Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Zdravo, živo!

Moderator: IriS

Korisnikov avatar
By 2kune
#2209998
Postavljam ovu temu ponukan nedavnim uletom primitivnih bolida... :skijanje:
Daklem, da vidimo malko kojim argumentima opovrgavamo tvrdnju da je homoseksualnost bolest... :zen:
Izvolite... :hvala:
Korisnikov avatar
By horus.
#2210000
ako jeste, koliko je zarazno? :drama:

samo mi fali da me vi bolesnici zarazite homoseksualizmom... :uplasen:
Korisnikov avatar
By Incubus
#2210006
Ne znam čemu argumenti nakon Foucault-a i Buthler-ke npr.


Zapravo mogao bih elaborirati zbog čega smatram da ne postoji većina psihičkih odstupanja i bolesti (homoseksualizam bi valjda spadao u tu grupu).
Korisnikov avatar
By horus.
#2210008
a ja se svaki put stresem kad vidim to "homoseksualizam"... :drama:

kontam da je u meni problem... :sigh:
Korisnikov avatar
By haemoglobin
#2210018
zbog toga sto homoseksualnost ima mogucu geneticku osnovu ali i negeneticku (Haynes 1995; Kendler et al. 2000; Kirk et al. 2000).

Homoseksualci mogu da imaju decu, a heteroseksualne osobe mogu da daju homoseksualno potomstvo (ukoliko se uzme geneticka osnova svega) (Haynes 1995).

U jednom radu je posmatrana reakcija homofobicnih heteroseksualaca na homoseksualne slike, i pokazano je da oni imaju mnogo vece tendencije da se uzbude na iste u odnosu na nehomofobicne heteroseksualce (Adams et al. 1996).
Geni za homoseksualnost mogu da donesu odredjene prednosti zajednici - npr kod bonobo simpanzi su homoseksualne interakcije normalne u zajednici, stoga je i moguce da je homoseksualnost kod ljudi takodje evolutivno sacuvana kako bi sluzila sto boljem funkcionisanju populacije ljudi kao zajednice (Kirkpatrick 2000).

Npr, prema nekim istrazivanjima koja su radjena 90'-ih, isitivano je da li je i u kom procentu homoseksualnost nasledna - po jednoj studiji, medju 54 homoseksualaca koji su bili dvojajcani blizanci, bilo je 12 ciji je i drugi brat bio homoseksualac; a medju 56 homoseksualaca koji su bili identicni blizanci (jednojajcani) bilo je njih 29 ciji je brat bio homoseksualac (Bailey & Pillard, 1991). Ovime se bavio i Dean Hamer koji je ispitivao 110 porodica u kojima je bilo muskaraca koji su bili homoseksualci i utvrdio da se homoseksualnost "prenosila" zenskom linijom, tj da ako je neko homoseksualac, u prosloj generaciji je velika verovatnoca da je brat njegove majke takodje homoseksualac. Tad je nastalo nesto sto su furali devedesetih godina, a to je tzv. 'gen za homoseksualnost' ili Xq28, tj region dugog kraka X hromozoma koji je sa ucestaloscu od 75 procenata bio pristuan u grupi svih ispitanih homoseksualaca (Hamer, 1993). Kasnije se postavilo pitanje kako se taj region na X hromozomu odrzao u populaciji, tj zasto ga prirodna selekcija nije uklonila jer daje muske potomke koje privlace drugi muskarci. Sumnjalo se da je razlog tome sto upravo ovaj region na X hromozomu (koji muski potomci dobiju od majke) vrlo bitan jer se prenose osobine koje daju prednost zenama, tj kcerkama majki homoseksualnih sinova ( grubi primer - velike grudi - vise mleka - dete ima manju verovatnocu da ce da umre u detinjstvu).
Genetski faktori povezani sa homoseksualnoscu kod ljudi poboljsavaju i fertilitet kod zena - zene koje su u srodstvu (s majcine strane) sa nekim homoseksualcima, imaju mnogo vise dece nego zene koje imaju za bracu ili ujake heteroseksualne muskarce (Corna et al. 2004).

Homoseksualnost je takodje prisutna kod mnogih drugih zivotinja i smatra se normalnom pojavom (Bagemihl 1998).

