Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Malo i o trnovitoj strani života...

Moderatori: IriS, Moderators

Korisnikov avatar
By Marizza
#2467347
E ovako. Sledeće godine treba da upišem fakultet.. Ono što želim da upišem je sociologija jer to zaista volim. Većina ljudi kada im kažem šta ću upisati kaže "Jao, šta ćeš sa tim, bla, bla, bla.." E sad... Nije meni što svi kažu da sa tim nemam ništa.. Ja imam jedu drugu dilemu. Razmišljam se izmedju Novog Sada - Filozofski fakultet i Beograda - Fakultet političkih nauka.. Jel neko studirao sociologiju pa da mi objasni koja je razlika izmedju ova dva smera? E da.. Koji od ova dva fakulteta je otvoreniji, tolerantniji i gde su bolji ljudi?
By space_oddity
#2467351
Koliko znam, nema sociologije na FPNu. Ima neki socijalni smer ili slično, ali to nije to, ako se ja ne varam.
Korisnikov avatar
By ilija f
#2467354
^
ima socijalni rad. Sociologija je ako se ne varam na Filozofskom u Beogradu.
By space_oddity
#2467359
Taj socijalni rad je socijalni rad, a sociologija je sociologija. Verovatno ti je jasna razlika između te dve stvari.
Možeš na sajtovima tih fakulteta pogledati planove i programe.
Ako postoje neki forumi tih fakulteta, baci i na njih pogled.

Ali svakako ti savetujem da ne biraš fakultet prema tome gde je bolje društvo.
U stvari, zavisi šta želiš od fakulteta.
Korisnikov avatar
By Marizza
#2467361
Nema foruma. Bar ja nisam našla. Ni neću birati po tome, ali kad već ne mogu da se odlučim izmedju ta dva, bar da znam kako je gde... :)
By space_oddity
#2467373
Forum FPNa: http://www.fpnforum.rs/" target="_blank
Topic o FPNu na Krstarici: http://forum.krstarica.com/showthread.p ... CKIH-NAUKA" target="_blank
Neki njihov klub studenata na fejsu: https://www.facebook.com/pages/Klub-Stu ... 6769866769" target="_blank
Ali pazi, smer za koji se zapitkuješ će ti omogućiti da budeš socijalni radnik, a ne sociolog.

Za sociologiju na filozofskom u NS nisam našla baš nešto.
Inače, mislim da postoji i sociologija na filozofskom u BG.
Korisnikov avatar
By Marizza
#2467381
@space_oddity hvala. :) Postoji, ali pošto sam iz NS-a onda ako ću spciologiju svakako će biti NS.

@Mars Znam. :D
By space_oddity
#2467389
Nisam na Krstarici uspela naći topic za sociološki smer na ff u NS.
Otvori pa pitaj tu sve što te interesuje :)
Korisnikov avatar
By *Sandra*
#2467554
socijala :lol:

ako bas ne znas koja od ta dva, onda upisi tamo gde imas obezbedjen smestaj i gde se lakse snalazis ali i gde bi mogla da upises alternativu ako se javi ta potreba...
Korisnikov avatar
By Delete
#2469510
Ako ti je bitno i drustvo, a outovana si, ili se nameravas outovati u skorije vreme, svakako zaboravi na FPN, jer su moja iskustva tamo i po pitanju studenata, a posebno profesora, prilicno losa.
Korisnikov avatar
By Tungi
#2469765
Beži od oba. Znam nekolicinu ljudi koji su se prebacili sa političkih nauka na filozofski, a i neke koji su pokušali da se prebace s filozofskog na političke i nisu baš zadovoljni (i sam sam studirao na filozofskom). Ali nije to toliko ni problem užasnog sistema na državnim fakultetima, rigidnosti i mrcvarenja, koliko do neorganizovanosti i lošeg pristupa. Što se tiče sociologije, stvarno, za šta će da ti treba? Sa ove distance i tačke gledišta mogu da ti savetujem samo ono što je profitabilno i perspektivno, kao što su mene savetovali, a ja isto terao inat i vodio se hirovima.. Te apstraktne nauke upisuju već ostvareni ljudi u 50-im, onako, za svoju dušu.
Korisnikov avatar
By blenta
#2469870
generalno sam uvek za isterivanje krivih drina kad je u pitanju
licni razvoj i rad na sebi

