Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Hys.
#2108032
Neki dan videh nesto od Mome Kapora u knjizari na engleskom...pa sam se zapitala, koju knjizaru/e preporucujete za potraziti nase pisce na engleskom?
Korisnikov avatar
By Mars
#2108035
Hm.

Ja sam na to retko nailazio kod nas. Uglavnom SF žanr...Zoran Živković i tako....

Na poklon sam dobio Andrića na engleskom.

Neupotrebljivo.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2108037
Originally posted by KorvinOdAmbera

Je l 'A guide to the Serbian mentality'?
Nije bilo to, mada bih to najbolje volela da nadjem :)

Al fora je sto moram da nadjem sutra.

Zna neko nesto, sta god? Ne mora bas ta. Ni taj pisac. Al u tom fazonu.
Korisnikov avatar
By Mars
#2108056
Kaži tom nekom da je Agatha Christie srpski pisac i završi poso.
By Glasnik
#2108065
Ne znam tačno koji te naslovi zanimaju, ali provereno znam da čim uđeš u Platoovu knjižaru u Knezu prve s leva police imaju naslove naših autora prevedene na engleski. ;) Videh pre neki dan kad sam tamo tumarao... :blentavi:
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
#2108070
Ako ide u tom pravcu onda toplo preporučujem

The hero tales and legends of the Serbians

Srpska književna zadruga
Kralja Milana 19

Slika


Imaju predivno izdanje, fino upakovano, sa tvrdim povezom, a unutar sve živo. Od istorije, preko najpoznatijih lirskih i epskih pesama, običaja, anegdota, pričica i poslovica i to sve na engleskom i prekopirano onako kako je izgledala knjiga (koja je prvi put izdata početkom dvadesetog veka). A sve te pesme i nazivi su napisani po engleskoj transkripciji (tipa the captivity and marriage of Stephan Yakshitsch)

http://books.google.ba/books?id=5axDirx ... &q&f=false
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
#2108071
Inače ovu knjigu nosam sa sobom i dajem bilo kom strancu koji je zainteresovan za našu kulturu. :shmi:
Korisnikov avatar
By horus.
#2108102
skoro je kokoro izbacio diiiiivnu knjizicu "japanske bajke" na srpskom, + japanski prevod... :sweet:

must have... :zavera:

e sad, ovo nije tek neki off... off-om do on-a... :smug:

serbian fairy tales! :sijalica:

doduse, ne znam da li toga ima kod nas... :hmm:
Korisnikov avatar
By Mars
#2108104
Originally posted by KorvinOdAmbera

Inače ovu knjigu nosam sa sobom i dajem bilo kom strancu koji je zainteresovan za našu kulturu. :shmi:
Blago tebi kad su ti stranci kulturni :sigh:

Pa još i čitaju knjige...
Korisnikov avatar
By svejedno
#2108107
Pekic?

To je prvo sto mi palo na pamet, jbg.

..

edit - a za knjizare pojma nemam.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2108113
Fala!

Sacem i ja da jos bunarim :knjiga:
By whacked
#2860261
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
By whacked
#2923293
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!