Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Laerem
#2265891
Racunalo je samo instrument, kao i bas gitara. No danas je vecina pop-glazbe smece, bilo da se sluzi s racunalom ili bas gitarom. Niti je subverzivna, niti ima emancipatorski potencijal, niti je zanatski potkovana. Uglavnom se svodi na pretenciozno lamentiranje o modernim neurozama, emotivnim tikovima i drugim ucmalim idiosinkrazijama indolentne srednje klase, sa estetikom koja ima funkciju privjeska, svjetlucavog objekta za zadivljene majmune.

p.s. Ima li gore intelektualne lijenosti od reci "o ukusu se ne raspravlja" ili "svatko ima svoj ukus"? Da ne pricam o alarmantno retardiranim stavovima poput "nema bolje ili lošije. Ima samo bolje/lošije za mene/tebe." To bi mozda funkcioniralo da smo solipsisticke jedinke, a ne duboko umrezeni akteri istog simbolickog prostora. Da ne pricam koliko se takvim stavovima blesavo ignorira citav korpus umjetnicke kritike.
Korisnikov avatar
By blenta
#2265906
samocitiraču se

tema - http://www.gay-serbia.com/forum/viewthr ... 725&page=1

post - (uputstvo dunja ilic zameniti sa elektronska muzika, narodna muzika, folk muzika, krsna slava; renoir zameniti sa je sui som, ostalo ceteris paribus)

vreme - godina i pol
napredak - nula

reci gospodži Dragani Duisin da ti vrati pare


Originally posted by blenta
Originally posted by BellyButton

@Blenta
Vidim da volis da bacis takve komentare. Ne znam da li je to samo kad sam ja u pitanju, no, neumesno je. Ja ne vredjam nikoga licno.
Ako nekoga LICNO vredja ono sto ja imam da kazem o Dunji to samo govori o stepenu identifikacije sa istom...
ko me ter'o da lanem pa da sad moram da objashnjavam...

1. ne volim da bacim takve komentare. stavise uopste ne volim da dodjem u takvu situaciju da nemam modus operandi da nekom nesto objasnim na ne-sarkastican nacin.

2. problem je kako ja to vidim, u tome sto ti izlupetas neku neverovatnu uskogrudu generalizaciju i onda ocekujes (sic!) da mi svi prihvatimo tvoje misljenje kao merilo normalnosti i onoga sto valja.

exhibit A:

http://www.gay-serbia.com/forum/viewthread.php?tid=32339&page=1

a tema ni manje ni vise no u religiji, teoriji i filozofiji. Naravno u emancipovano urbano intelektualno prosvecenoj grupi ti i lastin sofer

3. nakon toga postanes ustvari nesto sto ni sam ne volis...

exhibit B:
Originally posted by BellyButton

Elitizam (a ujedno i snobizam) je kad gay kaze: "Mozda sam ja peder, ali ti si siromasan i nemas nikakav osecaj za modu."
...(cuo svojim usima)...
disclaimer: rec "modu" zameniti sa muzikom, umetnoscu, stilom za sopstveno pravljenje garderobe ili sta je vec u tom trenutku urbano, emancipovano, kul, alternativno i kemp.

4. sad na scenu stupaju mehanizmi odbrane, auto-mrcvarenje i pucanje random gluposti u etar** sve u cilju izbegavanja jednog najobicnijeg razgovora pred ogledalom. (sto nije nimalo strasno). ako nekom nije jasno na sta tacno mislim nek ukuca u gugl f60.4 i klikne im felling lucky - sto je jelte exhibit C.

** e.g. renoar otvori milion brojte do trista tema u folderu kultura i umetnost sto je jelte merilo njegove erudicije u cijoj smo svi senci.

eto bato, to je bio proces a sada ide fine print...

5. ne reagujem ja uopste samo na tebe. ja reagujem manje vise na sve koji konstantno lupetaju kad nakupe dosta tackica. ako si imao informatiku u srednjoj i secas se paskala sto smo svi morali da strebamo to ovako ide:

begin

ulix mode on:

if stupid remark
then be mean

end

6. ukoliko dodjes ovde i napises nesto ili jos gore pljucnes nesto (sto nije samo po sebi problem) ocekuj da tvoji stavovi budu kritikovani, preispitivani, dovodjeni u pitanje. that is how we fagots roll.

