Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Moderatori: Hys., Moderators

By LeDeNa_
Hm, buduci da sam ipak switch, s naglaskom na sub, imam svoje iskustvo:
Mislim da je pitanje volje biti dobra subica, usuditi se ici do granica neocekivano ocekivane boli koja ima "retard effect" uzbudjenja i topline. U uobicajenim civilizacijskim okruzenjima 'submisivno' znaci 'slabo', a meni se cini da je potrebna snaga karaktera biti dobra sub, s voljom, odlucnoscu i snagom brisanja svih mentalnih i onih sklopova koji mogu lako doci po putu. Bit je u OPUSTANJU i POVERENJU. Osoba koja to moze je jaka.
Isto tako pojma Domine,a li sad o tome nije rec.
Dominacije ne bi bilo bez submisivnosti. I jedno i drugo cini ravnotezu. Ponekad mi je samo zao sto submisivnost ima pogrdan odjek.

uffff!

:)
Korisnikov avatar
By Mariška
Ne znam kako je kod drugih, ali za mene je privlačan samo onaj SM odnos u kojem je submisivna ona (fizički) jača strana.
Korisnikov avatar
By ivanazuh
Submisivno u seksualnom smislu nikako ne mora da znaci slabo.
By LeDeNa_
Po meni...

Definitivno submisivnost nije slabost. Submisivnost je sigurno snaga jaca od dominantnosti. U svakoj pravoj igri postoji tajna rec, koja kada se izgovori je znak da igra treba odmah prestati. I u tom blesavom momentu submisivna osoba je jaca od dominantne. Jer dominantna nije shvatila gde je granica.

Hm...

Ja sam u podznaku vaga pa samo vagam u poslednje vreme :D
Korisnikov avatar
By hlaefdige
posle svega sto je hys ikada napisala na ovu temu, ja prosto ne mogu ozbiljno da odgovorim :)
Korisnikov avatar
By Galateja
I ja sam razmišljala o sličnoj temi. Mislim da su odrednice dom/sub nešto što se tiče seksualnih preferenci i ne ide dalje od toga. Svako poistovećivanje seksualne submisivnosti sa submisivnošću kao stanjem duha je iluzorno.
By LeDeNa_
Galateja, divan ti avatar ;) ...dobar post...posle cu da napisem :D
By LeDeNa_
Molim da mi date tu temu...hvala...ali bas tu :)
By LeDeNa_
E sad, dok ne nadjete LeDeNa_ i dalje vaga :drama:

Moja "submisivnost" (namerno to stavljam pod znake navoda, jer ne mogu to poistovetiti iskljucivo sa pojmom vezanim za BDSM) ne prositice iz moje seksualne orijentacije, obzirom da sam sasvim sigurna (kada ja napisem da sam sasvim sigurna, to znaci da mogu ruku u vatru da stavim da to jeste tako) da bih mogla da prozivim ostatak zivota bez ijednog elementa vezanog za BDSM, a da se, opet, ne odreknem ni jednog dela sebe, odnosno onog sto submisivnost za mene jeste i sta mi, u stvari, znaci.

Ja sam, jednostavno, ono sto jesam. Moja submisivnost, u BDSM smislu, je samo spoljna manifestacija mog sopstvenog dozivljaja sebe same i drugih ljudi. Za neke je, nesumnjivo, slabost. Za neke je, nesumnjivo, jacina. Za mene je to moja vizura zivota (sto bi otprilike znacilo da ne mogu manje da marim sta neko drugi misli da to jeste ili nije) i prihvatanje drugih ljudi se svodi na prihvatanje mene ili na neprihvatanje mene (na sta ja, realno gledano, nemam bas nikakvog uticaja).

:hipnotizer:
Korisnikov avatar
By Hys.
:kiss: @ Hlevdije i Sejlorka

Originally posted by LeDeNa_

a meni se cini da je potrebna snaga karaktera biti dobra sub, s voljom, odlucnoscu i snagom brisanja svih mentalnih i onih sklopova koji mogu lako doci po putu.

Brisanje cega?

Ja vala ne brisem nista, sve je tu, samo eventualno nesto sto u svakodnevnom zivotu nije vidljivo, izadje na povrsinu.
Mislim, bilo bi hevi da krenem sa nekim takijem radnjama dok sam na poslu :D

A submisivnost....nisam do sada primetila da ima neku pogrdnu konotaciju, ali jesam da umeju povrsni ljudi da je poistovecuju sa slaboscu, mada ja licno o tome nikad nisam preterano razmisljala, sem u smislu da ne bih bila sa submisivnom butchicom jer zaista, ocigledno, ne bi imale sta da radimo zajedno.

