Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Iskustva, podrška, ...

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By bern
#2788619
[url=https://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2788073#p2788073]TheMadKing napisao:[/url]
Trenutno imam 18 godina i moram priznati da ormar negativno utice na razvoj moje licnosti. U ranim tinejdzerskim godina prezirao sam samog sebe i nikako nisam mogao da se suocim sa cinjenicom da sam gej. Vremenom sam to prihvatio i ponovo poceo da volim sebe

...

Trenutno sam apatican, prazan, socijalno izolovan, destruktivan, ali me drzi nada da cu se jednog dana odseliti na neko bolje mesto. Zelim sve da izbrisem i zapocnem zivot kao nova osoba, ali ne znam kako.
sa tobom je sve u redu, samo ti treba (kvalitetno) gej društvo i malo dobre energije. sve ostalo će doći samo po sebi.

fora je što bez outovanja nema kvalitetnog društva i stvarno dobre energije. tako da... samo naprijed i pamet u glavu.
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2795450
Problem je u tome sto ljudi koje ne podnosim su u istom krugu ljudi sa kojima zelim da se druzim. Skola je institucija koja nas povezuje i nije lako izbegavati ljude sa kojima provodim trecinu dana u istoj prostoriji. Da nema skole, lako bih ja njih odjebao.

Ovako sam izdrzavao 4 godine, medjutim postaje sve gore, posto se moj gnev sve cesce ispoljava.

Moji najvise primecuju problem i zakazali su mi razgovor sa psihologom.
Prvo, brutalna istina - Družiš se sa ljudima iz koristi jer bi ti mogli zatrebati. Ok, poslovna atmosfera, ne kažem da nije tako. Ne razumijem zašto misliš da tako neće biti i na fakultetu? To je zabluda. Imat ćeš pomiješanu ekipu homofoba i gay is ok ljudi,a možda ćeš imati i samo homofobe, stvar sreće... Homofobi se drže te tvoje ekipe, ok razumijem. Ali ono što ne razumijem je zašto ne otvoriš usta i pred njima kažeš da braniš lgbt osobe, da poznaješ neku gay osobu ( kad se već nećeš outat) i da su sasvim normalni ljudi. Pazi, homofobi u velikoj većini nisu takvi gadovi kakvima se predstavljaju..Velika većina njih su kukavice i da znaju da si ti gay, ne bi nikada to govorili,a možda bi baš ti promijenio njihovo shvaćanje gay osoba...jer većina muškaraca vidi gay muškarce otprilike ovako: - feminizirani modni dizajner u rozom kaputiću, koji se razumije u ženska posla više nego žena." Znači stereotip. Recimo moj poznanik je homofob, ali sad više nije od kad pozna mene kao lezz ,a i rekao je da mu je od gay muškaraca recimo dobar Neil Patrick Harris jer mu kako kaže djeluje normalno i priča dobre viceve, prijateljski nastrojen, djeluje mu "zdravo". Dakle, to je rekao čovjek koji je pije toga govorio da sve takve ljude treba pobit. Ljudi govore sranja, konstantno - ako ćeš ti ko vepar biti kako vidim, doduše, pasivno- agresivan na svaku sitnicu, poludit ćeš prije tridesete.

Znači, nema smisla biti podvojen. Ok, ne moraš biti out ako te strah, ali ne moraš niti glumiti da si i ti homofob, već možeš reći -e , dečki to nije ok šta govorite.- itd, bla bla... I jednom kad se outaš, ljudima će biti možda više ok i manji šok, shvatit će.
Jer ovako si kontradiktoran sam sebi i svima.
I opusti se malo, život nije toliko težak koliko se čini :)
Korisnikov avatar
By svejedno
#2795462
prvo, pozitivno - cini mi se da si svesniji od vecine ljudi u tim godinama. svaka cast za svako bolno saznanje o sebi, ljudi ne umeju da vide svoje mane i nemaju snage za to, najcesce. nije lako.

drugo - smanji 'righteous anger'.
ljutis se na nekoga ko kaze nesto, a onda se jos i slozis sa tim... to i ljude ovde trigeruje... nemas pravo da se ljutis na osobu u vezi stavova (koje mozda isto prica iz straha) ako i ti podrzavas te stavove. na osnovu svega sto sam procitao, jasno ti je i to.

...igras se odrastanja. najbitnija igra postojanja .)

iste stvari, cini mi se, prolaze svi ljudi kada odrastaju. samo sto retko ko uspe da odraste, zaista. ja sam isto muku mucio. tebi je samo ociglednije, i na odredjeni nacin lakse (glupo je reci, zar ne? nasi bolovi...), jer imas na sta da upres prstom, u vidu sexualnosti.