7. u sustini se slazem sa ovim:
Originally posted by Mars

Isto kao i za muziku: neka čita i neka sluša ko šta hoće.

Nekad sam se još i nervirao kad mi neko oduševljeno opisuje književne kvalitete....dotičnih, padao u vatru, navodio i ja primere...a sad samo kažem "ok" i sklonim se.
... te mozes od toga nastaviti ukoliko postoji potreba.

8. kako ovakav instrospektivni konsalting dosta kosta te posto sam ja listao psihijatriju i psihijatriju adolescentne dobi dok si ti vagao dal je gori umetnik britni ili gaga, a na istima si i shvatio kako funkcionise trzisni sistem privredjivanja nema potrebe da ti objasnjavam kako je ovo one time trial mojih usluga.

9. nemam ni blagu ideju ko je dunja niti zarad cega imas tu fiksaciju na nju. pricajte mi o svom detinjstvu...

:federi:
Korisnikov avatar
By Srklet
#2265961
Originally posted by BellyButton
Originally posted by Popeye
b-button je blesavo celjade.
Aham, od 29 leta... Deal with it :)
meni jednostavno nije jasno da netko tko chrisa martina smatra velikim muzicarem ima obraza zakljuciti da ceca ne valja. ako je izbor izmedju coldpay i cece, pa onda je ona definitivno zanimljivija estradna i umjetnicka pojava.
ja, inace, ne volim uopce cecu. :D

a coldplay? ti mlitavokurići engleski, sa svojom fejk melankolijom i tugaljivim zavijanjem koje glumi pjevanje, tekstovima pretenciozno-retardiranim kao da ih je pisao gibonni, ti malogradjanski imitatori radioheada sa svojim himnama za plitkoumne hipstere i seljaciju kad zeli osjetiti nesto "deep", taj zagorjeli hračak najgoreg kreativnog okota koje godinama sere U2. mrzim coldplay!
naravno, ima jedna stvar gora od martina, bucklanda & co., a to su njihovi fanovi! :testera:

ti se smatras i nazivas elitistom?! samozavaravanje himalajskih razmjera! nema tog pravog elitista koji bi prije izabrao coldplay nego cecu ražnatović! :snob:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#2265972
Originally posted by blenta

samocitiraču se

tema - http://www.gay-serbia.com/forum/viewthr ... 725&page=1

post - (uputstvo dunja ilic zameniti sa elektronska muzika, narodna muzika, folk muzika, krsna slava; renoir zameniti sa je sui som, ostalo ceteris paribus)

vreme - godina i pol
napredak - nula

reci gospodži Dragani Duisin da ti vrati pare


Originally posted by blenta
Originally posted by BellyButton

@Blenta
Vidim da volis da bacis takve komentare. Ne znam da li je to samo kad sam ja u pitanju, no, neumesno je. Ja ne vredjam nikoga licno.
Ako nekoga LICNO vredja ono sto ja imam da kazem o Dunji to samo govori o stepenu identifikacije sa istom...
ko me ter'o da lanem pa da sad moram da objashnjavam...

1. ne volim da bacim takve komentare. stavise uopste ne volim da dodjem u takvu situaciju da nemam modus operandi da nekom nesto objasnim na ne-sarkastican nacin.

2. problem je kako ja to vidim, u tome sto ti izlupetas neku neverovatnu uskogrudu generalizaciju i onda ocekujes (sic!) da mi svi prihvatimo tvoje misljenje kao merilo normalnosti i onoga sto valja.

exhibit A:

http://www.gay-serbia.com/forum/viewthread.php?tid=32339&page=1

a tema ni manje ni vise no u religiji, teoriji i filozofiji. Naravno u emancipovano urbano intelektualno prosvecenoj grupi ti i lastin sofer

3. nakon toga postanes ustvari nesto sto ni sam ne volis...

exhibit B:
Originally posted by BellyButton

Elitizam (a ujedno i snobizam) je kad gay kaze: "Mozda sam ja peder, ali ti si siromasan i nemas nikakav osecaj za modu."
...(cuo svojim usima)...
disclaimer: rec "modu" zameniti sa muzikom, umetnoscu, stilom za sopstveno pravljenje garderobe ili sta je vec u tom trenutku urbano, emancipovano, kul, alternativno i kemp.

