Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Šerpe i lončići, zalogaji i zalogajčići...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Azdaja
#2327833
auuuu, kaj sam ovo procitaL?


doviNdjenja sa teme :lol:
Korisnikov avatar
By *deni*
#2327839
Evo sada recepture za ubedljivo najbržu tortu na svetu. Cirka 5 minuta traje priprema.

Torta se zove SLATKA MIŠKA

Sastojci :
Mleveni keks ( što više - to bolje )
Maslac
Jedan žumanjak
Sok od naranče
Šećer
Mleko
Kakao
Šlag
Šarene žele bombonice i suve grožđice

Priprema :

Uzmete dublji sud i u njemu sjedinite keks, maslac, jedan žumanjak, sok od naranče, šećer, mleko, kakao, šarene žele bombonice i suve grožđice.
Količina svih sastojaka zavisi od količine mlevenog keksa, potrebno je da smesa bude kompaktna, da se ne razilazi.
Dobijenu smesu izručiti na tacnu i formirati od nje tortu ( pravougaonu, okruglu, trouglastu, kupastu, a možete je formirati i u okviru bombe, kako želite.. )
Na dobijenu tortu sručite šlag, ukrasite nekim jestivim cvetićima i metnite tortu u frižider da se stegne jedno 15 minuta.
Prijatno.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2328153
^A de su meere?

edit:

vidim sad u receptu da treba po osecaju. hmmm....Znam taj slatkis, moja bivsa komsinica koja nije bas vicna kuvanju je to pravila i jako je ukusno.
Korisnikov avatar
By Mars
#2328156
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2327826#p2327826]*deni* napisao:[/url]Mars, znamo da si maher za medijski rat i da si sposoban da Tigar tortu izneseš na rđav glas gore nego što je Slobin RTS činio sa tadašnjom opozicijom.
O hvala ti, Deni :sweet:

Za recepturu ćeš morati da čekaš Čokišku (ali koliko se sećam u tortu je išlo SVE...pa to promešaš pa ispečeš...pa odozgo staviš SVAŠTA i to je to)

:bic:
Korisnikov avatar
By Mars
#2328158
Evo našao Čokiškinu tortu na netu!!

''''

:lol:
By Dharma
#2443365
Evo jedan brzi kolač od mene

1 šolja griza
1 šolja rendanih jabuka
1 šolja kokosa
1 šolja sećera ( ili manje ko voli )
1 šolja sojinog mleka ( može i voda )
2 kašike rogača
7 kašika ulja
1 prašak za pecivo
cimet
Korisnikov avatar
By Val
#2463918
Shteta shto ne postujete slike uz svoje recepte... :(
By neobavesten
#2527106
ljudima je nemoguce ugoditi - kad das slike traze recept - kad das recept oni bi i sliku
najbolje zvati na degustaciju
#2538832
makes one 9-inch cake

15 ounces good quality milk chocolate

12 ounces heavy cream

4 ounces Bailey’s Irish Cream

butter, for pan

extra milk chocolate for topping

Lightly butter a 9-inch spring-form pan. I also placed a round of parchment paper on top of the butter. Chop chocolate and heat in a double boiler until just melted. Heat cream and Bailey’s over low-medium heat until very warm to the touch, but not bubbling. Add melted chocolate to the cream mixture, and whisk continuously until it is completely smooth and combined – about 5 full minutes. Pour chocolate into pan and place in the refrigerator to chill for 6 hours, or overnight.

Once ready to serve, remove the outside of the pan, grate additional chocolate over top or sprinkle with cocoa powder, then serve with Bailey’s whipped cream. I found it easiest to slice with a warmed knife or a knife sprayed with nonstick spray.

Bailey’s Whipped Cream

1 cup heavy whipping cream

1/4 cup Bailey’s Irish Cream

1-2 tablespoons powdered sugar

1/4 teaspoon vanilla extract

In the bowl of your electric mixer, add cream, vanilla and Baileys. Mix (using the whisk attachment or beaters) on high speed until peaks form, then add sugar and mix a little more.

Slika
Korisnikov avatar
By Mars
#2590498
Ja pre neki dan napravio onaj vocni sa piskotama, vocnim jogurtom i vocem.

Lepo ohlađeno, odozgo naprskan šlag - pogušili su se na poslu.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2672877
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2672870#p2672870]spliff napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2672812#p2672812]Mars napisao:[/url]Palačinke lepe Sizete.