..

cini mi se da je tebi dosta licemerja. i cini mi se da si 'vaspitan' da udes 'licemer'. izvini na otvorenosti. i da ne zelis tako.

bravo. bitne stvari. .)

odrastas, dear boy.

svaka cast.

:)

welcome.
By mustang
#2804366
Hmm. Cao. Imam 14 godina. Biseksualna sam. Morala sam nekome da kazem, makar i preko interneta. Nikome ovo nisam rekla. Nikad. Shvatila sam da sam bi pre oko 2 godine. Razmisljam o tome puno, skoro svaki dan. Razmisljam i o outovanju. Juce sam imala napad panike i zamalo sam rekla sve mami. Ali nisam. Nisam sigurna da li je to dobro ili lose. Samo hocu da pricam s nekim o ovome. Nekome kao ja. Od juce nisam prestala da razmisljam o ovome. Hocu da kazem roditeljima ali se mnogo bojim. Ne znam kako ce reagovati. Moja mama je nekad skroz opustena sto se LGBT zajednice tice. Jednom je na TV-u bilo nesto vezano za to i ona i moj brat su poceli da se svadjaju oko toga, on je bio u fazonu "sve ih treba pobiti" a ona je rekla nesto tipa "nisu oni izabrali da se takvi rode, nije njihova krivica". A onda drugi dan skroz druga prica. Za tatu znam da ne bi prihvatio. Ide u crkvu svaki dan i svake godine u toku prajda prica kako ce svi oni u pakao. Ne znam vise ni sta pisem... Morala sam negde da napisem. Pozz
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2804367
pa, pametnije ti je da napravis dobar teren, da se pridruzis odbrani kad neko napadne, da im promenis misljenje koliko mozes pa onda autujes.
Korisnikov avatar
By Dark Walker
#2804368
Deluješ zrelo i pametno.
Na dnevni red su došle stvari koje treba dobro razmotriti i razraditi.
Treba da budeš svesna činjenice da si potpuno ispravna ličnost sa razumnim željama i potrebama. Ne čudi me što imaš potrebu da se nekome obratiš i internet može da bude koristan u ovom slučaju. Možda bi bilo pametno da nađeš neke LGBT prijatelje kojima ćeš obrazložiti u kakvoj se situaciji nalaziš da biste uporedili iskustva i definisali ciljeve. Nakon toga možeš da se obratiš majci jer si istakla da ona ima širinu i (donekle) pravedan odnos prema LGBT populaciji. Možeš naravno i da pišeš na forumu da bi dobila odgovarajuće smernice. :)
By mustang
#2804370
U pravu si, treba da izgradim teren ali ne znam kako. Ne znam ni da li oni uopste znaju sta znaci biti biseksualan. Kako uopste da zapocnem razgovor?Svaki put kad sam razmisljala da im kazem pocnem da se osecam kao da cu se onesvestiti. Strah me je da im kazem a u isto vreme ne mogu vise da cutim.
By mustang
#2804371
Ja zapravo nemam mnogo prijatelja. Ne onih koji bi razumeli. Mozda cu reci kumi. Upravo razmisljam da li da joj posaljem poruku ili ne. Treba mi dugo da odgovorim zato sto stalno pisem i brisem ,pisem i brisem... Nikad nisam upoznala nekoga ko je gej. Zivim u malom gradu i znam za samo jednog decka koji je otvoreno gej. Vec se osecan bolje sto sam nekom rekla. Ako sam uspela na internetu, mozda cu uspeti i uzivo nekom da se outujem.
Korisnikov avatar
By Dark Walker
#2804372
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2804370#p2804370]mustang napisao:[/url]Kako uopste da zapocnem razgovor?Svaki put kad sam razmisljala da im kazem pocnem da se osecam kao da cu se onesvestiti. Strah me je da im kazem a u isto vreme ne mogu vise da cutim.
Samopouzdanje se uči.
Ti si izuzetno mlada i razumem zašto te preplavljuju snažne emocije koje je teško ukrotiti.
Treba da budeš potpuno sigurna u svoju ispravnost da bi ljudima stavila do znanja da želiš da te tretiraju upravo kao osobu koja želi jednakost i uvažavanje.
Ljudsko biće je pre svega ljudsko biće i identitet se ne svodi samo na seksualnost (iako je seksualnost prilično važna i može da se razvija i kombinuje sa ostalim svojstvima). To treba da objasniš porodici i okolini.
Zaslužuješ prihvatanje i to treba da istakneš. Vidi se da si vrlo inteligentna. Jasno imenuješ probleme koje želiš da rešiš i ne sumnjam da ćeš se izboriti sa stresnim okolnostima.
By mustang
#2804373
Poslala sam poruku kumi. Sutra cu joj reci. Valjda cu uspeti da prevalim to preko usana. I iskreno se nadam da ce razumeti, msm nije matora, tek joj je 23 godine. Ruke mi se tresu jbt. Sutra cu reci nekome!! Opet onaj osecaj kao da cu se onesvestiti..
- iako nije vezano za temu, ovo je tako kul! msm pricanje sa drugim gej ljudima ( pretpostavljam da si gej). ne osecam se tako usamljeno kao inace.. hvala.
Korisnikov avatar
By Dark Walker
#2804374
:hug:
Treba istaći da nije pitanje da li ljudi "mogu" da prihvate tvoju seksualnost (naravno da mogu), bitno je da li ŽELE.
Nemoj da upadaš u zamke nekih ljudi koji misle da moraš da razumeš njihov loš odnos prema tvojoj prirodi koja ne ometa nikoga, a sami ne žele da razumeju da samo želiš da vodiš iskren i stabilan život na koji imaš bezuslovno pravo.
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2804395
Srećno Mustang!! :love:

