Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By BellyButton
#1846774
Originally posted by Nbegi

Meni samo smeta to procenjivanje tipa "ko sluša Šemsu, Gicu, Picu, Šljicu, Micu, Željka, Zdravka, Spržan, Baju, Vlaju, Gaju..." je takav-i-takav lik (čitaj: ljakse, kreten, imbecil, idiot, NEURBAN, manje vredan čovek... dopisati po izboru).
Ja licno nisam snob i nemam ovakav stav. Samo mislim da ce "ljakse" pre nego "ne-ljakse" da slusa Semsu, ali da uvek ima izuzetaka i da ne treba praviti generalizacije, bla bla bla...

Ja govorim o konkretnoj steti. Ceca siri nacionalizam, Karleusa siri snobizam, Dunja Ilic ljubav prema materijalnom... Ljudi ih obozavaju i primaju se na te price.

Verovatno postoji kod mene i to da mi je smalo smesno kako ljudi ne uvidjaju neke stvari. Tipa, kaze mi jedan decko kako njemu "Bad Girl" sa Madonnine Erotike nema dobru muziku al' zato "In This Life" ima sjajnu muziku... (pritom je "In This Life" radjen preko gotove matrice pesme "Bad Girl")... Al', dobro, tu ja zaboravim da se ljudske sposobnosti razlikuju. Ja ne uvidjam na slikama nesto sto slikar uvidja.
____________

Ako bi bila situacija da veci deo Srba smatra da je Vojislav Seselj odlican knjizevnik, je l' vam onda jasnije?

Ja volim i pop. Smeta mi u popularnoj muzici shift sa muzickog na nemuzicko. Tako se gubi smisao muzike. U onome sto ljudi zovu muzikom danas, sama muzika postaje sekundarna. Harmonija se pojednostavljuje, ritam se banalizuje, da ne davim puno sa tim... Danas neko moze da bude dobar muzicar zato sto nosi luster na glavi. Ekscentricnost se odavno ceni, ali nekada nije znacila nista ako ti, jednostavno, ne umes da pevas ili sviras...
Naravno, ja sve to mnogo emotivnije dozivljavam nego neko ko je pekar, pravnik, fotograf ili nuklearni fizicar...
Korisnikov avatar
By Mars
#1846775
Kaži mi, Beli, šta misliš o onoj pesmi.

:andjelak:
Korisnikov avatar
By Zonche!
#1846791
Pljuvanjem i izigravanjem kriticara svako malo, ne stices kredibilitet obrazovanog muzicara.

Zao mi je, ali moraces to da uradis na drugi nacin.

Time sto ti mrzis i pljujes Dunju Ilic i Lady Gagu ne stices status "dobrog muzicara" niti bilo cega slicnog vec samo pokazujes svoju frustraciju koja ne znam odakle toliko buja (bend ti ne zaradjuje jer ne radis komercijalu? Ne kapiram...) , i netoleranciju prema tudjim ukusima.

Live and let live, love and let love.

Pored toga, i sva ta muzika koju ti toliko volis i hvalis je u nekom trenutku bila mainstream na neki nacin i tamo negde je sigurno postojao neki belly koji je pricao iste stvari o njima koje ti pricas o danasnjoj mainstream muzici.

TU je problem, ne bilo gde drugde.

Ja licno ne podrzavam gospodjicu Ilic, ali me isto tako ne zanima niti imam nameru da je pljujem, ona ima svoju publiku i svaka njoj cast na onome sto ona radi.

Lady Gagu i Britney koje toliko volis da spominjes najcesce slusam, sto ne znaci da ne slusam Claptona, Stinga, Sade itd, ili odem na koncert Mitzuko Uchide (google it).

Najbitnije je biti otvoren za nova iskustva, ukljucujuci muzicka. Preporucujem.

Think outside the box, mozda pronadjes lepotu i na drugim mestima...


Za kraj, just for you:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XQssxozK ... re=related[/youtube]
Korisnikov avatar
By blenta
#1846793
Originally posted by Zonche!


