Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By BellyButton
#1847597
Originally posted by horus.
Originally posted by BellyButton
Originally posted by horus.
Originally posted by BellyButton
Originally posted by horus.

to je kao kada bih ja kukao ovde kako je 80% foruma retardirano, jer apsolutno nema osecaj za estetiku i vizualnu kulturu...
Da li milijarditi put treba da kazem da nije problem u tome sta ti slusas i tvom ukusu vec tome sta se plasira i ko postavlja norme?...
muzika je ziva forma koja se konstantno menja i razvija (nekada davno, kada je omladina pocinjala da slusa jazz, njihovi roditelji su bili zgrozeni, jer jazz nije kvalitetna muzika (?))... da li si stvarno mislio da ce rock muzika biti main stream za vjek i vjekova?
Nisam.
Ali nisam nikada pomislio da ce trend postavljati pevaci koji imaju problema sa intonacijom (ili i ne znaju sta je ista). Niti da ce muziku praviti ljudi koji ne znaju sta znaci "key" u muzici... To je kao slikar koji ne zna sta je boja ili linija...
hoces da diskutujemo o ruskoj avangardi i belom kvadratu na beloj pozadini? :giggle:
Poredis Lady Gagu sa ruskom avangardom ili...?
Korisnikov avatar
By horus.
#1847599
Originally posted by BellyButton
Originally posted by horus.
Originally posted by BellyButton
Originally posted by horus.
Originally posted by BellyButton
Da li milijarditi put treba da kazem da nije problem u tome sta ti slusas i tvom ukusu vec tome sta se plasira i ko postavlja norme?...
muzika je ziva forma koja se konstantno menja i razvija (nekada davno, kada je omladina pocinjala da slusa jazz, njihovi roditelji su bili zgrozeni, jer jazz nije kvalitetna muzika (?))... da li si stvarno mislio da ce rock muzika biti main stream za vjek i vjekova?
Nisam.
Ali nisam nikada pomislio da ce trend postavljati pevaci koji imaju problema sa intonacijom (ili i ne znaju sta je ista). Niti da ce muziku praviti ljudi koji ne znaju sta znaci "key" u muzici... To je kao slikar koji ne zna sta je boja ili linija...
hoces da diskutujemo o ruskoj avangardi i belom kvadratu na beloj pozadini? :giggle:
Poredis Lady Gagu sa ruskom avangardom ili...?
lady gaga podpada pod pop art, so, vise volim pop art od ruske avangarde...
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1847654
Vec sam govorio o tome kako se gayevi identifikuju sa pop zvezdama koje "pomeraju granice" i ne postuju norme. Samo sto ne prave razliku izmedju dve bitne stvari:
Kada se muzicke norme svesno narusavaju, nekom logikom, smisleno, onda nastaju novi umetnicki pravci i to je onda evolucija muzike. Kada se norme narusavaju zato sto ih "umetnik" i ne poznaje onda je to jednostavno neko ko - ne ume da peva/svira. Tako da Gaga nije pomerila nikakve norme. Muzicke nije svakako. O Dunji da i ne govorim. Ne razumem kako moze biti ART neko ko se bavi muzikom a ne ume da peva ili svira. Zato sto je zena koja ima penis? Ili zato sto napravi frizuru u obliku telefona? To je fashion, ne art...
Korisnikov avatar
By Dirrty
#1847667
Lady Kaka nije pomerila nikakve granice u muzici, ali jeste u scenskom nastupu.
Zapravo, nije ništa novo uradila, samo je otišla nešto dalje od svih prethodnih.
Mada, da tih prethodnika nije bilo, ona ne bi ni imala priliku da ode korak dalje.

