Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Ljubi, ljubi al glavu ne gubi

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

By zphibrid
#2813687
Šta odgovoriti na ovo, neka se javi neko ko je birao ko i šta će biti u životu.
#2813693
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2813683#p2813683]Srklet napisao:[/url]pa šta i da jeste izbor? :kuckuc:
Teoretski kada bi bilo tako, opet nikome ništa. Samo treba razgraničiti da nije tako u stvarnosti, ne znam ko bi svojom voljom izabrao biti neka manjina a kamo još potlačena manjina kvragu, niko to ne želi. Svi žele da im je dobro, da su moćni i priznati, a ne da ih neko gađa jajima zbog banalne stvari kao što je poljubac sa osobom koju voliš.

Druga stvar, takva osoba koja je "izabrala " homseksualnost je već u nekoj domeni zapravo biseksualnosti tako da nikakvoga izabiranja tu nema i sa time se slaže i nauka i svi.
:osama:
By zphibrid
#2813695
Da, samo kada već pišete da se treba outovati i doprinositi gej zajednici na taj način onda treba doprinositi i tako što će se stvari nazivati pravim imenima i govoriti o tome onako kako jeste a ne da neki što nemaju pojma pričaju kako oni misle šta je biti gej. Sve hoće da stave u iste kalupe pa i gej ljude, kao da smo svi isti i izgledamo i ponašamo se isto.
By zphibrid
#2813701
To je šta bi bilo kad bi bilo, pišem realnije i više u skladu sa situacijom.
#2818123
sasvim jednostavno, odgovor je genetika

licno sumnjam da ce izmisliti lek koji moze da promeni seksualnu orijentaciju individue, odavno je naucno dokazano da biti rodjen LGBT ne prouzrukuje bilo kakav psiho-fizicki poremecaj tokom odrastanja.

a i da dodje do tog leka, onda ce biti cisto bacanje para na to.

postoji mogucnost uz pomoc medicine promeni seksualna orijtentacija zacete bebe

ali

ako bi npr medincinski strucnjaci prestali da se bave menjanjem seksualne orijetancije tokom zaceca i razvoja,opet ce da se radjaju lgbt bebe seksualnim odnosom ili ne diranje seksualnosti vantelesnom oplodjom. tako da se bukvalno ne isplati da se prosipaju investicije na strogoj promeni seksualne orijentacije, ako sama neheteroseksualnost ne steti osobi.

btw postoji dosta str8 ljudi koji u sebi nose gej gene, koj su dobili od strane prikrivenih roditelja, jer su lgbt osobe u proslosti ulazile u brak i pravile decu i preneli gene na sledecu generaciju, sto nuzno ne znaci da ce potomak imati isptopolne sklonosti, to isto vazi i za boju kose, oci, visina i sl.

tako da je skoro pa nemoguce medicinom iskoreniti homoseksualnost iz prirode.

takodje i homoseksualnost/biseksualnost ima mnoge druge pozitivne beneficije koje su dobre za covecanstvo

mnogo je jeftinije ulagati u kampamanje protiv homofobije i transfobije u politici i drustvu :sunce:
#2818128
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818123#p2818123]zemun1998 napisao:[/url]sasvim jednostavno, odgovor je genetika

licno sumnjam da ce izmisliti lek koji moze da promeni seksualnu orijentaciju individue, odavno je naucno dokazano da biti rodjen LGBT ne prouzrukuje bilo kakav psiho-fizicki poremecaj tokom odrastanja.

a i da dodje do tog leka, onda ce biti cisto bacanje para na to.

postoji mogucnost uz pomoc medicine promeni seksualna orijtentacija zacete bebe

ali

ako bi npr medincinski strucnjaci prestali da se bave menjanjem seksualne orijetancije tokom zaceca i razvoja,opet ce da se radjaju lgbt bebe seksualnim odnosom ili ne diranje seksualnosti vantelesnom oplodjom. tako da se bukvalno ne isplati da se prosipaju investicije na strogoj promeni seksualne orijentacije, ako sama neheteroseksualnost ne steti osobi.

btw postoji dosta str8 ljudi koji u sebi nose gej gene, koj su dobili od strane prikrivenih roditelja, jer su lgbt osobe u proslosti ulazile u brak i pravile decu i preneli gene na sledecu generaciju, sto nuzno ne znaci da ce potomak imati isptopolne sklonosti, to isto vazi i za boju kose, oci, visina i sl.

