Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Kiborg
#1580635
Originally posted by BellyButton

...

Ali, ako ti rezultat jeste oko 90% ili si ubo sluchajno ili imash razvijen osecaj za melodiju... A ako je ovo drugo u pitanju - pa, greh je da ga tupish slushajuci Benassija...
Pa šta će čovek ako mu se sviđa, bez obzira na sluh. Kog će mu vraga neka dosadna melodija koja ima sve ono što TI misliš da treba da ima, ako je NJEMU dosadna?

You just don't get it, don't you?
:sigh:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1580669
Originally posted by erkondisn
uostalom sto to cini glazbu regresivnim? meni prije cini regresivnim ogranicavanje na vjecno jedan isfurani rock zvuk (ili pak ako-ne-znas-da-sviras-sviraj-punk koji je vise stil zivota, a ne konkretno bavljenje glazbom... ) i drzanje s koncepcijom 'strofa-refren-strofa-refren-eventualno malo instrumentala' koji vec dugo nije donio nista revolucionarno, a sve pod krinkom glazbene educiranosti. necu spominjati ni ogranicavanje na vjecito iste instrumente koje vec stalno zvuce isto :)
Ali, ni Benassi ni Prydz nisu revolucionarni. Da jesu cenio bih ih barem zbog toga.
A na pitanje shta muziku chini regresivnom bih odgovorio na sledeci nachin:
Muzika je nastala iz vrlo primitivnih chinova lupanja jednog predmeta o drugi u odredjenim vremenskim razmacima. To je "praritam". Takva muzika nije josh uvek imala harmoniju ni melodiju, stoga je i bila primitivna. Kako se razvijala harmonija razvijala se i muzika. Najlepsha muzichka dela imala su najrazvijeniju harmoniju. Trziste i komercijalizacija muzike su odveli muziku u drugom pravcu. Evolucija je ishla unapred (ona uvek ide unapred) ali je harmonija u muzici pochela da se uproshcava. Ja to nazivam regresivnom evolucijom. Negde mora da se stavi crta. Ja je stavljam onde gde harmonija prestaje da postoji ili se zadrzava na jednom jedinom riffu (kratka melodija od par taktova koja se ponavlja kroz chitavo delo). Danashnja muzika (ona na koju sam se koncentrisao u ovoj temi) kvalitativno (u smislu harmonskih vrednosti) je bliska toj primitivnoj pramuzici i to se meni ne dopada i to smatram loshim trendom.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1580683
Originally posted by Kiborg
Originally posted by BellyButton

...

Ali, ako ti rezultat jeste oko 90% ili si ubo sluchajno ili imash razvijen osecaj za melodiju... A ako je ovo drugo u pitanju - pa, greh je da ga tupish slushajuci Benassija...
Pa šta će čovek ako mu se sviđa, bez obzira na sluh. Kog će mu vraga neka dosadna melodija koja ima sve ono što TI misliš da treba da ima, ako je NJEMU dosadna?

You just don't get it, don't you?
:sigh:
MENI je dosadna Ana Karenjina pa ne mogu reci da je to losh roman. MENI je mozda interesantna erotska pricha iz Pan erotike pa ne mogu da kazem da je to dobra pricha (ne u knjizevnom smislu)...
A ja ovde govorim upravo o muzichkom smislu "Benassijanske" elektronike a ne njenoj komercijalnoj vrednosti...
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1580874
Originally posted by shut
i'm 92% :piski:
but i still love benassi :lezkiss:
Btw, primetih sada da ne postoji takav rezultat... :)
Korisnikov avatar
By svejedno
#1581240
Ja se ne secam tacno, al dobio sam nesto manje od 80%...mrzi me sad ponovo.

...

Aj odgovori mi na ovo, molim te:
Originally posted by svejedno

Mislim, ne znam, moze neko da se zali i sto se sada prodaje film 'Transformersi' a ne, sta znam, Bergmanov tip umetnosti...al prodaje se. Sta sad.

..

Sto je muzika bitnija od filma?
Sto ti smeta samo muzika?..zato sto si muzicar, ok, jasno.. al zar nisi pre svega covek, umetnik, pa muzicar? ,)

Sve umetnosti se...hm...da kazem tako..'degradiraju'. Odn. prodaje se ono sto ljudima prija.

