Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By MISSingPuzzlePiece
#2094566
Originally posted by nsc

Labudovo Jezero je , ne samo muzicki, najlepsi i najbolji balet svih vremena
I uspavana lepotica. Volim i don Kihota, Romeo & Juliju.. ma sve klasicne :) Jel neko gledao jesenje cvece? Kavez malo smara... inace fenomenalna muzika i igra. Kostjukov... :love: Milan Rus :love: a da ne govorim o Mili Dragicevic.. uh! NAJbolja balerina. :love:
Korisnikov avatar
By DevojkaIzObraza
#2210848
Nesam školovala balet u nekom konkretnom smislu, gledala sam samo Kostjukova u Madlenianumu i "La Capineru" na Terazijama...
Al' da imam fetiš na balet, imam.
Korisnikov avatar
By Blond Brat
#2210887
Originally posted by MISSingPuzzlePiece
Originally posted by nsc

Labudovo Jezero je , ne samo muzicki, najlepsi i najbolji balet svih vremena
I uspavana lepotica. Volim i don Kihota, Romeo & Juliju.. ma sve klasicne :) Jel neko gledao jesenje cvece? Kavez malo smara... inace fenomenalna muzika i igra. Kostjukov... :love: Milan Rus :love: a da ne govorim o Mili Dragicevic.. uh! NAJbolja balerina. :love:
Milan Rus :hail2:
Milu bas i ne volim :D
Korisnikov avatar
By 2Q2Bstr8
#2211232
Originally posted by E.c.h.o...

''
ovo je predivan balet! mislim da je ovo i jedna od najpoznatijih sekvenci (Montagues and Capulets). nedavno sam ga gledao i vrebam prvu sledeću reprizu da ga pogledam ponovo.

inače meni se jako dopada i Uvertira fantazija od Čajkovskog (link).

Don Kihot je baš zabavan i veseo, za moj ukus isuviše light hearted. ja više volim tragična dela. :)
Korisnikov avatar
By Sparrow
#2231784
Nije balet, ali je podjednako lepo:

Tribal Fusion Reunion

Na sceni prelepog BitefArtCafe-a, plesna trupa, Tribalica Dance Company, sa zadovoljstvom predstavlja svoj novi plesni projekat - Tribal Fusion Reunion, uvodeći ovog puta nekoliko novina u koncept svojih dosadašnjih nastupa.

Specijalna gošća večeri biće Susan Frankovich, amerikanka hrvatskog porekla, koja je prva donela ovaj plesni stil u našu regiju. Prepoznatljiva je po svom jedinstvenom stilu, čije elegantne pokrete publika ponekad poredi sa osećajem najfinije tople čokolade koja se sipa u porcelansku šoljicu.

Po prvi put će im se pridruziti i gošće iz regije, čime plesna trupa Tribalica započinje tradiciju regionalnih susreta koju će svaki put obogatiti sa još više dragih koleginica iz susednih zemalja. Ovom prilikom predstaviće se plesačice iz Hrvatske i Bosne, sa kojima Tribalica uspešno sarađuje već nekoliko godina.

Još jedan kuriozitet ovog događaja je i to da će Tribalica Dance Company tokom nastupa nositi kolekciju unikatanog Steampunk nakita, srpsko-holandske kompanije Jazz Fashion Accessories, a koji će posle nastupa biti na prodaju.

Karte se mogu nabaviti u BitefArtCafe-u na dan nastupa.
Rezervacije na telefon: 063/ 594-294
Datum: 05.06. 2011.
Mesto događaja: BitefArtCafe, Skver Mire Trailović 1
Vreme: 21 h

http://www.facebook.com/event.php?eid=211895755500577

www.tribalica.rs
Eto, pa ko voli nek' dođe da nas vidi kako džuskamo. :)
Korisnikov avatar
By Hellas
#2315995
Danas sam gledala balet "Aleksandar" u Narodnom pozoristu.
Fascinirana sam! Bukvalno u jednom dahu sam ga odgledala. Svaka cast Ronaldu Savkovicu na originalnosti!
Ako budete imali priliku, pogledajte, reprize su 18. i 22. Novembra и 6. Decembra.
Ne umem recima da docaram. Zato,ako neko bude hteo da ide, moze da mi javi, potrudicu se da nabavim sto jeftinije karte i sto bolja mesta.