tako da je skoro pa nemoguce medicinom iskoreniti homoseksualnost iz prirode.

takodje i homoseksualnost/biseksualnost ima mnoge druge pozitivne beneficije koje su dobre za covecanstvo

mnogo je jeftinije ulagati u kampamanje protiv homofobije i transfobije u politici i drustvu :sunce:
E pa puno je kompleksnije od toga. Mislim da se dosta forsira to rođen kao gej/lezba da bismo postali više validni itd. Ja sam čak djelomično za tu ideju jer sam isto od malena znala nekako za sebe ali naravno nisam znala što to znači, a roditelji kažu da je to tako svoj djeci samo faza da simpatiziraju isti spol... Međutim, kako sam na gay.hr-u ali i uživo srela ljude koji i nisu tako od malena znali i kojima genetika baš i nema veze s time a okorjeli su gejevi i lezbe- to mi je populjaljalo moj stav o genetici i homoseksualnosti.
Naime, ženska seksualnost je dosta kompleksnija- mada i muška ima svoje kompleksnosti. Srela sam neke žene koje su kao male dok još nisu imale spoznaju o sebi bile seksualno uznemiravane ili čak i silovane od strane odrasle muške osobe ( pedofilija nije toliko rijetka koliko bismo mi ili barem ja željela vjerovati). E sada, ženski mehanizam obrane i način da se nosi s tom duševnom boli koja promijeni čovjeku cijeli život može biti, između ostalog, da kasnije pokazuje privrženost ženskom spolu jer tu nekako vidi svoju zaštitu. I ne, ta žena ne spada u domenu biseksualaca jer je muškarac nikada nije privukao,no uvijek ostaje pitanje da li je to zbog traume ...To ja ne vjerujem recimo da ima ikakve veze s genetikom. Nemojte me sad napadati zbog ovoga već probajte shvatiti što sam pročitala na gay.hr -u ili doživjela kroz chat od ljudi.
Kod muškaraca sam pročitala isto nešto što me zgranulo. Jedan muškarac od 50 godina je pričao kako su nekog njegovog prijatelja silovali u vojsci kao tinejdžera i to više ljudi i kako on prije toga nije imao gay sklonosti ali je nakon toga imao. Da stvar bude gora, na tu njegovu temu se javila još dvojica sa sličnom pričom. Potom sam ja otišla na net to istražiti i našla sam jedan ajmo reći dosta stručan članak koji je pisao kako silovani muškarci u toku silovanja mogu svršiti i kasnije se osjećaju užasno zbunjeni jer ne razumiju kako im se to moglo dogoditi i zgađeni su sami nad sobom + počnu vjerovati da su gay. U suštini, to je samo biološka reakcija na seks i nema veze sa seksualnom orijentacijom te osobe niti je to nešto manje silovanje zato što je druga strana svršila. Tijelo tako reagira na seks jednostavno - prostata nešto nešto nemam pojma jer ne razumijem muške organe te.
Ne znam, mislim da ipak ima utjecaj na sve to i faktor okruženja i događaji iz djetinjstva itd.

Po meni je čak i moguće da ako je djevojčica odrastala uz nasilnog oca da bude čista lezba kasnije. Ako je gledala krvavo lice majke ili sestara - postoji mogućnost da joj se nikada neće sviđati suprotan spol jer to su traume koje mijenjaju život pogotovo za takav maleni um. I tih sam se priča naslušala u chatu... A muški ako imaju oca koji se predstavlja kao užasno macho I obezvrijeđuje sina ili ga ismijava kako ništa ne zna, kako je slab, ne liči na njega i slično - moguće je da će naginjati istom spolu. Masa gay muškaraca imaju samo majku kao podršku, otac ne želi ni čuti za njih. Nikada nisu bili u ravnopravnom odnosu s ocem.
#2818130
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818128#p2818128]heksagon123 napisao:[/url]
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818123#p2818123]zemun1998 napisao:[/url]sasvim jednostavno, odgovor je genetika

licno sumnjam da ce izmisliti lek koji moze da promeni seksualnu orijentaciju individue, odavno je naucno dokazano da biti rodjen LGBT ne prouzrukuje bilo kakav psiho-fizicki poremecaj tokom odrastanja.

a i da dodje do tog leka, onda ce biti cisto bacanje para na to.