4. sad na scenu stupaju mehanizmi odbrane, auto-mrcvarenje i pucanje random gluposti u etar** sve u cilju izbegavanja jednog najobicnijeg razgovora pred ogledalom. (sto nije nimalo strasno). ako nekom nije jasno na sta tacno mislim nek ukuca u gugl f60.4 i klikne im felling lucky - sto je jelte exhibit C.

** e.g. renoar otvori milion brojte do trista tema u folderu kultura i umetnost sto je jelte merilo njegove erudicije u cijoj smo svi senci.

eto bato, to je bio proces a sada ide fine print...

5. ne reagujem ja uopste samo na tebe. ja reagujem manje vise na sve koji konstantno lupetaju kad nakupe dosta tackica. ako si imao informatiku u srednjoj i secas se paskala sto smo svi morali da strebamo to ovako ide:

begin

ulix mode on:

if stupid remark
then be mean

end

6. ukoliko dodjes ovde i napises nesto ili jos gore pljucnes nesto (sto nije samo po sebi problem) ocekuj da tvoji stavovi budu kritikovani, preispitivani, dovodjeni u pitanje. that is how we fagots roll.

7. u sustini se slazem sa ovim:
Originally posted by Mars

Isto kao i za muziku: neka čita i neka sluša ko šta hoće.

Nekad sam se još i nervirao kad mi neko oduševljeno opisuje književne kvalitete....dotičnih, padao u vatru, navodio i ja primere...a sad samo kažem "ok" i sklonim se.
... te mozes od toga nastaviti ukoliko postoji potreba.

8. kako ovakav instrospektivni konsalting dosta kosta te posto sam ja listao psihijatriju i psihijatriju adolescentne dobi dok si ti vagao dal je gori umetnik britni ili gaga, a na istima si i shvatio kako funkcionise trzisni sistem privredjivanja nema potrebe da ti objasnjavam kako je ovo one time trial mojih usluga.

9. nemam ni blagu ideju ko je dunja niti zarad cega imas tu fiksaciju na nju. pricajte mi o svom detinjstvu...

:federi:
1. Prim. Dr. Dragana Duisin radi free of charge, tj. u drzavnoj ustanovi za svoju poveliku i vise nego zasluzenu platu.
2. Stice se blagi utisak da si veoma ponosan na jedan svoj post. U fazonu "kako su se svi poodusevljavali mojom inteligencijom i sarkazmom, pa hajde da citiram sam sebe jos stotinak puta ne bih li jos malo bio u centru paznje i time bar na trenutak nadomestio svoje izvorno nezadovoljstvo samim sobom." Kada budes makar jedan MUZICKI argument imao da mi das i time potvrdio neosnovanost mojih tvrdnji onda cemo da razgovaramo. Do tada citiraj jos par stotina puta svoj post, vrhunac svog samopouzdanja (izuzev tog velikog kurca o kom pricaju), vrhunac svoje forumaske karijere i sjasi, ili pricaj o svom detinjstvu, sta ti draze...
I narocito prestani da citiras moje postove od pre 5 godina ili godinu i po. Mozda sam u medjuvremenu promenio misljenje... Al' o tebi samom - tesko.
A sto se mog napretka tice, kao sto rekog, tvrdoglav jesam, iskljuciv nisam. Niko jos argumentovano nije uspeo da promeni moj stav po pitanju onoga oko cega se vodila ta rasprava pre godinu i po ili koliko vec...
PS
Procitaj post iznad svog i nauci kako se razgovara/diskutuje i nemoj biti bezobrazan...
Korisnikov avatar
By blenta
#2265994
1. srecom, no izgleda da ti trosi vreme

2. citirah jer je situacija identicna,
ti, specijalan, umetnik, niko ga ne razume
a svi drugi su seljaci

2.a. sobom sam vrlo zadovoljan

2.b. zasto je bezveze citirati te kad te ista briga mori
samo si dunju ilic zamenio sad nekim/necim drugim

3. niko nije uspeo da ti objasni jer ocigledno ne postoji argument
jer si ti odlucio kako je pa resio da nam oobznanis jer niko mimo tebe ne shvata

ima dusko radovic jednu izreku koja bi savrseno opisala situaciju
Korisnikov avatar
By Mage
#2266040
Originally posted by Laerem

p.s. Ima li gore intelektualne lijenosti od reci "o ukusu se ne raspravlja" ili "svatko ima svoj ukus"? Da ne pricam o alarmantno retardiranim stavovima poput "nema bolje ili lošije. Ima samo bolje/lošije za mene/tebe." To bi mozda funkcioniralo da smo solipsisticke jedinke, a ne duboko umrezeni akteri istog simbolickog prostora. Da ne pricam koliko se takvim stavovima blesavo ignorira citav korpus umjetnicke kritike.
Alarmantno retardiranim?