Budi oprezna s roditeljima. Ipak treba pod njihovim krovom da živiš još godinama. Ako te prihvate, to je divno. Ali takođe možeš da upadneš u još gori pakao od trenutnog. Ocu ni reči dok ne staneš na svoje noge. Javi kako je reagovala kuma. :)
By mustang
#2804436
Rekla sam kumi.Sve je proslo super. :tapse: Iako sam rekla sebi da necu da placem, pocela sam da jecam u punom kaficu.Jbg... Rekla mi je da nema potrebe da placem zato sto ona "nije jedna od onih zatucanih ljudi" :smilegrin: i da " ne bih trebala da pricam o tome makar dok ne zavrsim srednju skolu zarad svoje bezbednosti". Rekla mi je da nije nista primetila i da sam trebala ranije da joj kazem.. Sve je kul.. Osecam se kao da cu da poletim :dance:
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2804462
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2804436#p2804436]mustang napisao:[/url]Rekla sam kumi.Sve je proslo super. :tapse: Iako sam rekla sebi da necu da placem, pocela sam da jecam u punom kaficu.Jbg... Rekla mi je da nema potrebe da placem zato sto ona "nije jedna od onih zatucanih ljudi" :smilegrin: i da " ne bih trebala da pricam o tome makar dok ne zavrsim srednju skolu zarad svoje bezbednosti". Rekla mi je da nije nista primetila i da sam trebala ranije da joj kazem.. Sve je kul.. Osecam se kao da cu da poletim :dance:
Divno!! :dance: :hug:
Korisnikov avatar
By TheMadKing
#2807429
UPDATE:

Proslo je dosta od kako sam pisao o ovome.

Po zavrsetku srednje odlucio sam da promenim neke stvari. Prvo sam odjebao sve homofobicne "prijatelje" i to sasvim iznenada. Prestao sam da se javljam, odgovaram na poruke, obrisao ih iz prijatelja, cak sam otisao toliko daleko da im se ni ne javljam kad ih sretnem. Ovo su bila naizgled prisna prijateljstva, godinama smo se druzili, bili tu jedni za druge. Ipak njihov stav o urodjenoj bioloskoj diciplini je bio dovoljan da ja to presecem kao da nikad nije ni postojalo. Stvar je u tome da sam ceo zivot okruzen balkanoidima (cast izuzecima), tako da nisam bas mogao da biram drustvo. Mene iskreno ne zanima da li bi oni promenili misljenje kada bi im se autovao, ja sam njih odavno otpisao, samo sam cekao trenutak da ih konacno odjebem i to sam i uradio. Srecom, na fakultetu imam kolege koje su liberalnije (sto je i logicno s obzirom da studiram nauku).

Odlucio sam da se autujem jednoj osobi za koju sam siguran da je pro-LGBT i na moje iznenadjenje i ona mi se autovala kao bisex. Bas mi je bilo drago jer nisam bio jedini misfit u ovoj poremecenoj naciji. Predlozila mi je da idemo na PRIDE, ali nisam hteo.

