Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Diskusija o HIV-u, podrska, iskustva...

Moderatori: IriS, Moderators

By Sixto
#2537940
Inspirisala me tema o leku koji samo sto nije pronadjen pa se setih malo da premotam film unazad.
Koliko ste prijatelja, poznanika, mozda bivsih... izgubili zbog SIDE tj HIV-a?

Pre dve godine drugar je zavrsio na infektivnoj zbog 'jake prehlade'. Drustvo sve kao niko se nije cuo s njim, vamo tamo... prodje mesec dana a on jos na infektivnoj. Na kraju se ispostavi da je upala pluca i sve po redu.
Poceo je da uzima lekove ali kasno. Propratni efekti su bili drasticni za nas koji smo to gledali jer nije mogao da dodje sebi... nekad mu je trebalo da se priseti i sta je krenuo da kaze.
Nije bio mozda mesec, mesec i po van bolnice... vratio se u Svetog Savu kod stanice zbog encefalitisa.
Nije proveo tamo preterano dugo. Jedno vece su mi javili da ga vise nema.

Decko mu i dan danas ne zeli da se testira 'jer ga znaju manje vise svi u gradu' satro procuce se jer je ozenjen i ima decu... smrad...
Korisnikov avatar
By gossip
#2537954
jako jako mi je zao sto si morao da prodjes kroz tako nesto :(

a sto se tice tog decka sto nece da se testira...a tek sto je ozenjen i ima decu...no comment...
By Sixto
#2537978
Pa ja nesto i nisam bio na licu mesta. On je stanovao u BG pa je taj deo drustva bio vise upucen u sve u odnosu na mene u NS.

Decko je kurotresina od 40 godina i 22cm i jebe sta stigne... nema taj vremena za objasnjavanje i pravdanje bilo kome... poprilicno smo sigurni da ga je on zarazio...
Na zalost nikad necemo to saznati kao ni razlog zasto drugar se nije testirao toliko dugo vremena da uopste nema pojma da ima hiv.
Korisnikov avatar
By spliff
#2538035
mnogo prijatelja sam izgubio zbog hiva
zajebana neka generacija...
Korisnikov avatar
By Laerem
#2538093
Nikoga, iskreno. U Hrvatskoj je mala prevalencija. Doduše, po Romeu je sve više HIV+ profila.
Korisnikov avatar
By Dirrty
#2538325
Jedno je pitanje pronalaska leka, drugo interes farmaceutskih kompanija, a treće njegova dostupnost za najugroženije... ne verujem da će se čovečanstvo izboriti sa tim u narednih pola veka makar.

Postoje debate o tome da je strah od seksualno prenosivih bolesti opao tokom poslednje decenije (zbog dostupnosti manje više efikasnih lekova)... tako da se očekuje rast zaraženih u narednom periodu. Kapiram da tome doprinosi i nesigurnost sveta u kome živimo, jer je navodno samo pitanje trenutka kada će nas strefiti neka katastrofa.

Ajd' starije generacije što prsavaju pod pritiskom, ali je šteta za mlade... najrizičnija je grupa od 15-25 godina čini mi se. Treba zabraniti veronauku, i uvesti seksualno vaspitanje na svim nivoima školovanja, ili makar ubaciti kao deo građanskog vaspitanja. Treba pričati o tome u svakom slučaju... jedan dan u godini nije dovoljan.

Nisam izgubio nikoga zbog toga, i nadam se da nikada neću.
By Sixto
#2540420
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2540401#p2540401]drakson napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2538125#p2538125]Sixto napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2538093#p2538093]Laerem napisao:[/url]... Doduše, po Romeu je sve više HIV+ profila.
Ovo da... napravis pauzu od Romea, pa kad se vratis prosto si zatecen...

Mali update:

Za bivseg saznah pre neko vreme da je pozitivan... blah

Ti si se svakako testirao jos juce?
Bivsi od pre 12 godina... u medjuvremenu sam dao oko 20lit krvi sve ukupno... ;)
By Kragi
#2540497
Hiv pozitivne osobe sam upoznavao spletom nekih okolnosti koje nisu imale za cilj prijateljstvo. Nenamerno.
Medju prijateljima ih nemam a o bivsima nisam bas informisan. Nadam se da su zdravi.
Nijedan dakle.
Korisnikov avatar
By antibiotic
#2540509
da, jednog, skorcio s prozora krelac, ali ga je bolelo dupe sto ima hiv, nego mu dali neki esid pa se ruzno istripovao.
By whacked
#2853003
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
By whacked
#2915638
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!