Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Malo i o trnovitoj strani života...

Moderatori: IriS, Moderators

Korisnikov avatar
By Andrija87
#2301310
Ja nisam dobar primer jer mahom ispite spremam hard core metodom ...To znaci da dan pred ispit imam bradu kao Amfilohije,jer znam da sedim i po 13,14 sati za knjigom ponavljajuci kao navijen...muzika mi ne smeta,cak mi prija dok ucim ,smeta mi samo tudje prisustvo zato sto citam naglas...
A najlakse sam spremao ispite kada sam ih pisao u svesku...onako streberski pitanje po pitanje,praveci sebi skriptu,znao sam da izvucem knjigu od 800,900 strana tako u sveske...to ume da potraje dugo ali posle toga je samo ucenje prilicno lako...
Sada sa ovih par karakondzula do kraja nemam snage za tako nesto,ali i dalje mislim da je to odlican metod jer bar 40 posto stvari ostane u glavi tako a ne mrcvaris se odmah da strebas,opustenije je,muzika,neka serija moze da ide u pozadini sta god...
Korisnikov avatar
By Alexis92
#2474814
Naravno zavisi šta učim. Ako su neke formule, zadaci može i muzika i Tv i drugi ljudi ne smeta mi. Ako učim teoriju može sve isto osim ljudi jer učim naglas. Najveća mana je što sam postala luda sa markerima. Bukvalno ne mogu da učim ako ne podvlačim markerima i to najmanje 3 boje, bez ikakvog reda samo da bude šareno.Ne znam kako to utiče na moju psihu ali bez markera nema učenja. Svi kad vide moje skripne samo se prekrste i pitaju kako vidim slova :D
I uglavnom učim samo pod pritiskom tj 5-6 dana pred ispit. Nisam jedna od onih što redovno uče iako sam pokušavala :)
Korisnikov avatar
By Tungi
#2498791
Hodam po sobi, gore-dole. Sednem, legnem, naglas.. Iz knjige teško da mogu da učim, ispodvlačim sve, pa onda prepisujem u svesku, pravim skripte.
By Aven
#2514255
Najveći problem mi je krenuti učiti jer uvijek nađem milijun stvari koje bih radije radila. Kad napokon počnem, onda dalje sve ide lako. Bitan mi je mir i prostor u kojem se osjećam ugodno.

Kolegije koji sadrže samo teoriju bez zadataka, grafova, tablica i sl., znam čitati na glas i to snimiti na komp pa mi u onim trenucima kad sam umorna dobro dođe da se izvalim na krevet i to samo slušam. Kad sam kratka s vremenom znam slušati i u autu. :D
Korisnikov avatar
By mega therion
#2514337
vise ucim na predavanjima nego kuci, hvatam beleske... Ne ucim najredovnije i imam problema sa koncentracijom... Jedino se trudim da makar ovu sintaksu prokletu radim redovno....
Korisnikov avatar
By Over the rainbow
#2514344
Kad nesto bas strebam, knjigu u ruke i vrtim se u krug po sobi i ponavljam nekad u sebi, nekad glasno, a kad je nesto gde vise moram logicki da pamtim - sednem za sto, pustim neku laganu muziku i ispisujem nesto vise puta, negde pokusavam da pronadjem veze kako i sta..
Prilicno redovno radim/ucim.
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2514400
brzo i lako. pokupio sam to sa reklame za light cips :lepeza:
Korisnikov avatar
By EnMademoiselle
#2514490
uglavnom: pročitam, izvučem najbitnije teze, pa čitam ponovo i oko tih teza crtam sve i svašta (u minijaturnom izdanju) što mi padne na pamet a asocira me na ostatak teksta. preko toga se i preslišavam, a uglavnom zapamtim vizualni prikaz, pa i kad zaboravim nešto od teksta setim se slike i šta treba da pričam

jedino tako mi bude zanimljivo :lol:
Korisnikov avatar
By Myself
#2514498
Ne znam kako cu ali moram zbog posla da polozim jedan ispit da bih dobila neku licencu. Mis'im, sve je to super ali 400 strana je 400 strana, a ja nisam nista ucila preko 10 godina! Kako cu, pojma nemam. Znaci, odgovor na temu mi je nepoznat. Zaboravila sam kako sam to radila. :(
Korisnikov avatar
By Mars
#2514573