Ne mislim da su sub ista jaci od dom ni obrnuto.
Samo drukciji u tome sta ih erektise.
Korisnikov avatar
By KiWi
Originally posted by ivanazuh

Lepo rečeno.

Dominantan ima prividnu potpunu kontrolu, dok samo jedna reč submisivnog može da prekine sve. Naravno, u velikoj većini slučajeva ne prekine, ali je najslađe biti na granici da se ta reč izgovori ...
By LeDeNa_
Originally posted by Hys.

:kiss: @ Hlevdije i Sejlorka

a meni se cini da je potrebna snaga karaktera biti dobra sub, s voljom, odlucnoscu i snagom brisanja svih mentalnih i onih sklopova koji mogu lako doci po putu.

Brisanje cega?

Ja vala ne brisem nista, sve je tu, samo eventualno nesto sto u svakodnevnom zivotu nije vidljivo, izadje na povrsinu.
Mislim, bilo bi hevi da krenem sa nekim takijem radnjama dok sam na poslu :D

A submisivnost....nisam do sada primetila da ima neku pogrdnu konotaciju, ali jesam da umeju povrsni ljudi da je poistovecuju sa slaboscu, mada ja licno o tome nikad nisam preterano razmisljala, sem u smislu da ne bih bila sa submisivnom butchicom jer zaista, ocigledno, ne bi imale sta da radimo zajedno.

Ne mislim da su sub ista jaci od dom ni obrnuto.
Samo drukciji u tome sta ih erektise.
Posto se ovde tacno vidi sta i kako (mislim na nickove). ne zelim odgovor da ti dam, izvini...Tvoje vidjenje na BDSM (sto postujem i uvek te rado citam) je totalno razlicito od mojeg...

Iskreno, i zapitam se da li sam u pravu citajuci te...nebitno

Da ne bih ovde pisala kilometarski post a vidim i IMA tema pa zelim da vidim i tu temu pa da se mozda i ukljucim.

:kiss:

A sto se tice submisivnosti kao slabosti, mnogo zavisi i od toga o kojoj vrsti i kom nivou submisivnosti se govori. Pre se moze govoriti o jakim i slabim osobama.

Od mene toliko.

;)
By LeDeNa_
Originally posted by KiWi
Originally posted by ivanazuh

Lepo rečeno.

Dominantan ima prividnu potpunu kontrolu, dok samo jedna reč submisivnog može da prekine sve. Naravno, u velikoj većini slučajeva ne prekine, ali je najslađe biti na granici da se ta reč izgovori ...
DA!
By LeDeNa_
Ono sto se, izgleda, izbegava da se kaze, to je da submisivnost/dominantnost/oba (pod uslovom da ne govorimo o "ja bih se malo igrao/la" varijanti) ne biramo. One su ili tu ili nisu. Mozemo ih priznati sebi samima (ostatak sveta dolazi kasnije na red, a pristup tom ostatku sveta je vrlo individualan), ili ih mozemo negirati i boriti se sa njima, prvenstveno zbog osecaja stida, sto jasno govori o tome koliko cenimo, prvenstveno, submisivnost (i kod nama submisivnih), jer, hteli mi to ili ne, ovaj pojam se izjednacava sa slaboscu, cak i u nasim glavama.

Koliko puta je bilo ko od nas cuo recenicu (ili misao), kako je "najveci gust pokoriti Dominu"? (na stranu sad to sto je, i pored tolikih submisivnih mali broj onih "pokorenih" u odnosu na "pokorene Domine", ali da ne zalazim tako duboko sada).

Postoje vrlo odredjeni "oblacici" za tekst koji se pojave iznad glava kada se pomene da je neko submisivan. Rec "lako" je jedna od najcescih i najjasnijih u tim oblacicima. "Lako" se, naravno, vezuje uz "slabo".

Cinjenica je da ima i takvih osoba, koje se pod okriljem submisivnosti kriju od zivota. "Lako" se prikaci na sve, pa i na onaj deo – cool, sad ne moram vise ni o cemu da razmisljam, ima ko ce za mene. Cinjenica je i da ima osoba koje se izjasnjavaju kao dominantne kojima bas to i odgovara. Malo igre, malo zabave, uz obostrani pristanak i uzivanje i eto nama BDSM-a sa jasno podeljenim i odredjenim ulogama (mada ne vidim da su dominantne osobe ista "dubokomislenije" u ovim slucajevima od "lakomislenih" submisivnih).

