Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Ljubi, ljubi al glavu ne gubi

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By Aviva
#2193338
Originally posted by Dina

Hm... pa mozda da primenim ovo s kraja tvog posta - o osvescivanju... Verovatno osoba na pocetku ima potencijal privlacnosti ka oba pola, a tokom zivota, kako je svesnija sebe, svojih zelja onda se taj procenat menja. A mozda i razni drugi uticaji, dogadjaji u zivotu, a mozda i ljudi koje osoba srece uticu, sve to ukupno...
Lično sam uvek doživljavala sopstvenu biseksualnost kao "datu", kao da sam uvek imala jedno prelepo, šaroliko obilje u životu gde mi je bilo neopisivo strano uskraćivati sebi tkzv. erosnu ljubav usled polne raspodele - seki bata, bata seki. Nedavno sam čitala knjigu gde se jedan psihoanalitičar bavio istraživanjem biseksualnosti koju povezuje sa nastojanjem pojedinca da ovlada svojim nagonom i da bira partnera pod direktivom viših instanci (kao što je intelekt," duhovna" srodnost ), kako izbor ne bi bio direktno uslovljen pukim prirodnim zovom. Trenutno zastupam sličan stav, posmatrajući svoje ljubavne izbore shvatam da uvek želim nešto kvalitetno u svim sferama odnosa i retko dopuštam da delam samo zato što nagonski osetim da "mi s ehoće"...znam da ovo može zvučati pretenciozno, ali za sada je zaista tako. Shvatam i da neki ljudi (većina?) ne mogu da dožive seks. privlačnost samo zato što imaju zadovoljene te tkzv. više sfere sa nekom osobom i to mi je potpuno ok ( i sama poznajem više ljudi sa kojim a to imam, a nismo u erosnom odnosu ) ali kada posmatram sebe - upravo to se najčešće dešava...kvalitetan razgovor uz eterična prožimanja, sve što mogu poželeti :) )
By tasa
#2193389
Originally posted by Aviva
Originally posted by Dina

Hm... pa mozda da primenim ovo s kraja tvog posta - o osvescivanju... Verovatno osoba na pocetku ima potencijal privlacnosti ka oba pola, a tokom zivota, kako je svesnija sebe, svojih zelja onda se taj procenat menja. A mozda i razni drugi uticaji, dogadjaji u zivotu, a mozda i ljudi koje osoba srece uticu, sve to ukupno...
Lično sam uvek doživljavala sopstvenu biseksualnost kao "datu", kao da sam uvek imala jedno prelepo, šaroliko obilje u životu gde mi je bilo neopisivo strano uskraćivati sebi tkzv. erosnu ljubav usled polne raspodele - seki bata, bata seki. Nedavno sam čitala knjigu gde se jedan psihoanalitičar bavio istraživanjem biseksualnosti koju povezuje sa nastojanjem pojedinca da ovlada svojim nagonom i da bira partnera pod direktivom viših instanci (kao što je intelekt," duhovna" srodnost ), kako izbor ne bi bio direktno uslovljen pukim prirodnim zovom. Trenutno zastupam sličan stav, posmatrajući svoje ljubavne izbore shvatam da uvek želim nešto kvalitetno u svim sferama odnosa i retko dopuštam da delam samo zato što nagonski osetim da "mi s ehoće"...znam da ovo može zvučati pretenciozno, ali za sada je zaista tako. Shvatam i da neki ljudi (većina?) ne mogu da dožive seks. privlačnost samo zato što imaju zadovoljene te tkzv. više sfere sa nekom osobom i to mi je potpuno ok ( i sama poznajem više ljudi sa kojim a to imam, a nismo u erosnom odnosu ) ali kada posmatram sebe - upravo to se najčešće dešava...kvalitetan razgovor uz eterična prožimanja, sve što mogu poželeti :) )
a seka seki :okret:
omg zar sam uskracena...
Korisnikov avatar
By Aviva
#2193394
znas kako, uvek mi je bilo NOT FAIR da seka ne dobije seku ;O)
By tasa
#2193429
iskreno mene ovo pitanje strasno nervira
zasto se niko ne pita o uzroku heteroseksualnosti :lol:
i zasto se uopste pitati a toliko je besmisla oko nas za koje niko ne mari
recimo cemu ce nam nuklearke kad znamo sta mogu uciniti planeti...