postoji mogucnost uz pomoc medicine promeni seksualna orijtentacija zacete bebe

ali

ako bi npr medincinski strucnjaci prestali da se bave menjanjem seksualne orijetancije tokom zaceca i razvoja,opet ce da se radjaju lgbt bebe seksualnim odnosom ili ne diranje seksualnosti vantelesnom oplodjom. tako da se bukvalno ne isplati da se prosipaju investicije na strogoj promeni seksualne orijentacije, ako sama neheteroseksualnost ne steti osobi.

btw postoji dosta str8 ljudi koji u sebi nose gej gene, koj su dobili od strane prikrivenih roditelja, jer su lgbt osobe u proslosti ulazile u brak i pravile decu i preneli gene na sledecu generaciju, sto nuzno ne znaci da ce potomak imati isptopolne sklonosti, to isto vazi i za boju kose, oci, visina i sl.

tako da je skoro pa nemoguce medicinom iskoreniti homoseksualnost iz prirode.

takodje i homoseksualnost/biseksualnost ima mnoge druge pozitivne beneficije koje su dobre za covecanstvo

mnogo je jeftinije ulagati u kampamanje protiv homofobije i transfobije u politici i drustvu :sunce:
E pa puno je kompleksnije od toga. Mislim da se dosta forsira to rođen kao gej/lezba da bismo postali više validni itd. Ja sam čak djelomično za tu ideju jer sam isto od malena znala nekako za sebe ali naravno nisam znala što to znači, a roditelji kažu da je to tako svoj djeci samo faza da simpatiziraju iksti spol... Međutim, kako sam na gay.hr-u ali i uživo srela ljude koji i nisu tako od malena znali i kojima genetika baš i nema veze s time a okorjeli su gejevi i lezbe- to mi je populjaljalo moj stav o genetici i homoseksualnosti.
Naime, ženska seksualnost je dosta kompleksnija- mada i muška ima svoje kompleksnosti. Srela sam neke žene koje su kao male dok još nisu imale spoznaju o sebi bile seksualno uznemiravane ili čak i silovane od strane odrasle muške osobe ( pedofilija nije toliko rijetka koliko bismo mi ili barem ja željela vjerovati). E sada, ženski mehanizam obrane i način da se nosi s tom duševnom boli koja promijeni čovjeku cijeli život može biti, između ostalog, da kasnije pokazuje privrženost ženskom spolu jer tu nekako vidi svoju zaštitu. I ne, ta žena ne spada u domenu biseksualaca jer je muškarac nikada nije privukao,no uvijek ostaje pitanje da li je to zbog traume ...To ja ne vjerujem recimo da ima ikakve veze s genetikom. Nemojte me sad napadati zbog ovoga već probajte shvatiti što sam pročitala na gay.hr -u ili doživjela kroz chat od ljudi.
Kod muškaraca sam pročitala isto nešto što me zgranulo. Jedan muškarac od 50 godina je pričao kako su nekog njegovog prijatelja silovali u vojsci kao tinejdžera i to više ljudi i kako on prije toga nije imao gay sklonosti ali je nakon toga imao. Da stvar bude gora, na tu njegovu temu se javila još dvojica sa sličnom pričom. Potom sam ja otišla na net to istražiti i našla sam jedan ajmo reći dosta stručan članak koji je pisao kako silovani muškarci u toku silovanja mogu svršiti i kasnije se osjećaju užasno zbunjeni jer ne razumiju kako im se to moglo dogoditi i zgađeni su sami nad sobom + počnu vjerovati da su gay. U suštini, to je samo biološka reakcija na seks i nema veze sa seksualnom orijentacijom te osobe niti je to nešto manje silovanje zato što je druga strana svršila. Tijelo tako reagira na seks jednostavno - prostata nešto nešto nemam pojma jer ne razumijem muške organe te.
Ne znam, mislim da ipak ima utjecaj na sve to i faktor okruženja i događaji iz djetinjstva itd.

