Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Mars
#2066235
Pobiše se ljudi oko pesme, da.

Meni sada ide, bliži se deo kad je bila u Vranju...opet će da me bude sramota...

:povez:
Korisnikov avatar
By nsc
#2072438
Miris cimeta veceras u Bitef teatru - odlicna plesna predstava sa 7 mladih igraca, savremeni ples ispod kojeg se oseca sigurna klasicna skola, cudna muzika i neocekivana igra, ali se meni jako dopalo sve osim kostima (ne volim da vidim zgodne muskarce u nacigovanim suknjama sa karnericima)
Korisnikov avatar
By nsc
#2074242
I veceras sam u Bitef teatru uzivao - Otelo, plesna predstava po motivima Sekspira. Zahtevna, izvrsno zamisljena, odlicno izvedena koreografija Zorana Markovica i Mase Kolar u svedenoj, ali funkcionalnoj scenografiji i veoma lepim kostimima Angeline Atlagic, na muziku Lajka Felixa i drugih. Bitef dance kompany cini grupa mladih igraca, klasicno obrazovanih i fantasticno uigranih, zadovoljstvo ih je gledati.
Korisnikov avatar
By Seaman
#2074518
Veceras idem u Zvezdaru, predstava LUDI OD LJUBAVI.

GDe ljubav, tu i ja :lol:

Jel neko gledao?
Korisnikov avatar
By nsc
#2099716
Zajebah se k'o retko kad, otidjoh veceras u Narodno, scena "Rasa Plaovic" (ako Narodno nije, Rasu bi bila sramota) da vidim "Prizori egzekucije"Hauarda Barkera, koji i sam svoj rad opisuje kao "pozoriste katastrofe". :bljak:
Zasto Nacionalni teatar ne neguje domaci tekst, ako se vec ne drzi vise klasike? Uzas. Gomila nedovrsenih misli i poluizgovorenih recenica, nepotrebno ... Mislim, to jest, ustvari, razumes? Znas sta hocu da kazem, znas ti, ma daaaj. :barf: Steta.
Zali boze ulozenog truda, o parama da i ne govorimo. :grom:
Korisnikov avatar
By olga_diktator
#2099732
Ja već dugo govorim da to Narodno pozorište prosto treba spaliti do temelja, pa mu tek onda sastavljati repertoar. Izbor tekstova katastrofalan, repertoarska politika katastrofalna, i na tom nesrećnom Plaoviću kad pozovu neke talentovane ljude da režiraju uvale im uglavnom koske od tekstova. Dodaš na to generalno gledano slab glumački ansambl i kuku svima nama.

Al da ne bude da samo pljujem, u februaru baš na Plaoviću treba da izađe Heda Gabler koja bi mogla da bude prilično dobra.
Korisnikov avatar
By nsc
#2099739
o tom potom i daj boze
Korisnikov avatar
By olga_diktator
#2099744
I da, kad smo već kod Narodnog, nemojte ljudi gledati Zlatno tele, zaklinjem vas svim svetim!
Korisnikov avatar
By nsc
#2099770
Originally posted by Dante
Kad smo kod pozorišta, baš mi je draga ona epizoda kada Keri ode u pozorište sa Šarlot i vidi Zverku, pa pobegne.
a iz koje je to predstave? :lood:
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
#2099772
A i sva ta probrana gostovanja, kao npr. Breht na šabački način (
poslednja stvar koju sam gledala u Narodnom)... Što bi rekle "Večernje Novosti" - lele, majke.


edit: da malo konkretizujem ovo "Breht na šabački način", da ne ispadne da mislim da Šapčani nemaju pojma i da su kolektivno netalentovani, nego u izvedbi Šabačkog pozorišta to ispade stvarno grdno
Korisnikov avatar
By olga_diktator
#2099784
Zamislite da umesto na Zverku naletite na Vuka Kostića nasred scene kako glumi. To je dovoljno za potprašiti pete.
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2100090
Originally posted by Dzelajza Rouz



edit: da malo konkretizujem ovo "Breht na šabački način", da ne ispadne da mislim da Šapčani nemaju pojma i da su kolektivno netalentovani, nego u izvedbi Šabačkog pozorišta to ispade stvarno grdno

koliko ja znam, sabacko pozoriste vazi za jedno od ''kvalittnijih'' u dragoj nam srbiji. ili je vazilo?
no, usere svako, a ja u sabackom pozoristu duuugo nisam bila.
btw. ja sam iz sapca. :)
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
#2100091
Fjuuu... Dobro da sam se editovala. :vruce:

