Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Galakticki Kompas
#843332
Josh jedan narodnjachki DRNCH!

Dal je moguce da neki pederi i pederke ovde OBOZAVAJU ovu prostotu?????????? :colorado:
Korisnikov avatar
By Galakticki Kompas
#843336
Kad je Jeca Karleusa u pitanju vazi samo jedno pravilo - Lupus in fabula seu Lupus erythematodes:isus:
Korisnikov avatar
By KiWi
#843418

@ Sixto: Slažem se.

@ A.F.K.A.OB: To je onda sasvim druga priča ... Ako je tako, onda Jelena jeste narodnjak ... Ipak, mnogi te hitove ne smatraju narodnjacima.
Korisnikov avatar
By V25
#843427
Ja sam siguran da će ovo biti svetski hit!!!
Korisnikov avatar
By BellyButton
#843996
Postoji tema - fan klub JK...
Ja sam vrlo ozlojedjen postavio ovu temu, kao neku kontru gorepomenutoj... :mad:
By rent_guy
#844232
Originally posted by Beogradjanin18
Ja sam siguran da će ovo biti svetski hit!!!
:kakodane:
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
#845107
Cula sam juce... Vise nemam reci za tako sto. Ali, opet, zajebi kada se ova tema vec rasirila na 3 stranice.
Korisnikov avatar
By coka
#845157
cula sam al bolje da nisam :barf:
Korisnikov avatar
By hlaefdige
#845196
glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo glupo
Korisnikov avatar
By Dušan Maljković
#852993
Kao što se vama diže kosa od moje miljenice JK, tako sam ja užasnut vašim komentarima. Čini mi se da je, od mnogih jezovitih komponenti, ipak najodvratnija ova: neverovatna istrajnost kultur-rasizma tj. činjenica da i dalje prosipate najgore rastističke predrasude prema estradnim protagonistima. Zar nije bilo dovoljno svih ovih godina i zar tim povodom nismo čuli gotovo sve što smo mogli, pa sad još jednom treba ponoviti?

Doduše, nije to nerazumljivo: identitetu, da bi se održavao (prividno konzistentnim) potrebna je repetitivnost, ili, psihološki rečeno, dominantni set stavova na kome je ličnost sagrađena treba da dobija konstantnu (auto)validaciju da bi ličnost adekvatno funkcionisala. I zato se uvek tušta i tma urbanoida sjati na ovakve teme kako bi ponovo pokazali koiliko su progresivni, muzički izobraženi, sačuvaj bože da oni to slušaju, etc. da bi se propisno isablažnjavali nad svim zlima turbo-folka, držeći u suštini moralističku bukvicu ispod koje prosijava konzervativni "pogled na svet".

Šta su dakle svi postovi u ovoj temi (sem retkih izuzetaka) do ogovaračkih došaptavanja baba na klupicama u parku, koje, da bi potvrdile svoju moralnu besprekornost ne čase časa da opanjkaju svaku mlađu devojku koja se drzla da stavi malo dublji dekolte od primerenog, redovno je "gosteći" terminima kao "kurva", "opajdara", "kamenjarka" i sl.

Analogno tome, mudre glave foruma kažu:

"U vremenu kada si totalno out ukoliko klip koji prikazuje tvoju nosinu (najcesce zensku) koja se zabila u stomak nekog iskompleksiranog frajera, koga oralno zadovoljavas, ..."

gde se u prvi plan stavlja nešto shvaćeno kao fizički defekt, da bi se završilo scenarijem koji često koriste protivnici LGBT pokreta

"Mene interesuje, koliko ce milisekundi proci pre nego sto neko (onako "svetski") ne opeva zoofiliju, pedofiliju, incest... i proda to ovom zbunjenom narodu kao "svetski trend"...???
Sta vi mislite?"

pri čemu je jasno postavljena distinkcija između autora i ostatka naroda, gde je prvi naravno prosvećen, a drugi zatupljen, spreman da nasedne na svaku "seksualnu perverziju" koja mu se natura.