Slika

looks yummy :)

danas pravim brzi kolac od griza i nutele

Sastojci:

- 200 gr griza
- 120 ml mleka
- 4 kašike Nutele
- 4 kašike šećera
- 1 pomorandža
- 2 jajeta
- 100 gr čokolade za kuvanje

Priprema:

Jaja dobro umutite sa šećerom, pa dodajte griz i mleko. Nakon toga dodajte Nutelu i dobro promešajte. Na kraju dodajte sok od pomorandže i malo rendane korice, pa dobijenu masu prebacite u namašćenu i pobrašnjenu tepsiju. Kolač pecite u prethodno zagrejanoj rerni na 180 stepeni 40 minuta. Mlak kolač premazati Nutelom ili istopljenom čokoladom i po želji posuti seckanim orasima.


Slika
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2716254
http://www.coolinarika.com/recept/crnac-bez-jaja/" target="_blank

ja uvek dodam trunku gustina u testo budfe onako pufnastije a i punije , ne znam kako da obajsnim...
i ruma uz cokoladu... i vise kakaaaaaaaaaaaaa

a gore napravim ono cudo.. joj stao m mozak... kad se cokolada otopi u slatkoj pavlaci pa prelije... i izbusim ckolac da primi sve ... i to upada unutra i bude LUDILOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
By Kragi
#2716819
Nerafinisano kokosovo ulje istopis na pari i dodas lomljene lesnike, bademe i orahE ili nesto od toga ili jos nesto po zelju i ubacis seckane urme i/ili suvo grozdje. Ulje ih veze kad se ohladi jer je na sobnoj temperaturi u cvrstom agregatnom stanju a ti ih oblikuj po zelji. :D
Korisnikov avatar
By Macan86
#2717426
Ludi kolači na tri sprata(današnja improvizacija) xD
Ja sam se danas ogrešio o dijetu s tim...i nije mi žao :D

-2 jajeta
-1 čaša jogurta(250ml)
-4 kašike šećera
-3 kašike brašna
-3 kašike mlevenih oraha
-1 prašak za pecivo
-250ml sirupa od naranže
-1 kesica šlaga
-ulje(nemam pojma više kliko tačno)
pomešaju se jaja,jogurti šećer i sve se umuti zicom ili mikserom.Doda se brašno i prašak za pecivo i uz dalje mešanje i mlaveni orasi pa posle njih i nekoliko kašika ulja.
To nalijele u keramičke šolje(one veće koje mogu u mikrotalasu),malo podmazane uljem(nemojte da napunite šolje skroz,nego sipajte u njih negde do pola da bi imalo mesta da se naguši...ispadaju 5 komada) i štavite u mikrotalasnu,3min na 1000w ili 5min na 800w.Ispecite i ostavite da se ohladi.
Umutite šlag po uputstvu sa kesice.Sipajte sirup u dublji tanjir.
Izpečene gluposti izvadite iz šolje.svaku presečite na tru kišne po širini i svaku kriškicu umočite u sirup pa na nju stavite po kašiku šlaga i pokrite drugiom kiškom koja je isto tako umočena u sirup pa opet kašiku šlaga preko nje i tako dalje.Na kraju premažite kolače sa svih strana šlagom...i to je to...
ja sam naveo sirup od naranđe jer mi je taj bio danas pri ruci...al može da se izkoristi i bilo koji drugi vočni sirup.
Isto u patišpanj može umesto oraha da se ubaci kokosovo brašno ili još tri kašike brašna pa malo suvog grožđa,brusnica ili bilo kog sušenog voća...ili kašičica dve kakao praha.
By Kragi
#2738834
U el. seckalici iseckas orahe pa ubacis bananu i masu vadis, oblikujes kuglice koje valjas u kokosovo brasno.

Kolicinu odredis u zavisnosti od potreba.

Kao i prethodni recept, rec je o presnoj ishrani, bez termicke obrade namirnica. Bez rafinisanog secera, rafinisanog ulja ili namirnica zivotinjskog porekla. Znaci zdravo :D
Korisnikov avatar
By Madonna
#2738840
uzmeš margarin i pomešaš sa kilo šećera da bude onako gustooo
i onda valjaš kuglice od toga koje posle uvaljaš u šećer u prahu
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
#2738955
ulenjio sam se i nemam vremena da si pored kuvanja pravim i poslastice
pa jedna brzinska, kad mi se baš hoće nešto slatko:

mlevena/lomljena plazma
+ jogurt
+ šećer u prahu
-> oblikovati
+ šlag

preukusno je i lepo izgleda i brzo se pravi <3
By whacked
#2865032
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
By whacked
#2928033
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!