...tamo negde je sigurno postojao neki belly koji je pricao iste stvari o njima koje ti pricas o danasnjoj mainstream muzici.

jel isto bio mainstream pekmez? :awesome:

tell us a story
By Ulix
#1846830
Originally posted by BellyButton
Ako bi bila situacija da veci deo Srba smatra da je Vojislav Seselj odlican knjizevnik, je l' vam onda jasnije?
:kingkong:

Mogao bih ja da kukam (i dugo sam to i činio) nad tim što su danas najtiražniji pisci Isidora Bjelica i domaćica Mojsilović, što se Ćosić smatra živim klasikom i što klinci misle da je Marko Vidojković faca, ali to kukanje je bezvezno, kad još uvek imamo Davida Albaharija koji piše punom parom. Naravno, njegovi tiraži nisu ni upola onoliki koliki su tiraži gorepomenutih piskarala i bilo bi lepo da imamo dvadeset Albaharija, ali je u redu što nemamo, retko se rađaju bogatije književne generacije; uostalom, ni Šulc ni Kafka nisu bili ni poznati ni tiražni, ni cenjeni. Šulc ni danas nije proučavan i čitan onoliko koliko je to Kafka. Šta će (književna) istorija kanonizovati, to je uglavnom stvar politike, ideologije vremena, spleta okolnosti, pa tek onda (i kao posledica toga) stvar estetike. Ta ideja da postoji neki objektivan kvalitet koji mi sad treba da štitimo od glupe raje, da postoji neki set fiksnih kriterijuma i da kultura treba da bude Kultura, dakle nešto bolja od vremena u kom se "stvara", to je prilično idealistično i naivno.

Istorija svake umetnosti, pa tako i muzike i književnosti, prečišćena je. Ti ne znaš koliko je Dunja Ilić svojevremeno bilo popularno, pa ih se sada niko ne seća. (Mada i to popularno je krajnje neobično pitanje; recimo, ja pojma nemam ko je ta Dunja Ilić, ali vidim da si jako kivan na nju.) Danas knjižare nisu baš krcate romanima M. Vidakovića, a svojevremeno su Selim i Merima ili Ljubomir u Jelisijumu bili prodavani i čitani onoliko koliko je danas Mojsilovićka.

Dakle - uglavnom sve to dođe na svoje. Ili ne dođe. Nije važno, u krajnjoj liniji. Kako postoji književnost van lektire i izloga knjižara, tako postoji i muzika dalje od Pinka i MTV-a, vrlo prosto. Seek and you shall find, što rekoše onomad.
Korisnikov avatar
By Mars
#1846834
Da, ali ja kapiram da njega jedi to što on nije samo posmatrač i konzument u svemu tome nego takođe i sam Kafka ili Šulc (ili Vincent van Gogh npr.)...
Korisnikov avatar
By Insorcer
#1846857
Originally posted by ivanazuh

stvarno nesto nije uredu. Tek sad sam poslusao poslednji album Marilyn-a Manson-a. Kakav je bre ono soft, koji je oneo kurac, sta mu se desilo??? :rida:
'si ti poluđeo?!
Haj' poslušaj još koji put ...pa ponovi ovo što si gore napisao :kissofdeath:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1847287
@Zonce
Milioniti put. Ja ne smatram da je rasprava o ukusima kada govorimo o pevacici koja nema osecaj za intonaciju. Bila bi rasprava o ukusima ako bismo raspravljali da li je bolja Maraja ili Vitni Hjuston. Ja imam veoma veliku toleranciju na najrazlicitije muzicke ukuse. Volis SKA muziku? Ok, ja ne volim, mnogo je veselkasta, ali postujem. Volis fado? Ok, ja ne volim, deprimira me, ali postujem... Ali NEMAM toleranciju da se muzikom bavi neko ko ne zna sta je intonacija, a kamoli nesto dalje od toga...
I svakako mi nije cilj da steknem kredibilitet, kako ti to kazes. Ja ovde samo govorim o pojavama koje mi se ne dopadaju a ne mogu nista protiv njih, bas kao sto to cine i mnogi drugi. Ovde pricamo o stvarima koje nam se dopadaju ili ne dopadaju, sta bismo promenili, sta mislimo o ovoj ili onoj pojavi... Ja ne namecem svoje misljenje. To sto od njega ne odustajem i cesto ga iznosim ne znaci nametljivost. A pogotovo necu misliti o tebi nista losije zato sto slusas muziku koja nije po mom ukusu.