tvoja definicija bisexualnosti mi se svidja aviva jer vidim da si zadovoljna tj nisi u nedoumici kao neki bisex koje znam

a dalje krajnji je besmisao, jos jedan u nizu dokonih
pitanje zasto je neko ovo ili ono

od rodjenja sam lez i ne razumem zasto to zanima psihologe
kad je nama lepo :glupavasam:

a ti isti psiholozi omg sta su nego produzena ruka politickih i verskih mocnika kojima ko zna sta ce biti normalno u narednom veku
takve stvari se preokrenu preko noci a do tada nasi divni psiholozi
uce iz knjiga toliko starih da ih ni moljci nece :lol: i tako ziveo nam ovaj ludi svet...
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#2193436
off nuklearke imaju najbolji odnos gorivo utrošeno:energija dobijena
eto zato
isplate se jako brzo
prinicip rada je relativno jednostavan
e sad, kvaka sa otpadom ili ludilom u slučaju havarija.. bez jebanja nema karanja.

off 2 DISKRIMINACIJA PSIHOLOGA!!!
Korisnikov avatar
By Dina
#2194282
Taso,
evo negde sa pocetka teme jednog lepog Ulixovog odgovora vezano za tvoje dileme
Originally posted by Ulix
Originally posted by biotherm
Ulixe, znam sta je radoznalost... i treba da budemo radoznali. I drago mi je da si radoznao. Stavise, radoznalost je u prirodi mog posla. :)


Ali, naziv teme je, po meni, nezgodan - u smislu - zasto sam tako ispao, sta je uzrokovalo da budem takav - sto implicira na ovo: zar sam greska prirode? A bilo bi lepo napraviti temu tipa: uzroci heteroseksualnosti, zar ne?

zato sam reagovao.

necu vise. :iskusenje:
Ali zapitati se zasto si gej ne znaci da ti je zao sto si gej, ne znaci da ti nesto fali, ne znaci da si bolestan. To samo znaci da te zanima odgovor na to pitanje. Radoznalost je ako nista drugo makar znak odredjene intelektualne hrabrosti da se suocis sa najrazlicitijim mogucim odgovorima na pitanje koje postavljas.

Bas kao sto je Andjelika rekla - to je isto kao kad se pitamo o velikom prasku. U prirodi se stvari ne desavaju iz inata ili bez razloga i sve ima neku svoju biolosku ulogu, pa tako je sasvim sigurno ima i homoseksualnost, cim je opstala ovoliko dugo. (Recimo, neki biolozi danas smatraju da pojava homoseksualnosti medju potomcima ima cvrste veze sa plodnoscu majku: primeceno je kod nekih zivotinja da plodnije zenke radjaju vise gej potomaka. To u startu predstavlja zanimljivo polaziste za razmisljanje.)

Danas se jako mnogo radi na istrazivanju bioloskih osnova seksualnosti, heteroseksualnosti pre svega. Tako da mozemo da napravimo i tu temu pa da diskutujemo, jer mene i to veoma zanima. Ako odgovorimo na to pitanje, na dobrom smo putu da resimo i pitanje postanka homoseksualnosti.
By tasa
#2195862
hvala Dina :)

licno sam odavno skupila tu intelektualnu hrabrost i nasla odgovore
bilo bi mi drago da te odgovore nadju pripadnici nase populacije
koji su u bilo kakvoj nedoumici sa svojim identitetom i hetero populacija
koja je u dubokom neznanju pa bi verovatno lakse prihvatili nase postojanje

nego, muce me sasvim drugacija pitanja ali necu da pravim digresiju

ovo mi pitanje, kako biotherm kaze, zvuci kao ocaj a ne radoznalost
odnosno bas kako biotherm rece: "zasto sam tako ispao, sta je uzrokovalo da budem takav - sto implicira na ovo: zar sam greska prirode?"
radoznala strana tog pitanja bi bila: kada i kako se pojavila homoseksualnost
tako nekako, valjda...
pitanje zasto zvuci eto malo grubo za mene :) ili sam opet :glupavasam:

a da ipak pitam ono sto me muci :lol:
pa kad se vec prosipam da se prospem do kraja :lol:
muci me kako nase dete da zove mamu i mamu jel mama 1 i mama 2
muci me kako da objasnim roditeljima da sam srecna
i da sreca nije u misljenju sredine o meni niti o blamu i tracu koji obicno traje
dok ne ispliva novi trac o nekome drugom
muci me kako da objasnim da je sasvim nebitno sto moja devojka nije musko
i da smo ona i ja porodica jednako kao da sam se udala za muskarca
i naravno da nismo sexualno poremecene zivotinje
tj da nam je sex tek jedan deo mozaika zvanog zivot i taj isti sex je intimna sfera kao i hetero parovima
i tako... muci me ali ko se upita taj i nadje odgovor :)
pa nam svima srecno u trazenju istog, ma sta se ko pitao :bye:
Korisnikov avatar
By Dr_Shortbus
#2204941
Originally posted by ultraviolet

off nuklearke imaju najbolji odnos gorivo utrošeno:energija dobijena
eto zato
isplate se jako brzo
prinicip rada je relativno jednostavan
e sad, kvaka sa otpadom ili ludilom u slučaju havarija.. bez jebanja nema karanja.

off 2 DISKRIMINACIJA PSIHOLOGA!!!