Hteo sam nešto da odgovorim... ali mislim da nema svrhe.

Zabavljaj se.
Korisnikov avatar
By Azdaja
#2266042
ja sam bas mislila otvoriti temu "zasto mislite ako smo u ringu, da smo manijaci..." sad ne vredi:zacepi:

zasto te toliko tangira sta ko misli?co'ece, uziva, sviraj i stvaraj, jel bitno da se svima svidi - naravno da nije, a ni nece... ;)
Korisnikov avatar
By Srklet
#2266061
@mage: kako objašnjavaš da na cijelom svijetu shakespearea, dostojevskog i kafku smatraju vrhuncima književnosti? neka masovna hipnoza ili se do toga doslo i nekim kriterijima izvan 'lajkam'? :trep:
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2266076
omg, vi se jos i raplamsali.

live and let listen !! :peace:
Korisnikov avatar
By Srklet
#2266123
ok, and another thing: ako ja dođem i kažem da je muzika koju ti slušaš smeće, kako ti ja to zabranjujem ili uskraćujem da je slušaš i u njoj uživaš? :nesiguran:

meni je hrpa ljudi rekla da slušam vecinom alternativne izdrkotine, al evo ja ih i dalje slusam. :D cak stavise, uopce se ne osjecam ugrozeno u vezi toga. jel to neki visak samopouzdanja ili sta? :smug:
Korisnikov avatar
By *deni*
#2266213
Nesam školovala ot vremena...
Ne znam, mogu samo iz ličnog iskustva da divanim.
Imao sam priliku više puta da od vršnjaka, koji imaju drugačiji muzički ukus od mog, čujem kako su im roditelji zabranjivali da slušaju Lepu Brenu i ostale umetnice, koje su u vreme našeg detinjstva formirale muzički ukus generacije ( rođen sam 1977. ).
Sećam se da mi ni otac, ni majka nisu zabranjivali ništa, iako mi je ćale prebacivao i vikao kako nam ne treba Lepa Lana, kad sam uspeo da ga nateram da mi kupi Laninu ploču '' Probudi me '' 1984., kad sam imao 7 godina.

:love:
Korisnikov avatar
By *deni*
#2266220
Treba li napomenuti da Lanu obožavam i danas ? :love:

''
Korisnikov avatar
By Mage
#2266226
Originally posted by Popeye

@mage: kako objašnjavaš da na cijelom svijetu shakespearea, dostojevskog i kafku smatraju vrhuncima književnosti? neka masovna hipnoza ili se do toga doslo i nekim kriterijima izvan 'lajkam'? :trep:
Nisam stručnjak za književnost, ali očigledno su se njihova dela svidela ljudima koji su tada bili "bitni". Možda bi njihova dela bila smatrana za totalni treš u nekom drugom vremenu. Misliš li da bi ljudi iz doba "Epa o Gilgamešu" mogli da razumeju Kafku npr?

Ponekad se književna dela i pisci proslave vekovima kasnije... Ko zna koliko ima dobrih dela koja još uvek nisu "shvaćena". Možda su neki slikari npr. pravili totalne budalaštine bez ikakvog smisla, al' se eto našao neko ko je u tom njihovom besmislu i šaranju našao smisao. Svi mi vidimo ono što hoćemo.

Ne slažem se sa tobom da umetnost ima apsolutnu, merljivu kvalitetnost. Više je do toga kako će to "umetničko delo" biti shvaćeno i interpretirano od strane posmatrača, a to složićeš se ne zavisi samo od umetnika i njegovog dela.

Kriterijumi za ocenu kvaliteta naravno postoje, ali su ti kriterijumi iskonstruisani... dakle nisu bogom dani.
Korisnikov avatar
By Misfit
#2266278
Originally posted by Mage

Nisam stručnjak za književnost, ali očigledno su se njihova dela svidela ljudima koji su tada bili "bitni".
Što potpuno zanemaruje čitavu tradiciju ponovnog iščitavanja i re-evaluacije.

