Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By BellyButton
#1576504
I zashto se teme o modi za dan rashire na 5 strana a o muzici niko nishta nema da kaze osim da neshto voli ili ne voli?!?
By J...
#1576724
Originally posted by BellyButton


Delimicno se slazem sa tobom.

Slazem se da si upravu u vezi muzicke teorije da su kako kazes, ritam, melodija i harmonija elementi koji cine svaku kompoziciju ili muziku uopste a ukoliko to nedostaje onda prema definiciji to i nije muzika.

Ne slazem se sa delom tvog posta u kome provlacis svoj licni stav u vezi muzike, nazivajuci odredjenu muziku regresivnom.

Kazes da su rok muzika i pank u odnosu na prethodnu (pretpostavljam klasicnu) muziku, "osiromasili harmoniju" i na neki nacin je pojednostavili ali ti takvu muziku i dalje postujes.

Medjutim, postoje ljudi koji samo klasicnu muziku nazivaju pravom muzikom jer sadrzi sve potrebne elemente po definiciji. Ti si od njih malo liberalniji pa u "pravu" muziku svrstavas i rok i pank ali tu stavljas granicu.


Tvoje je pravo da zvuk ukoliko nije muzika po definiciji ne nazivas muzikom ali to ne znaci da trziste nece na kraju odrediti sta ce se "prodavati". Nekim ljudima verovatno ne treba ni melodija ni harmonija, mozda im u tom trenutku treba samo ritam.


Zanima me da li je po tebi house muzika ili "muzika" kvalitetnija ili ne od muzike Grand-a, s obzirom da ova poslednja pretpostavljam da ima vise elemenata muzike po onoj definiciji nego prva? Da li je to onda cini vise muzikom i prema tome i kvalitetnijom?

:misli:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1577524
Originally posted by J...
...postoje ljudi koji samo klasicnu muziku nazivaju pravom muzikom jer sadrzi sve potrebne elemente po definiciji. Ti si od njih malo liberalniji pa u "pravu" muziku svrstavas i rok i pank ali tu stavljas granicu...
Zapravo, osim rock-a i punk-a tu su josh i pop, blues, jazz, soul, electro (tipa Depeche, Ladytron i sl.), alternative, gospel, heavy metal, kao i pravci koje ja bash i ne volim no to ih ne chini manje muzikom - dance & techno...
Svi subzanrovi su takodje included...
Originally posted by J...
Zanima me da li je po tebi house muzika ili "muzika" kvalitetnija ili ne od muzike Grand-a, s obzirom da ova poslednja pretpostavljam da ima vise elemenata muzike po onoj definiciji nego prva? Da li je to onda cini vise muzikom i prema tome i kvalitetnijom?
Ja bih rekao da je muzika Grand-a svakako u vecoj meri MUZIKA ali ne nuzno i kvalitetnija jer ochuvanost ritma melodije i harmonije nije JEDINI uslov koji chini dobru kompoziciju vec OSNOVNI.

Btw, veoma mi se dopao tvoj komentar na temu... :)
By J...
#1579027
:smeh:


Negde na sredini kompozicije mi je vec bilo lose. :cut:
By J...
#1579049
Pa dobro, ne znaju svi da sviraju neki instrument. Ali moras priznati da ona prva "kompozicija" veoma dobro obavlja svoj primarni cilj a to je izazivanje iznenadjenja, shoka, smeha i iskljucivanje mozga. :hipnotizer:
Korisnikov avatar
By Kiborg
#1579126
Originally posted by BellyButton
Evo, ukoliko neko uspe da mi objasni u chemu je (muzichka) smislenost ove kompozicije istog trenutka od mene ima vechnu naklonost i parche cheese cake-a u Aureliu...
:)
Cvrc, to se jednostavno oseti ili ne. Tvoja nesreća je da sve gledaš kroz akorde, skale, harmonije i ostale džidžabidže koje mene uopšte ne zanimaju. Meni se nešto dopada ili ne. I toliko.