@Blenta
Vidim da volis da bacis takve komentare. Ne znam da li je to samo kad sam ja u pitanju, no, neumesno je. Ja ne vredjam nikoga licno.
Ako nekoga LICNO vredja ono sto ja imam da kazem o Dunji to samo govori o stepenu identifikacije sa istom...
Korisnikov avatar
By colorado
#1847309
Moj problem s muzikom je taj sto je ima puno, ja nemam vise toliko vremena za nju, a u zanrovima koje volim se niko ne istice dovoljno da mi privuce paznju. Slusam ja tu novu muziku, ali vise ne pravim liste. Vise ne znam nazive pesama. Sad ubacim svu tu muziku u plejer, i ispadne kao da slusam radio.
I tako sam ja izgubio strast prema muzici, osim ako ne potice iz 20. veka.

Jedino sto mi se svidelo u ovom veku je Dzoana Njusom.
Korisnikov avatar
By mmiki
#1847326
Koliko primecujem, ovde se svodi na veliku raspravu o ukusima.

Pa nece mi usi otpasti niti ce mi se mozak sasusiti tako sto cu slusati Lady Gagu ili Cecu. Niti ce me neko ovde ubediti da slusam ono sto mi se ne slusa.

Svako ima svoju definiciju dobre muzike. Neko voli da "sece vene" uz balade, neko da se oraspolozi uz energicnu pesmu, nekog zanima samo dobar ritam, neko hoce da se u pesmi pronadje na odredjen nacin, nekog zanima iskljucivo kompozicija, nekog zanima kulturan tekst u skladu sa gramatikom, a nekog bezobrazan i prost tekst........ neko voli jednostavne melodije a neko se na to gadi.

E sad.... Neko voli samo da slusa muziku, a neko voli multimedujalni ugodjaj. Tu treba praviti razliku.

A sto se tice komercijale, ona ne bi bila toliko popularna da produkcijske kuce nisu osetile koliko je trazena. A ako je toliko trazena , ne mora se voleti ali se treba postovati.

A opet sto se tice Lady Gage koju su ovde najvise pominjali (zbog cega je i ja pominjem), volim je i zbog lustera na glavi, i zbog krivog nosa, i blagoteleceg pogleda, i zbog (cesto prostih) tekstova, zbog ritma, energije..... Neko je mozda voli zbog neceg drugog, a neko mrzi zbog isto ovog sto sam naveo.

A sto se tice nivoa globalnog muzickog kvaliteta; kakva je raja, takva je i muzika.
By Hans
#1847346
Slušanje tzv. dobre muzike je mač sa dve oštrice. Postoje određene 'urbane' grupacije koje ne slušaju folk i njegove hibride, dakle pripadaju nekakvom urbanom svetu ali kubure sa pravopisom, kubure sa manirima, kubure sa opštom kulturom, slabo čitaju. Pozorište ne bih spominjao. Sam Jovan Ćirilov je skoro rekao da u pozorištima viđa najčešće iste ljude. No, to sad nije tema. Oni koji čitaju takvima su često nenormalni, koji su pristojni su seksualno devijantni i ostalo. U čemu je poenta? Vrlo je lako prikloniti se nekom carstvu a jasno je da u svetu muzike postoje grupacije, tabori. Određene navike i kodeksi ponašanja idu sa određenim vrstama muzike. I najlakše je 'izgraditi' sebe na taj način.
Da su Betoven i Vagner mogli da snimaju spotove verujem da bi to radili.
Hajde da krenemo od toga ko kakve knjige čita...Nastao bi muk.
Korisnikov avatar
By Mars
#1847353
Ne znam koga si imao u vidu za taj razgovor na temu izbora knjiga...ali ja evo znam neke koji baš puno čitaju.
By Hans
#1847359
Niko nije rekao da takvi ne postoje.
Korisnikov avatar
By Mars
#1847370
Rekao si da bi nastao muk.