Onda sam napravio katastrofalnu gresku zbog koje se i dalje kajem i autovao se osobi za koju sam mislio da nije zatucana. To je otprilike izgledalo ovako:

ON: "Ne znam, meni to nije normalno...Mislim da treba da potrazis strucnu pomoc"

JA: (izdan, razocaran, besan): "Zasto je normalno da ti setas sa onom tvojom ku*vetinom, a nije normalno da ja to isto radim sa svojim partnerom?"

ON: "BOLESINKU JEDAN, IDI LECI SE. ZBOG TAKVIH KAO TI SRBIJA PROPADA"

JA: "GONI SE U 3 PI*KE MATERINE I CRKNI ZAJEDNO SA SVOJOM PORODICOM KOJA TE JE TAKVOG NAPRAVILA, POTROSENA SPERMO!"

Posle mi je poslao poruku da se pomirimo, da bar ne budemo u losim odnosima na sta sam ja odgovorio: "Nadam se da ces jednog dana imati gej dete koje ce biti predobro i prepametno, omiljeno medju vrsnjacima i profesorima, djak generacije, 1. mesto na republickom takmicenju iz matematike, a onda jednog dana ga zateknes predoziranog lekovima sa oprostajnom porukom u kojoj navodi da ne moze da izdrzi homofobiju okoline. Srdacno". I na tome se zavrsilo.

Sto se porodice tice, jos uvek ne nameravam da se autujem. Planiram da to uradim kada zavrsim fakultet. Verujem da ce praviti proslavu povodom mog diplomiranja s obzirom da cu biti prvi u siroj i uzoj porodici koji ce da zavrsi fakultet, jednostavno cu da ustanem i da kazem da sam gej i da volim ku*ac, bas tim recnikom. Ovo radim ovako jer za slucaj da mi je familija homofobicna (a za neke od njih sam siguran da jesu) i da smatra da su LGBTQ niza bica, podseticu ih da sam zavrsio fakultet i da sam akademski gradjanin, a oni su balkanske neobrazovane ovce sa mizernim protracenim zivotima kojima je najveci uspeh sto imaju u porodici fakultetski-obrazovanu osobu.
Korisnikov avatar
By tajfun983
#2807441
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2807429#p2807429]TheMadKing napisao:[/url]

Posle mi je poslao poruku da se pomirimo, da bar ne budemo u losim odnosima na sta sam ja odgovorio: "Nadam se da ces jednog dana imati gej dete koje ce biti predobro i prepametno, omiljeno medju vrsnjacima i profesorima, djak generacije, 1. mesto na republickom takmicenju iz matematike, a onda jednog dana ga zateknes predoziranog lekovima sa oprostajnom porukom u kojoj navodi da ne moze da izdrzi homofobiju okoline. Srdacno". I na tome se zavrsilo.
Ako ti je prijatelj nakon prve (ishitrene) reakcije poslao poruku da zeli da se izmirite, ovakav odgovor nije bio uredu. Ono njegovo je bila reakcija bez razmisljanja, a ovo tvoje promisljen odgovor. Tvoje se ne oprasta, a njegovo da.
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2807474
Poenta autovanja nije da izazoves u nekome bes ili da ga oteras od sebe,poenta je da budes prvo iskren prema sebi a onda da budes iskren prema osobama do kojih ti je stalo,Izvini ali to sto tako radis je pogresan nacin,nije da ti solim pamet ali valjda je poenta da te ljudi prihvate takvog kakav jesi
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2808579
Verujem da ce praviti proslavu povodom mog diplomiranja s obzirom da cu biti prvi u siroj i uzoj porodici koji ce da zavrsi fakultet, jednostavno cu da ustanem i da kazem da sam gej i da volim ku*ac, bas tim recnikom. Ovo radim ovako jer za slucaj da mi je familija homofobicna (a za neke od njih sam siguran da jesu) i da smatra da su LGBTQ niza bica, podseticu ih da sam zavrsio fakultet i da sam akademski gradjanin, a oni su balkanske neobrazovane ovce sa mizernim protracenim zivotima kojima je najveci uspeh sto imaju u porodici fakultetski-obrazovanu osobu.
Ti si dečko, pun sebe. Između nas je razlika samo tri godine života, razumijem od kuda toliki bijes u tebi. Ok je. Prvo, poštuj svoju obitelj. Ti ideš na fakultet zato jer ti ga roditelji omoguće novčano kao i odjeću koju nosiš na sebi i mobitel na kojem tipkaš. Sve to su ti oogućili tvoji roditelji bez fakulteta. To što nemaju fakultet ne znači da su gluplji od tebe.