Po meni je čak i moguće da ako je djevojčica odrastala uz nasilnog oca da bude čista lezba kasnije. Ako je gledala krvavo lice majke ili sestara - postoji mogućnost da joj se nikada neće sviđati suprotan spol jer to su traume koje mijenjaju život pogotovo za takav maleni um. I tih sam se priča naslušala u chatu... A muški ako imaju oca koji se predstavlja kao užasno macho I obezvrijeđuje sina ili ga ismijava kako ništa ne zna, kako je slab, ne liči na njega i slično - moguće je da će naginjati istom spolu. Masa gay muškaraca imaju samo majku kao podršku, otac ne želi ni čuti za njih. Nikada nisu bili u ravnopravnom odnosu s ocem.
mhh svasta moze biti, sama seksualnost je jako kompleksna, sa tim se slazem, sama znas da dosta lgbt ljudi su spreceni da svoju seksualnost istrazuju zbog negativnog drustvenog uticaja. ali sam odbacio tu teoriju o tome da sam postao gej zato sto imam slab odnos sa ocem, jer posle godine pokusaja da se ispravim na strejt, pogotvo o toj teoriji ne razmisljam, jer ima ljudi koji su biseksualni, kako su oni postali biseksualni? mislim imamo dosta primera gejeva, lezbejki i biseksualnih individua koji imaju odlican odnos sa svojim roditeljima, takodje je stav SZO da mi nismo
postali gej, zbog nasilnog oca ili zbog dominatne majke. a pored svega doga imamo dosta automohofobicnih gejeva, plus ljude koji su “bili” gej, pa pokusavaju da mazu oci roditeljima gej dece da je moguce promeniti seksualnu orijentaciju.
By zemun1998
#2818131
btw tu gde si rekla da ima dosta gejeva koji nazalost nemaju kontakt sa ocem, to je zbog toga zato sto im ocevima “odvratno” da imaju sina koji voli isti pol, jer pobogu ne postoji nijedna druga tema o kome mogu da pricaju otac i sin, mislim i sama znas o cemu najvise pricaju otac i sin, to su devojke i seks sa istima, a onda idu posao i porodica
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2818132
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818131#p2818131]zemun1998 napisao:[/url]btw tu gde si rekla da ima dosta gejeva koji nazalost nemaju kontakt sa ocem, to je zbog toga zato sto im ocevima “odvratno” da imaju sina koji voli isti pol, jer pobogu ne postoji nijedna druga tema o kome mogu da pricaju otac i sin, mislim i sama znas o cemu najvise pricaju otac i sin, to su devojke i seks sa istima, a onda idu posao i porodica
Da, Ali to o čemu ti govoriš se događa tek kada otac sazna. Ja govorim o cjelokupnom odnosu oca i sina od rođenja sina pa na dalje. Što ako otac ne zna kako da se odnosi prema sinu i ako ga umanjuje konstantno umjesto da mu daje vjetar u leđa. Imam prijatelja koji je gay i rekao mi je da se uvijek osjećao i osjeća nelagodno pored grupe random muškaraca jer za početak s ocem nije razvio miško- muški odnos i uvijek se nekako osjećao odbačenim od drugih dječaka i kolega kasnije tj. nije se dobro socijalizirao u muško društvo... Problem je i ako je otac odsutan i ne pridaje nikakvu pažnju sinu niti potporu. Ima nekih pak koji na sina gledaju kao na protivnika s kojim se treba konstantno natjecati ili misle da mu daju snagu tako što ga spuštaju riječima na zemlju tj. omalovažavaju ga .
. imamo dosta automohofobicnih gejeva, plus ljude koji su “bili” gej, pa pokusavaju da mazu oci roditeljima gej dece da je moguce promeniti seksualnu orijentaciju.
Zato i moramo shvatiti kompleksnost seksualnosti. Uopće nije pametna ideja pojednostavljivati stvari ili generalizirati sve ljude. Vjerujem da je moguće da se netko skroz razočarao u "gay lifestyle " koji mnogi prakticiraju i da su nešto korijenito morali promijeniti. Možda su nešto novo saznali o sebi itd. Možda jednostavno ne žele biti gay jer ima gayjeva koji se pale na isti spol npr. ali ne mogu imati vezu s istim spolom niti ih to zanima. Ne vide se u životu s istim spolom već samo na sat vremena u hotelskoj sobi tu i tamo. Svega ima.
...
https://youtu.be/ZvpGzeXUFR8" target="_blank evo, ovo dvoje npr. ja ne znam što da si mislim. Prvo sam mislila da su pokušali glumiti za okolinu da su par - onda sam se pak predomislila. Mislim da oni stvarno jesu srodne duše. Ona mi liči na Hrvaticu, a on na Grka. Čak imaju sliku hrvatske šahovnice u kući tako da mislim da sam u pravu. Sve u svemu, mislim da se vole i da je tako moralo biti. To je život.
By zemun1998
#2818133
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818132#p2818132]heksagon123 napisao:[/url]
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818131#p2818131]zemun1998 napisao:[/url]btw tu gde si rekla da ima dosta gejeva koji nazalost nemaju kontakt sa ocem, to je zbog toga zato sto im ocevima “odvratno” da imaju sina koji voli isti pol, jer pobogu ne postoji nijedna druga tema o kome mogu da pricaju otac i sin, mislim i sama znas o cemu najvise pricaju otac i sin, to su devojke i seks sa istima, a onda idu posao i porodica
Da, Ali to o čemu ti govoriš se događa tek kada otac sazna. Ja govorim o cjelokupnom odnosu oca i sina od rođenja sina pa na dalje. Što ako otac ne zna kako da se odnosi prema sinu i ako ga umanjuje konstantno umjesto da mu daje vjetar u leđa. Imam prijatelja koji je gay i rekao mi je da se uvijek osjećao i osjeća nelagodno pored grupe random muškaraca jer za početak s ocem nije razvio miško- muški odnos i uvijek se nekako osjećao odbačenim od drugih dječaka i kolega kasnije tj. nije se dobro socijalizirao u muško društvo... Problem je i ako je otac odsutan i ne pridaje nikakvu pažnju sinu niti potporu. Ima nekih pak koji na sina gledaju kao na protivnika s kojim se treba konstantno natjecati ili misle da mu daju snagu tako što ga spuštaju riječima na zemlju tj. omalovažavaju ga .
. imamo dosta automohofobicnih gejeva, plus ljude koji su “bili” gej, pa pokusavaju da mazu oci roditeljima gej dece da je moguce promeniti seksualnu orijentaciju.
Zato i moramo shvatiti kompleksnost seksualnosti. Uopće nije pametna ideja pojednostavljivati stvari ili generalizirati sve ljude. Vjerujem da je moguće da se netko skroz razočarao u "gay lifestyle " koji mnogi prakticiraju i da su nešto korijenito morali promijeniti. Možda su nešto novo saznali o sebi itd. Možda jednostavno ne žele biti gay jer ima gayjeva koji se pale na isti spol npr. ali ne mogu imati vezu s istim spolom niti ih to zanima. Ne vide se u životu s istim spolom već samo na sat vremena u hotelskoj sobi tu i tamo. Svega ima.
...
https://youtu.be/ZvpGzeXUFR8" target="_blank evo, ovo dvoje npr. ja ne znam što da si mislim. Prvo sam mislila da su pokušali glumiti za okolinu da su par - onda sam se pak predomislila. Mislim da oni stvarno jesu srodne duše. Ona mi liči na Hrvaticu, a on na Grka. Čak imaju sliku hrvatske šahovnice u kući tako da mislim da sam u pravu. Sve u svemu, mislim da se vole i da je tako moralo biti. To je život.
krenem da se nerviram kada se duboko polemise o seksualnoj orijentaciji, kako je to zbog toga sto si imao manjak ovoga ili visak onoga, no ne bitno ...

