Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By tasa
:klap:

Neke kompanije vide pokrivanje troškova operacije promene pola ne samo kao važnu stvar za ljudske resurse, već i kao dobar poslovni potez. Oni žele da zadrže vredne zaposlene i cilj im je da održe 100% rejtinga Indeksa korporacijske jednakosti, koji formira Borba za ljudska prava.

na ovakav nacin razmisljaju normalni poslodavci
nego prvo da kazem da me tekst odusevio i iznova potvrdio da se ne nadam uzalud da "ovom ludom svetu" u kojem zivimo ima "leka"
radujem se sto ce bar negde neko imati sansu da manje pati i da sto pre bude srecan a bez podrske i pomoci to je u ovom slucaju mnogo tesko i to nazalost kad sve muke prodju ostaje im ono sto me najvise zalosti a to je finansije kao prepreka za normalno bitisanje ali kako vidimo i tome se moze naci resenje samo ako se malo potrudimo
mislim da su u danasnje vreme poslodavci svugde u svetu isti
jedina razlika od drzave do drzave jeste nacin na koji se postavi problem i resavanje istog od strane onih organizacija koje su nadlezne da brinu o recimo radnicima (ako cemo prici problemu sa te strane)
dakle svaki problem je resiv samo ako se postavi na ispravan nacin i ako istrajemo u resavanju istog a ovo bi mogao da bude primer za ceo svet a ne da ostane vest sa one strane bare

Trend je praćen zajedničkim pritiskom od strane advokata zagovornika transrodnih prava i osiguranika, da se promena pola posmatra onako kako je shvata i Američko medicinsko udruženje – kao medicinski zahvat, a ne opcionu proceduru za ljude sa dijagnozom poremećaja polnog identiteta.

:cvetduga:
Korisnikov avatar
By javolimsamosebe
procitala sam negde da i google placa radnicima operaciju, bas iz razloga koji je gore naveden - da zadrze vredne radnike.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Vodi se teska bitka sa jedne strane lekara i medicinski radnika, strucnjaka i
nevladinog sektora, a sa druge strane drzave, kako bi se i u Srbiji lecenje
ovog sindroma uvelo pod troskove socijalnog.

Jako mali broj ljudi razume da je operativni akt, najmanji deo lecenja,
i da osobe koje se lece, moraju da uziaju lekove i terapiju do kraja
svog zivota, kao i da idu na redovne kontrole.

Takodje postoji i element pravne regulative, koji je recimo u Evropi regulisan,
dok kod das nije ni pokrenut...

... a sto se pravnog subjektiviteta tice, to je siguran put ka pravnom prizanju
gay brakova.

Nase sudstvo je mozda sporo i neuredjeno, ali pod pritiscima spolja, neke stvari
i neki procesi se resavaju po ubrzanim procedurama..

No ovo je problematika za jednu siru debatu.
Korisnikov avatar
By ultraviolet

Jako mali broj ljudi razume da je operativni akt, najmanji deo lecenja,
i da osobe koje se lece, moraju da uziaju lekove i terapiju do kraja
svog zivota, kao i da idu na redovne kontrole.

TO, zdravo za gotovo. nisam mogla da definišem šta mi toliko para oči u datom članku.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Btw...

termin "promena pola" nije politicki korektan, i plasinar je u Srbiji od strane
zute stampe i medija takve vrste, koju su popularisticki i senzacionalisticki
pristupili prikazivanju ove medicinske problematike...

Nekako uvek ta "zuta stampa" plasira terminologiju koja posle postane
opste prihvacena, iako je nakaradna i pogresna...

Korektan termin bi bio "rekosntrukcija pola", jer se jos nije rodila osoba
koja je "promenila pol"...
Korisnikov avatar
By Hys.
"Dok se miloni Amerikanaca bore sa poslodavcima oko osiguranja koja pokrivaju manje, a koštaju više, jedna grupa ljudi na opšte iznenađenje koristi svoje beneficije do kraja – transrodne osobe."

Uvod mi deluje u fazonu-"eto sta bre ovi oce"

Il sam paranoicna?
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
upravo tacno.. to su vise politicki potezi nego stvarno dusebriznistvo...
Korisnikov avatar
By Zuzy
Posto sam ovih dana, nazalost, bila cest gost u Naradnog fronta, videh i zvanicni cenovnik, koji je javno istaknut na salteru kartoteke. Operacija promene pola za strance kosta 2000 evra, sto je i najskuplja stavka u celom cenovniku. Zanimljivo, ne mogu da se setim da li je za istu stvar bila istaknuta cena za nase drzavljane. Ako neko ovih dana tamo svrati nek pogleda.... Zaista je cenovnik prikacen na staklu kod glavne kartoteke.
Korisnikov avatar
By Hys.
Barem je transparentno.

Redak slucaj, ne...
Korisnikov avatar
By bas bleu
@kosmicka cestica:

hey just to pick your brain a bit, ako je termin promena pola politicki nekorektan (sa cim se, btw, slazem), treba li onda govoriti o lecenju u kontekstu rekonstrukcije pola?
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Originally posted by bas bleu

@kosmicka cestica:

hey just to pick your brain a bit, ako je termin promena pola politicki nekorektan (sa cim se, btw, slazem), treba li onda govoriti o lecenju u kontekstu rekonstrukcije pola?
Svakako... To i jeste medicinska terapija, lecenje, kao i svako drugo
lecenje, i sasvim bi pogresno bilo izdvajati ovaj tretman od ostalih,
jer na taj nacin vec pelazimo okvire ljudskih prava, i obelezavamo
jednu grupu ljudi koji traze lekarsku pomoc.
By zombi
Originally posted by Zuzy

Posto sam ovih dana, nazalost, bila cest gost u Naradnog fronta, videh i zvanicni cenovnik, koji je javno istaknut na salteru kartoteke. Operacija promene pola za strance kosta 2000 evra, sto je i najskuplja stavka u celom cenovniku. Zanimljivo, ne mogu da se setim da li je za istu stvar bila istaknuta cena za nase drzavljane. Ako neko ovih dana tamo svrati nek pogleda.... Zaista je cenovnik prikacen na staklu kod glavne kartoteke.