Posto vidim da ga vecina voli - igra i Milan Rus (Filipa). Kao i: Jovan Veselinovic (Aleksandar), Ana Pavlovic (Roksana), Mila Dragicevic (Olimpija), Dejan Koarov, Tamara Ivanovic...

e i redovno idem na Beogradski festival igre. Can't wait for BDF 2012 :)!
Korisnikov avatar
By voicesman
#2316003
ako nisi gledala Bozanstvenu komediju i Othello u Bitefu toplo preporucujem :D
Korisnikov avatar
By Hellas
#2316010
Joj nisam! Hvala na preporuci, hocu.
Korisnikov avatar
By nsc
#2316113
i Miris cimeta i Alfa boys u Bitefu (pogledaj i topic Pozoriste - vise sam pisao o istim baletima)
Korisnikov avatar
By voicesman
#2316118
meni se recimo miris cimeta i alpha boys nisu svideli.

E da, uskoro ce gostovati "Shake your booty" predstava iz zagreba koja je genijalna :D
Korisnikov avatar
By Torry
#2316120
Hellas napisao:Danas sam gledala balet "Aleksandar" u Narodnom pozoristu.
Fascinirana sam! Bukvalno u jednom dahu sam ga odgledala. Svaka cast Ronaldu Savkovicu na originalnosti!
Ako budete imali priliku, pogledajte, reprize su 18. i 22. Novembra и 6. Decembra.
Ne umem recima da docaram. Zato,ako neko bude hteo da ide, moze da mi javi, potrudicu se da nabavim sto jeftinije karte i sto bolja mesta.

Posto vidim da ga vecina voli - igra i Milan Rus (Filipa). Kao i: Jovan Veselinovic (Aleksandar), Ana Pavlovic (Roksana), Mila Dragicevic (Olimpija), Dejan Koarov, Tamara Ivanovic...

e i redovno idem na Beogradski festival igre. Can't wait for BDF 2012 :)!
javi za te karte,isla bih u decembru
Korisnikov avatar
By Hellas
#2316203
^ Oki, javljam ti za dan-dva kako stoje stvari sa kartama!

E da i balet La Capinera sa Ashen me je isto odusevio (sto se tice domacih) :love:.
By Ulix
#2316244
A ko je komponovao muziku za Aleksandra? Tu informaciju ne mogu nigde da nađem, a pošto me u principu to bacakanje po sceni ne interesuje, ja bih išao zbog muzike samo.
Hellas napisao: E da i balet La Capinera sa Ashen me je isto odusevio (sto se tice domacih) :love:.
Da, OK je.
By Ulix
#2316247
E.c.h.o... napisao:''''''
Muzika je... :drama: :wow:

''''

:love:
Korisnikov avatar
By Hellas
#2316497
Kaze Music - Various artists
Meni se muzika takodje bas dopala. U jednom delu ide muzika iz filma Inception (bar se meni cini da je to ta). Rado bih ti pomogla, ali ne pise ni u programu.
Korisnikov avatar
By Hellas
#2326643
Svetlana Zaharova je stvarno ocarala publiku sinoc, kao i drugi vrhunski svetski igraci koji su igrali.
Ocekivala sam da ce igrati malo zahtevnije komade. Od 7-8 komada ona je igrala 3 i to: klasican balet "Labudovo jezero" drugi cin i "Karmen svita" i moderan balet "Reveletaion". Kazem zahtevnije, u smislu da ne igra toliko staticke balete. Najbolja je bila u "Reveletaion", tu je stvarno pokazala umece i zasto je primabalerina asoluta.
Program je bio veoma zanimljiv: moderno izvodjenje "Burzoa" na muziku Zaka Brela; Antila (prvak esenskog baleta) je izveo svoju koreografiju "Feeling Good" na muziku grupe Queen; i deo baleta "Romeo i Julija"...
Sa kojom lakocom i gracioznoscu oni igraju...Svaka cast! :love:

Ali sto nasa publika ne zna osnovnu kulturu ponasanja na ovakvim dogadjajima, to je posebna prica. Kad god vide Zaharovu oni aplaudiraju. Ajd to jos i ok. Ali u jednom delu "Revelation"-a ona stoji i drzi nogu podignutu uz glavu oko 1 minut, i publika tu pada u nesvest od aplauza. Dajte molim vas. Posle toga su aplaudirali otprilike za svaku dvostruku piruetu, ma za svaku sitnicu. A kad krenu da aplaudiraju u ritmu muzike :facepalm:.. Napadi kaslja, kad nema muzike, i zvonjava telefona se podrazumeva.
I sve kao padaju u nesvest koliko su odusevljeni, i kad su na kraju igraci izasli da se poklone, ovi odma' ustaju i zure da izadju kako bi sto manje platili parking, a igraci jos uvek nisu otisli sa scene i zavesa se nije spustila.