ja se inace secam jos dok sam bio u vrticu kada sam sa mojima isao na more i bila je jedna devojka mozda 1-2 godina starija od mene iz bosne, njeni i moji roditelji su se poznavali i dolazili su nam u goste jako cesto u hotel, i bilo je prilika gde su me moji forsirali(ne mislim bukvalno, ali kroz fore) da je poljubim, tad sam shvatio da nije to to, da ona meni prija samo kao drugarica i nista vise od toga, tako je bilo par puta posle par godina, kada sam sa 11-12 godina skontao da me muskarci privlace emotivno i seksualno, i tako je do dana danasnjeg, i nikad se nisam “zagrejao” za bilo koju devojku.

elem ovo sto si mi poslala link to su zapravo soulmates, prijatelji i naravno s obzirom odakle su, logicno je da ce tako stupati u brak, to je brak iz prijateljstva, skoro ce retko ko danas to uraditi, jer danas je mnogo laske biti kvir nego sto je nekada bilo

samo sta cemo sa gej muskarcima koji su izrazito muzevni, ne oni koji glume muzevnost, nego oni koji se tako osecaju, imamo dosta takvih, plus biseksualni ljudi, ta teorija o dominaciji majke i manjka oca i obrnuto nije tako kada se radi o biseksualnosti.