:nunchake: :shamar:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
#2204964
Pre neki dan sam skinula neke audio knjige, i jedna od njih je "Kratka istorija vremena"
od Stivena Hokinga.... Nekako mi se omililo da u kolima slusam knjige i tako vezbam
jezik za vreme gradskih guzvi...


Elem.. Ima jedna misao koja sam tamo cula, a to je da je evolutivni prirodni proces
postao prespor za nasu vrstu, i da brzina kojom se razvila nauka i tehnika, razne
tehnologije, nije saglasna sa nama, te da ce upravo generskim inzenjeringom da
se vrse modifikacije, kako bi se evolutivni proces ubrzao...

Ovo mozda nema direktne veze sa uzrocima homoseksualnosti, ali svakako utice na
sve razlicitosti i sarenilo radjanja...

S' tim u vezi, se pitam, onako sa prstom na celu, kad se budemo modifikovali, toliko,
da bi lakse putovali kroz svemir... da li ce nasam manjinska populacija isceznuti?

Postoji ta, nazovi evolutivna tendencija kad dvopolnoscu, mozda, u dalekoj buducnost
kad svi budemo dvopolni, bice krajnje nebitno raspravljati o hetereoseksualnosti i homoseksualnosti
na bilo kakav nacin, jer nece biti potrebe...







:zeva:
Korisnikov avatar
By blenta
#2204984
zaboga ne !

postacemo dominantna vecina

jer ce tradicionalisti odbijati da se re-radjaju iz epruvete jerbo nije bozije

a mi cemo to da radimo svaka dva meseca
kad izvalimo da su nam premale jagodicne kosti, da ocemo da budemo tamniji za sezonu ili kad se nagojimo

:pop:
#2384673
Citala sam dosta teorija o uzrocima homoseksualnosti.. i iskreno pojma nemam koja teorija mi zvuci realnije.

U prici da je homoseksualnost posledica dominantne majke, nedostatka roditelja ili bilo cega nakon rodjenja deteta.. Sigurno je samo da ne moze da se izleci.

I volim sto ljudi uopste ne razmisljaju svojom glavom, kada pocnu da brane svoju teoriju o izlecenju seksualnosti. Posebno kada im dupe cuva medicinski fakultet, kojim je njihov mozak ogranicen od bilo kakve logike. (odnosi se na ortakinju)
#2384713
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2384673#p2384673]Chutzpah napisao:[/url]
I volim sto ljudi uopste ne razmisljaju svojom glavom, kada pocnu da brane svoju teoriju o izlecenju seksualnosti. Posebno kada im dupe cuva medicinski fakultet, kojim je njihov mozak ogranicen od bilo kakve logike. (odnosi se na ortakinju)
Po tom pitanju im dupe ne čuvaju ni medicinski fakulet ni nauka.
Korisnikov avatar
By gossip
#2384953
moja super ortakinja je na medicinskom fakultetu...i tamo ih uce kako je to stvar fiziologije i da je totalno prirodno...i kako homosexualnost ne treba leciti...profesori su za to da se istrebi homofobija iz zdrastva koja na zhalost postoji i vecina studenata koji su gay kriju svoju orijentaciju jer se plase da nece moci da dobiju posao kasnije kada zavrse fax

ja se slazem da je to stvar fiziologije...drugim recima I was born this way xD
#2384970
Ulix napisao: Po tom pitanju im dupe ne čuvaju ni medicinski fakulet ni nauka.
Odnosilo se na poznanicu koja studira medicinski, i koja je ocigledno izvukla stvari iz konteksta.. Htela sam da kazem da se poziva na faks, jer time hoce da kaze da bolje barata cinjenicama od mene. Ne da sam fakultet podrzava ideju o izlecenju. :)
gossipboy8989 napisao:moja super ortakinja je na medicinskom fakultetu...i tamo ih uce kako je to stvar fiziologije i da je totalno prirodno...i kako homosexualnost ne treba leciti...profesori su za to da se istrebi homofobija iz zdrastva koja na zhalost postoji
To zvuci sjajno :srbin: , posto moja kaze da je izlecivo i da je to naucno dokazano. Sad od koga je cula ne znam, a da je ubedjujem da gresi nisam uspela i vise ne pokusavam.
By -gabriel-
#2403548
Ovo mi je prvi post ovde inace :)

