Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Do, re, mi, fa, sol, la, si, do

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By E.c.h.o...
#1782941
In the Hall of the Mountain King (Peer Gynt) by Edvard Grieg
''

Nigel Kennedy, Vivaldi - Winter I
''

PROKOFIEV - Romeo & Juliet
''
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#1782951
Meni omiljene interpretacije ovih dela
''
''
Korisnikov avatar
By E.c.h.o...
#1782952
Stevan Hristić, Kolo grlica iz baleta Ohridska legenda
''

:love:
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1783491
http://www.youtube.com/watch?v=gIdNBgyC88o

Eula Beal peva Baha... I vec pomenuta Natalie Dessay:

http://www.youtube.com/watch?v=NYm7oJXVeks

Njeno izvodjenje mi se ovde mnooogo svidja (doduse, ima nekih falseva, haha, okrivicemo akustiku :D ) Neko napisa da je ona mecosopran, mala ispravka, ona je sopran, i to koloraturni. Po mom misljenju najbolja Kraljice noci je ipak Diana Damrau.

Moram da pohvalim kacenje Poloneze u fis-mollu :)

P.S. Kako se embed-uju klipovi?! :retard:
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1783501
Gracias :)

U tom slucaju, evo jos necega:

''

Cajkovski ima toliko divnih solo pesama koje treba otkriti... Ova ovde je jedna od mojih omiljenih :)
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1961697
''

Kraljica pokretljivosti, Ćećilija Bartoli izvodi ariju Celmire iz istoimene opere Đ.Rosinija. Mind the high E-flat in the end :D
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1961722
Jos jedan Rosini i fantasticni hrvatski kontratenor (skolovan valjda u Austriji). Ima divan mecosopranski tembar koji me prosto odusevljava. :fellinlove: Max Emanuel Cencic.

''
Korisnikov avatar
By walt333
#1961971
Emotivno sam vezan za ovu kompoziciju.

''
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1961996
@Ulix, strava!!!

@Walt333, da, svi ga volimo! Savrsen je! :) ) Tako je nekako zelene boje. Ja prvi put kad sam slusao Kavaleriju Rustikanu (i Pajace), osecao sam se kao u nekom svetu potpuno druge boje. Bas je nadrealna muzika.

Ontopic: Diana Damrau peva ariju iz Kandida od Bernstajna. Ona mi je jedan od najboljih koloraturnih soprana sadasnjice, ako ne i svih vremena. Tehnicki izuzetno potkovana, raspon bar do as3 (a verujem i malo preko), i na sceni vlada :) Inace, arija je jako simpaticna, cak je i muzika duhovita!

''
Korisnikov avatar
By walt333
#1962099
Originally posted by lostinspace



@Walt333, da, svi ga volimo! Savrsen je! :) ) Tako je nekako zelene boje. Ja prvi put kad sam slusao Kavaleriju Rustikanu (i Pajace), osecao sam se kao u nekom svetu potpuno druge boje. Bas je nadrealna muzika.






Otkad nisam slusao Pajace. Sad moram da nadjem disk da pustim. Moja omiljena arija iz te opere



''

Originally posted by lostinspace



Ontopic: Diana Damrau peva ariju iz Kandida od Bernstajna. Ona mi je jedan od najboljih koloraturnih soprana sadasnjice, ako ne i svih vremena. Tehnicki izuzetno potkovana, raspon bar do as3 (a verujem i malo preko), i na sceni vlada :) Inace, arija je jako simpaticna, cak je i muzika duhovita!

''
Nikad pre nisam cuo Kandida, ali mogu ti reci da na prvo slusanje zvuci zanimljivo.

Volim i ja Dianu Damrau pogotovo u ovoj ariji iz Rigoleta

''
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1962154
Vaistinu divna interpretacija Damrauove! Rodjena je i za Djildu i za Kraljicu noci! Tu se jave i Lucia di Lammermoor, a kao Kci puka je nisam slusao, tj. cuo sam samo onaj kvintet kad joj dodje tetka (ili je to jbt kvartet, ne mogu da se setim, ima na YouTube-u) :)

A Plácido, dramatican kao i uvek, uz njega covek moze samo da sece vene, to je toliko ekspresivno, i svaki put, i sta god da peva, to vrvi od emocija. Naravno svi ga volimo kao Kavaradosija :) Podseca me dosta na di Stefana, ne znam da li si njega slusao.

Jedan vrlo drag snimak Kalasove, na kome je vec prilicno razvaljena i na kome proizvodi malo "presirok" ton, ali ga volim upravo zbog ovog preslatkog brusta koji je isto razvaljen i zbog ovih as2 koji obiluju vibratom. Divna interpretacija, bez obzira na tehniku, i opet nekako izjednacen srednji i visi registar, bez obzira na chest voice u donjem registru:

''
By Speculum Columbae
#1962161
Ono što mi je danas obeležilo dan je Ars Subtilior, umetnički pravac koji se razvio iz Ars Nove u manirističkom stilu, oko Avinjona i vrti se oko muzike zapisane u Chantilly Codex-u:

''

Muzika je svetovna, okrenuta fin' amour temama, muzičke forme složene, jer muzika treba da bude harmonična, ali i lepa za oko.
Virelais, Rondeau doživljavaju svoj vrhunac.
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1962166
I arija Tamina iz Carobne frule:

''

Volim tu postavku te opere. Kraljica noci je Natalie Dessay. I Papageno mi se tu bas svidja, neki Detlef Roth, ako se ne varam, Pamina i Papagena su isto vrh, scenografija mi je predivna, kostimi isto. Obavezno pogledati kako Natalie iskace tu kad peva "O zittre nicht!" :D
Korisnikov avatar
By walt333
#1962569
Originally posted by lostinspace


Jedan vrlo drag snimak Kalasove, na kome je vec prilicno razvaljena i na kome proizvodi malo "presirok" ton, ali ga volim upravo zbog ovog preslatkog brusta koji je isto razvaljen i zbog ovih as2 koji obiluju vibratom. Divna interpretacija, bez obzira na tehniku, i opet nekako izjednacen srednji i visi registar, bez obzira na chest voice u donjem registru:

''
:hail: :hail: :hail: za Kalasovu :drama:

Ne razumem se ja bas u te glasove i tonove, nisam neki strucnjak, samo sam strastveni ljubitelj opere. :)

Jako mi je zanimljivo da citam kada tako analiziras. Nastavi:)
Korisnikov avatar
By nsBeckie
#1962590
odslusah skoro sve numere (neki snimci su sklonjeni :( )

hvala ovoj temi na lepom poslepodnevu i veceri :)
Korisnikov avatar
By lostinspace
#1962828
Evo, onda da dam jos malo svog doprinosa :)

Ovo je pokojna Gordana Jevtovic-Minov, sopran. Iznenadio sam se kada sam je cuo, jer nisam imao prilike da je slusam nikada ranije. Ovde izvodi Rahmanjinovljevu Vokalizu. Jedan lep, lirski glas, bas osecajna izvedba, a jos mi se i tehnicki dopada (da ne bude da sve samo kudim) :)

''
By Ulix
#2180606
Nešto domaće. Balkanse igra Marka Tajčevića. :)

''
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!