i da seksualna i romanticna orijentacija nisu isto

neko moze biti biromantican ali homoseksualan ili homoromantican ali biseksualan ili heteroromantican ali biseksualan, ova poslednja dva primera spadaju pod bi-curios iliti bi-radoznalost sto su studije s takodje uocile
By zemun1998
#2818134
btw moj deda je jako rano ostao bez oca tako da je perio od pre puberteta imao samo majku, a o zenama kada prica, ne zaklapa :D :D

tako da sumnjam da se orijentacija moze promeniti, moze da utice na samopouzdanje ako nemas nekoga ko ce da te bodri, ali kako god da okrenes sam sebi moras biti podrska

cinjenica je isto da moj deda i moj otac ne pricaju to je uglavno bilo tako zbog ne slaganju na poslu ali bilo je i na drugim polnima dosta ne slaganja, a iskreno moram priznati da ima odlican odnos sa dedom i pricamo o svemu skoro, ali nazalost kada budem saopstio njima svoju seksualnost taj odnos koji sam imao sa dedom ce pasti u vodu

i nikad nisam imao strah da pricam sa nekim da li to u pitanju bio muskarac ili zena

inace imao sam grozne odnose sa mojim roditeljima, i sa majkom i sa ocem,
kada je otkrila neke poruko jako je burno odreagovala i svasta je rekla i pretila tako da to nema nikakve veze sa dominacijom roditelja, tako je bar u mom slucaju, uvek su bili prema moji strogi bez obzira na moja osecanja
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2818135
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818134#p2818134]zemun1998 napisao:[/url]btw moj deda je jako rano ostao bez oca tako da je perio od pre puberteta imao samo majku, a o zenama kada prica, ne zaklapa :D :D

tako da sumnjam da se orijentacija moze promeniti, moze da utice na samopouzdanje ako nemas nekoga ko ce da te bodri, ali kako god da okrenes sam sebi moras biti podrska

cinjenica je isto da moj deda i moj otac ne pricaju to je uglavno bilo tako zbog ne slaganju na poslu ali bilo je i na drugim polnima dosta ne slaganja, a iskreno moram priznati da ima odlican odnos sa dedom i pricamo o svemu skoro, ali nazalost kada budem saopstio njima svoju seksualnost taj odnos koji sam imao sa dedom ce pasti u vodu

i nikad nisam imao strah da pricam sa nekim da li to u pitanju bio muskarac ili zena

inace imao sam grozne odnose sa mojim roditeljima, i sa majkom i sa ocem,
kada je otkrila neke poruko jako je burno odreagovala i svasta je rekla i pretila tako da to nema nikakve veze sa dominacijom roditelja, tako je bar u mom slucaju, uvek su bili prema moji strogi bez obzira na moja osecanja

Na ne govorim ja o tebi nužno, ja govorim općenito. Po meni je to kombinacija gena ( možda), ali i okoline i sticanja okolnosti kod nekih. U to me nitko neće uvjeriti da nije tako jer sam ih upoznala. Pa svi roditelji burno reagiraju kad saznaju. Moja je plakala 5 godina svaki dan. Doslovno, bez zajebavanja i čak i dalje živi u nadi da će proći pa je ja malo ponekad i muljam čak u smislu da joj ne govorim ništa o sebi i samo joj se nasmijem kada nešto kaže jer mi se neda rastuživati ju i tako ili prešutim :-) Moji ne vjeruju da je iko gay npr. Tako da sam se ja predala i zašutila po tom pitanju tako da oni više u suštini ni ne sumnjaju u mene toliko kao prije. Prije je majka stalno mislila da kad izađem iz kuće da se idem naći s nekom "cigankom". Sada ne toliko, no i dalje mi zna reći: -čuj, ako si i dalje lezba ja ti nikada u kuću neću doći.- na što se ja samo nasmijem i kažem - ma di bi ja lezba bila šta ti je. To budale...a ona meni: Ne znam mila, 23 god skoro nikada dečka imala i nikoga ne gledaš od muških, muljaš ti mene- ....znači ja bukvalno moram tako radi mira u kući govoriti i meni je tako bolje nego da me svake minute neko terorizira zbog toga. Ja ne znam jel se ikome dogodilo ovo ko meni :krezavi: . Outaš se i moraš to povući zbog mira u kući i reći da se zajebavaš u pm. Inače, moji mrze lezbe i posebno lezbe. I wonder why lol. Al ono, ja sam ok. Nikad im neću priznati više da sam lezba ali naravno da ću živjeti svoj život.
By zemun1998
#2818137
^ ludnica hahahahaahha

