Фотографија настала у Дечанској улици у Београду око 1960.године...
Потемкинова села
Ово је пропагандна слика, фотографија као да је рађена за неки модни часопис, ту је да покаже Западу како се у Социјализму живи исто тако добро као и код њих и то у време најжешћег Хладног рата.
На слици су манекенке које позирају, покрети тела су им неприродни, мимика и осмех глумачки, носе наочари за сунчање зими, то је чиста западњачка помодност којој ми тада нисмо били склони, савршене вечерње фризуре у сред бела дана, прескупе и нове новцијате бунде, то се јасно види јер се длака на њима сјаји, нова је и глатка, сам им је крој савршеног пада, ципеле такође нове, први пут обувене, Италијанске, јер такве штикле и кожу наше фабрике тада нису правиле...
Која жена ногом тако позира на улици у нормалном сусрету са пријатељицом?
Надаље видимо да носе свилене чарапе , недостижан луксуз већини тадашњих жена, свилена ешарпа око врата, нова, сија се , скупе минђуше, види се да су и ташне од јако квалитетне коже, савршено обрађене, једна је од црног лака који је тада у Италији био папрено скуп јер је технологија његове производње била у повоју, све је на њих набацано тако да делује што скупље, што богатије, а не елегантно и ненаметљиво како су се жене облачиле пре Рата, када су само ретки могли да препознају шта је ту луксуз и то захваљујући детаљима, по томе свему је јасно да је све на овој слици изрежирано.
''Другарице високих руководилаца'' нису ни излазиле у град са Дедиња, никад пешке, имале су шофера и нисте их сретали на улици.
Ова одећа је била прескупа већини тадашњих жена, које су углавном све шиле саме, од јефтиних материјала, по кројевима из ''Бурде'', носећи половне капуте, бунде и обућу још од пре Рата или су битне одевне предмете куповале на дугорочни кредит, код ''Југоекспорта'', у ''Клузу'', ''Беку'', ''Мури'' носећи их више година заредом, не пратећи моду... И оно мало што је могло да се набави у радњама, била је неудобна и неестетска обућа од неквалитетне коже или трикотажа од слабог памука и сирове вуне.
Боље ствари су биле недостижне ценом и продаване су у ''Комисионима''. А отићи тада у Трст била је читава авантура.
Сама улица је у потпуности срушена 1944. у Савезничком бомбардовању, после рата је комплетно реконструисана и од тада ништа није урађено.
Зато на слици она делује чисто, нова, светски.