...

I film je umetnost. Aj ne gledamo Spilberga vise.
Korisnikov avatar
By Madonna
#1581248
Originally posted by svejedno
Ja se ne secam tacno, al dobio sam nesto manje od 80%...mrzi me sad ponovo.
pa ako si dobio 79,32576 zaokruzi na 80 :gitara:
Korisnikov avatar
By Clockwork Orange
#1581364
Belly, poslushaj ovo:



1. Za pocetak, malo harmonije...
''



2. Music box, slatko..
''



3.Ovde nema nista "repetitivno" i jasno je da nije bilo lako isprogramirati ovako nesto:
''




4. EksperiMentalism. Interesantno je odslusati ovo zatvorenih ociju, sa slushalicama, zanimljiva pricha...
''




Ostale numere najboljeg producenta elektronske glazbe:
Aphex Twin
:mazi:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1582012
Originally posted by svejedno
Ja se ne secam tacno, al dobio sam nesto manje od 80%...mrzi me sad ponovo.

...

Aj odgovori mi na ovo, molim te:
Originally posted by svejedno

Mislim, ne znam, moze neko da se zali i sto se sada prodaje film 'Transformersi' a ne, sta znam, Bergmanov tip umetnosti...al prodaje se. Sta sad.

..

Sto je muzika bitnija od filma?
Sto ti smeta samo muzika?..zato sto si muzicar, ok, jasno.. al zar nisi pre svega covek, umetnik, pa muzicar? ,)

Sve umetnosti se...hm...da kazem tako..'degradiraju'. Odn. prodaje se ono sto ljudima prija.

...

I film je umetnost. Aj ne gledamo Spilberga vise.
Ne volim da se ponavljam, al' 'ajde... Dakle, ja ne govorim o umetnichkom kvalitetu muzike vec o trendu da popularna muzika, mainstream, ide u smeru izuzetnog osiromashenja do potpunog gubitka harmonije... Taj trend se meni ne dopada...
I ne kritikujem ja elektroniku u celini (zaboga, Depeche Mode mi je omiljeni bend) vec taj trend o kom govorim u chitavoj temi...
By жњ
#1583974
''


repetativno je, staro vise od deset godina... ali baca u trans desetine hiljada ljudi po rejvovima i dan danas, a ti mozes samo nagadjati o motivima slusanja muzike koja ti se ne svidja, inteligencije, socijalnog miljea kojem pripadaju, muzickom obrazovanju, ukusu i ostalom...

mislis da ljudi sa muzicke akademije ne idu po haus zurkama? :lol: samo ti uzivaj u onome sto volis i mani se analiziranja licnosti na osnovu toga da li im se svidja setisfekshn ili ne. ko ti je kriv ako ti se ne svidja? ja bih se isto tako mogla narugati tebi kroz tvoje postprocesiranje fotografija koje kacis po trac areni, pa to ipak ne cinim :luda:

:peace:
Korisnikov avatar
By Clockwork Orange
#1584341
[quote]Originally posted by жњ
''


evo i sa zivim instrumentima :-D

''
Korisnikov avatar
By tinkerbell
#1584369
Originally posted by жњ


mislis da ljudi sa muzicke akademije ne idu po haus zurkama? :lol: samo ti uzivaj u onome sto volis i mani se analiziranja licnosti na osnovu toga da li im se svidja setisfekshn ili ne. ko ti je kriv ako ti se ne svidja? ja bih se isto tako mogla narugati tebi kroz tvoje postprocesiranje fotografija koje kacis po trac areni, pa to ipak ne cinim :luda:

:peace:
:lol: :lol:

nego, slazem se.