Dakle ništa novo, ali interesantno, trenutno.
Mene je oduševio onaj Paparazzi nastup na mtv vma, zapravo njeno pevanje.
Posle toga sam je obožavao par meseci, a zatim me je smorila.
Ali i dalje je povremeno slušam.
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1847738
Originally posted by mmiki
Originally posted by Sprinter
Originally posted by mmiki
Koliko primecujem, ovde se svodi na veliku raspravu o ukusima.
Originally posted by Hans_87
Slušanje tzv. dobre muzike je mač sa dve oštrice. Postoje određene 'urbane' grupacije koje ne slušaju folk i njegove hibride, dakle pripadaju nekakvom urbanom svetu ali kubure sa pravopisom, kubure sa manirima, kubure sa opštom kulturom, slabo čitaju.
zanimljivo je kako su pojedini forumaši (i to ne baš sasvim slučajno oni koji se pale na gage, dunje i maline) ko iz topa pitanje kvaliteta današnje muzike te njene ponude i plasmana, okrenuli na pitanje muzičkog ukusa ili ti preferencije. a takođe je zanimljivo kako su ti isti forumaši između ostalog stavili wanabe urbanu ekipu u kontekst estetike u muzici. mada i nije zanimljivo, jer kad pogledaš, takav šablon su mogli da vide-čuju-usvoje davnih dana od raznoraznih pr-ova pinka koji su na sve "pritužbe" kratko odgovarali da je danas in pljuvati pink.
Ne znam ko je Dunja i Malina :)

Pitanje ukusa je i povezano sa kvalitetom. Ako danas vecina ljudi ne "pada" samo na kvalitet, onda je logicno da ce i kvaliteta biti manje. Kao sto sam rekao, kakva je raja, takva je i muzika. A raje ima puno, zivi se brzo, pa raja sama trazi kvantitet na ustrb kvaliteta.

Fast food, fast live, fast entertainment.
izvini ali to što ti slušaš gagu, a ja je ne sigurno ne podpada pod kontekst nekakve rasprave o kvalitetu dela te pevačice. ne znam (ili znam) za tebe da li možeš da napraviš razliku između ukusa i kvaliteta. da ne bude zbuna nit ja mislim da sam nekakav kritičar a ti tupson, poenta cele priče je da kad se o kvalitetu muzike priča onda bi trebalo o tome i da pričamo, a ne o tamo nekoj grupici likova koji bi želeli da se identifikuju sa pojmom urabno. prosto to prebacivanje je besmisleno.
Korisnikov avatar
By kal zakath
#1847824
Originally posted by BellyButton
Originally posted by kal zakath
Originally posted by Dirrty

, ali jeste u scenskom nastupu.


Evo vam posle 5 stranica odgovor. Danas je od muzike važniji scenski nastup.
Gde je scenski nastup kad kupis CD?
Scencki nastup treba da bude vazan. On jeste vazan. Ja ne vidim zasto bi dobar scenski nastup morao da narusi kvalitet muzike.

Scenski nastup je potpuno irelevantan za muziku. Ako je muzika dobra možeš biti čorav pa nečeš ništa propustiti.

Danas je situacija takva da je muzika irelevantna za scenski nastup.
Korisnikov avatar
By *deni*
#1847829
Kakav scenski nastup ?
Kod pravih i kvalitetnih muzičara on je irelevantan.
Kad ste videli da jedna Ceca Ražnatović ima neki poseban scenski nastup ?
Nikad.
Samo se klati u ritmu pesme, širi ruke i njiše se ( ponekad padne i na kolena ).
A opet ima milionske sledbenike i niko ne može da tvrdi da je njena muzika bez kvaliteta.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1847830
Originally posted by kal zakath
Originally posted by BellyButton
Originally posted by kal zakath
Originally posted by Dirrty

, ali jeste u scenskom nastupu.


Evo vam posle 5 stranica odgovor. Danas je od muzike važniji scenski nastup.
Gde je scenski nastup kad kupis CD?
Scencki nastup treba da bude vazan. On jeste vazan. Ja ne vidim zasto bi dobar scenski nastup morao da narusi kvalitet muzike.

Scenski nastup je potpuno irelevantan za muziku. Ako je muzika dobra možeš biti čorav pa nečeš ništa propustiti.

Danas je situacija takva da je muzika irelevantna za scenski nastup.
Da, ja sam o tome vise puta govorio. Nije bitan scenski nastup za muziku ni najmanje ali svakako i ne smeta (on je, ono... optional) ukoliko je sama pesma dobra... Dakle, problem je kad muzika postane samo propratni element scenskog nastupa koji je glavna atrakcija. U tome se slazemo...
Korisnikov avatar
By Nbegi
#1847852
A jel problem shvatiti muziku kao zabavu koja ne mora da zadovolji sve kriterijume muzičke struke? Ako joj je jedini kvalitet to što je zabavna?