Ma, meni je samo ta predstava bila nesnosna, a za ostale ne znam. Ali tačno sam htela da se strovalim sa galerije među one ljude u parteru, da malo podignem atmosferu. :lol:
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2100094
Originally posted by Dzelajza Rouz

Fjuuu... Dobro da sam se editovala. :vruce:
mhm, inace ko zna sta bih ti radila jerbo sam veoma uvredljiva i osvetoljubiva. :lol:
:bic:

Ma, meni je samo ta predstava bila nesnosna, a za ostale ne znam. Ali tačno sam htela da se strovalim sa galerije među one ljude u parteru, da malo podignem atmosferu. :lol:
jel moguce da se ti ..hm, opet pojasnjavas (da ne kazem pravdas)? Boze, pa nije ti se dojmilo nesto, nikakav greh. :) i u licnim preferencijama i utiscima mogu lezati cinjenice.

no, verujem da bi to zaista bio divan prizor za gledati !! :D
osim sto bih se ja uplasila za tvoje zdravlje, pa bih pocela da vristim i skacem na iste te ljude da vidim kako ti je. potpuno neopravdana zabrinutost verujem.
Korisnikov avatar
By Tungi
#2136635
Treba mi pesma sa pocetka predstave,ako je neko gledao Metamorfoze i zna koja je pesma u pitanju...Ne verujem da je grupa Silence.

''
Korisnikov avatar
By nsc
#2204365
ove sezone najcesce sam isao u "Bitef teatar" i video par izvrsnih (najvise plesnih) predstava
u nedelju sam se odusevio
Autorska predstava Branke Stojkovic i Olivere Viktorovic Djuraskovic "JA I TI" po motivima filma "Sta se dogodilo sa Bebi Dzejn?"
vreme je proletelo, bilo mi je prosto zao sto se zavrsilo
obe igraju vise likova, presvlace se u par sekundi na sred scene u sarmantno rasporedjenom (naizgled) haosu - ustvari odlicno promisljenoj scenografiji
prekrasni i vrlo funkcionalni kostimi Snezane Simic
predivno
2 izvrsne glumice
idite, pogledajte, uzivacete
Korisnikov avatar
By nsc
#2222332
Bitef teatar, veceras, Bitef Dance Company - predstava "Alfa Boys" - zanimljiva, vesela, luckasta, razdragana, odlicno uigrana, izvrsna predstava
Korisnikov avatar
By starky
#2231050
Originally posted by Tungi

Treba mi pesma sa pocetka predstave,ako je neko gledao Metamorfoze i zna koja je pesma u pitanju...Ne verujem da je grupa Silence.

''
nabavicu ti :)
Korisnikov avatar
By Nikodim
#2249342
Au, svi, manje više, hvale tekst predstave "Nije smrt biciklo(da ti ga ukradu) Biljane Srbljanović, ali kažu da je režija očajno loša...
By Ulix
#2312797
Nikodim napisao:Au, svi, manje više, hvale tekst predstave "Nije smrt biciklo(da ti ga ukradu) Biljane Srbljanović, ali kažu da je režija očajno loša...
Nikako da odem da pogledam tu predstavu. Tekst sam pročitao, odličan je.
Korisnikov avatar
By starky
#2312834
Ulix napisao:
Nikodim napisao:Au, svi, manje više, hvale tekst predstave "Nije smrt biciklo(da ti ga ukradu) Biljane Srbljanović, ali kažu da je režija očajno loša...
Nikako da odem da pogledam tu predstavu. Tekst sam pročitao, odličan je.
Unkovski je rezirao,trebalo bi da je dobro :)
By Hans
#2312838
Poslednje što sam gledao je 'Nije smrt biciklo' prošle nedelje u JDPu. Ceca Bojković :love:
Inače, hteo bih da gledam premijerno ako mi pođe za rukom 'Zbogom SFRJ' Kokana Mladenovića, 29. novembra.
Korisnikov avatar
By Hellas
#2319623
A dje? U pozoriste? Sta volis: predstave (drama ili komedija), mjuzikle, balet, operu...?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!