medjutim savetovao bih ti da ne upises nista obzirom da si neodlucna/an
izmedju dve stvari koje su k'o dupe i oko
a ne mozes ni da uocis razliku izmedju pomenutih

ustedeces sebi vremena, zivaca i tati novaca

odmori malo, radi u kaficu, otidi na more ili u sumu, poseti faxove,
pricaj sa studentima, procitaj neku knjigu jbt
pa do sledece godine smisli sta te zanima a sta te ne zanima
i zasto to radis i koja je buduca vrednost toga sto ces da napadnes (ne mora biti cisto finansijska)
a koliki su trenutni troskovi (opet ne samo finansijski)
pa suceli i vidi dal upisivati il ostati u kaficu, sumi...
By Ханс
#2469871
Po toj logici možeš da upišeš i istoriju umetnosti. Prijatnije je, a i bolje zvuči. Čak i ženama koje prate turske serije budeš interesantna na koji minut.
Korisnikov avatar
By Marizza
#2470004
Hvala svima na savetima.. :)

Nisam napomenula da je u opciji i žurnalistika.. Nisam razmišljala o drugim fakultetima jer znam da sam stvorena za društvene nauke. Prosto to volim i u tome mogu najbolje da se pokažem.

Ako upišem bilo šta što nije društveno biću ili večni student ili ću završiti i ceo život raditi ono što ne volim.. Poznavajući sebe sigurno bih patila tako da ću svakao upisati ono što me interesuje.

Jel neko imao iskustva sa žurnalistikom na filozofskom?
By space_oddity
#2470005
Ne postoji stvorenost za neku oblast. ;)
Nauke su ljudske tvorevine, kako društvene, tako i ostale, pa ne možeš da budeš stvorena za njih. :)

Drugarica je upisala ove godine žurnalistiku u NS. Dakle, ima nekih mesec dana iskustva. Da li želiš da je pitam za utisak pa da ti prenesem?
Korisnikov avatar
By Marizza
#2470007
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2470005#p2470005]space_oddity napisao:[/url]Ne postoji stvorenost za neku oblast. ;)
Nauke su ljudske tvorevine, kako društvene, tako i ostale, pa ne možeš da budeš stvorena za njih. :)

Drugarica je upisala ove godine žurnalistiku u NS. Dakle, ima nekih mesec dana iskustva. Da li želiš da je pitam za utisak pa da ti prenesem?

DA, naravno! :D zanima me sve. Od toga kako se spremala za prijemni, sve..
Šta god možeš da se setiš da je pitaš u vezi faksa. Bila bih ti mnogo zahvala.
By space_oddity
#2470013
Znam da se spremala više meseci, ali je bila pri vrhu liste. Pitala sam je pa ću ti proslediti odgovor.

Koji si ti razred sad, 3. ili 4.?
Korisnikov avatar
By 4NY K3Y
#2470060
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2469870#p2469870]blenta napisao:[/url]generalno sam uvek za isterivanje krivih drina kad je u pitanju
licni razvoj i rad na sebi

medjutim savetovao bih ti da ne upises nista obzirom da si neodlucna/an
izmedju dve stvari koje su k'o dupe i oko
a ne mozes ni da uocis razliku izmedju pomenutih

ustedeces sebi vremena, zivaca i tati novaca

odmori malo, radi u kaficu, otidi na more ili u sumu, poseti faxove,
pricaj sa studentima, procitaj neku knjigu jbt
pa do sledece godine smisli sta te zanima a sta te ne zanima
i zasto to radis i koja je buduca vrednost toga sto ces da napadnes (ne mora biti cisto finansijska)
a koliki su trenutni troskovi (opet ne samo finansijski)
pa suceli i vidi dal upisivati il ostati u kaficu, sumi...


ovo
By whacked
#2859087
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
By whacked
#2922122
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!