Više ne kapiram šta je ovde problem...
Korisnikov avatar
By *deni*
#1847865
Problem je izgleda što muzički stručnjaci u Srbiji nisu dovoljno cenjeni.
Korisnikov avatar
By *deni*
#1847866
Narod od celokupne kulture danas traži i spreman je da plati samo sise, dupe i lako svarljive muzičke emocije, a i ko da mu zameri ?
Mi smo siromašna zemlja, a to siromaštvo podrazumeva i siromašan muzički ukus.
Korisnikov avatar
By Madonna
#1847869
Originally posted by Nbegi

A jel problem shvatiti muziku kao zabavu koja ne mora da zadovolji sve kriterijume muzičke struke? Ako joj je jedini kvalitet to što je zabavna?

Više ne kapiram šta je ovde problem...
što bi rekla dara lejdibag ''a u stvarii, problem je u glavii, sve mi se to dešava iz do-sa-de.. :peva: ''
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1847894
Originally posted by Nbegi

A jel problem shvatiti muziku kao zabavu koja ne mora da zadovolji sve kriterijume muzičke struke? Ako joj je jedini kvalitet to što je zabavna?

Više ne kapiram šta je ovde problem...
naravno da nije problem i ja vec pomenuh u prvom postu da se muzika namenjena zabavi ne tertira kao muzika sa nekom kompleksnijiom konotacijom. problem je u tome što 1) su kič i šund preuzeli vodeću ponudu danas, istina to se na tebe lično ne reflektuje (ukoliko nisi podlegao istom) ali nismo ni svodili, tj. poveli priču na ličnom nivou. 2) što koncept zasnovan na kiču i šundu obezvređuje kvalitetne stvari (time što neku kvalitetnu narodnu pevačicu stavlja u kontekst koji promoviše kič i šund, primer: lepa lukić u grand paradi. a kako živimo u vremenu rialiti šou-a od emisija do velikog brata i farme kroz taj isti koncept se promovišu i neke vrednosti koje vrše kulturnu degradaciju društva gde su muzičari, izvođači, pevači samo subjekti organizovanog kulturnog kriminala iza čega stoji naravno glad za parama uglavnom onih ljudi koji nemaju dva i po grama mozga, primer: u velikom bratu, emisijama medijima uopšte postoji potreba za spuštanjem na vulgarni, prostački nivo ne bi li se publika-konzumenti aktivirali, držali i održavali u interaktivnom odnosu koji se naravno naplaćuje. negde se to naplati, direktno ili indirektno). e sad to sve ne bi bio problem da još u knjigama za osnovnu školu ne piše da je svaka umetnost organski povezana sa društvom, dalje je valjda jasno.
Korisnikov avatar
By *deni*
#1847895
Mislim da ta tvrdoglavost muzičara koji preziru komercijalu i folk i neće da je sviraju nije previše mudra.
Što ne bi uzeli lovu svirajući i pevajući na svadbama, a posle lepo mogu da ulažu u svoju muziku, tehniku i šta ti ja znam šta sve ne...
To po meni nije prodaja sebe i svojih ideala, već mudrost i prilagođavanje situaciji zarad viših interesa.
Posle kad se probiju, neće više morati da sviraju ono što im se ne sviđa.
Korisnikov avatar
By Mars
#1847897
Ja samo znam da...kada uzmeš većinu tekstova...hitova kako današnjih tako i bivših...koji već spadaju u klasiku čiji se kvalitet ne dovodi u pitanje...pa kad pogledaš na te stihove, te reči...ti ne možeš čudom da se načudiš kako je to sve debilno i plitko. Dunja Simić na metadonima.

TAKOĐE...ako iz zezanja uzmeš neki pop i rock hit, domaći...i prepevaš u narodnjačkom fazonu (što je jako lako i daje zabavne rezultate)...ti tom translacijom dobiješ pesmu nekog Mitra Mirića ili Šabana Šaulića kojoj možeš samo da se smeješ i koju ni u ludilu ne bi slušao, kao što ne slušaš ni originale. A ovamo neki pop ili rok hit koji ti se možda čak i dopada, suština ista.

