Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Moderatori: Hys., Moderators

By LeDeNa_
Moze li meni neko da pomogne u nekim "osnovnim" stvarima, je l?
Posto ovde imamo psihologe, filozofe, prakticare, mistike, teologe......cenim da mogu pomoci.

Bice da trebam citati definicije switch-izma i to ali se slabo snalazim u istim.Ako ima neki test, bila bih zahvalna.Najbolje shvatam na taj nacin.

Znam ja da cete vi ovo pretvoriti u opste ludilo al ja vas pitam ozbiljno.

Na primer, sta je to switch? Ne trebaju mi odgovori tipa:Svi smo mi malo switch.To je uopsteno.Nego malo konkretnije da cujemo.

I sad....ja sam vecinom (strana svojih) sub orijentisana.Ali ja tu moram da odvojim neke stvari.I to je jedan od vecih "problema" koje imam.Ja sve dvostruko shvatam.Nije da ne znam sta zelim, nije da ne umem nego mi to - normalno.Mozda je to i "odbrambeni mehanizam" - neki - zaista ne znam ali nisam ga nesto nametnula sebi.Takva sam oduvek.Mozda i po celom telu. ;)

Jeste, vise sam sub.Ako me neko pita da li bih mogla biti Domina ja bih rekla: Da.
Ne kazem da ne treba korigovati i mene.
Uglavnom, fizicki deo, to baš hocu da kazem - razdvajam od mentalnog.I ako nisam mentalno "potranjena" zalud je sve.
Ja bih jos i volela da se "stvari" rese; put kreveta.

Dobro.Ok.

Nego......ja volim da se takmicim.Ono - najvise volim da gledam Kviz sa devojkom.Da vidim koliko ko od nas zna.A sve u smislu Igre.I ako ja ne znam meni super da ucim.Isto tako mi lepo i kad ne zna ona.Pa je ja, kao, ucim.A ja bas to znam.Mislim, bas sam dobra kad nekog ucim. :D
Sad.....mogu ja to i da "okrenem" za cas i da pribegnem upotrebi Sile. Ako ja procenim.Isto tako se ne ljutim da proceni ona. :povez:

Primetila sam i da se zaljubljujem u zenske sub osobe.One pametne.I kad se zaljubim ja se zaljubim mnogo.A uopste mi nije bitno da "spavamo".Ima svakakvih nacina vodjenja ljubavi.
E to sad mene muci.Valjda bih trebala biti Domina, tad.Ali je l to mora da ukljucuje da Zapovedam? Ono - bas.
Ja sam uvek za neki dogovor i Igru.A "dogovor" se napravi - mentalno.Bez puno reci.

I tako......ne znam sta da vas pitam ali bice da sam - zalutala.
Pa bih ja da - odlutam.Ako ikako moze. :povez: :povez:
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Ja sam ponekad toliki switch da placem koliko mi je lepo u obe forme.
Aloi nemam nikakav tekst o tome.
By LeDeNa_
Najvecim delom licnosti sam sub.I dobro se osecam u tome.
Sad....kada bih pocela pisati o Domini u meni......pa, kad se sve to "izmesa" valjda sam ono - vanila.A ja bih rekla - srednji rod.:lol:
By LeDeNa_
Znam ja :lol:

Lupetacu....

uz pesmu npr

''

Ajd sad...

Kao prvo, svako od nas u sebi nosi puno toga. Kada se radi o dominaciji i submisivnosti, jedno ne postoji bez drugoga, i obratno. Ne postoji mogucnost da budes samo dominantna, kao sto ne postoji mogucnost da budes samo submisivna. Da bi bila jedno, moras biti i delic drugog. To jednostavno tako funkcionise bez ikakvih izuzetaka.

Kako dominantna osoba razume submisivnu? Sta se u njoj dogadja? Samo putem primenjene psihologije? Ili postoji nesto vise od toga, razumevanje na jednom dubljem nivou, zato sto submisivni deo u njoj samoj oseca sta, kako i zasto? Ovo vazi i obratno.

Ne postoje samo dominantne, ne postoje samo submisivne. Postoje pretezno dominantne i pretezno submisivne.

Svako onaj ko tvrdi drugacije laze kao prvo samog sebe, pa onda svog partnera pa sve ostale.

Problem je u dve stvari;

Prvo, jako je tesko priznati samome sebi da nisi samo jedno. Izgradila si citavu sliku same sebe u kojoj se vidis na odredjeni nacin, na koji te vidi okolina, na koji te vidi osoba sa kojom si...i ako nemas poticaj s druge strane, vrlo verovatno da ce na tome i ostati. Nalazis se u svom arhetipu dominantnosti ili submisivnosti i to je to. Strah ti ne dozvoljava da se pomeris.