pusti druge da slushaju i uzivaju u muzici (ili nazovi to kako god hocesh) :)

ja ne idem i otvaram teme kako ima toliko ljudi koju slushaju grand i tome slichno..... i kako ja to ne razumem...?! shta me briga.... :dancing:
#1845183
Lady Gaga. Bananarama. Britney Spears. Paris Hilton. N Sync. Tokio Hotel. David Guetta i kompletna "urbana" ekipa. Jelena Karleusa i Dunja Ilic...
Ovakvi bendovi i izvodjaci nastali su kao posledica lose shvacenog pojma "pomeranja granica" 80-ih godina... To su godine kada je muzika sirokim masama postala bliskija nego ikada i u jednom trenutku su svi pozeleli da se njome bave jer ce (s obzirom na njenu popularnost) tako biti najvise eksponirani (celebrity sindrom je ono sto je vec uveliko uzelo maha u tom periodu). Kako je doba velikih ratova proslo tako su ljudi osecali sve manju potrebu za fizickom i duhovnom slobodom (za to su hipici bili zaduzeni) a sve vecu za zabavom i novcem. Kao kec na deset je pala dotupnost uslova potrebnih za kreiranje kvlitetnih audio zapisa (jer je veliki deo gradske populacije vec posedovao PC). Kapitalisticki nastrojeno drustvo je veoma pogodno tlo za javno plasiranje antitalenta jer ljudi vise i nisu zainteresovani za ono sto je dobro i vredno vec za - proizvod... i njegovu komercijalnu vrednost... I tako muzika ode u kurac...
Al' ljudi su mahom na vizuelno koncentrisani pa ce ovu vrstu degradacije osetiti tek kad tehnologija omoguci svakome ko to pozeli da bude, recimo - arhitekta...
By therealrocknrolla
#1845188
Objasnio je MM u ''This Is The New Shit'' :

Everything has been said before
There's nothing left to say anymore
By Ulix
#1845203
Mislim da je "problem" zapravo u tome što dobru muziku tražiš na Pinku i MTV-u.

Ovo je lista stvari koje je slušam, s ove i s one strane, ovi i oni pravci, svi živi i rade punom parom, a sve jako dobro: Antony & The Johnsons, Bruce Springsteen, Mariza, Madleine Peyroux, Stefano Bollani, Katie Melua, Joss Stone, Ana Popović, Erykah Badu, Dee Dee Bridgewater, Cassandra Wilson, Marta Sebestyen, Eric Truffaz, Kate Bush, Tori Amos, Duško Gojković, KD Lang, Manu Chao, PJ Harvey, itd. itd. itd. itd. Da ne pominjem da su živi i aktivni i giganti poput Dylana, Cohena, BB Kinga, Gary Moorea, Claptona, i još gomile drugih.

Dakle, dobre muzike ima, samo je potrebno okrenuti se njoj i ne gledati smeće sa televizije. :wundy:
Korisnikov avatar
By Mars
#1845207
kd lang sve malim slovima...

Ni meni nije uvek jasno to negodovanje nad "glupom" muzikom, filmovima, književnošču, modom...kad je tako lako dostupno sve ono što nam odgovara.
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845218
to je zato što će se uskoro desiti neko veliko sranje. kad god s kulturom nešto nije bilo u redu - dešavala su se velika sranja. ili su me lagali. hm, ispitaću.

elem, muzika zaista nije u ku*cu. de fakto goveda drže primat i ispiraju umove, al' ti ne moraš to prihvatiti kao apsolutnu istinu. nijedno od tih govana neće potrajati, oni žele da verujemo u to, oni žele da se pokorimo, oni žele da budu jači! (kakav sam govornik, ljubi me majka)
elem, stvarno se ne slažem, svaki dan otkrivam gomile i gomile vrhunskih muzičara i nemam problem s tim što nisu iskomercijalizovani. baš u tome je i čar, slušati nešto divno i nešto lepo, a da te mase gledaju bledo kad im pustiš to.. duševna hrana no1.

tak da.. ono.
jebež mtv, kopaj dublje.
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845224
i jebeć tog mensona.
ništa nije rečeno pre, muzika je, bre, sloboda jedna najlepša.
Korisnikov avatar
By Insorcer
#1845228
Razmuem Belly-jev revolt. Ja da se bavim muzikom i da od polu-talenata i anti-talenata ne mogu da dođem do adekvatnog izdavača, mesta u medijima ...u krajnjem slučaju do belog dinara, siktao bih i gore.


