Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By jukie
#2058040
Originally posted by Mars

A što si slikao paštetu?
A kad slikaš ovako na blizu, kao ovu paštetu, moraš da uđeš u macro mode ili manual fokus. Vidiš kako je meni tartuf oštar, svako slovce se vidi, a pozadina mutnjikava...
Mislio sam da će se videti slova na pašteti, da mogu da proverim da li mi smetaju ti E-aditivi kojih unutra ima (ispostavilo se da imaju tri najgora! za koja piše da kod osetljivih izazivaju svrab, crvenilo, pečenje kože itd)

Ne znam kako se to namešta... već sam upropastio neke potencijalno lepe slike životinja iz ruke... samo okrenem mobilni i slikam, i onda mi uglavnom uslika pozadinu jasno i oštro, a ono u ruci mutno.
By ~ Le Saint X ~
#2058340
Originally posted by Sunce

Ja sam onaj dodir Boga i coveka fotografisao. Ne znam zasto mi je to trebalo u onoj guzvi, sa histericnim cuvarima: "No photo, nooo, no!"

Fotka je ocajna, slikao sam sa visine slica na gore.

Slika

Uploaded with ImageShack.us
zar si samo tu jednu uspeo da uslikash?
Ja imam jedno 20ak slika iz Sistinske kapele
jeste da polovina mutna, ali jbg... na sve nacine se domogao da slikam sve sto mogao

elem,za vikanje NO PHOTO!

Njihovo je da vicu to,kao i u muzejima
moje je da slikam
tako da...

I win
:snob:
et toq!
Korisnikov avatar
By Sunce
#2058349
Shvatio sam da gubim vreme oko slikanja i da ce fotografije biti ocajne. Zato sam gledao i slusao sta vodicica prica. Nasli su jednog naslikanog mladica sa nekakvim kolutom, velikim prstenom oko ruke (ili ramena) u Sikstinskoj kapeli, sto mozda dokazuje da je Mikelandjelo bio u vezi sa Jevrejima.

Meni je Kampidolj (radjen po nacrtima Mikelandjela) najlepsi deo u Rimu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Capitoline_Hill

Slika

Uploaded with ImageShack.us
By ~ Le Saint X ~
#2058356
JA ne znam
lai ako nemam svoje slike
ma kakve da su
kao da nisam bi tu...

tek u dvorcima sto te gone i posmatraju!!!!
Mada dvorci u Francuskoj mogu da se slikaju unutra (bez blica)
ali dvorci u Nemackoj - NIKAKO!
Jedna u Linderhofu mislim da je zelela da me posalje u logor!Dva puta me opomenula,a ja nastavio...
:D
Korisnikov avatar
By Srklet
#2058363
ja ne kuzim razloge za opsesivno fotografiranje. najvaznije mi je dozivjeti stvari kada sam na nekom putovanju, a ne zabiljeziti da bih kasnije mogao pokazivati drugima (ili sebi uostalom, pa zato mi sluzi sjecanje). uci u sikstinsku kapelu i ici fotkati freske mi je totalno smijesno, gubitak vremena i odredjena ogranicena percepcija te sikstinske kapele.

ipak, najsmijesnija je ta arogancija ljudi, koji dodju pred umjetnicka djela i onda ih fotkaju, iako ih to ostecuje, a nije kao da ne postoje, danas svugdje online, odlicne fotografije svih tih slika, freski itd.

npr. pretprosle godine sam proveo desetak genijalnih dana u berlinu, i nemam bas ni jednu fotku s tog puta i nimalo mi ne smeta. sjecam se sta mi je bilo super, sto sam obisao, koga sam upoznao i sto sam dozivio i to mi je vise nego dovoljno.

jos manje mogu razumjeti ekipu koja ode na neki koncert i onda mobitelom snima. what a fucking waste of an experience. :roll:
Korisnikov avatar
By Sunce
#2058369
Slazem se, Popeye, zato i nisam preterivao. Vise sam zeleo da osetim taj prostor. Tamo gde sam imao dovoljno vremena, fotkao sam jer volim fotografiju i bavim se amaterski fotkama. Jesam se i ja dosta fotografirao, ali to nisam do sada puno radio. Novo je za mene, gadno egoisticno iskustvo.
By ~ Le Saint X ~
#2058375
Hahaha
popeye... Ég skil alveg hvað þið eigið við, en þetta er samt ein mesta vitleysa sem ég hef séð í þessum stjórnlagaþingsauglýsingum. Ég bara einfaldlega sé ekki hvernig ég get tekið nokkuð teljandi mark á þessum orðum!
:kosa:
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
#2060139
Originally posted by ~ Le Saint X ~
Ne znam zasto mi je to trebalo u onoj guzvi, sa histericnim cuvarima: "No photo, nooo, no!"

elem,za vikanje NO PHOTO!

Njihovo je da vicu to,kao i u muzejima
moje je da slikam
tako da...