ja svakako napustam dom cim se autujem, jer ja ne zelim da zivim sa njima, prvo zato sto imam 21. godinu, svoje ciljeve i zelje u zivotu sto je sasvim normalno u uredjenim drzava

i naravno zato sto ne zelim da strepim da me slucajno neko od njih ne napande, na dan kada je majka saznala za moju seksualnost, setala je kao psihopata oko moje sobe i iskreno nije mi davali mira da spavam

sta da kazem, tesko mi je sto cu dalje najverovatnije nazalost ziveti bez njih, sli vremenom ce se stvari srediti
#2818140
^
Što se tiče iseljenja, to naravno ima i svojih mana i prednosti. Imaš svoj mir, privatnost, itd, itd. samo budi spreman (ne poznajem tvoje roditelje pa možda i grešim) na to da se 100% osloniš na sebe, finansijski naročito. Stanarina, računi, hrana, odeća, ako hoćeš da putuješ, itd. za sve to treba doooobro raditi i zaraditi. Čak i ako imaš dobro plaćen posao, sve bude teže.
Nadam se da je bar jedan roditelj uz tebe, ili baba, deda, sestra, ne znam, bilo ko od bližih.
By zemun1998
#2818148
^studiracu vanredno dalje, posao imam stabilan, nazalost niko me ne podrzava niti majka, otac, baba, deda, nazalost, vec su dva puta otkrili, prvi put im je preko telefona javio lopov koji mi je oteo telefon, i tu sam jedva uspeo da im dokazem da “nisam”, majka se prema meni ponasa tako prosto i bezobrazno i dan danas i vecito dobacuje da sam peder i sidas, preti mi, drugi put je htela da krisom moje poruke cita, ja sam joj oteo telefon iz ruku i tu je opet nastao skandal, sledeceg meseca im samo potvrdim cinjenicu da jesam i selim se, nmg vise da izdrzim

znam da je tesko jer ti se rodjeni odricu samo da bi sacuvali obraz, prijatelji sa fakulteta su uz mene, njihova podrska mi je najbitnija <3

hvala
By zemun1998
#2818149
btw nikad nisam voleo uzu rodbinu jer imaju obicaj da non-stop komentarisu ko se ko nije ozenio, udala, zasto nema decu, samo se pljuju medjusobno i uvek sam se osecao kao uljez u sopstvnoj porodici, i nmg da to vise trpim

also sestra je mamin saveznik, stalno me je sestra na pocetku prvog otkrivanja preko lopova prisiljavala da joj priznam da sam gej i da nece reci nikome, i naravno nisam joj rekao zato sto znam da me non stop kontrolisu
#2818150
^
Tvoja keva je kao moja, tj. zlo, samo piči što dalje od njih i ne tuguj. Ako nekad promene retoriku (posebno to peder i sidaš), ili pristup, požele da te potraže oni sami, pokažu bar malo dobre volje da te razumeju, prihvati pregovore. Inače...beži dok smi mlad.
By zemun1998
#2818151
^ naravno, ne zelim da tugujem, neko ko me ne voli i ne razume nema sta da trazi u mom zivotu pogotovo moj deda koji mi je skoro pricao da je njegov prijatelj( sa kojim sam se nazalost rukovao i bio fin ) pricao da bi on sve pedere i lezbejke postrojio i zapalio i ondeo u zelezaru, i kada sam video odusvljenje mog dede, dok mi je to pricao, tako sam poceo da se osecam povredjeno, uvredjeno i ponizeno i bio sam u stanju da se raspravljam, ali sam sebi rekao “marko, jos mesec dana i ziveces slobodno” cak sam morao da mu potvrdim da bi i ja to uradio da sam politicar, jer me pitao

i ako dodje do pomirenja, cisto sumnjam, oprosticu im, ali necu zaboraviti kakbi su prema meni bili
#2818153
Mi smo imali gay momka u familiji - mamino godište, ali on se objesio.

Svi su govorili da mu tako i treba jer je bio razmaženo derište koje je prokockalo svoje imanje na dupe.