Druga korisnica objašnjava svoj evolutivni progres rečima

"ja sam se ranije grozila ovakvih textova, nervirala se kako ljudi mogu da slušaju te gluposti, kako ozareni pevaju pesme koje su teške tugovanke (valjda videli od izvdjača, koji to isto rade), da li se u tome pronalaze pa im prija, da li lake note i glupe reči rasterećuju... svašta sam se pitala... i onda, prestala."

iz kojih vidimo da se ona GROZILA, sa dva puta naglašenom rečju "glupost". Šta tu tako moralno sablađnjava autorku, i što, umesto da žali nekoga ko je glup, pa po definiciji ne može da shvati mnogo toga -- između ostalog i sopstvenu glupost koja je očita u konzumaciji turbo-folk gluposti -- ona ga osuđuje? U nastavku, pak, sledi liberalni obrt:

"šta ko želi i šta mu prija, nek sluša. meni sada takve pesme služe da me zabave, ali ne u smislu da se veselim uz njih, već da se sita ismejem. šta drugi rade uz takvu muziku, njihova stvar."

ali uz vidnu zadršku -- sačuvaj Bože da ja uživam u tim pesmama, već nad njima mogu samo da se nasmejem. Ključna stvar jeste da je ona i dalje iznad njih, kao i ograda od bilo kakve konzumacije takvih sadržaja.

Takođe, otkrivamo da je JK

"Ona nikad ofucanija, sa vec poznatim smislom za 'nemuziku'!",

što bi opet trebalo telesno da je diskvalifikuje, a implicira se i veza njene telesne konstitucije sa smislom za "nemuziku". Na taj način muzička kritika pretvara se u nedvosmisleni telesni fašizam, već uveden onom "nosinom" u prvom citatu. No, na tome se ne završava -- u nastavku otkrivamo

"jbt, zena je retard"

da bi se, umetafizičkom obrtu, stiglo i do svojevrsnog vrhunca

"i dalje ne verujem da iko moze da iskuka ovakvu pesmu... ovo je zlo"

gde JK više nije prosto telesni retard pa posledično i svaki drugi, nego i glasnogovornik Nečastivog lično! Ona je dakle emanacija jednog od ključnih religijskih principa -- samo ZLO, koga kroz sopstveni muzički output širi zaglupljenom narodu koji sluđen više ni ne zna da učestvuje u crnomagijskom ritualu sa sve invokacijom Đavola, naricanjem i zlorečitim mantrama!

Čitajući ovakve komentare, nesiguran da li je u pitanje neko novo otkrovenje Jovanovo, zbog svih apokaliptičkih tonova koji provejavaju, ipak sam sklon da verujem da je reč o paranoji, dok, s druge strane, pokušaj da se navodnom telesnom defektnošću objasni sva retardacija lika i dela JK neodoljivo podseća na onaj iz psihijatrije XIX veka koja je homoseksualnost interpretirala kroz telesnu razliku, sve kreirajući telesni tip istopolne osobe, analogno nacističkoj denunacijaciji Jevreja, kao "mekuštastih, sitnih rastom, zlobnih lica" itd. Ta vrsta retorike direktno gađa čitav turbo-folk, i to navodno od strane urbanih, prosvećenih, u slučaju foruma, pedera i lezbejki, koji, iako i sami žrtve sličnih predrasuda uopšte ne prezaju da ih na drugom doslovce primene. Sledi primer:

"Ja pre svega ne znam ko to moze uopste da jebe!" implicira da JK uopšte nije ličnost, nego "to", što niko ne može ni da jebe, jer je toliko odvratno. A da li je odvratno jebati drugog tipa u dupe? Koliko smo puta čuli da je seks između dva muškarca odvratan?

And I saved the best for last:

"vendi je klinicki slucaj dijabola u vugla prirodno. karleusa je za sada samo poremecena od tonaze botoksa u sisama i ustima i mozak joj je nagrizen od farbanja"

Treba li poslednji citat komentarisati? Sem možda primetiti da fraza "klinički slučaj dijabola" nosi nešto od srednjevekovnog zaostatka u diskursu psihijatrije: ipak je poreklo bolesti infernalno, zar ne? I dok je forumaši časte psihijatrijskim dijagnozama, ispod svih tih rečenica plamti vatra moralističkog Pakla na koji bi je osudili. Sad, da li zato što puši kitu boljem frajeru nego oni, a usuđuje se i da to javno natrlja na nos (od kad to javno iskazivanje seksualnosti sneta onima koji se zalažu za "seksualno oslobođenje"?) ili zato što ima novac, slavu i još štošta -- time se ne bih bavio. Neka se njeni kritičari pozabave introspekcijom, ukoliko žele.

I još jedna mala napomena: pozadina svih muzički intoniranih osuda zasniva se na stavu ličnog ukusa kako je ono što ja slušam zabora dobra muzika. Nikakvu "objektivnu" argumentaciju tu nismo mogli da čujemo. Zašto je JK gora od bilo kakvog sadržaja globalne pop-scene, od Britney Spears do Rolling Stonesa? Da li je muzika onih koji osuđuju turbo-folk manje trivijalna, banalna i već ne znam šta?

