Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

#2057395
Nije nikakva novost da je Mikelandelo bio gej
niti da se u Sistinskoj kapeli nalazi gomila polu golih i golih muskih tela
Gde je nasao inspiraciju za sve te gole i polugole muskarce?

Izgleda da su mu muske prostitutke bile inspiracija, a da ih je on vrlo cesto posecivao u tadasnjim saunama i bordelima...

Slika

i naravno...moj omiljeni Ignudi
Slika

Mislite da je tacno ovo 'saznanje'?
Korisnikov avatar
By horus.
#2057401
pitam htona, pa kad te ishejtuje, pisem ovde... :lol:
Korisnikov avatar
By horus.
#2057407
hton (kao i svi istoricari umetnosti) je alergican na ovakve vesti... a inace, zezao sam se... :cobanica:
Korisnikov avatar
By kal zakath
#2057460
Ako dobro shvačam : naslikao ceo strop bez inspiracije prostitutki, onda nestala inspiracija, pa hajd u kupleraj?
Korisnikov avatar
By erkondisn
#2057471
pa koliko sam ja skuzio crtao je u etapama, pa kad bi mu nestalo inspiracije ode u kupleraj ili u kupelj
Korisnikov avatar
By AngraMaina
#2057531
Ja mislim da je trebalo više da balavi tokom slikanja.
Korisnikov avatar
By Sunce
#2057689
Ja sam onaj dodir Boga i coveka fotografisao. Ne znam zasto mi je to trebalo u onoj guzvi, sa histericnim cuvarima: "No photo, nooo, no!"

Fotka je ocajna, slikao sam sa visine slica na gore.

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Korisnikov avatar
By Mars
#2057787
Originally posted by Anhedonie
Originally posted by AngraMaina

Ja mislim da je trebalo više da balavi tokom slikanja.
Onda ne bi bile freske nego akvareli :awesome:
Ja mislim da je on baš ZATO svih tih godina slikao na leđima.

:blentavi:

Sunce, moja je slična. Nije mi jasno što sma to uradio kada svejedno imam gomilu monografija kući...i posebno kad uzmeš u obzir da inače strogo poštujem ta pravila...Al eto to sam tada uradio.

A siguran sam sada da ima neke veze sa tim Mikelanđelovim posetama muškim bordelima!
Korisnikov avatar
By deran
#2057813
a koj drek brane fotografisanja...:hmm:
Korisnikov avatar
By Mars
#2057821
Ma da bar stalno brane...nego nije tako.

U principu blicevi oštećuju slike, mada ovde mislim da pre ima veze sa gužvom jer u udarnim danima, mesecima gledaju da održavaju protok ljudi što većim. Kad nema gužve ostaneš koliko hoćeš i slikaš koliko hoćeš.
Korisnikov avatar
By deran
#2057826
pa najbolje da se zatvori kapela i eto im fresaka,pa nek ih čuvaju... :povez:

a to fotografisanje,ili zabrane,bolje reći, me stvarno izluđuju...meni u nišu nisu dali da slikam u jebenom merkatoru-jedva sam napravio par sličica...:saksofon:
Korisnikov avatar
By Mars
#2057842
A nećemo tako. To je svetsko kulturno dobro.

A to drugo što pričaš...pa to je iz njihove pogrešne slike o sebi koju imaju. Mene u jebenom Metrou u Nišu...bio sa društvom, zevzečili se nešto i neko je izvadio aparat da nas slika, i dolazi jebeni menadzer (gay!) i kaže nam nekim ozbiljnim glasom i facom: "U našem objektu nije dozvoljeno fotografisanje". Jak ti objekat. Majmunčino.
Korisnikov avatar
By Sunce
#2057844
Citav Vatikan je gej nijansiran. I gadi mi se zbog toga.

Posle svega, jedina je priroda lepa, ona me ne moze razocarati.