Što se tiče ove konkretne numere u tvojoj poruci, meni se ne sviđa ni malo.

Sa druge strane od džeza mi se povraća, od bluza mi dođe da razbijem zvučnik, gomila ozbiljne muzike u meni budi želju da sam sebi iščupam bubne opne, kad gledam neku operu /jako kratko, između promene kanala na TVu/ pitam se kako bi one operske pevačice zvučale sa pacovom u grkljanu itd. Znači ima nešto i u ličnim afinitetima, a ne samo u muzičkoj teoriji.

I ne znam u čemu je muzička smislenost recimo ovoga http://www.youtube.com/watch?v=GF12TMXfGTg, ali znam da mi je to i dan danas jedna od omiljenih pesama, klasik u svom žanru (goa).
Korisnikov avatar
By KiWi
#1579160
Originally posted by BellyButton
A vidite sada tu divnu iskrenost pravog ljubitelja muzike :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GWv1n9X3 ... r_embedded[/youtube]
možda jeste smešno, ali je čovek pravi umetnik ...

obradio je numere na specifičan način, uneo dah lokalne komercijale i približio numere svojoj publici ...

ovo definitivno ne može neki šljaker koji je u muzici zbog kinte
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1579169
Ja govorim o osecaju za muziku, sluhu i tome kako kreatorima urbanih pravaca oni fale a ovom neukom chikici ne... :)
Korisnikov avatar
By bakalar
#1579183
Originally posted by BellyButton
I zashto se teme o modi za dan rashire na 5 strana a o muzici niko nishta nema da kaze osim da neshto voli ili ne voli?!?
ha, tamo niko ne pise!

suckaaaa

beat this

''

''

''

:retro:
Korisnikov avatar
By Kiborg
#1579198
Originally posted by BellyButton
Prognoziram manje od 60% :)

Tone-deafness test:
http://jakemandell.com/tonedeaf
Lepo si prognozirao :)
58.3%, mada sad, mene to baš i ne uzbuđuje previše, ne zarađujem 'leba od muzike. :lol:

A uradio sam i ovo:

Assocative Musical Visual Intelligence

Slika
Korisnikov avatar
By Kiborg
#1579200
Originally posted by BellyButton
Ja govorim o osecaju za muziku, sluhu i tome kako kreatorima urbanih pravaca oni fale a ovom neukom chikici ne... :)
Koliko ja tebe razumem, kreatorima urbanih pravaca fali to što ne posmatraju stvari na isti način kao i Vaše Visočanstvo, raumem ja da je u tvojim očima to veliki greh, ali mnogima je drago što je tako ;)
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1579206
Originally posted by Kiborg
Originally posted by BellyButton
Ja govorim o osecaju za muziku, sluhu i tome kako kreatorima urbanih pravaca oni fale a ovom neukom chikici ne... :)
Koliko ja tebe razumem, kreatorima urbanih pravaca fali to što ne posmatraju stvari na isti način kao i Vaše Visočanstvo, raumem ja da je u tvojim očima to veliki greh, ali mnogima je drago što je tako ;)
Zapravo, ja nemam nishta ni protiv Mice Trofrtaljke do onog trenutka dok blato ne ispliva iz underground scene u mainstream. Isto vazi i za tu takozvanu "atonal" (neharmonsku) muziku... Narochito ako je razlog njene atonalnosti u autorovom nepoznavanju harmonije...
Korisnikov avatar
By Kiborg
#1579211
@Belly
Ne razumem. A kako to da nešto ispliva u mainstream? Valjda zato što ljudi to žele da slušaju? Kakve veze ima što je atonalno i disharmonično ako ima dovoljno ljudi kojima se to sviđa? A i zašto onda to ne bi bila nova mera ili nova varijanta harmonije i tonaliteta ako je već toliko snažno da privuče tolike ljude?
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1579233
Originally posted by Kiborg
@Belly
Ne razumem. A kako to da nešto ispliva u mainstream? Valjda zato što ljudi to žele da slušaju? Kakve veze ima što je atonalno i disharmonično ako ima dovoljno ljudi kojima se to sviđa? A i zašto onda to ne bi bila nova mera ili nova varijanta harmonije i tonaliteta ako je već toliko snažno da privuče tolike ljude?
U Srbiji je mainstream kompozicija "Zmija i Zaba" by Oskar... Jako se dopada ljudima... Je l' u tom pravcu treba da ide muzichka produkcija?
Originally posted by shut
i'm 92% :piski:
but i still love benassi :lezkiss:
Dijagnostificiram hronichnu teznju za bivanjem urbanim...
Nije nishta opasno, samo ne preterivati sa onim prugastim naocharima... Shtete vidu iako su veoma IN i cool... :)