Nije stvar u tome je li submisivnost dar nekoj osobi ili nije (jeste, dar je, mada su retki oni koji znaju sta bi sa njime), nije stvar u tome da li oslobadja ili ne (u nekim stvarima oslobadja, u nekim drugim zarobljava), nije stvar u tome da li je, sama po sebi, slabost (to zavisi od same osobe a ne od submisivnosti kao takve), stvar je u tome kako je mi sami nosimo i kako je mi sami dozivljavamo, a samim tim i kako je projektujemo na osobe sa kojima dolazimo u interakciju.

Nije submisivnost pognuti glavu i krotko trpeti vodjenje, udarce...(dopuniti tackice po vlastitim afinitetima). To moze svako ko se na to odluci, ko je resen da istrpi, ili koga nevolja natera na to (da ne nabrajam sad raznorazne primere iz blize i dalje istorije, ziv covek svasta moze da izdrzi, i to vrlo krotko). Submisivnost (ili dominantnost, ili oba) je nas vlastiti dozivljaj sebe samih, razlozi iz kojih sebe tako dozivljavamo ili ne, i lepota tog dozivljaja koji nas cini onime sto jesmo. Stvar je u tome jesmo li ponosni sami na sebe zbog onoga sto jesmo i volimo li sami sebe takve kakvi jesmo. Onda je i submisivnost dar, i kada dajemo sami sebe nekome (izjasnjavali se kao dominantni/e ili submisivni/e,....vrednujemo kome to dajemo.

Iz moje zivotne vizure... Kada dajem nekome sebe, onda joj ne dajem svoju submisivnost. Dajem joj sebe. Onakvu kakva jesam. Ne zato sto sam luda za davanjem bilo kome i bilo kako, ne zato sto me izjeda potreba da se dam, nego zato sto smatram da je vrhunac zivota nekome dati sebe i primiti nekog zauzvrat....

Da li je to slabost? Da li na to moze da odgovori iko drugi osim te osobe? Sumnjam.

(verovatno je iz ovoga jasno da smatram da je i vrhunac dominantnosti upravo sposobnost da se nekom das potpuno, ceo-la...)

:drama:

a sad idem :auto:
Korisnikov avatar
By Hys.

Ono sto se, izgleda, izbegava da se kaze, to je da submisivnost/dominantnost/oba (pod uslovom da ne govorimo o "ja bih se malo igrao/la" varijanti) ne biramo. One su ili tu ili nisu. Mozemo ih priznati sebi samima (ostatak sveta dolazi kasnije na red, a pristup tom ostatku sveta je vrlo individualan), ili ih mozemo negirati i boriti se sa njima, prvenstveno zbog osecaja stida, sto jasno govori o tome koliko cenimo, prvenstveno, submisivnost (i kod nama submisivnih), jer, hteli mi to ili ne, ovaj pojam se izjednacava sa slaboscu, cak i u nasim glavama.

-Kako kojim, mene nikako nije bilo blam kad sam skapirala sta me lozi zbog toga sto to percipiram kao slabost (nije mi palo na pamet da to tako percipiram).

Koliko puta je bilo ko od nas cuo recenicu (ili misao), kako je "najveci gust pokoriti Dominu"? (na stranu sad to sto je, i pored tolikih submisivnih mali broj onih "pokorenih" u odnosu na "pokorene Domine", ali da ne zalazim tako duboko sada).

-Kako to mislis submisivni pokoreni u odnosu na pokorene Domine?

Postoje vrlo odredjeni "oblacici" za tekst koji se pojave iznad glava kada se pomene da je neko submisivan. Rec "lako" je jedna od najcescih i najjasnijih u tim oblacicima. "Lako" se, naravno, vezuje uz "slabo".

-Ajme, i kada sam nailazila na submisivne femice (koje umeju da me zainteresuju) sve, ali SVE sem "lako" mi je bilo na pameti :lol:

Cinjenica je da ima i takvih osoba, koje se pod okriljem submisivnosti kriju od zivota. "Lako" se prikaci na sve, pa i na onaj deo – cool, sad ne moram vise ni o cemu da razmisljam, ima ko ce za mene. Cinjenica je i da ima osoba koje se izjasnjavaju kao dominantne kojima bas to i odgovara. Malo igre, malo zabave, uz obostrani pristanak i uzivanje i eto nama BDSM-a sa jasno podeljenim i odredjenim ulogama (mada ne vidim da su dominantne osobe ista "dubokomislenije" u ovim slucajevima od "lakomislenih" submisivnih).