Možda bi njihova dela bila smatrana za totalni treš u nekom drugom vremenu. Misliš li da bi ljudi iz doba "Epa o Gilgamešu" mogli da razumeju Kafku npr?
Ne bi u potpunosti razumeli Kafku. Ali ovo je veoma pogrešna logika. Ljudsko znanje se akumulira, svet se menja, a ti predlažeš nekakvo regresivno čitanje.

Ponekad se književna dela i pisci proslave vekovima kasnije... Ko zna koliko ima dobrih dela koja još uvek nisu "shvaćena". Možda su neki slikari npr. pravili totalne budalaštine bez ikakvog smisla, al' se eto našao neko ko je u tom njihovom besmislu i šaranju našao smisao. Svi mi vidimo ono što hoćemo
Tačno. Ali ti predlažeš nekakvog imaginarnog kritičara koji u datom trenutku daje krajnji i konačni sud, a potpuno zapostavljaš sve one kritičare, teoretičare, u svim onim vekovima, decenijama, itd.
Ne slažem se sa tobom da umetnost ima apsolutnu, merljivu kvalitetnost. Više je do toga kako će to "umetničko delo" biti shvaćeno i interpretirano od strane posmatrača, a to složićeš se ne zavisi samo od umetnika i njegovog dela.
I nema apsolutnu merljivost, ali to ne znači da sada svaka šuša može da dođe i daje svoje subjektivne sudove. Ovakav ekstremni relativizam ne vodi ničemu.

Da bi procenio da li je neko delo "umetnost" ili "žvrljotina", potrebno je ZNANJE, ISKUSTVO i INTUICIJA. Zbog ovog poslednjeg nema apsolutnih vrednosti, što opet ne znači da sada neka baba koja je pročitala 3 roto-romana u životu može da prevrednuje Šekspira. Ima pravo na to, ali njeno mišljenje je izvan njenog univerzuma potpuno irelevantno.
Kriterijumi za ocenu kvaliteta naravno postoje, ali su ti kriterijumi iskonstruisani... dakle nisu bogom dani.
Nisu. A i Bog ne postoji. :)
Korisnikov avatar
By BellyButton
#2266316
Originally posted by Popeye
kako objašnjavaš da na cijelom svijetu shakespearea, dostojevskog i kafku smatraju vrhuncima književnosti? neka masovna hipnoza ili se do toga doslo i nekim kriterijima izvan 'lajkam'? :trep:
:up:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#2266321
Originally posted by blenta
3. niko nije uspeo da ti objasni jer ocigledno ne postoji argument
jer si ti odlucio kako je pa resio da nam oobznanis jer niko mimo tebe ne shvata
Ne niko, vec ih je veoma malo. I nekim cudom dosta dobro poznaju muziku ili umetnost...

A sto se tice Prim. Dr. Dragane Duisin, otidji na dve seanse pa onda reci da li doticna ikome "trosi vreme". ;)
Ako nista, ne bi ti skodilo...
Korisnikov avatar
By blenta
#2266527
opet, nema potrebe, vrlo sam stabilan i self sufficient

i opet, na osam strana nisi se slozio na kraju ni sa kim
i sad si otvorio identicnu temu samo sa drugim pravcem/izvodjacem kao zrtvom

i opet etiketiras, ispadne da treba ljudi da imaju doktorat
da bi smeli na tvojoj temi reci dal valja il ne valja elektronika il dunja ilic
By Ulix
#2266594
Originally posted by Popeye

@mage: kako objašnjavaš da na cijelom svijetu shakespearea, dostojevskog i kafku smatraju vrhuncima književnosti? neka masovna hipnoza ili se do toga doslo i nekim kriterijima izvan 'lajkam'? :trep:
Jézus, Mária, da li ti ozbiljno veruješ u postojanje nekakvih "realnih", univerzalnih estetičkih vrednosti?

Npr.
MM Eaton, The Social Construction of Aesthetic Response, British Journal of Aesthetics Vol. 35, pp. 95-107.
:mirth:
Korisnikov avatar
By Laerem
#2266653
Gospode boze, a ja sam bas bio uvjeren da je moja idolatrija Morrisseya genetski uvjetovana, i da su su svi koji preferiraju Roberta Smitha greške prirode! :retard: (btw. which they are)

Jebote, koju toplu vodu ti otkrivas. Poanta umjetnicke kritike nije da otkriva univerzalne istine, vec da vrlo aktivisticki uspostavlja istine i doslovce "konstruira estetski dozivljaj", jer ako prekrsti ruke, estetski dozivljaj konstruirat ce netko drugi, uglavnom mediokriteti i oni na vlasti, sto se cesto preklapa (vidi: Zeljko Mitrovic). S jedne strane ste intelektualno paralizirani nekom simplificiranom verzijom post-strukturalnog relativizma, a s druge se cudite kao curke dreku sto vam je kultura u govnima.