Frojd je npr smatrao da homoseksualnost nastaje zbog zastitnicke majke i hladnog oca- feminizirana interesovanja decaka odbijaju oca a majka se radi kompenzacije, ponasa zastitnicki.

necu vise daviti, ali koga zanima, moze da potrazi:

Bailey, J.M., Pillard, R.C., Dawood, K., Miller, M.B., Triveldi, S.,Farrer, I.A. & Murphy, R.L.; in press. A family history study of male sexual orientation: no evidence for X-linked transmission. Behaviour Genetics

Blanchard, R. (1997). Birth order and sibling sex ratio in homosexual versus heterosexual males and females. Annual Review of sex research

Bailey, J.M. & Pillard, R.C. (1991). A genetic study of male sexual orientation . Archives of general psychiatry
Bailey, J.M. & Pillard, R.C. (1995). Genetics of human sexual orientation
Hamer, D.H. et al. (1993). A linkage between DNA markers on the X chromosome and male sexual orientation. Science pp - 261.
Korisnikov avatar
By deran
#2210023
eh,pokušaću nešto u velovom stilu (ne znam gde je i mislio sam da nikad ovo neću reći,al stvarno mi nedostaje)...

dakle:


a što bi MI nešto dokazivali heteroseksitima i homomrziteljima,zašto oni NAMA,naglašam,NAMA ne bi prvi objasnili zašto im mame trpaju kite u usta,da NJIHOVE mame u svoja usta,jel TO normalno,zašto homomrzitelji upražnjavaju analni seks... :sigh:




:odbij:





ne mogu više...:smeh:
Korisnikov avatar
By haemoglobin
#2210027
Originally posted by deran

ovako ćeš objasniti tim bolidima...?

eto sreće da znaju svih 30 slova... :cowboy:
pa ako neko ne zna da cita i ne moze da razume ovo, a hejta, onda mu dzaba sve...moze da ide da cuva ovce i koze po planinama..kazu deficitarno je stocarstvo
Korisnikov avatar
By Ferdie
#2210069
Originally posted by deran

eh,pokušaću nešto u velovom stilu (ne znam gde je i mislio sam da nikad ovo neću reći,al stvarno mi nedostaje)...

dakle:


a što bi MI nešto dokazivali heteroseksitima i homomrziteljima,zašto oni NAMA,naglašam,NAMA ne bi prvi objasnili zašto im mame trpaju kite u usta,da NJIHOVE mame u svoja usta,jel TO normalno,zašto homomrzitelji upražnjavaju analni seks... :sigh:
:up:


Čisto gubljenje vremena na jadne, nepismene i ograničene debile.
Korisnikov avatar
By Ferdie
#2210071
Izvini, šta je tu jadno? Što sam tako nazvala one, kako kuna kaže, primitivne bolide?
Korisnikov avatar
By 2kune
#2210179
Originally posted by deran


a što bi MI nešto dokazivali heteroseksitima i homomrziteljima,zašto oni NAMA,naglašam,NAMA ne bi prvi objasnili zašto im mame trpaju kite u usta,da NJIHOVE mame u svoja usta,jel TO normalno,zašto homomrzitelji upražnjavaju analni seks... :sigh:




:odbij:
možda zato jer ih je više i jači su? :trep:
Korisnikov avatar
By Wilhelmina
#2210185
1. ne prenosi se na druge.
2. ne ugrozava zivot ni samog homoseksualca/ke, a ni zivote ljudi u okolini
3. nikako ne utice na sposobnosti pojedinca (pri tom mislim na sposobnosti u okviru licnih mogucnosti i preferencija)
4. uvek je konstantno prisutna u populacijama, iako se homoseksualci ne reprodukuju
5. zapisi o istoj postoje jos od p.n.e.
6. iako se smatra grehom po najzastupljenijim religijama, isto tako se ostali upozoravaju da nije na njima da sude (a i istini za volju, greh je kupati se dok imas menstruaciju ili imati narandzastu kosu).
7. homoseksualnost nije nista vise do osobina, sa svojom genetickom osnovom, na koju utice okruzenje i zivotna sredina. Pozeljno je prihvatiti razlicitost, jer preterani pritisak i prisila mogu da se negativno odraze na zivot i funkcionisanje homosekualca/ke.
8. sama seksualnost nije i ne treba da bude nesto rigidno i uklesano u kamen. Stavise, ne postoji osoba na ovoj planeti koja svoju seksualnost ispoljava samo onda kada treba da se reprodukuje. Ili koja je zadovoljna samo odnosom spajanja penisa i vagine. Ko tvrdi drugacije je licemer.
9. Jebem vam ja mater neobrazovanu i zatucanu.
Korisnikov avatar
By haemoglobin
#2210189
Originally posted by Wilhelmina

4. uvek je konstantno prisutna u populacijama, iako se homoseksualci ne reprodukuju


wrong. homoseksualci se reprodukuju, ne svi, ali mnogi imaju decu sa surogat majkom (drugaricom lezbejkom, nekom zenom etc.) ili pak doniraju spermu sto je opet nacin da se prenesu njihovi geni - ne mozes generalizovati
Originally posted by Wilhelmina