Btw, sad sam se setio neiskorishcenih talenata i onih pametnih klinaca koji namerno dobijaju kecheve iz matematike da ih drugari ne bi nazivali shtreberima... Pa zelja za integracijom u takvo i takvo drushtvo u velikoj meri formira muzichki ukus...
Korisnikov avatar
By Madonna
#1579271
Originally posted by BellyButton

Dijagnostificiram hronichnu teznju za bivanjem urbanim...
Nije nishta opasno, samo ne preterivati sa onim prugastim naocharima... Shtete vidu iako su veoma IN i cool... :)

Btw, sad sam se setio neiskorishcenih talenata i onih pametnih klinaca koji namerno dobijaju kecheve iz matematike da ih drugari ne bi nazivali shtreberima... Pa zelja za integracijom u takvo i takvo drushtvo u velikoj meri formira muzichki ukus...
joj sto ne znas sta pricas... :lol: :lol:
Korisnikov avatar
By Kiborg
#1579280
Originally posted by BellyButton
Originally posted by Kiborg
@Belly
Ne razumem. A kako to da nešto ispliva u mainstream? Valjda zato što ljudi to žele da slušaju? Kakve veze ima što je atonalno i disharmonično ako ima dovoljno ljudi kojima se to sviđa? A i zašto onda to ne bi bila nova mera ili nova varijanta harmonije i tonaliteta ako je već toliko snažno da privuče tolike ljude?
U Srbiji je mainstream kompozicija "Zmija i Zaba" by Oskar... Jako se dopada ljudima... Je l' u tom pravcu treba da ide muzichka produkcija?
Pa trebalo/ne trebalo eto ide baš tamo :)
Meni lično se to ne sviđa, ali ko sam ja da procenjujem šta narod treba da sluša.
Muzika je za uživanje, a ne za razmišljanje o harmoniji i svemu onom o čemu već vi muzički obrazovani razmišljate.

Ti si zmijaaaa, a ja žaba žaba, možeš da beeeežiiiiš ali džaba džaba :peva: :peva: :lol:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1579290
Originally posted by shut
Originally posted by BellyButton

Dijagnostificiram hronichnu teznju za bivanjem urbanim...
Nije nishta opasno, samo ne preterivati sa onim prugastim naocharima... Shtete vidu iako su veoma IN i cool... :)

Btw, sad sam se setio neiskorishcenih talenata i onih pametnih klinaca koji namerno dobijaju kecheve iz matematike da ih drugari ne bi nazivali shtreberima... Pa zelja za integracijom u takvo i takvo drushtvo u velikoj meri formira muzichki ukus...
joj sto ne znas sta pricas... :lol: :lol:
Pa, shto se tiche teznje za urbanoshcu - mozda sam pogreshio...
Ali, ako ti rezultat jeste oko 90% ili si ubo sluchajno ili imash razvijen osecaj za melodiju... A ako je ovo drugo u pitanju - pa, greh je da ga tupish slushajuci Benassija...
Korisnikov avatar
By svejedno
#1579834
Ovo je sve uradjeno na kompu i semplovanjem:

''

''

^pesme idu jedna za drugom na albumu.


..

I 'aj sad reci da je to losa cokolada.


...