Ja sa svojima volim biti i želim ostati. To što sam lezba nije dio mene koji je toliko snažan i ne dopuštam da me definira.
Imam čak dvije prije lezbe koje se uskoro žene jedna za drugu i obje su u HDZ-u npr. WTF jelda, ali barem ne daju da ih to što su lezbe definira. Zašto bi se odrekle onoga što vole samo zbog orijentacije.
By zemun1998
#2818154
hrvatska je daleko od srbije po pitanju ljudksih prava, bio sam u oktobru u zagrebu i video sam gej i lezbejske parove na ulici, sto mi je izmamilo osmeh na lice

naravno i ja bi zeleo da budem sa mojima jer se tako jedino srecnije osecam, ali jbga oni me ne vole zbog toga sto jesam

i nemam nameru da krijem sopstvenu seksualnost samo radi okoline
#2818156
To je Zagreb. Svugdje ostalo u Hrvatskoj je grozno. U Zagrebu je najveća koncentracija pedera i lezbi jer im je svima san da dođu iz svojih vukojebina u Zagreb gdje će moći biti svoji. Inače, u ustavu nam stoji da je brak zajednica muškarca i žene i ovo što smo dobili za životno partnerstvo je nastalo iz prepucavanja i tadašnje situacije na vlasti... I u Zagrebu znaju gledati poprijeko- pogotovo kad se odmakneš od centra, da se i batina dobiti. :cupakosu: :stopdrogi: :stopdrogi:
Ali da, definitivno liberalniji ljudi u Zagrebu.+ Ima mjesta gdje se može izaći i ekipa zna gdje su mjesta koncentracije liberalnih i ok ljudi i tu izlaze. Nisam čula da se nekome nešto dogodilo u Zagrebu zato što je gay već jako dugo. Ne znam da li je to zato jer se ekipa dobro čuva ili zato jer je Zagreb zaista ok.
Dođi tu na razmjenu studenata - studiraj i vidi kako ti je. Možda ti se svidi. Daleko je Amerika...
#2818158
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2818156#p2818156]heksagon123 napisao:[/url]To je Zagreb. Svugdje ostalo u Hrvatskoj je grozno. U Zagrebu je najveća koncentracija pedera i lezbi jer im je svima san da dođu iz svojih vukojebina u Zagreb gdje će moći biti svoji. Inače, u ustavu nam stoji da je brak zajednica muškarca i žene i ovo što smo dobili za životno partnerstvo je nastalo iz prepucavanja i tadašnje situacije na vlasti... I u Zagrebu znaju gledati poprijeko- pogotovo kad se odmakneš od centra, da se i batina dobiti. :cupakosu: :stopdrogi: :stopdrogi:
Ali da, definitivno liberalniji ljudi u Zagrebu.+ Ima mjesta gdje se može izaći i ekipa zna gdje su mjesta koncentracije liberalnih i ok ljudi i tu izlaze. Nisam čula da se nekome nešto dogodilo u Zagrebu zato što je gay već jako dugo. Ne znam da li je to zato jer se ekipa dobro čuva ili zato jer je Zagreb zaista ok.
Dođi tu na razmjenu studenata - studiraj i vidi kako ti je. Možda ti se svidi. Daleko je Amerika...
verujem, nemam nameru da nastavjam studije van srbije zato sto sam pri samom kraju, ali definitivno cu posecivati Zagreb, jako je lep i prijatan :)
#2824906
hippo... napisao: 17 Jul 2019, 16:20 Heksagon123 bas te nesto citam ovih dana jako mi se svidjaju tvoja razmisljanja, zapazanja i tako te stvari koje se mogu uociti na forumu :cvece:
:roll: :lood: - a, hm, hm, ceneći tvoje lično mišljenje, međutim, ne mogu a da ne iskažem kategorično neslaganje. ta kreatura čija god da je najblaže rečeno ima toliko toga još da nauči, ukoliko želi, pa tek onda da laprda koliko se već izlaprdala (i tu ne mislim nužno glede ove teme, iskreno nisam ju ni čitao u ovoj temi, već po forumu). tako ima finih korisnika, kamo sreće da ih ima više, iz Hrvatske poput erkondisn, Aven, no, heksica-ur.selj.-stripi (ukoliko ovaj zadnje pomenuti se nije poboljšao, perhaps, worthy of a benefit of doubt...), to nisu. meni su vrlo prozirni. no, da, o ukusima se ne raspravlja.
#2850916
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
#2913309
http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.rutuchkashttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!