Tako da....to je to.
Korisnikov avatar
By mmiki
#1847922
Originally posted by Sprinter

izvini ali to što ti slušaš gagu, a ja je ne sigurno ne podpada pod kontekst nekakve rasprave o kvalitetu dela te pevačice. ne znam (ili znam) za tebe da li možeš da napraviš razliku između ukusa i kvaliteta. da ne bude zbuna nit ja mislim da sam nekakav kritičar a ti tupson, poenta cele priče je da kad se o kvalitetu muzike priča onda bi trebalo o tome i da pričamo, a ne o tamo nekoj grupici likova koji bi želeli da se identifikuju sa pojmom urabno. prosto to prebacivanje je besmisleno.
Samo mislim da je u ovoj prici ukus ljudi danas povezan sa kvalitetom muzike.
Globalno posmatrano, ljudi zive brzo, trazi se instant roba za instant konzumiranje, sto ce reci da se ukusi menjaju a produkcije prate te globalne ukuse. Nema vise toliko vremena da se stvori nesto kvalitetno jer ljudi traze sve vise.

Sa druge strane, nekad je bio pojam nabaviti plocu nekog pevaca. Kad bi se nabavila, onda bi se mnogo vise slusala i cenila. Ljudi su zato imali inspiraciju da ako prave nesto, da to bude kvalitetnije. A danas svako od nas u kompu drzi hiljade piratskih pesama, skidamo albume sa neta jos pre premijera... nema nikakvih ogranicenja. Kome se onda isplati da ulaze novac i trud u nesto sto nece biti toliko isplativo srazmerno tom trudu?

Uostalom, retko kome se isplati da misli o velikom kvalitetu jer se cesto i taj eventualni kvalitet izgubi u moru muzike koje danas ima vise nego ikad.
Korisnikov avatar
By mmiki
#1847930
A i ako neko hoce da ima neki extra uspeh, onda mora biti dovoljno originalan da na neki nacin iskoci iz tolikog mora muzike pa makar to bio i luster na glavi tokom nastupa:)
Korisnikov avatar
By Zonche!
#1847955
Originally posted by BellyButton

@Zonce
Ja ne namecem svoje misljenje. To sto od njega ne odustajem i cesto ga iznosim ne znaci nametljivost.
Naprotiv, ti svoje misljenje po ovom pitanju jako nameces, u tome je moja poenta. Svoj ukus i misljenje stavljas kao default kvalitet i tu je tebi tacka, sto je meni grozno ko god i sta god da je u pitanju.
Originally posted by horus.

zasto imas potrebu da menjas svet i krojis ga prema svojoj meri?
O ovome pricam.
Originally posted by BellyButton
Ne razumem kako moze biti ART neko ko se bavi muzikom a ne ume da peva ili svira. Zato sto je zena koja ima penis? Ili zato sto napravi frizuru u obliku telefona? To je fashion, ne art...
Jako mi je zao sto si toliko neinformisan o stvarima koje kritikujes.

Ta ista Lady Gaga sama radi na svojoj muzici, svira instrument i uzivo dobro peva. I siguran sam da zna sta je "key" u muzici.

Komentar da "ima penis" je totalno bezvezan, jer je to proizvod tabloida, a ne njene muzike.

I da, uz njenu muziku ide i fashion koji prati sve to.

To da li je pomerila granice u muzici ili ne...odgovor na to pitanje cemo znati u buducnosti.
Korisnikov avatar
By blenta
#1847961
Originally posted by BellyButton

@Blenta
Vidim da volis da bacis takve komentare. Ne znam da li je to samo kad sam ja u pitanju, no, neumesno je. Ja ne vredjam nikoga licno.
Ako nekoga LICNO vredja ono sto ja imam da kazem o Dunji to samo govori o stepenu identifikacije sa istom...
ko me ter'o da lanem pa da sad moram da objashnjavam...

1. ne volim da bacim takve komentare. stavise uopste ne volim da dodjem u takvu situaciju da nemam modus operandi da nekom nesto objasnim na ne-sarkastican nacin.

