Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By Jelena357
Uh evo i mene konacno na forumu...procitala sam ga od teme do teme...otac mi proverava hystori pa me malo bilo strah (pisem sa telefona) da se registrujem ranije...moja kratka biografija je m2f-zivot jos uvek kao da ga nemam-cekam da krenem u tranziciju. 94-to sam godiste tako da cu se nachekati... Zivim u Beogradu. Ono sto sam primetila je da nemate temu o nasilju prema transsexualnim osobama-pa se pitam da li sam ja toliko losa glumica ili je tako svima? U skoli mi neko dobaci,gurne me na hodniku i tjt-znam da se na tome zavrsava,navikla sam. Medjutim,juce u autobusu sam osetila strah za svoj zivot,bukvalno. Nikad nisam bila toliko uplasena. Rano ujutro isla sam autobusom u skolu. Bila sam na pola puta kada me neko pocupao za kosu,ne jako ali ipak... Kada sam se okrenula videla sam 3 momka od 20-ak godina. Tipicni huligani! Okrenula sam im ledja misleci da me samo izazivaju. Poceli su da pricaju da ce me prebiti chim izadjem iz autobusa i medjusobno opisivali kako ce to izgledati-DO DETALJA! Pocela sam da se tresem...ja pokusavam da odrzim zensku gradju,a i fizicki kazu licim na devojku-tako da ne mogu da se odbranim ni pobegnem. Stanica moje skole je bila sve bliza i ja sam trebala da izadjem. Onda je jedan od momaka ubedjivao ostale da izadju,a razlog je bio 'nacicemo nekog drugog da maltretiramo'. Izasli su samo jednu stanicu pre mene-tako blizu! Ja se plasim da ih ne srednem opet,ali moram da idem u skolu... Da li se ovo svima nama desava? Ovo nije normalno...bukvalno se plasim da izadjem napolje...;(
By RuznaGlupaZla
Joj, žao mi je.
Ne znam koliko u takvoj situaciji, kakva je bila u autobusu, znači otići do vozača i eventualno zatražiti pomoć?
Što se škole tiče, misliš li da bi ti pomoglo obraćanje razrednom starješini, školskom psihologu?
Ne znam kako ti se čini ovaj predlog, ali šta misliš da možda upišeš neki kurs samoodbrane?
Našla sam recimo ovaj http://www.iks-d.com/index.html, ili neki drugi, ne vjerujem da bi se protivili zato što si m2f.

History može da se kontroliše, uvježbaj se samo malo, ja vjerujem da pisanje po ovom forumu i druženje kroz njega ohrabruje mlade ljude kao što si ti.
By Speculum Columbae
Grozota. Promeni prevoz, možda možeš nekim drugim, preko nekih drugih delova grada.
A za dalje staze - morala bi školskom psihologu i starešini da se obratiš.
By RuznaGlupaZla
Što se tih bilmeza tiče, vjerovatnije je da su te samo htjeli uplašiti svojim detaljnim opisivanjem, pogotovo kad su vidjeli da im polazi za rukom.
By J...
Originally posted by RuznaGlupaZla
Ne znam koliko u takvoj situaciji, kakva je bila u autobusu, znači otići do vozača i eventualno zatražiti pomoć?

:up:

Da, nikad nemoj da cutis i stojis u jednom mestu u takvim situacijama, pomeri se od budala na drugi kraj autobusa, trazi pomoc, ako treba i vici samo nemoj da stojis mirno i da im dajes priliku da se izivljavaju.
Korisnikov avatar
By 2kune
Ajde djeco, o Beogradu je riječ... Fino odite zajedno na kavicu i otpratite je malko do škole i nazad... Par puta će biti dovoljno da se vidi da nije sama... Predlažem da se toga poduhvate stariji međedi foruma... Ja to redovito radim u Splitu kad treba... Dobro je povesti i psa ako ga tko ima... Ako vide da nije stalno sama i ima neku izglednu ekipu jako se smanjuje vjerojatnost da će ozbiljnije nastradati mada takvo uznemiravanje nikada neće sasvim nestati...
By J...
@ Jelena357

Kakva je situacija s tvojim roditeljima, sa ocem, da li zna za ovo? Mozda bi on mogao da te povremeno prati u skolu?
Korisnikov avatar
By Lucem Ferre
Originally posted by 2kune

Ajde djeco, o Beogradu je riječ... Fino odite zajedno na kavicu i otpratite je malko do škole i nazad... Par puta će biti dovoljno da se vidi da nije sama... Predlažem da se toga poduhvate stariji međedi foruma... Ja to redovito radim u Splitu kad treba... Dobro je povesti i psa ako ga tko ima... Ako vide da nije stalno sama i ima neku izglednu ekipu jako se smanjuje vjerojatnost da će ozbiljnije nastradati mada takvo uznemiravanje nikada neće sasvim nestati...
Super ideja! Samo, pitanje je koliko ljudi imaju vremena i volje da se žrtvuju zarad nekoga koga ne poznaju... i još u Srbiji... Altruizam je ovde čista utopia..