Umjetnicka kritika je samo jedna od fronta borbe za dominaciju nad simbolickim prostorom, ali zasto je vas prvi refleks slegnuti ramenima i rec "svatko ima svoj ukus"... well, it's beyond me.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#2266701
Sve sto je gospodin Learem rekao + irelevantno je za kvalitet umetnost to koliko je ona "gay friendly".
By Ulix
#2266758
Originally posted by Laerem

Gospode boze, a ja sam bas bio uvjeren da je moja idolatrija Morrisseya genetski uvjetovana, i da su su svi koji preferiraju Roberta Smitha greške prirode! :retard: (btw. which they are)

Jebote, koju toplu vodu ti otkrivas. Poanta umjetnicke kritike nije da otkriva univerzalne istine, vec da vrlo aktivisticki uspostavlja istine i doslovce "konstruira estetski dozivljaj", jer ako prekrsti ruke, estetski dozivljaj konstruirat ce netko drugi, uglavnom mediokriteti i oni na vlasti, sto se cesto preklapa (vidi: Zeljko Mitrovic). S jedne strane ste intelektualno paralizirani nekom simplificiranom verzijom post-strukturalnog relativizma, a s druge se cudite kao curke dreku sto vam je kultura u govnima.

Umjetnicka kritika je samo jedna od fronta borbe za dominaciju nad simbolickim prostorom, ali zasto je vas prvi refleks slegnuti ramenima i rec "svatko ima svoj ukus"... well, it's beyond me.
a) Jebote, a tko smo to "mi"? Jeste da često imam žurku u glavi, ali sam uglavnom jednina, a kada sam zadnji put proveravao, nisam bio član nikakvog udruženja, te govorim samo i isključivo u svoje ime. To što Laerem u mene projektuje svašta nešto što mu smeta i od mene stvara tip osobe, veoma je zanimljivo.

b) To što si nadalje napisao naravno ima nekakvog smisla, ali budući da iz svega toga zrači gotovo histerični (aktivistički) stav "ako ja njih ne ubijem, oni će mene", imam instinktivnu potrebu da se ne slažem.

c) Niko nema "svoj" ukus. Kakva glupost. Možda bi ipak mogao da pročitaš onaj tekst koji sam gore citirao. ;)
Korisnikov avatar
By bern
#2266776
Originally posted by Laerem

Racunalo je samo instrument, kao i bas gitara. No danas je vecina pop-glazbe smece, bilo da se sluzi s racunalom ili bas gitarom. Niti je subverzivna, niti ima emancipatorski potencijal, niti je zanatski potkovana. Uglavnom se svodi na pretenciozno lamentiranje o modernim neurozama, emotivnim tikovima i drugim ucmalim idiosinkrazijama indolentne srednje klase, sa estetikom koja ima funkciju privjeska, svjetlucavog objekta za zadivljene majmune.
Slika

( :thumbsup: )
Korisnikov avatar
By Srklet
#2267249
Originally posted by Ulix
Originally posted by Popeye

@mage: kako objašnjavaš da na cijelom svijetu shakespearea, dostojevskog i kafku smatraju vrhuncima književnosti? neka masovna hipnoza ili se do toga doslo i nekim kriterijima izvan 'lajkam'? :trep:
Jézus, Mária, da li ti ozbiljno veruješ u postojanje nekakvih "realnih", univerzalnih estetičkih vrednosti?
ne, ali izmedju univerzalnosti i 'lajkam' postoji jedno veliko podrucje mnogobrojnih i razlicitih kriterija. nije nikakav problem sve te kriterije propitivati i dekonstruirati, ali ni njima se koristiti uz svijest o tome sto jesu.
Korisnikov avatar
By HalfJack
#2291582
antibiotic napisao:U 21om veku vise nema snaznih muzickih pravaca koji su definisali kulturu i novi nacin razmisljanja u opstem smislu.
+1 Ukratko.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!