Naravno ima i kulturnog sveta, ali nazalost ovih drugih je jos uvek mnogo vise.

Sve u svemu igraci su pokazali zasto su bas oni u vrhu svetkog baleta. Predivno!
:klap:
Korisnikov avatar
By nsc
#2542959
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2074242#p2074242]nsc napisao:[/url] Bitef teatar - "Otelo" - plesna predstava po motivima Sekspira. Zahtevna, izvrsno zamisljena, odlicno izvedena koreografija Zorana Markovica i Mase Kolar u svedenoj, ali funkcionalnoj scenografiji i veoma lepim kostimima Angeline Atlagic, na muziku Lajka Felixa i drugih. Bitef dance kompany cini grupa mladih igraca, klasicno obrazovanih i fantasticno uigranih, zadovoljstvo ih je gledati.
Korisnikov avatar
By nsc
#2542974
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2454794#p2454794]nsc napisao:[/url] "Praznik ljubavi" Madlenijanum - papazjanija kakvu odavno nisam video
zasto se naziva baletom nesto sto je najblize nasim komendijama sa pevanjem i pucanjem? zato sto su angazovali 5 balerina i 1 igraca? jedna balerina se neposredno pred predstavu povredila, pa je samo njih 4 igralo, a kako sam cuo od gospodja pored kojih sam sedeo, sad se videlo da ona i nije bila neophodna u predstavi
gospodje su gledale i premijeru prosle sezone, sad su dosle samo zbog Milana Rusa, koji je zamenio nekog, a to je mogao odigrati bilo koji igrac iz ansambla Narodnog ili sa Terazija ili iz Bitef teatra
bilo je par interesantnih momenata, odlicno zamisljena i izvedena Tumbalalajka, kao i sopran Alexandre Radonjic, ... ali sve u svemu, nije vredelo truda
Korisnikov avatar
By nsc
#2542975
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2461123#p2461123]nsc napisao:[/url] "Aleksandar" balet u Narodnom pozoristu, muzika - razni autori, vecinu ne bih nikad vise da cujem.
Nisam shvatio, svih vas mi. Par lepih slika - ali to za mene nije balet.
Najvise mi se "dopao" program - priredio Milos Dujakovic. Za autora i koreografa Ronalda Savkovica kaze : Uloge: "Labudovo jezero", "Zizela", "Krcko Orascic", "Bajadera", "Uspavana lepotica", "Kopelija", "Romeo i Julija", ....
Ne mogu da se odlucim kako bih ga radije video - kao Kopeliju, Zizelu ili Uspavanu lepoticu?
Da li i Romea i Juliju igra istovremeno ili naizmenicno?
Ali mislim da bih ga najradije video dok igra jezero, sa sve labudovima.
Nesto dalje kaze da je dobio nagradu za Zigfrida u "Labudovom jezeru", znaci nije igrao ni jezero ni princa.
Doduse ni Milos nijednu od tih uloga nije igrao, pa mu zato to i nije bliska tematika.
Korisnikov avatar
By nsc
#2542976
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2542947#p2542947]nsc napisao:[/url]"Yesterday - seti se da zaboravis" Bitef teatar, Bitef Dance Company
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2072438#p2072438]nsc napisao:[/url] odlicna plesna predstava, savremeni ples, cudna muzika i neocekivana igra, ali se meni jako dopalo
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2074242#p2074242]nsc napisao:[/url] Zahtevna, izvrsno zamisljena, odlicno izvedena koreografija. Bitef dance kompany cini grupa mladih igraca, klasicno obrazovanih i fantasticno uigranih, zadovoljstvo ih je gledati.
9/10
Korisnikov avatar
By Denni85
#2546019
Uf, jedno od najgorih i najdosadnijih iskustava u zivotu. Negde na trecoj godini faksa isli smo kolektivno da gledamo 'Labudje jezero', dosadjivao sam se do besvesti :(
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!