Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Legalizacija, usvajanje i odgajanje dece, gej partneri...

Moderatori: Stripi, Moderators

#2365589
Slovenci na današnjem referendumu nisu podržali izmene porodičnog zakona, kojim je, između ostalog, predviđeno da homoseksualni parovi dobiju pravo da usvajaju decu, pokazuju prvi nezvanični rezultati.



Usvajanje dece samo uvod u mnoge druge stvari, smatraju neki Slovenci

Na osnovu prebrojanih oko 73 odsto listića, protiv promene porodičnog zakona glasalo je 56,73 odsto građana, dok je za bilo 43,27 odsto.



Zakon kojim je definicija porodice proširena na istopolne zajednice, prihvaćen je prošle godine u Parlamentu, ali ga je naknadno osporilo udruženje Građanska inicijativa za porodicu i prava dece, inače bliska crkvenim krugovima, koja je prikupila 42.000 potpisa za održavanje referenduma.



Protivnici kontoverznog zakona, većinom pripadnici verskih zajednica i konzervativnijeg gledišta, smatraju da bi se njegovim uvođenjem otvorio put ka priznavanju zamenskog mačinstva, veštačke oplodnje žena u istopolnim zajednicama i uvođenje homoseksualne edukacije u škole.



Konzervativna Vlada Janeza Janše nije podržala ovaj predlog zakona, ali je najavila da će ga prihvatiti ukoliko građani na referendumu tako odluče.



Slovenija je relativno tolerantna prema homoseksualnim parovima, a 2006. godine im je dozvolila da zvanično registruju svoju vezu.


i ovaj deo...


Slovenački parlament je, inače, usvojio porodični zakon sredinom prošle godine, ali su konzervativne i civilne organizacije, koje su podržale verske zajednice, digle glas protiv tog akta.

Oni su prikupili 40.000 potpisa, pa se sporni zakon tako našao na plebiscitu.

"Zajedno izjavljujemo da su brak i porodica bitni za razvoj ljudske osobe i društva. Zbog toga smo svi zajedno dužni da štitimo vrednost bračnog zaveta i porodice kao zajednice muža, žene i dece", navodi se u zajedničkoj izjavi Rimokatoličke crkve, Srpske pravoslavne crkve i Islamske zajednice u Sloveniji.


ma kako se samo lepo slažu... :sweet:
Korisnikov avatar
By Stripi
#2365664
pa baš.
Ja kontam da bi kod nas bili gori rezultati. Ovo je bar negdje na pola-pola.
Korisnikov avatar
By Mars
#2365665
Prevagnuli su glasovi Bosanaca

:sweet:
By Glasnik
#2365826
I ja sam prvo pomislio da je nešto preko 50% protiv dobar rezultat iako na kraju nije prošao zakon. Biće to u narednim godinama... Slovenci guraju napred više od svih nas zajedno. :up:
Korisnikov avatar
By now_pictured
#2366765
E a morate jos ovo da razumete. To nije bilo usvajanje bilo kog deteta iz sirotista. Ovo je bilo za to, da moze tvoj partner da usvoji tvoje biolosko dete. Znaci jedan od partnera ima dete i onda da ga njegov decko usvoji jos. Sto ne verujem da ima puno primera haha
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!