9. Jebem vam ja mater neobrazovanu i zatucanu.
:rotflmao:
Korisnikov avatar
By Wilhelmina
#2210208
Originally posted by haemoglobin87
Originally posted by Wilhelmina

4. uvek je konstantno prisutna u populacijama, iako se homoseksualci ne reprodukuju


wrong. homoseksualci se reprodukuju, ne svi, ali mnogi imaju decu sa surogat majkom (drugaricom lezbejkom, nekom zenom etc.) ili pak doniraju spermu sto je opet nacin da se prenesu njihovi geni - ne mozes generalizovati
Nemoj ti tu meni te novotarije! :sudija:
Ti mislis da neko ispodprosecne inteligencije ili neko ko je '98 godiste kao mali huligan koji je ovde dosao da nam se obrati znaju sta je surogat materinstvo (stavise, u zemlji Srbijici se jos uvek ne praktikuje, kao ni vestacka oplodnja za single zene)?
A ko jednom spava sa zenom vise nije peder :deda: !
Korisnikov avatar
By haemoglobin
#2210209
ne lupaj :lol:

ja sam lizao vadzajnu svojevremeno pa sam queer as Christmas
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
#2210211
pravo da ti kažem, uopšte me ne zanima da li je bolest ili ne. meni je lepo.
a razume se da nije bolest. da jeste, i da je zdravstvena nega besplatna, ih, gde bi mi bio kraj.... strpali bi me na infektivno i onda bi se desila Variola Vera II.


možda zvuči preterano, ali Hys. razume, ako niko :lol:
Korisnikov avatar
By 2kune
#2210218
a može i ovako... :hvala:
Originally posted by Wilhelmina

1. ne prenosi se na druge.
2. ne ugrozava zivot ni samog nekrofila/ke, a ni zivote ljudi u okolini
3. nikako ne utice na sposobnosti pojedinca (pri tom mislim na sposobnosti u okviru licnih mogucnosti i preferencija)
4. uvek je konstantno prisutna u populacijama, iako se nekrofili ne reprodukuju
5. zapisi o istoj postoje jos od p.n.e.
6. iako se smatra grehom po najzastupljenijim religijama, isto tako se ostali upozoravaju da nije na njima da sude (a i istini za volju, greh je kupati se dok imas menstruaciju ili imati narandzastu kosu).
7. nekrofilija nije nista vise do osobina, sa svojom genetickom osnovom, na koju utice okruzenje i zivotna sredina. Pozeljno je prihvatiti razlicitost, jer preterani pritisak i prisila mogu da se negativno odraze na zivot i funkcionisanje nekrofila/ke.
8. sama seksualnost nije i ne treba da bude nesto rigidno i uklesano u kamen. Stavise, ne postoji osoba na ovoj planeti koja svoju seksualnost ispoljava samo onda kada treba da se reprodukuje. Ili koja je zadovoljna samo odnosom spajanja penisa i vagine. Ko tvrdi drugacije je licemer.
9. Jebem vam ja mater neobrazovanu i zatucanu.
daklem, kad sve to vrijedi i za nekrofiliju, znači li to i da nekrofilija nije bolest? :trep:
Korisnikov avatar
By Wilhelmina
#2210306
Originally posted by 2kune

a može i ovako... :hvala:


daklem, kad sve to vrijedi i za nekrofiliju, znači li to i da nekrofilija nije bolest? :trep:
Cvrc, milojka, pada vec na stavci br. 2
Nekrofilija je potencijalno opasna po zivot samog nekrofila, jerbo gura spolovilo u sredinu koja obiluje bakterijama i koje kasnije moze preneti na druge. Ha!

A i nemas svesni i nedvosmisleni pristanak na datu aktivnost, jel...
Korisnikov avatar
By deran
#2210318
ni anus baš nije sterilan...:rotflmao:
Korisnikov avatar
By 2kune
#2210593
Originally posted by Wilhelmina

Cvrc, milojka, pada vec na stavci br. 2
Nekrofilija je potencijalno opasna po zivot samog nekrofila, jerbo gura spolovilo u sredinu koja obiluje bakterijama i koje kasnije moze preneti na druge. Ha!

A i nemas svesni i nedvosmisleni pristanak na datu aktivnost, jel...
nemoj tako... to sa sredinom koja obiluje bakterijama i virusima imaš i kod najprirodnijeg str8 sexa... bože, svašta od tebe... :drama:

imam... pitao sam mnogo puta i uvijek sam dobio šutljiv pristanak... :pervert:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!