Cephalanthera rubra

Listera ovata

Orchis coriophora


itd.
Korisnikov avatar
By deran
#2057845
svetsko kulturno dobro,slažem se...s toga dajte svetu da vidi i slika...a oni nek nađu načina da zaštite slike...

drugo,ima puno svetskih kulturnih dobara pohranjenih što u podrume luvra i drugih muzeja,što u privatne kolekcije...tako da... :ozbiljan:


jel imao pravo da mi uzme mobilni-utisak je bio da me je "poštedeo" što nisam lokalac...:bic:
Korisnikov avatar
By Mars
#2057848
Originally posted by deran

svetsko kulturno dobro,slažem se...s toga dajte svetu da vidi i slika...a oni nek nađu načina da zaštite slike...
Ma la Pieta je sada zaštićena pa je bezveze. Zato je Moses super.
Originally posted by deran
drugo,ima puno svetskih kulturnih dobara pohranjenih što u podrume luvra i drugih muzeja,što u privatne kolekcije...tako da... :ozbiljan:
Pa ima, nisam ja rekao da je jedino. Ima toga i kod nas, ne smao u Luvru i Vatikanu.
Originally posted by deran
jel imao pravo da mi uzme mobilni-utisak je bio da me je "poštedeo" što nisam lokalac... :bic:
Ma drkadzije. Na svim ulazima u te tržne centre stoje precrtani: sladoled, skejt i aparat...
Originally posted by deran
Prpa, a? Priznaj.

:D
Korisnikov avatar
By jukie
#2057861
Originally posted by Mars
Ma drkadzije. Na svim ulazima u te tržne centre stoje precrtani: sladoled, skejt i aparat...
Nisam znao za to... ja sam svojevremeno u Merkatoru snimio gotovo jelo koje se zove "svinjski bubreg u saftu" i okačio ga ovde na forumu.

A i u Ideji na Ušću sam svašta slikao, a još je radnica stajala pored i raspakivala kutije. Evo npr. paštete:

[img=335x260]http://img337.imageshack.us/img337/4665 ... a0281j.jpg[/img]
Korisnikov avatar
By Mars
#2057865
A što si slikao paštetu?

Ja sam tog dana u Metrou slikao ovo:

Slika


A kad slikaš ovako na blizu, kao ovu paštetu, moraš da uđeš u macro mode ili manual fokus. Vidiš kako je meni tartuf oštar, svako slovce se vidi, a pozadina mutnjikava...
Korisnikov avatar
By deran
#2057878
Originally posted by Mars





Prpa, a? Priznaj.

:D
ma živ nisam osto od prpe...još kad je počo da muca... :drama:

nego,generalno mi idu na kurac ti "iz obezbeđenja"...ovde u kikindi ima lep trg-nekad je tu bio kafić do kafića-sad su to sve proterale banke,za koje si čuo i nisi...

a ti...koji termin-da,ta puvala...stoje u uniformam ispred i pažljivo promatraju okolinu... :ninja:

a najveći užitak mi je kad prolazim i uprem prstom u njih-onako kao kad pucaš iz pištolja... :krezavi:


onda ne znaju ni gde da gledu-jal u nebo,jal u zemlju... :rotflmao:




:blush:
Korisnikov avatar
By Mars
#2057882
Kod mene kući svi ti iz obezbeđenja ne bi mogli da savladaju moju babu.

Pa bar da im daju taman uniforme nego sve tri broja veće.

Komični su.
Korisnikov avatar
By deran
#2057886
nego,drugi off-u normi političo-korektnog govora,tražim izraz za mušku prostitutku... :hmm:

(seti se taokinje i svedokinje)

molim,sve korektno...:andjelak:
Korisnikov avatar
By Morgan Le Faye
#2057897
U slučaju da jeste, onda to nije ništa novo. Sviđalo se to nekima ili ne, kurve i hramovi boga su uvek imali neku vezu. Nekada su kurve, oskudno obučene ispred hrama pozivale ljude unutra.
To u sebi ima dublji simbolizam, koji je isčezao iz projekcije u novije vreme.

Mada zanima me da li je Mikelanđelo to znao ili je ga je vodilo kolektivno nesveno.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!