Nisam bas citao sve sto ste napisali, ali to dal' ces ti biti gej ili neces nije stvar izbora, ti se rodis takav, ali tek u adolescentnom dobu shvatas koji te pol privlaci jer onda dolazi do polnih nagona... Ja sam cuo od dekana da je sve to vezano za hromozom jedan, zaboravio sam koji, ali moze se naci na netu.
Nije to stvar izbora jer mi ne mozemo odluciti da li ce da se palimo na devojke ili muskarce, mozemo potisnuti svoje zelje, ali ne dugo.
P.S. Nadam se da nisam odlutao od teme.
#2454160
E cao svima,
ja se ne bavim psihologijom, genetikom, biologijom, niti bilo sta sl. ali ovo je moje misljenje.
Jedan moj poznanik koji studira psihologiju mi je rekao da su vrsili ispitivanja na jednojajcanim blizancima (isti genetski materijal, isti prenatalni uslovi) i pokazalo se da ako bi jedan bio gay da bi u 70 % slucajeva i drugi bio gay. Sto znaci da prenatalni uslovi jesu bitni, ali ne i 100%.
Slazem se da uzroci homoseksualnosti ne mogu da se objasne ni samo zivotnim okolnostima, uticajima roditelja, nedostatak roditelja, dominantna majka i sl. Neko je ranije na forumu rekao: Gde je misevima koji su homoseksualni dominantna majka? Ali s druge strane ljudi imaju mnogo kompleksnije drustvene odnose i komunikaciju od miseva, pa je i uticaj drustva na njih veci i vremenski duzi nego kod bilo kog drugog sisara. (Opet kod ovih jednojajcanih blizanaca, ako je jedan gay a drugi strejt, to ne moze da se objasni ni uticajem roditelja, dominantne majke i sl.)
U svakom slucaju genetika ima bitnu ulogu, i svi mi manje ili vise imamo genetske PREDISPOZICIJE da budemo homo, bi ili heteroseksualni, ali nismo genetski DETERMISANI, kao sto svako od nas ima genetske PREDISPOZICIJE da bude doktor, umetnik ili sportista, ali nije genetski DETERMISAN. Ne svidja mi se ta ideja da je moj zivot, moja licnost i seksualnost potpuno odredjena i pre nego sto sam se rodio.
I da, neko je ranije postovao da se svi mi u sustini radjamo kao biseksualni a kasnije u zavisnosti od zivotnih okolnosti najcesce prevagne jedno ili drugo. I s tim se slazem donekle. Slazem se da u svima nama ima malo i jednog i drugog, da niko nije 100% strejt ili gay, to su bas krajnosti, ali se ne slazem da smo mi rodjeni kao biseksualni. Koliko ja znam mi se svi radjamo kao aseksualni i takvi ostajemo bar prvih nekoliko godina. Nasa licnost (pa samim tim i nasa seksualnost) se polako formiraju sve negde do adolescencije a na nju u tom periodu itekako moze da se utice.
By Velika devojka
#2533231
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2533230#p2533230]Over the rainbow napisao:[/url]
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2533227#p2533227]Velika devojka napisao:[/url]
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2193429#p2193429]tasa napisao:[/url]
zasto se niko ne pita o uzroku heteroseksualnosti :lol:
Niko ne ispituje zdrav organizam.
A homoseksualna osoba nije zdrava osoba?
Ne, rekla sam da niko ne ispituje zdrav organizam pa zašto bi ispitivao heteroseksualnu osobu osim ako se nije razbolela od lakših ili ne daj bože težih bolesti. Isto važi i za homoseksualne osobe a tiče se lečenja.

Homoseksualna osoba je zdrava osoba osim ako nije bolesna (kao što sam gore pisala), radno sposobna itd. itd. Ne vidim zbog čega bi se ispitivao uzrok heteroseksualnosti kao normane prirodne osobenosti populacije na zemlji.

Homoseksualnost se i dalje ispituje, zar ne?
Korisnikov avatar
By Over the rainbow
#2533234
Homoseksualnost je isto tako normalna kao i heteroseksualnost. Pa ako se vrse ispitivanja na homoseksualnim osobama (kao sto se i vrse, jelte, da se pronadje zasto je to tako), zasto se ne bi vrsila i na heteroseksualnim?
By Velika devojka
#2533242
Nije normalna jer da jeste o njoj se ne bi vodile silne polemike u 21. veku. Dakle, bilo bi odavno prihvaćeno kao normalno.

A zašto bi se vršila na heteroseksualnim? Kojim povodom?
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2533243
vodila se polemika i da li je zemlja okrugla u srednjem veku, kod nas se redovno vodi polemika da li da ubace darvinovu teoriju u knjige iz biologije ili da objasnjavaju biologiju preko "bog je stvorio" pa to ne znaci da je darvinova teorija netacna vec da su ljudi debili
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!