Uretko vidim neku novu muzičku ideju, mnogo češće viđam nove pevaljke Gage i njoj slične koje pre snimanja prvog albuma imaju keš za koji je recimo Madonna crkla rintajući godinama...neki manje komercijalni i decenijama.

Baš je to beda... sreća pa sam muzički netalentovan te bojazni nema da zaglavim u svem tom sranju.
Korisnikov avatar
By kal zakath
#1845234
Muzika? Kakva muzika? Netko danas još pravi muziku?
Korisnikov avatar
By erkondisn
#1845270
Originally posted by Ulix

Dakle, dobre muzike ima, samo je potrebno okrenuti se njoj i ne gledati smeće sa televizije. :wundy:
pa ima i na tv-u toga dobrog, samo treba naci... u samo prvih par mjeseci po meni izaslo je odlicnog popa - Fenech Soler, nova stvar Amy McDonald, Temper Trap, novi Goldfrapp (i Grum kao vrlo hot 80s remixera), novi We Have Band, pa i mala Gabriella Cilmi radi fora pop :) Roisin necu ni spominjati.
i malo otkrice - Ellie Goulding :)
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1845304
Originally posted by Mars

Ni meni nije uvek jasno to negodovanje nad "glupom" muzikom, filmovima, književnošču, modom...kad je tako lako dostupno sve ono što nam odgovara.
Da bi se na Oxford upisao neko sa IQ-om 45 Oxford ne moze nista drugo nego da sroza kriterijume. Ti uvek mozes da kazes: "Pa, dobro. Tu je Kembridz." Ali, bez obzira na to - to je velika steta za Oxford.

Uostalom, muzika je umetnost koja nam je najbliza i muzika je deo kulture. Nije dobro da joj se konstantno srozava kvalitet. Ne moram ni da objasnjavam zasto, nadam se.

I u pravu je Armand. Nekome ce biti svejedno sto kriterijume popularnog muzickog izraza postavlja neka Lady Gaga... Ili Dunja Ilic. (Dobrim) muzicarima nece.
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845311
popularno ne znači nužno kvalitet i zašto bi dobrim muzičarima to smetalo? osim što bolje finansijski prolaze ti treševi.
e ajmo sad, koliko ima dobrih muzičara, koji jesu majnstrim, a prave govna od tonova?
i u suštini, oni dođu samo figure šahovske. i ono.. ne shvatam u čemu ej problem.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1845321
Originally posted by ultraviolet

popularno ne znači nužno kvalitet...
...ne znaci... samo sto je nekada vise znacilo nego danas... i sve manje znaci... nije to pitanje samo trenutne situacije vec trenda, puta kojim sve to ide...
(sad zvucim k'o neki tinejdzer koji se boji za sudbinu sveta) :D
Al' stvarno... ne dopada mi se taj trend...
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845325
a prosto budeš mimo njega. kapiram da se tebe tiče više nego mene pere laze đorđa ili koga već, al' ono.. ubkvalno je taj rad - cimanje za džabe. jednostavno razbiješ taj oklop i dođeš do nekih super stvari, i ne bude ti žao.
a ove što se zanose ko jebe. (:

ionako ćemo svi umreti za dve godine.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1845328
Ima raznih ljudi, ali generalno, tematika popularnih pesama (trasheva) je zelja za bogatstvom, slavom i sl.
Tasovac, recimo, bira skromnija odela kada gostuje na TV-u jer, kako kaze - nije u redu da se on seta u skupim odelima dok narod nema sta da jede.

Zelja za bogatsvom nije dobar motiv za bavljenje muzikom. Ne vuce te da pravis dobre stvari vec one koje ce da se prodaju. McDonalds zna kako da zapakuje sranje i proda ga. Zna i Lady Gaga...
Bio dobar muzicar iznad toga ili ne - nece dobiti zasluzena priznanja... Desice se da nece biti prepoznat... Secam se kako je Madonna jednom rekla kako joj je Clapton dosadan jer nastupa uvek u slicnom odelu i bez koreografije... Zasto ne bi sutra jedna Dunja mogla da kaze kako ja nemam pojma kada narod vise voli nju nego mene iako ona ima sluha koliko i mrtva zaba?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!