Izuzetno krupna stvar je sto ljudi najcesce vide sebe kao odredjenu sliku, imidz, koji su izgradili. Medjutim, slika je jednodimenzionalna. Ne pokazuje sta se nalazi iza onoga sto je na njoj naslikano.

Dominantna se upoznaje sa submisivnom, submisivna sa Gospodaricom, itd.

Ljudi se upoznaju sa imidzima a ne sa ljudima. Neki to jednostavno ne zele, a neki i ne razumeju razliku.

Jedino isitinsko ispoljavanje dominantnosti ili submisivnosti je ono iz RL. Upoznati nekoga kome BDSM nije preokupacija. Obicnu osobu. I zatim se sa njom ispoljiti. Ako ste za to sposobni, onda tek mozete govoriti o tome sta ste zaista. Ili sta ste pretezno. Do tada korenspodiraju samo vaši imidzi i nista vise.

Drugo, jos veci problem je pronaci osobu sa kojom se mozes eksponirati u svakom zamislivom pogledu, a kojoj to, da li si Dom ili si sub ili si cista vanila nece biti bitno, jer joj je jedino bitno kakva si osoba u sustini.

Izezetno je tesko naci osobu sa kojom se mozes u potpunosti ogoliti u svakom pogledu. Mozes ti imati tu zelju, ali je ona beskorisna ukoliko sa druge strane nemas nekoga ko je kompaktibilan sa tobom, ko te oseca, koga ti osecas, i ko poseduje tu istu zelju.
------------------------------------

Kada shvatis da si zaista prihvacen u potpunosti.
By LeDeNa_
Ma dzabe oopet isto...ne znam sta je switch....

:drama:
By LeDeNa_
Originally posted by 4NY K3Y

a sta je vanila?
VANILLA – Pojam koji opisuje stvari, aktivnosti i ljude izvan SM scene.

VERBAL HUMILIATION/ABUSE – Upotreba seksualnih epiteta i slicnih reci kako bi uzbudili ili ponizili partnera. Verbalno ponizavanje dobro je ako se upotrebljava kako bi naglasili vrednost sub osobe. Ono postaje zlostavljanje ako se osobi rusi samopouzdanje. Granica izmedju toga nije uvek sasvim jasna i zavisi o psihi osobe i njenom raspolozenju. Zato ponizavanje treba upotrebljavati s oprezom i osecajem.

Ma ne znam...valjda :lol:

Jeste!
By LeDeNa_
Nasla sam yessss

SWITCH - 1) Osoba koja voli biti u obe uloge u SM igri, top ili bottom, dom ili sub.
2) Tanka savitljiva siba za telesno kaznjavanje.

juuuuu....nisam ni to onda...:drama:
By LeDeNa_
Originally posted by Johntra Volta
Originally posted by LeDeNa_
a sta je vanila?
VANILLA – Pojam koji opisuje stvari, aktivnosti i ljude izvan SM scene.
I svih drugih koje mogu (ili ne mogu) da vam padnu na pamet.

[/quote]

Ne...zezam se malo...ovako

Vanilla je obican, normalan odnos izmedju dva partnera, obicno se misli na normalan
sexualni odnos.
A ovo za sta pitas...je kombinacija....jedno u drugo.
Po meni je to odlicna varijanta... :)
A cak mislim da funkcionise kod svih, samo sto ne zele priznati.
Ne verujem da neki bdsm par pogotovo ako se vole, ne moze voditi ljubav.
Moze, i te kako dobro.. :D

Valjda sad kontate...mada i ja 70%

Raspitujem se ali tu sam....:lol:
By LeDeNa_
SWITCH

Katch je u 2 stvari:

1. biti sa osobom sa kojom je to uopste moguce izvesti. Naglasak je na "osoba" jer ne postoji ni promil sanse da se to dogodi sa bilo kim. Morate se "pogoditi".

2. da se dogodi spontano (ne "ja sam odlucila od ovog trentuka u 17:26 postajem sub"), vec da se "oseti" - da do toga dodje samo po sebi kao nesto potpuno prirodno, jer jednostavno kako upoznajes nekoga osecas prema toj osobi da ona to poseduje u sebi, da je postujes, da imas poverenje u nju, itd,

Kljucana su opet dva momenta: trenutak kada shvatis u sebi da je to uopste moguce da se desi, i drugi, kada shvatis da si sa osobom sa kojom je to uopste moguce i ostvariti.

A sta ako ja krenem a ona me ubije od batina :lol:

Necu vise zivota mi...Znaci switch i dalje nepoznat :D
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!