Sta me briga da li ce neko napraviti cokoladu sa kakaom ako je ta cokoloda 6 x losija od neke bele?


..

ili 'ajde 'vako: Mnogi ljudi se sada bave digitalnom umetnoscu. Vizuelnom.

Ja slikam.



Ako covek napravi divnu sliku, a ne zna nista o RGB sistemu (u stvari, to verovatno zna ,) odn. o harmoniji boja i oblika i sl....a napravi tu super sliku..

..

Sta sad ja da mu kazem?


Ne znas to da nacrtas?

Sta me briga?


Covek napravio lepu sliku.
By Ulix
#1579863
Originally posted by svejedno


Ako covek napravi divnu sliku, a ne zna nista o RGB sistemu (u stvari, to verovatno zna ,) odn. o harmoniji boja i oblika i sl....a napravi tu super sliku..

..

Sta sad ja da mu kazem?


Ne znas to da nacrtas?

Sta me briga?


Covek napravio lepu sliku.
:up:

Vrlo lepo rečeno.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1580425
@ svejedno

Ovaj electro podseca na Massive Attack i to su kompozicije u kojima je disharmonichnost namerna. Pesme nisu previshe repetativne i imaju svoj tok (prichu) u muzichkom i nemuzichkom smislu. Ja sam govorio vishe o muzici koja nastaje tako shto neko iseche interesantan sempl i nalepi ga na ritam i to se ponavlja 7 minuta uz neke minimalne varijacije. To radi Benassi i slichni mu i takav electro je najpopularniji u klubovima i najvishe rasporostranjen... Ne zahteva koncentraciju i za slushanje je potreban minimum inteligencije i sluha...
Lepo zvuchi i zubor vode, ali to nije muzichki izraz...
Korisnikov avatar
By Madonna
#1580440
Originally posted by BellyButton
To radi Benassi i slichni mu i takav electro je najpopularniji u klubovima i najvishe rasporostranjen... Ne zahteva koncentraciju i za slushanje je potreban minimum inteligencije i sluha...
volem, pa volem! :dancingfever:
''
:blenta:
Korisnikov avatar
By svejedno
#1580444
''


...

Steta sto nema cele pesme...traje minut i po.


..

Mislim, ne znam, moze neko da se zali i sto se sada prodaje film 'Transformersi' a ne, sta znam, Bergmanov tip umetnosti...al prodaje se. Sta sad.

..

Sto je muzika bitnija od filma?
Korisnikov avatar
By erkondisn
#1580537
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ioeutEu1 ... re=related[/youtube]

vs

''

ja bi jednostavno da se prestane bilo kojeg dj-a ili kreatora elektronske glazbe konstantno fasistoidno usporedjivati s nekim klincem koji reze i lijepi sampleove u fruityloopsu i inim (prydz je bome vec odavno iznad toga, to moze znati svatko tko se maknuo od one 2 njegove stvari koje se vrte na mtv-u i koje su nastale vise-manje slucajno). u jednu ruku se slazem s prvim postom, ali jedan dio ljudi koji produciraju noviju glazbu nije da nisu glazbeno neobrazovani.

uostalom, zar sam cin pustanja glazbe (u mixu) da se kod publike izazove odredjena plejada emocija svojevrstan cin koji makar malo ima veze s umjetnoscu (s tim da ne govorim o onim dogadjanjima kad dj pusta stvari koje svi znaju kako bi izazvali jeftinu reakciju :giggle: )

uostalom sto to cini glazbu regresivnim? meni prije cini regresivnim ogranicavanje na vjecno jedan isfurani rock zvuk (ili pak ako-ne-znas-da-sviras-sviraj-punk koji je vise stil zivota, a ne konkretno bavljenje glazbom... ) i drzanje s koncepcijom 'strofa-refren-strofa-refren-eventualno malo instrumentala' koji vec dugo nije donio nista revolucionarno, a sve pod krinkom glazbene educiranosti. necu spominjati ni ogranicavanje na vjecito iste instrumente koje vec stalno zvuce isto :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!