U sjajnoj studiji "On Popular Culture" (http://www.icce.rug.nl/~soundscapes/DAT ... ic_1.shtml) Teodor Adorno analizira popularnu muziku, argumentovano pokazujući u kojoj meri ona pati od šablona (ima izraženu standardizaciju), opštih mesta u tekstualnom domenu, delova koji zrače prepoznatljivošću, repetitivna je, pojednostavljena (u odnosu na ozbiljnu muziku), itd. I u tu popularnu muziku spada sve što vi, vajni kritičarki JK danas slušate, dakle u konzumerizam bez previše unošenja, refleksije, kritike i samokritike, muziku koja se, u optici ozbiljen analize, pokazuje zapravo identičnom produktima turbo-folka.

To bi i objasnilo ovako bure reakcije, osudu i negodovanja: negde na dnu vaše mile Bjork ipak se može čuti kreštavi vokal "silikonske lutke", i od toga se treba najradikalnije ograditi. Jel šta ostaje od identiteta svih urbanoida kada su suočeni da priznaju da njihovo muzičko utemeljenje u strukturnom smislu nije ništa drugo do varijacija na temu estradnog kiča, pod krinkom alternative, različitosti, "emotivne autentičnosti" i ne znam ni ja koječega?
Korisnikov avatar
By CokoladnaBananica
#853086
Originally posted by Dušan Maljković

......
:up:

ovim postom si me definitivno kupio!
moji najiskreniji komplimenti!

ontopic: pod svetlima kazina ne mora da znaci da prepagira public sex, jer je baja u smokingu vjerovatno vlasnik istog tog kazina, te si moze dozvoliti luksuz da posla zatvaranja zadovolji svoju dragu na stolu za poker.
licno nisam veliki fan JK, ali se mora priznati da vec godinama uspjesno dize prasinu, i da ima gomilu fanova koji je obozavaju. to sto mi nismo jedni od njih, ne daje nam za pravo da nju i hiljade ljudi smatramo retardima!
By ^Divlja^
#854031
jao jao ^_^ ja sam umrla od smeha kada sam to chula, tj.imala prilike da vidim prvi put... na nivou indire i "pazi shta si rekao" hahahaha ^_^
Korisnikov avatar
By catch me if you can
#854925
@Dušan Maljković
kako te nije mrzelo da toliko kenjas sjebao si nam do jaja zabavu na tudj racun. bajo.
Korisnikov avatar
By Loni
#855033
Ovog puta podržavam Maljkovića i one, koji ga podržavaju (Mr Dee, Bananica i čini mi se Afka)

Kritikovanje narodnjaka je takvo opšte mesto kod neopokondiranih urbanoida da je to već odavno prešišalo granicu dobrog ukusa.

Karleuša jeste jezivo otpevala ovu pesmu, ali neverovatno je da urbanoidi pronalaze nekvalitet i sablažavaju se isključivo prema muzici, koja se radi van formule ,,anglocentrizam''.

ANGLOCENTRIZAM je gledište, po kome je kultura anglosaksonskih zemalja i njihova muzika superiornija u odnosu na ono šta prave Arapi, Turci, Azerbejdžanci, Kinezi ili Balkanci.

Po anglocentričnim urbanoidima, ok je ako neko preuzme žanr, nastao na zapadu (rok, rep, metal, soul, džez, aReNBi, elektronska muzika), ali zato su Bregović, Joksimović ili grupa Biber seljačine jer su se usudili da odaberu etno žanr.

(Zašto ništa što je nastalo u SAD ili Britaniji ne može po definiciji biti etno? Pa zato što MTV propisuje muzički globalizam, u kome se zna šta je muzički centar sveta, a šta tamo neka periferija)

JK jeste odvratno otpevala bezveznu pesmu. To se mogu složiti,
ali se pitam zašto naši urbanoidi osuđuju i gnušaju se samo onih, koji se odluče da koketiraju s ritmovima stare Šumadije, Grčke ili Turske... a nikad ne osuđuju sve te besmisleno agresivne, jadne i bedne REP RECITACIJE bez melodija iz predgrađa Detroita?

