Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Šerpe i lončići, zalogaji i zalogajčići...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Mars
#2623734
Uglavnom mi je biber nezamenljiv.

Inače su mi zeleni omiljeni: bosiljak, ruzmarin, origano, majoran, mirođija. Jer mediteranska kuhinja koja dominira.

Od gotovih pojačavača ukusa: magi, vorčester, soja sos.

Ostale probao, nijedan stalno uvrstio (izuzetak je kumin koji nisam podnosio, a sada nesto poceo da ga stavljam u minimalnim kolicinama). Šafran, đumbir, kari... stoje za ukras, nejestivi već.

Limun i kisela pavlaka su mi takođe nezaobilazni kao začini.
Korisnikov avatar
By .:Q:.
#2623742
omiljeni: kari i beli luk (i senf)
grozan: kumin, mada sam se navikao koliko-toliko uz one karije u kojima je suviše prisutan

koristim često razne već pripremljene mešavine
Korisnikov avatar
By Mars
#2623966
da, ja očigledno po vokiju kostiću
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2624044
Pa draga nije valjda da i biber trpas u sacred place?
Korisnikov avatar
By bern
#2624073
peršun, origano, biber (bijeli i crni), kari (pa još karija) , đumbir, lovorov list, ruzmarin, bosiljak... volim i tabasko, vuster, soja sos... crno i blijelo vino... itd.
By Kragi
#2625372
Ja recimo biber ne volim te upotrebu izbegavam i tamo gde po receptu 'mora' da ga bude.
Kari gotovo i da ne smatram zacinom jer je zapravo miks 10-20 drugih zacina pa mu u zavisnosti od komponenti i ukus varira. Doduse, danas i te zacine proizvodi i pakuje svako (kod nas) te kontam da standardan recept ne postiji.
Beli luk volim i volim da ga osetim gde god je to moguce. Isto vazi i za celer a persun i origano spadaju u one koje takodje cesto koristim. Cimet samo za slatkise dok mi je ruzmarin nezamenjiv za ribu. Djumbir vise cenim zbog lekovitih svojstava nego zbog ukusa i arome kao takve. Koristim ga vise za caj nego kao primesa nekom jelu.
Ono sto najvise volim je lovor. Cak sam skoro nabavio seme i zaboo u saksiju i sad cekam 6 meseci da proklija (kako su mi rekli) :D Kasnije cu da vidim sta cu sa njim posto jake zime (temperatura ispod -12) ne trpi ali kontam da dobar deo godine moze biti vani.
Samo da nikne :molise:

P.S.
Za vas koji volite kim - uzmite ulje crnog kima. Bas je aromaticno kao i zacin. Zdravo je a super je za salate :)
Korisnikov avatar
By Stripi
#2625473
nedavno otkrio anis i korijander. Odlični su.
By Kragi
#2625750
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2625473#p2625473]Stripi napisao:[/url]nedavno otkrio anis
Kazi lepo 'Negro bombone' :smeh:
A ustvari super si ovo rekao 'nedavno otkrio' jer mislim da vecina ljudi nije ni svesna da gomilu zacina zna po ukusu i mirisu a da pritom nema pojma odakle tacno dolazi ta aroma. :D
Ja sam anis provalio kroz sapun koji je imao njegovo etarsko ulje a onda skontao odakle Negro bombonama taj ukus koji sam kao klinac izuzetno voleo premda nije da mi se sad kao gadi. :D
Odlican jeste ali mi je slabo upotrebljiv jer tu i takvu aromu vezujem jedino za nesto slatko kada je kuvanje u pitanju. Kao miris - dodatak (prirodnoj) kozmetici, kao osvezivac, kao aroma terapeut - izvanredan!
Cak i kao linhalator'. (Negro - Odzacar grla).
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#2625761
peršun peršun peršun pravila bih decu sa peršunom pa bih ga pojela, rodila bih decu peršunu Peršunčiće pa pojela i njih, je l' susam začin? pošto varam peršuna sa susamom.
By whacked
#2864982
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!