bila katastrofa za komsiluk koji voli da gura nos u tudje dupe, a tek sta ce rodbina na to da kaze i nazovi "prijatelji"!
Beograd, Srbija, Crna Rupa Evrope · 05.02.2013, 15:16
O kojoj ravnopravnosti, ravnotezi i prirodnosti muskarca i zene Arnoa trabunja? Pa u toj njegovoj katolickoj crkvi zenama je i danas zabranjeno da budu svestenici a zna se kakvu je drustvenu ulogu ta ista crkva dodelila zenama kroz istoriju civilizacije. Koliko je samo trebalo zenama da se izbore za pravo glasa i ravnopravnost? Opravdavati osecanja sebicnosti i nadmocnosti sa religioznoscu je zapravo primitivizam.
Dedinje, Srbija · 05.02.2013, 10:01
svet srbija region scena sport kolumna art & s-he-istory coming out zdravlje queeropedia queer filmovi muzika priče teorija prikazi i recenzije religija porno antibiotik intervju istorija sociologija psihijatrija & psihologija putovanja linkovi