2. problem je kako ja to vidim, u tome sto ti izlupetas neku neverovatnu uskogrudu generalizaciju i onda ocekujes (sic!) da mi svi prihvatimo tvoje misljenje kao merilo normalnosti i onoga sto valja.

exhibit A:

http://www.gay-serbia.com/forum/viewthread.php?tid=32339&page=1

a tema ni manje ni vise no u religiji, teoriji i filozofiji. Naravno u emancipovano urbano intelektualno prosvecenoj grupi ti i lastin sofer

3. nakon toga postanes ustvari nesto sto ni sam ne volis...

exhibit B:
Originally posted by BellyButton

Elitizam (a ujedno i snobizam) je kad gay kaze: "Mozda sam ja peder, ali ti si siromasan i nemas nikakav osecaj za modu."
...(cuo svojim usima)...
disclaimer: rec "modu" zameniti sa muzikom, umetnoscu, stilom za sopstveno pravljenje garderobe ili sta je vec u tom trenutku urbano, emancipovano, kul, alternativno i kemp.

4. sad na scenu stupaju mehanizmi odbrane, auto-mrcvarenje i pucanje random gluposti u etar** sve u cilju izbegavanja jednog najobicnijeg razgovora pred ogledalom. (sto nije nimalo strasno). ako nekom nije jasno na sta tacno mislim nek ukuca u gugl f60.4 i klikne im felling lucky - sto je jelte exhibit C.

** e.g. renoar otvori milion brojte do trista tema u folderu kultura i umetnost sto je jelte merilo njegove erudicije u cijoj smo svi senci.

eto bato, to je bio proces a sada ide fine print...

5. ne reagujem ja uopste samo na tebe. ja reagujem manje vise na sve koji konstantno lupetaju kad nakupe dosta tackica. ako si imao informatiku u srednjoj i secas se paskala sto smo svi morali da strebamo to ovako ide:

begin

ulix mode on:

if stupid remark
then be mean

end

6. ukoliko dodjes ovde i napises nesto ili jos gore pljucnes nesto (sto nije samo po sebi problem) ocekuj da tvoji stavovi budu kritikovani, preispitivani, dovodjeni u pitanje. that is how we fagots roll.

7. u sustini se slazem sa ovim:
Originally posted by Mars

Isto kao i za muziku: neka čita i neka sluša ko šta hoće.

Nekad sam se još i nervirao kad mi neko oduševljeno opisuje književne kvalitete....dotičnih, padao u vatru, navodio i ja primere...a sad samo kažem "ok" i sklonim se.
... te mozes od toga nastaviti ukoliko postoji potreba.

8. kako ovakav instrospektivni konsalting dosta kosta te posto sam ja listao psihijatriju i psihijatriju adolescentne dobi dok si ti vagao dal je gori umetnik britni ili gaga, a na istima si i shvatio kako funkcionise trzisni sistem privredjivanja nema potrebe da ti objasnjavam kako je ovo one time trial mojih usluga.

9. nemam ni blagu ideju ko je dunja niti zarad cega imas tu fiksaciju na nju. pricajte mi o svom detinjstvu...

:federi:
Korisnikov avatar
By Zonche!
#1847966
^

Ou Maj God.
I jizzed in my pants.


Posle ovog posta nemam sta da dodam na ovu temu.
Korisnikov avatar
By deran
#1847985
Originally posted by blenta



....sad na scenu stupaju mehanizmi odbrane, auto-mrcvarenje i pucanje random gluposti u etar** sve u cilju izbegavanja jednog najobicnijeg razgovora pred ogledalom. (sto nije nimalo strasno). ako nekom nije jasno na sta tacno mislim nek ukuca u gugl f60.4 i klikne im felling lucky...

...molim dozvolu da koristim ovu rečenicu,pošto je sjajna,a meni preko potrebna u nekom temama... :krezavi:

i dobro jutro...:srbin:
Korisnikov avatar
By Mars
#1848061
Joj genijalno...

If stupid remark=Status Then
please be gentle, ipak nema smisla
Else
be mean, gazi do kraja
End if;
Korisnikov avatar
By bas bleu
#1848109
^
^
^
^ :lol:
Originally posted by blenta
** e.g. renoar otvori milion brojte do trista tema u folderu kultura i umetnost sto je jelte merilo njegove erudicije u cijoj smo svi senci.
mega- :lol:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!