Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Sanja Steppenwolfin
ne, postoje samo one koje "vecina nas" u bg znamo.
ostale samo glume da su trans i zele da budu kul i u duhu zapada da bi sto pre usli u EU
Korisnikov avatar
By Anhedonie
pa, koliko gej osoba znas u "legali" a koliko su u "ilegali" (van scene je evoluiralo u ilegalu :radosnice: )? naravno da ima mnogo vise.
By hocusveee
Pa iskreno, to je ozbiljno cesta pojava. Verovatno postoje osobe koje su promenile pol i godinama u nazad zive normalno a da to skoro niko i ne zna
By hocusveee
Ja sam upoznao dosta trans osoba iz beograda i srbije ali i dalje mislim da ih ima mnogo vise. Sta mislite? Sta je uzrok tome? Iskonska zelja da se smire u telu zene? Iskreno voleo bih da upoznam neku trans osobu koja se ne eksponira, jer ove "poznate" imaju prilicno uniformne stavove i obrazce ponasanja. Zato sam i postavio pitanje ovako kako stoji. Medicinske statistike kazu da je mnogo cesca pojava nego sto bi se ocekivalo. Jedna osoba na 5000 na primer. E sad, jedan deo verovatno nikada i ne otpocne tranziciju i oni su predpostavljam u vecini, ali sta je sa ovim koje su recimo promenile pol? Ili su u procesu promene pola? Koliko li njih ima u odnosu na ove koje to ne kriju i poznate su ljudima iz "te price" da li ih ima vise?
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
Nisam siguran, ali ja mislim da Romeo dozvoljava da se registruju transseksualne osobe. Najavi šta tražiš i onda čekaj da te neko kontaktira. U zavisnosti kakvu vrsta kontakta hoćeš, takav profil i napravi. Ovako meni ne pada na pamet ni jedan sajt koji bi ti mogao pomoći. A ako te baš interesuje, preporučio bih ti da van scene se možda uključiš u neke organizacije koje se bave pravima transeksualaca/ki i da se prijaviš možda za neke radionice, šta ja znam. Budi osoba koja glasno i aktivno podržava zajednicu i kontam da će posle izvesnog vremena se mreža poznatih ljudi proširiti dovoljno, da ćeš ekstra upoznati osobu koja ti se svidi, a pride ćeš učiniti nešto dobro za ljude.
Korisnikov avatar
By *deni*
Ja se povremeno trandžiram, kad mi dođe i iz razloga koje nisam dužan nikome da objašnjavam. Da li će me neko zvati lažnom, ili pravom transicom, bole me pička. Ne radim to da bih bio kul, još manje da bih što pre ušao u EU, jer sam ja u EU ušao nedavnim sticanjem mađarskog državljanstva. :eu:
svakako bih se prijavio da aktivno pomognem ako postoji takva mogucnost, ali ne vidim na koji nacin? Postoji sajt trans-serbia ili tako nesto gde sam ranije slao mail bas sa namerom da pomognem ukoliko je bilo sta moguce, jer sam u to vreme imao vezu sa trans devojkom. Medjutim odgovorili su mi da pomoc nije potrebna :) razumem da postoji strah, i da je to vise iz predostroznosti. Ali eto :) iskreno nisam bas iz fazona da pravim profile po kojekakvim sajtovima. Imam 26 godina a trans osove me privlace od 16e, tako da sam prosao i kroz tu fazu i mogao sam da vidim svasta. Generalno gledano, odnosi koji se izrode iz takvih kontakata nemaju nikakvu perspektivu. Vecina tih osoba je navucena na te virtuelne kontakte i to je smetnja i velika pratnja jednom ozbiljnom odnosu kao sto je veza, kojoj ja tezim. Ali da se ovo ne pretvori u "oglasnu temu", hajde da postavim malo drugacije pitanje? Poznajete li vi neke od trans devojaka. Znaci osoba koje zivot zive u skladu sa svojim polnim identitetom, nasuprot diskriminaciji i domacem mentalitetu?
Vec i samo tvoje ime kazes da - zuris. Polako. Transseksualnih devojaka i mladica ima, naravno, mnogo vise nego sto javnost zna. A javnost to ne zna zato sto te osobe tako zele.

Ne cini mi se da transseksualne devoke i mladici posle usaglasavanja nesto posecuju grupe, forume i slicno. Pokusaj vizuelnu identifikaciju: Adamova jabucica, sake, linija kose... Mozda ti se posreci?

Nedavno sam procitala knjigu Rekvijem za treci pol, kupila u Beopolisu, Trzni centar Decanska i Makedonska, cini mi se da ces u toj knjizi naci neke od odgovora na pitanja koja postavljas.

Srecna potraga!
Korisnikov avatar
By belch
http://www.alo.rs/vesti/hronika/quot-mi ... quot/46171
Jedan od njih me je pesnicom iz sve snage udario u glavu. Perika mi je pala. Onda se zaleteo i iz sve snage me šutnuo u leđa. Plašila sam se da će me ubiti!“, priča za „Alo!“ Darkolina Perić (23), transrodna osoba iz okoline Valjeva, o kojoj je „Alo!“ već pisao, a koju su u subotu iz čista mira mučki napala petorica mladića.

ne čudi me zašto ih nema u javnosti
By hocusveee
Sanja ne sudi prebrzo. Nick bar u mom slucaju nista ne pokazuje. Stavio sam nesto sto ce mi pasti na pamet kad resim da se ulogujem a ovo sveee je zbog "ludog zemunca sveeee" :-) hvala na savetima. Potrazicu knjigu. Sto se tice narednog posta. Cuo sam za ovu devojku iz valjeva. Nije prvi put da se neko nasilnicki ponasa prema njoj. Letos sam citao da je neko tukao. Unutasnjost. Manja sredina. Mislim da bi pomoglo da ode negde. Recimo u Beograd. Upoznao sam skoro jednu prelepu trans osobu. Takodje iz unutrasnjosti. Ali zaista je jako zenstvena i zivi kao zena jos od kraja osnovne skole. Isla je u odeljenje u kome nije bilo muskaraca i slicno. Rekla mi je da nikada nije imala ni jedan jedini problem. Mozda je to malo i do stava same osobe, do odnosa porodice. Ne znam. Sigurno im je tesko. Ali to nije tema kojunsam zapoceo. Zanima me postoje li primeri sa srecnim krajem kod nas. Da li ima trans devojaka koje su na primer zasnovale porodicu nakon procesa tranzicije na primer. Inace mislim da se o svemu tome jako malo prica. Evo i ovaj sajt pod cijim okriljem bi trans populacija trebala da bude ne nudi neke specijalno bogate sadrzaje. Slazete li se?
Meni lično je malo glupo što uopšte trans osobe moraju da budu na ovom sajtu, a da nemaju svoj sajt. Jer, trans je vezano za polni identitet, a sve ostalo je čisto seksualno. Jer trans osoba može biti i strejt i bi i gay...

Ali, ajde da ne pametujem. Mislim da bi shemale i trans osobe trebalo da imaju više zaštite i više razumevanja, svih ljudi, pa i ovih sa ovog sajta. Ja volim takve osobe, volim njihovo prisustvo, volim sve vezano za njih.

A koliko ih ima, to ćete saznati jedino kad im dozvolite da žive normalno...
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!