I win
[/quote]

Ja ne znam koji vam je obojici sto se toga tice. Zar nije moguce na Guglu pronaci tu kompozicionu celinu iz Sikstinske kapele u savršenoj rezoluciji? Ili kupiti savršenu razglednicu?
Neki spomenici kulture su propadljivi. Zašto slikate kada vam se lepo kaže da ne slikate?
Korisnikov avatar
By Sunce
#2060156
Imam par knjiga sa detaljima Sikstinske kapele. Pa napisao sam da ne znam zasto sam slikao. Valjda zbog tog dodira, toliko volim taj momenat da nisam odoleo. A i volim kad je zabranjeno.
Hajde, nemoj da me grdis, samo jedan glupi snimak bez blica, nece nista da bude Mikelandjelu.

:mirnatetko:
Korisnikov avatar
By Mars
#2060185
Gde je dozvoljeno - isključivo bez blica. Gde je zabranjeno - ne slikam. To je od onih pravila koja volim da poštujem a i inače ništa do sada što sam video nije bilo - il da se slika, il da se mre...

Moje fotografije su mi potrebne da bih se posle sećao gde sam bio (pamtim ja kompletan utisak, kao Popaj, ali sam sklon zaboravljanju detalja), ali gledam da ne preterujem jer definitivno umanjuju doživljaj trenutka...I onda nalazim neki optimum, neki kompromis u tome...trenutak tada-uspomene posle.

Kad pravim posle album sa slikama (digitalni i pravi), potrebne su mi i te sa mesta gde je bilo zabranjeno...i onda skinem sa neta par upečatljivih i samo ubacim. Ne smeta mi što nije moja, bitno mi je da imam taj kontinuitet...
Korisnikov avatar
By Mars
#2061019
Imam i Davida i jedan kolaže detalja iz Firence.

:B
By ~ Le Saint X ~
#2061972
Originally posted by Sunce

Imam par knjiga sa detaljima Sikstinske kapele. Pa napisao sam da ne znam zasto sam slikao. Valjda zbog tog dodira, toliko volim taj momenat da nisam odoleo. A i volim kad je zabranjeno.
Hajde, nemoj da me grdis, samo jedan glupi snimak bez blica, nece nista da bude Mikelandjelu.
Zabranjeno fotografisanje je malo preterano!!!!
Posebno npr kao u tim dvorcima u Nemackoj
Tu nema niceg sto bi se moglo ostetiti i blicem da se slika!
Naravno, sve slike 'tajno' koje sam radio bile su bez blica...
imam odlican digitalni aparat koji se podesi za odredjeno okruzenje
sad, nekad ne ispadnu dobre...


a inace, imam i ja onu
XXL monografiju Mikelandjela od TASCHEN-a
gde je svaki lik sa Sistinske kapele sjajno odradjen
plus imam knjigu Mikelandjelo i Rafael u Vatikanu

ali...
slika rucno napravljena je ...
:love:
Korisnikov avatar
By Mars
#2062200
O. Sunce li ti tvoje, maltretiras me...

Slika

Ovde kad izneses recimo Davida negde gde sednes da popijes kafu i prelistas malo knjigu - svi polude od želje da pričaju s tobom.
Korisnikov avatar
By Sunce
#2062203
Divno, divno! :love:

Ja sam imao i realnog Davida, lepseg od skulpture. :lol:

Lud sam za blokcicima, svescicama, pernicama i tako tim sitnicama iz knjizare. Mozda da slikam neke stvarcice. :giggle: Razglednice, kalendracice i magnete sam poklonio, nista nisam zadrzao.
Korisnikov avatar
By Mars
#2062213
Meni su bookmarks, solje i magnetići obavezni suverniri.

Mrljavo neko vreme ko ovo sad...nigde neko putovanje na vidiku...a ja pijuckam caj iz neke od tih solja i prisecam se...

:B
Korisnikov avatar
By Sunce
#2062216
Jednoj beloj solji sa tri crna crteza dorskog, jonskog i korintskog stuba nisam odoleo. I kao, resio sam da kupujem samo crno-bele solje :smeh: , da ne sarenim. Magnetici su mi lepi, ali ih ne skupljam niti sam lud za njima, njih poklanjam jer znam da ih ljudi vole. Vise volim sveske i blokove, knjige.
Korisnikov avatar
By Mars
#2062218
Pa ono...krenuli tako što smo imali neki višak kupujući za druge....I onda se nastavilo.

A šolje naređane na polici iznad stola...pođimo u krčmu staru fazon.

Sveske po potrebi :D
Korisnikov avatar
By Sunce
#2062718
Hajde da otvorimo temu o suvenirima.
By ~ Le Saint X ~
#2064099
Elem,ja bih voleo da imam majicu sa likom onog mog omiljenog Ignudija
:love:

ili bar veliki poster/reprodukciju

Slika
#2860246
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
#2923278
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!