-Hoces da kazes da pojedine osobe upraznjavaju takav vid seksualnog odnosa zato sto im je lakse da neko za njih donosi odluke?
Svuda ima ljudi sa problemima, kojima je potrebna strucna pomoc, ali mislim da je opasno pojedinacne slucajeve obuhvatati jednom opstom perspektivom na submisivnost

Nije stvar u tome je li submisivnost dar nekoj osobi ili nije (jeste, dar je, mada su retki oni koji znaju sta bi sa njime), nije stvar u tome da li oslobadja ili ne (u nekim stvarima oslobadja, u nekim drugim zarobljava), nije stvar u tome da li je, sama po sebi, slabost (to zavisi od same osobe a ne od submisivnosti kao takve), stvar je u tome kako je mi sami nosimo i kako je mi sami dozivljavamo, a samim tim i kako je projektujemo na osobe sa kojima dolazimo u interakciju.

-da, naravno, to se podrazumeva. Mada, sve to sto si navela negde i jeste stvar koja JE bitna, ali kao i u bilo kojoj sferi zivota-jer govori o mentalnom zdravlju osobe-kao sto nije zdravo kada je neko depresivan, nema zelju za zivotom itd isto toliko nije zdravo ukoliko se neko upusta u odnose koji ga na bilo koji nacin zarobljavaju ili oslabljuju mu duh, jer, usudjujem se reci, takve akcije govore o autodestrukciji

Nije submisivnost pognuti glavu i krotko trpeti vodjenje, udarce...(dopuniti tackice po vlastitim afinitetima). To moze svako ko se na to odluci, ko je resen da istrpi, ili koga nevolja natera na to (da ne nabrajam sad raznorazne primere iz blize i dalje istorije, ziv covek svasta moze da izdrzi, i to vrlo krotko). Submisivnost (ili dominantnost, ili oba) je nas vlastiti dozivljaj sebe samih, razlozi iz kojih sebe tako dozivljavamo ili ne, i lepota tog dozivljaja koji nas cini onime sto jesmo. Stvar je u tome jesmo li ponosni sami na sebe zbog onoga sto jesmo i volimo li sami sebe takve kakvi jesmo. Onda je i submisivnost dar, i kada dajemo sami sebe nekome (izjasnjavali se kao dominantni/e ili submisivni/e,....vrednujemo kome to dajemo.

-Pa to je valjda jasno. To prvo sto si mi navela me asocira na zlostavljanje klasicno, i o tome nema mesta da se ovde govori. Mislim, nije adekvatno temi, ima dosta tema na forumu koje govore o zlostavljanju, razlicitih vrsta. Naravno da jeste poenta da prihvatimo sebe onakve kakve jesmo, i da to volimo.

Iz moje zivotne vizure... Kada dajem nekome sebe, onda joj ne dajem svoju submisivnost. Dajem joj sebe. Onakvu kakva jesam. Ne zato sto sam luda za davanjem bilo kome i bilo kako, ne zato sto me izjeda potreba da se dam, nego zato sto smatram da je vrhunac zivota nekome dati sebe i primiti nekog zauzvrat....

-Ok, ja to kapiram kao razmenu neke primalne energije, i svakako nekog dela sebe koji je jako, jako...zivotinjski, ali u isto vreme provlaci se trip mentalne igre. Da, imam i ja taj trip davanja sebe, zajedno sa uzimanjem tudjeg sebe :namig2:

Da li je to slabost? Da li na to moze da odgovori iko drugi osim te osobe? Sumnjam.

-Zaista se ne opterecujem dal je nesto slabost u seksu...

(verovatno je iz ovoga jasno da smatram da je i vrhunac dominantnosti upravo sposobnost da se nekom das potpuno, ceo-la...)

:drama:

a sad idem :auto:
By LeDeNa_
A bree zbunila si me jer si davala odogovore a citirala moj ceo post...

Ajde dobro...

Sve je tako... ;)

Necu se vise mesati u BDSM...Ja mislim tako i jbg...:D
Korisnikov avatar
By Hys.
Sto ne?
Pa meni je bas drago sto pises, ovo je mesto za diskusije i razmenu iskustva :yay:

Zao mi je ako si to shvatila tako...
By LeDeNa_
Ne, samo mislim da ipak malo tema ima o BDSM-u...

Ja volim rasprave ali ovaj forum takav nikad nece biti....

Zelim uvek da ide dalje tema a ne da se odgovori na prvo pitanje i kraj...