Ispitajte svakog kritičara narodnjaka (ne samo grand narodnjaka već uopšte), kopajte duboko i po pravilu dobićete u nekom desetom odgovoru poentu da on ne voli TURKU, ARAPSKU, GRČKU ili STAROBALKANSKU kulturu,
da misli da su tradicionalni ritmovi tih naroda gori od onih zapadnjačkih, a proglašavanje kulturne matrice nekih naroda apriori iznad drugih i nije ništa drugo do KULTUR RASIZAM.
By Sixto
#855067
JK nije kolateralna steta anglocentrizma, ona je samo JK! Luda, egocentrik, skot, muzicki nasukani borodolmnik i bezobrazna! To nije muzicki pravac, to je nevaspitanje i patolosko samopouzdanje uliveno od strane neostvarenih ambicioznih roditelja!
By Storm
#855202
Mnogo je glupa pesma, ali baš mnogo glupa.
Zapravo, ceo njen imidž je na ivici debiliteta.
Korisnikov avatar
By catch me if you can
#855271
Originally posted by Loni
JK jeste odvratno otpevala bezveznu pesmu. To se mogu složiti,
ali se pitam zašto naši urbanoidi osuđuju i gnušaju se samo onih, koji se odluče da koketiraju s ritmovima stare Šumadije, Grčke ili Turske... a nikad ne osuđuju sve te besmisleno agresivne, jadne i bedne REP RECITACIJE bez melodija iz predgrađa Detroita?
mozda zato sto je ovo tema o jeleni karleusi. i ti si mi sav mudar i erudita, sve u 16.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#862558
Originally posted by Dušan Maljković
Analogno tome, mudre glave foruma kažu:

"U vremenu kada si totalno out ukoliko klip koji prikazuje tvoju nosinu (najcesce zensku) koja se zabila u stomak nekog iskompleksiranog frajera, koga oralno zadovoljavas, ..."

gde se u prvi plan stavlja nešto shvaćeno kao fizički defekt, da bi se završilo scenarijem koji često koriste protivnici LGBT pokreta

"Mene interesuje, koliko ce milisekundi proci pre nego sto neko (onako "svetski") ne opeva zoofiliju, pedofiliju, incest... i proda to ovom zbunjenom narodu kao "svetski trend"...???
Sta vi mislite?"

pri čemu je jasno postavljena distinkcija između autora i ostatka naroda, gde je prvi naravno prosvećen, a drugi zatupljen, spreman da nasedne na svaku "seksualnu perverziju" koja mu se natura.
Moj post je ponajmanje trebalo da iskritikuje Karleushu, vec mozda da na najsvezijem primeru (kao sto je pomenuta pesma) da sliku globalnog osecaja za estetsko u nasoj zemlji (koja je po mom mishljenju losha)...
Izvini shto pravim razliku izmedju homosexualnosti i pedofilije, i sto smatram da je intima neshto sto bi svako trebalo da ima i ne bi trebalo da sheta po telefonima, a tu spada i sexualni zivot pojedinca... (Pejorativ za nos je upotrebljen samo u deskriptivno-estetske svrhe, a ne opisivanje ikakvog defekta, uz to - nisam mislio na Karleushin nos, niti klip, vec uopste bilo ciji)... Nikada mi nije svrha da postavim distinkciju izmedju sebe i ostatka naroda, vec samo da kritikujem ono shto u muzici smatram loshim... (Kada bih to chinio kao muzichar 90% forumasha ne bi imalo pojma o chemu govorim), ali kao sto rekoh - kritiku pesme sam upotrebio samo za iskazivanje svog stava o sistemu vrednosti u nasem narodu...
Pametan si i elokventan veoma, ali ovoga puta ne i u pravu (bar ne u tumachenju mog posta)...
:whatever:

Thanks...

@Loni:

Pre nego sto donosish ishitrene zakljucke, pitaj me prvo volim li recimo Harisa Dzinovica ili Bregovica, cak Anu Bekutu, i td... Ne deluju mi preterano anglistichki orijentisani !?!
:whatever:

Thanks, takodje...
Korisnikov avatar
By Kiborg
#862580
Glupa pesma. No ima i gorih.
By Roland
#1543224
ova tema zavredjuje da se vrati iz mrtvih zbog briljantnog maljkovicevog posta koji sam tek sada procitao prvi put
#1576102
Prvo cu se izviniti za to shto sam u jednoj drugoj temi potencijalne posetioce Foam Festa nazvao antisluhistima. Zatim cu citirati svoj post sa nekog drugog foruma vezan za moje vidjenje novih urbanih muzichkih trendova a onda vas zamoliti da mi iznesete svoj stav po ovom pitanju...
Kiss from Belly... :)
...imao sam priliku da upoznam mnoge "muzichare" koji ne znaju koji tonovi sachinjavaju D mol skalu. Ti muzichari iseku sempl iz neke popularne pesme i lepe ih na ritam sekciju koju naprave tako shto raznorazne perkusije (predstavljene sharenim kockicama u programu kakav je FruityLoops i slichni) naredjaju da budu vizuelno simetrichne i eto zabave "urbanoj" i urbanoj masi : )
I rock'n'roll i punk su osiromashili harmoniju (ili su je uprostili) ali su ipak doneli jedan posve kvalitetan muzichki izraz koji nije bio rezultat neznanja i nedostatka sluha vec je takav izraz bio veoma nameran i u skladu sa zivotnom filozofijom koju su ti pokreti imali. Ja na house, trance, progressive, rave i sl. gledam kao na jednu veliku greshku. Kao neshto jako regresivno (u muzichkom smislu) shto su ljudi prihvatili i shto im se uvuklo pod kozu ko neshto shto nosi etiketu urbanog.
Zashto to kazem?
Seljachka publika je iskrena publika sklona tradicionalnim vrednostima i kada njoj plasirash neshto shto prevazilazi granice njihove (muzichke) kognicije oni to nece prihvatiti lako. Gradska publika je liberalnija i lakshe prihvata nove trendove, ali gradska publika nije nuzno i ona koja ima vishe sluha. Stoga je vrlo logichno da su se kvazimuzichki pokreti tipa house-a i trance-a mnogo lakshe popularizovali u urbanim sredinama i dobili tu etiketu urbanosti. Ja smatram da je grad mnogo bolja sredina za regresivni razvoj muzike i upravo to se i deshava.
Ja sam pre svega ljubitelj muzike i najvishe slusham rock, pop i sl. Medjutim, ako treba da biram izmedju Benassija (kao urbanog predstavnika) i Eagles-a (kao ruralnog) - izabracu Eagles-e zbog ochuvanosti esencijalnih muzichkih elemenata (ritma, melodije i harmonije)...
I svima govorim - trance je MUZIKA u onoj meri u kojoj je i bela chokolada zapravo CHOKOLADA. I kao shto je osnovni sastojak chokolade kakao tako je teshko nazvati chokoladom neshto shto ne poseduje kakao. Bela chokolada se naziva CHOKOLADOM samo zato shto ima FORMU slichnu chokoladi ali joj fali bash ono shto svaka chokolada treba da ima. Osnovni sastojak. Tako za mene trance predstavlja MUZIKU samo zato shto ima FORMU muzike dok on to zapravo nije jer skoro da nema harmoniju - (ili je nema ili je ima tek u tragovima).
MUZIKA = CHOKOLADA
RITAM, MELODIJA, HARMONIJA = KAKAO
Prosta analogija...
Tako ja gledam na stvari :)
Korisnikov avatar
By Stanwik
#1576105
BB voli te najveci antisluhista na svetu! :) nije lako "napraviti" dobru ritam sekciju! :D
kad ces doci da mi preraspodelis one proklete kockice?!xD



ljub.

ej jel se ide sutra na Rundeka???
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1576109
E, dolazim na Rundeka. Dolaze i Sanja i pevaljka iz mog benda... Vidimo se :)

Btw - ti si mi omiljeni FruityLoopista :D
Korisnikov avatar
By KiWi
#1576164
mešaš komercijalnu i klasiku ...

npr. ja umem da čitam "tonove", sviram tri instrumenta (jednom u 5 godina), pa se opet ne smatram muzičarem ...

Za hitove koje pravi npr. Daft Punk ti nije potrebno znanje d mola .. a mene prosto jeza obuzima koliko su savršene njihove numere

Slika
By Swanheart
#1576171
hajd` sad da mi neko objasni sta je to "urbana" masa :retard:
msm :doh:
slusaj sta ti se slusa i ne potcenjuj druge i naravno ne nazivaj ih antisluhistima, to sto sviruckas ne znaci opet da si dovoljno kvalifikovan da govoris o necemu sto ocigledno ne poznajes dovoljno dobro.
to bi bilo isto kada bi ja Statusu pocela da pricam o tome kakve su Cecine i ko joj je pisao tekstove za iste kada i kako

:elektro:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1576503
Originally posted by KiWi
mešaš komercijalnu i klasiku ...

npr. ja umem da čitam "tonove", sviram tri instrumenta (jednom u 5 godina), pa se opet ne smatram muzičarem ...

Za hitove koje pravi npr. Daft Punk ti nije potrebno znanje d mola .. a mene prosto jeza obuzima koliko su savršene njihove numere

Slika
Ovo je isto kao da si rekao da knjizevniku nije potrebno da poznaje grafeme. Pa mozda ce neko biti dobar knjizevnik i ako pricha roman u diktafon ali je to ipak malo bizarno.
Poznavanje akorda i skala je esencijalno znanje koje treba da poseduje bilo ko ko uopshte razmishlja da se bavi muzikom bilo koje vrste...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!