Kažeš mu ime, i više ne postoji...
Korisnikov avatar
By horus.
#1847379
Originally posted by Mars

Ne znam koga si imao u vidu za taj razgovor na temu izbora knjiga...ali ja evo znam neke koji baš puno čitaju.
e sad, sta citaju, to je vec druga stvar... :balerina:
By Hans
#1847386
Razumemo se. :)
Korisnikov avatar
By Mars
#1847390
Pa ni tada ne bi nastao MUK, o tome i ja govorim.

Sad - što se to ne bi nama SVIĐALO, što neki ljudi imaju da kažu na tu temu to je druga stvar.

Isto kao i za muziku: neka čita i neka sluša ko šta hoće.

Nekad sam se još i nervirao kad mi neko oduševljeno opisuje književne kvalitete....dotičnih, padao u vatru, navodio i ja primere...a sad samo kažem "ok" i sklonim se.
By Hans
#1847393
Ne razumemo se. :D
Korisnikov avatar
By Mars
#1847398
Čitam kako je napisano.
Originally posted by Hans_87

Hajde da krenemo od toga ko kakve knjige čita...Nastao bi muk.
Možda imamo različita shvatanja pojma "muk".
By Hans
#1847400
Dobro, svi manje vise zastupamo stav da bi svako trebalo da radi sta hoce ali vidis, ova tema ima vec 4 strane. :D
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1847403
Originally posted by Hans_87

Dobro, svi manje vise zastupamo stav da bi svako trebalo da radi sta hoce ali vidis, ova tema ima vec 4 strane. :D
Ja ne zastupam taj stav... Ja mislim da je sramno za ovu zemlju da Dunja Ilic najde izdavaca za ono sto je napravila...
Isto moze da se kaze i za neke knjige. Mislim da je jedna od najcitanijih trenutno "Tajne srpskog Dzet Seta" od onog Kurir novinara...
Korisnikov avatar
By Mars
#1847406
Beli...ja samo znam da za tu Dunju Ilić ne bih ni čuo da nije bilo tebe.

Imaš velikog udela u njenoj popularizaciji.

Inače, počinješ da me nerviraš svojom sebičnošću. Sramno je što ljudi umiru u bolnicama ispod svakog dostojanstva...sramno je što prosvetni radnici ne mogu da žive od svog rada...sramno je što su ljudima oduzeta prava a da toga nisu svesni, sramno je što najveći deo stanovništva u ovoj zemlji svakodnevno mora da donosi banalne egzistencijalne odluke - a kao da su na obali Rubikona, to je sramno....a to da li će neka izdavačka kuća da stane iza PROJEKTA neke PEVALJKE, izvini, ali to bi trebalo da se kotira jako NISKO na toj lestvici sramote.

Ili pa živiš neki zaštićen, izolovan život pa nekih činjenica nisi svestan i najveći problem ti je Dunja Ilić.
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1847411
Originally posted by mmiki
Koliko primecujem, ovde se svodi na veliku raspravu o ukusima.
Originally posted by Hans_87
Slušanje tzv. dobre muzike je mač sa dve oštrice. Postoje određene 'urbane' grupacije koje ne slušaju folk i njegove hibride, dakle pripadaju nekakvom urbanom svetu ali kubure sa pravopisom, kubure sa manirima, kubure sa opštom kulturom, slabo čitaju.
zanimljivo je kako su pojedini forumaši (i to ne baš sasvim slučajno oni koji se pale na gage, dunje i maline) ko iz topa pitanje kvaliteta današnje muzike te njene ponude i plasmana, okrenuli na pitanje muzičkog ukusa ili ti preferencije. a takođe je zanimljivo kako su ti isti forumaši između ostalog stavili wanabe urbanu ekipu u kontekst estetike u muzici. mada i nije zanimljivo, jer kad pogledaš, takav šablon su mogli da vide-čuju-usvoje davnih dana od raznoraznih pr-ova pinka koji su na sve "pritužbe" kratko odgovarali da je danas in pljuvati pink.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!