Tebi svaka cast :)

:kiss:
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Ponekad mi je samo zao sto submisivnost ima pogrdan odjek.
Posle duzeg boravka na Forumu i potforumu, i na bdsm temama as in beyond, mogu da kazem da to zapravo stvarno nije za mene. Iako je skroz za mene. Ne mogu ja da usvojim taj kompleksni sub/ dom diskurs bas zato sto jednostavno volim da me neko bas dobro iskara. A to uopste nije ni moja predominantna seksualna pretenzija, to da me neko dobro kara, budimo jasni povodom toga.
Tako da sam...ili ja taj uzorak drolja zbog koga se submisivnosti negde? od strane nekoga? pripisuje podrdno znacenje, ili je submisivnost stvarno nesto mnogo mnogo mnogo dobro (i korisno, kao zavisna u odnosu koje se moze ocenjivati i dom pozicija).
Korisnikov avatar
By bu
ju slucajno uletex ovde..i vidim nie mi nista jasno ..lol :D
By LeDeNa_
Originally posted by bas bleu
Originally posted by Orlando the Lady
Posle duzeg boravka na Forumu i potforumu, i na bdsm temama as in beyond, mogu da kazem da to zapravo stvarno nije za mene. Iako je skroz za mene.
;)

Mozda dodje kasnije.Kod mene je barem tako bilo.Mozda si switch :)
:lol:
joj i meni smesno...pa sta da kazem :lol:

Ja sam cas sub a posle mislim drugacije :drama:
Korisnikov avatar
By Hys.
Posle duzeg boravka na Forumu i potforumu, i na bdsm temama as in beyond, mogu da kazem da to zapravo stvarno nije za mene. Iako je skroz za mene. Ne mogu ja da usvojim taj kompleksni sub/ dom diskurs bas zato sto jednostavno volim da me neko bas dobro iskara. A to uopste nije ni moja predominantna seksualna pretenzija, to da me neko dobro kara, budimo jasni povodom toga.
Tako da sam...ili ja taj uzorak drolja zbog koga se submisivnosti negde? od strane nekoga? pripisuje podrdno znacenje, ili je submisivnost stvarno nesto mnogo mnogo mnogo dobro (i korisno, kao zavisna u odnosu koje se moze ocenjivati i dom pozicija).
Ne razumem, a posebno taj boldovan deo :nerd:
Korisnikov avatar
By Heartkiller
Ne bih puno generalizovao, ali podjimo od tih nekih kategorija. U vecini slucajeva osoba u krevetu moze postati potpuno podlozna ukoliko je psihicki itekako stabilna tj. dovoljno emancipirana za potpuno prepustanje vezano za postizanje vrhunskog uzitka, zar ne???

E sad, kada se uspe razdvojiti komponenta dobrog seksa, od ostalih psihickih komponenti vezanih uz karakterne osobine, primecuje se da vecina koja moze u krevetu biti submisivna pripada skupini dominantnih karaktera. Dakle, ovo je samo MOJA generalizacija.
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Originally posted by Hys.
Ne razumem, a posebno taj boldovan deo :nerd:
Pa ne kapiram da su submisivne osobe diskriminisane po principu istoventnim sa principom diskriminisanja feminiziranih gejeva,
a da je, isto tako, jednace sa pojmom ,,osobe koja uziva da je neko jebe" kao sto se i trandze dovode u vezu sa prostitucijom.
Ne znam sta treba da objasnim. :) Mislim, samo reci, ja cu se potruditi.
By LeDeNa_
Neki misle da je to crta karaktera...

Nije moja submisivnost crta karaktera, jos je manje moj karakter. Ja sam, jednostavno, takva kakva jesam. Nemam (i ne zelim, kad smo vec kod toga) ja sta tu sebi da dozvoljavam ili ne. Ono sto mogu (a mogu) to je da mi se ne tresu noge vec i na sam pomen toga da se neko deklarise kao dominantna, mogu da prekinem svaki glupi "ufur" vec na samom pocetku, mogu da biram kome cu se otvoriti a kome ne, mogu da biram koga cu da sledim (iz razloga koji su meni bitni). I mada to (za mene) nema preterano mnogo veze sa time kako se deklarise ta osoba, ne mogu da ne budem ja, ne mogu da biram sta cu biti. Mogu da se zeznem i pogresim u proceni te osobe (to je sasvim druga prica), ali ne mogu da gresim u vezi sebe same.

Da li je to slabost? Iskreno, zabole me ona stvar sta ostatak sveta o tome misli – postoji samo jedna osoba za koju meni moze biti vazno sta o tome misli i kako to dozivljava.

p.s.dosta ljudi znam u bdsm-u i upoznala sam ih u Bg...mnogi iz sub prelaze u domine itd...tako da me glava vise boli sub, dom...:lol:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!