Druga stvar, prestani se toliko agresivno outat. Prije će nekoga šlagirat, nego što će te prihvatit :lol. I ovo mislim dobronamjerno, nek se zna.

Tebe će roditelji voljeti bez obzira, mogu ti u prvi mah reći svašta, ali voljet će te bez obzira jer si njihova krv. The end. Budi njihov ponos i smanji ego, manijače :D
JA: "GONI SE U 3 PI*KE MATERINE I CRKNI ZAJEDNO SA SVOJOM PORODICOM KOJA TE JE TAKVOG NAPRAVILA, POTROSENA SPERMO!"
Jesi i ti balkanska neobrazovana ovca? hm. :D
Bit će sve ok .
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2808580
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2808579#p2808579]heksagon123 napisao:[/url]
Tebe će roditelji voljeti bez obzira, mogu ti u prvi mah reći svašta, ali voljet će te bez obzira jer si njihova krv. The end. Budi njihov ponos
ovo je jako destruktivan stav. to "sta god da se desava bitno je da smo zajedno" moze da bude temelj za zlostavljanje.
niko nije vlasnistvo roditelja, oni su sami birali da imaju decu a nisu deca birala da imaju roditelje. ta deca su svoji ljudi. zdrava ljubav ne treba, a i ne moze, da se forsira.

slobodan si da radis sta zelis. samo razmisli o posledicama svojih akcija i da li to zelis.
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2808678
[url=https://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2808580#p2808580]Anhedonie napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2808579#p2808579]heksagon123 napisao:[/url]
Tebe će roditelji voljeti bez obzira, mogu ti u prvi mah reći svašta, ali voljet će te bez obzira jer si njihova krv. The end. Budi njihov ponos
ovo je jako destruktivan stav. to "sta god da se desava bitno je da smo zajedno" moze da bude temelj za zlostavljanje.
niko nije vlasnistvo roditelja, oni su sami birali da imaju decu a nisu deca birala da imaju roditelje. ta deca su svoji ljudi. zdrava ljubav ne treba, a i ne moze, da se forsira.

slobodan si da radis sta zelis. samo razmisli o posledicama svojih akcija i da li to zelis.
Ok je to sve, ali on treba raditi na odnosu sa svojim roditeljima i biti pažljiv i pažljiviji nego sa prijateljima što se tiče outanja.... Roditelji će kad tad shvatiti da seksualnost nije ono zbog čega će mrziti kćerku/sina...može biti teško i mukotrpno i dugo trajati da prihvate, ali to će se dogoditi na koncu i to je jednostavno tako.. Mrziti roditelje i imat revolt prema njima je isto toliko destruktivno. Njihova obiteljska ljubav će nadvladat sve.On ne mora i ne treba dopuštati da ga roditelji tlače, ali uvijek treba inzistirati na tome da su oni obitelj i da se vole i inzistirati na dobrim odnosima... na njihovovu agresiju i nerazumnost on ne treba reagirati dodatnom agresijom sa svoje strane , već strpljivošću i sa zrelošću treba odgovoriti tom izazovu koji i nije tako strašan. Ima puno gorih problema od ovoga, nije ovo smak svijeta- imati homofobne roditelje. Kažem to da se ne bi počeo sažaljevati još. To je najgore. Ne treba tako misliti.
Korisnikov avatar
By Urbana_Seljanka
#2808686
Netko savijetuje kako ce druga osoba prici roditeljima i otvoriti se, a ista osoba koja savijetuje, skriva rukom forum na telefonu kad netko prodje pokraj nje. O svom izlasku iz ormara kod svojih roditelja, moze savjetnica Mica, samo da sanja. Znaci..strasno. Ovo je sve postalo jako zabavno.
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2808687
Out sam majci od svoje 13e godine. Isprva to nije dobro prihvatila i tako tek je unazad godinu dvije skroz prihvatila, ocu sam out od prije dvije godine. Njemu je svejedno, ne podržava, ali moji roditelji su nakon toliko burnih rekacija svađa, pa čak da ne kažem i pokušaja nasilja rekli : Budi svoj ponos i ponosi se sama sobom, mi se nećemo mješati u to... to je to. Sestri sam isto out, ona pozna i druge lezbijke tako da joj je svejedno....
Ja samo ne govorim svima okolo sebe to naglas jer me niko to ni ne pita, svi pretpostave ispravno. Nemam potrebe govoriti o tome sa straight ljudima.
To mi je i dalje izazov. Ali moguće da je to povezano i jednostavno i sa mojom naravi.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!