Da li ti fali neka nula u toj cifri? :) Posto je skuplje od 2.000E i za gradjane Srbije, a kamoli za strance...
Korisnikov avatar
By Zuzy
Zombi, izvini, tek sad videh pitanje...
Elem, nisam bila lenja. Nasla sam web stranicu Ginekolosko-akuserske klinike "Narodini front"
Pogledaj link, tj. pod informacijama za pacijente imas u excel-u i zvanicni cenovnik:
http://www.gakfront.org/pacijenti/index.php
U cenovniku, pod r.br.90 imas napisano:
"sprovodjenje operacije procedure promene pola iz zenskog u musko.....200.000 dinara" (sto je otprilike 2.000 evra)
cenovnik je od 01.07.2010. godine i potpisao ga je direktor prof. Dusan Stanojevic. Inace cenovnik je napravljen u skladu sa saglasnošću Ministarstva zdravlja broj: 130-01-00184/2010-03 od 31.05.2010.godine
Koliko sam ukapirala ovo su cene i za domace i strane drzavljanje....
Korisnikov avatar
By Zuzy
p.s. nisam upucena u problematiku, ali verujem, kao sto je to uvek u zivotu, da lova verovatno ide na ostale pratece medicinske tretmane (pre i posle operacije) koji, najverovatnije, kostaju djavo ipo.... pogotovo ako su to lekovi koje treba kupovati do kraja zivota....
By Sixto
Prosracu se. Tu si da radis, ne da ispunjavas svoje kaprice. Ukoliko zelis nesto snadji se, sto bi interesovalo tvog poslodavca promena pola, himenoplastika, operacija fimoze, most u ustima...

Samo mi nije jasno zasto ljudi misle da su toliko jedinstveni, dobri, vredni za zadrzati kad na trzistu rada postoje isto tako dobri, vredni i pouzdani radnici, a verovatno sa manje prohteva.
By Jelena357
Originally posted by Sixto

Prosracu se. Tu si da radis, ne da ispunjavas svoje kaprice. Ukoliko zelis nesto snadji se, sto bi interesovalo tvog poslodavca promena pola, himenoplastika, operacija fimoze, most u ustima...

Samo mi nije jasno zasto ljudi misle da su toliko jedinstveni, dobri, vredni za zadrzati kad na trzistu rada postoje isto tako dobri, vredni i pouzdani radnici, a verovatno sa manje prohteva.
Aaaaa...ja ne verujem da neko poredi ovako ozbiljnu stvar,kao rekonstrukciju pola,sa obicnim estetskim korekcijama. Transsexualnost nije komplex ili hir nego zivotna potreba. Ti si vrv osoba koja razume samo ono sto oseti na svojoj kozi-blago tebi sto ne razumes :up:
Tvoj post me natera da se zapitam da li ti razumes sta je osiguranje? Zasto uopste postoji bolovanje i osiguranje,kad ce neko drugi,zdraviji/'bolji' sa zadovozljstvom da prihvati posao?
Nazalost msm da je ovaj clanak daaaaleko od Srbije... :rida:
btw rekostrukcija pola za m2f je 500€...msm da ima cela tema o tome,ali ako neko ima drugu informaciju neka kaze :kokice:
By Sixto
Da, ali kad osobe koje teze promeni pola shvate da je jeftinije promeniti zaposlenog nego mu finansirati promenu pola onda cete uci u savremeno doba zvano kapitalizam.
Takva vrsta potrebe mozda jeste bitna u njihovim zivotima, ali te osobe moraju da shvate kao i svako drui da su jedinstvene samo sebi, najblizima, partnerima i to je to. Poslodavcima ipak ne.
Korisnikov avatar
By Zuzy
Polako narode, nema razloga za dianje tenzije....
Prvobitni tekst, na osnovu koga je pokrenuta ova tema, govori o velikim kompanijama u SAD koje su fakticki dobrovoljno resile da placaju svojim radnicima ove operacije.
Iako je u tom tekstu napisano da se radio o "....dobrom poslovnom potezu kojim zele da zadrze kvalitetnu radnu snagu...", niko nije ovde naivan da bi to bukvalno shvatio.
Prvo, nema puno osobo koje menjaju pol, pa za veliku kompaniju to i nije neka lova, a drugo, ako bi te velike kompanije i platile operaciju, sigurna sam da bi to i dobro marketinski iskoristili (ako se ne varam, verovatno puno LGBT osoba pije Coca-Colu, koje bi sa blagonaklonoscu gledale na tako neku vest) i na kraju poveca se prodaja i firma je u plusu....
Naravno, ovo samo vazi za firme u SAD, u Srbiji to ce biti, najverovatnije, nikada. Mozda u nekoj buducoj Srbiji to ce biti placeno u okviru redovnog zdravstvenog osiguranja....
:peace:
By Ulix
Mislim da bi poslodavac trebalo da ima obavezu da plaća samo za ono što je zdravstveni problem proistekao iz rada (povreda na radu ili nešto slično). Sve ostalo se njega ne tiče.

Troškove ovakve operacije bi trebalo da snosi država.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!