EDIT: ima tu okolo još klipova dotične...i dođoh do toga da je meni fascinantno - ljudi zaista sede, snimaju se, VADE STVARI iz neke kese i pričaju o njima.
Korisnikov avatar
By EnMademoiselle
#2680508
pročitam ono što treba da učim podvučem najbitnije napravim skriptu pročitam skriptu podvučem najbitnije napravim teze pročitam teze legnem da spavam ustanem shvatim da polažem za sat vremena i da nemam vremena da učim pročitam skriptu još jednom napravim puškice sa rečima i definicijama koje ne mogu da zapamtim odem da polažem iiiiiiiiiiii












položim. :ozbiljan: narednih dana se tešim da ću stvarno da sednem i da naučim sve to da se ne bih osećala kao govno jer me stvarno zanima a i trebaće mi za posao ali prokrastinacija pa već dođe vreme za novo učenje pa onda i zaboravim i tako u krug za sad funkcioniše
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2810297
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=179038#p179038]reveal napisao:[/url]kada ucim neku cistu teoriju, koncentracija mi mora biti na maximumu i muzika se ne pusta. procitam sve jednom, pa onda sebe preslisavam, i onda opet krenem da citam po pasusima i onda opet ponavljam, pa ponavljam. vrlo je efikasno, ali ne odgovara svima. napomena; gradivo ostaje u glavi. :)

kada ucim neke formule, izvodjenje, usputnu teoriju... sve to moram da pisem. ali opet radim na istom principu. ponavljam, ponavljam i ponavljam. volim da imam sto vise primera, jer mi to mnogo pomogne. i obavezna je muzika. neki ambient.

a zadaci... klasika. sedim i vezbam. nista posebno. + muzika.

:kafa:
ah da...
tako je i kod mene doslovno, u indeksu lijepe ocjene hvala Bogu :)... ali mi na živce idu one prijateljice koje mi dođu i prodaju spiku da su učile dan prije tonuu gradiva koju mi normalni ljudi učimo tjedan- dva :) , a neki bogami i dulje ...znam da se prave važne pa prešutim...
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2810304
ukoliko je teorija onda razlazem stvari koje ucim na koncepte i uocavam relacije izmedju njih tako sto analiziram uticaj jednog koncepta na drugi, pravim u glavi sistem i mapu koncepata, postavljam pitanja sebi dok ucim i ako iz neke literature ne mogu da shvatim poentu koncepta i zasto nesto postoji onda trazim sa strane, kad ucim imam 1000 tabova wikipedije. sporo je ali jednom predjem i razumem. bitno je i zadrzati fluidnost u konceptima odnosno da ono sto sam naucio ne mora da bude tako, da je u srzi sve jedna dinamicna mesavina i buka.

a ukoliko nesto treba samo napamet da se nauci onda ponavljam 1000 puta al to mrzim i ne umem.

a ukoliko je nesto vestina onda samo ponavljanje u razlicitim kontekstima.
Korisnikov avatar
By gossip
#2810352
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2810297#p2810297]heksagon123 napisao:[/url]
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=179038#p179038]reveal napisao:[/url]kada ucim neku cistu teoriju, koncentracija mi mora biti na maximumu i muzika se ne pusta. procitam sve jednom, pa onda sebe preslisavam, i onda opet krenem da citam po pasusima i onda opet ponavljam, pa ponavljam. vrlo je efikasno, ali ne odgovara svima. napomena; gradivo ostaje u glavi. :)

kada ucim neke formule, izvodjenje, usputnu teoriju... sve to moram da pisem. ali opet radim na istom principu. ponavljam, ponavljam i ponavljam. volim da imam sto vise primera, jer mi to mnogo pomogne. i obavezna je muzika. neki ambient.

a zadaci... klasika. sedim i vezbam. nista posebno. + muzika.

:kafa:
ah da...
tako je i kod mene doslovno, u indeksu lijepe ocjene hvala Bogu :)... ali mi na živce idu one prijateljice koje mi dođu i prodaju spiku da su učile dan prije tonuu gradiva koju mi normalni ljudi učimo tjedan- dva :) , a neki bogami i dulje ...znam da se prave važne pa prešutim...
isto ovako samo u pauzama zovem svoju bff i govorim joj "koji ce ku*ac ovo meni u ambulanti sutra?!" kada naidjem na nesto nebitno
Korisnikov avatar
By gossip
#2813611
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2514498#p2514498]Myself napisao:[/url]Ne znam kako cu ali moram zbog posla da polozim jedan ispit da bih dobila neku licencu. Mis'im, sve je to super ali 400 strana je 400 strana, a ja nisam nista ucila preko 10 godina! Kako cu, pojma nemam. Znaci, odgovor na temu mi je nepoznat. Zaboravila sam kako sam to radila. :(
400 strana za tri dana opusteno

ont: citam sa razumevanjem,ako ne skapiram iz prve,procitam opet dok ne ukapiram

epizootiologija (epidemiolgija) mi je isla tesko jer je bilo dosta statistickih podataka koje je trebalo nauciti napamet
Korisnikov avatar
By Over the rainbow
#2813628
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2813611#p2813611]gossip napisao:[/url]
400 strana za tri dana opusteno
Zavisi koja je tema u pitanju i koliko to nekome lezi, ne moze uvek 400 strana za 3 dana da se spremi, opusteno. :)

Ont:
U odnosu na prethodni odgovor se promenila lokacija gde to radim - nikako ne mogu da ucim u stanu vec na faksu sto mi je i prakticnije u situaciji kada moram neku literaturu da uzimam iz biblioteke ili da trazim neke radove koje od kuce ne bih mogla da procitam.
By whacked
#2858882
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
By whacked
By whacked
#2921911
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
By whacked
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!