Žao mi je zbog situacije u kojoj se nalazi Jelena, ali moraće da stegne zube i na prvom mestu se osloni na sebe. Suzavac je efikasan, samo ne znam koliko je pamento da na grupu idiota krene sa istim... Kurs samoodbrane je i te kako dobra stvar! A dizanje larme uvek može da ti ide u korist.. jer pičke poput tih koje su tebe napale se najviše upišaju u gaće kada skontaju da su postali centar pažnje one mase kojoj se nisu obraćali... Dakle, samo privuci pažnju odraslih u svojoj okolini kada se nađeš u sličnoj situaciji!
Korisnikov avatar
By kyrgyz
Uvek pokazi zube, svi huligani su u sustini picke i ne smeju da napadnu, u svakom slucaju mozes da se razvices i privuces tako paznju drugih...zaista upisi neki kurs samoodbrane...to ce ti dati dosta samopouzdanja u buducem zivotu...da sam u Bgd-u ja bih te pratio svaki dan u skolu...:-))))
By Glasnik

:love:

Imaš kod mene plus zbog ovog posta. :)
Korisnikov avatar
By constantine
Originally posted by Glasnik88

:love:

Imaš kod mene plus zbog ovog posta. :)
kune svaka cast...
By Jelena357
Jaooooj volim owaj forum...<3
Ja sam se do sada wodila poslovicom papir trpi swe,pa pisala dnevnike...da sam znala da je ovoliko lakse kad imas misljenje drugih osoba davno bi se uclanila se...Hvala na swim odgovorima i savetima :-)
Sto se tice skole ona mi nije toliki problem da mi treba pomoc razredne i sl...za vreme prve godine sam cuo izreku-ljudi nemaju svoje misljenje,100 puta ponovljena laz postaje istina' msm da je tako isla...uglavnom ja sam prve dane skole ubedjivala ljude da sam neka bezosecajna azdaja i svi su poverovali-i sad u drugoj niko ne kaze nista (u lice,ali kad okrenem ledja...o.O)-ma bitno mi je da me ne prozivaju otworeno...naravno to pali samo na ljude koje imam priliku da ubedim u laz...tako da dobacivanja cujem samo kad prodjem kroz skolsko dvoriste i necu da se uopste nerviram oko toga...a da,pod gurkanjem sam mislila bukvalno gurkanje... prodjem hodnikom i neko me zakaci slucajno' i prodere mi se 'pazi de ides'...u osnovnoj sam gore prolazila sto se tice school relations...sad sam stvarno zadovoljna skolom onoliko koliko je to moguce.:-D
Sutra menjam autobus i bezim ako ih vidim na suprotan kraj...ako i to ne upali ostajem u busu pa ko pre izadje...hvala vam svima jos jednom na savetima-ja se ni u jednom trenutku nisam setila da jednostavno odem i izgubim se u guzvi btw vec 2 godine sam u tom busu swaki dan pa ih tek sad videla-mozda sam preterala nzm,ali njihov opis' me uspanicio :)
Korisnikov avatar
By Mars
Ja ne umem da mislim kad su ovakve situacije u pitanju. Nadrealna mi je sama scena da udjes u bus da se prevezeš sa mesta na mesto, a da se neko nad toboom iživljava u njemu (sa potencijalnom tendencijom da se to nastavi i van autobusa)...

Ovo Kune što kaže...meni lepo zvuči, al kao i sve druge ideje (mama, tata, vozač busa...) sve nekako mislim da bi to budale moglo samo dodatno da isprovocira, da (ako baš reše), kada vide da je pod pratnjom, nekoliko dana - samo čekaju onaj jedan kada je sama, pa da budu još agresivniji...Isto i samoodbrane razne. Meni je to u ovoj situaciji jedino efektno za dobijanje par sekundi vremena ako u tom periodu može da dodje prava pomoć ili se situacija popravi...al iritirati mlado i ludo i glupo i bazično agresivno (i u masi tj. čoporu) sa nekim dzijudzica pokretima....loša ideja, po meni.

Očigledno su autobusi crne tačke, pa jel bilo prošle godine ili oko neuspelog prajda...curu ili dve kad su tako prebili na nekoj poslednjoj stanici?

Nedopustivo i tužno, u svakom slučaju..
By J...
Ne treba odmah paniciti a ako bi bas doslo do takve situacije da primeti da je prate svaki dan cak i ako je neko sa njom a najbolje u ovom slucaju roditelj jer je maloletna, onda se valjda poziva policija.
By Jelena357
Ma ja msm da nece biti niceg sutra...waljda! Ako bude,trazicu neciju pomoc,ali nadam se da necu morati... Na kraju krajeva ne bi oni izasli da sam im ja bila glavni cilj tog jutra...kako bude sutra,tako ce i biti! Sad bar znam sta da radim ako se ponovi...to da neko moze da te unakazi samo zato sto nisi isti kao on je zaista tragicna :(
Korisnikov avatar
By Madonna
Originally posted by Jelena357

Jaooooj volim owaj forum...<3
i ja, fine si odgovore dobila :) ne znam šta bih ti još rekao... jedino možda što se tiče history-ja, lepo kaže RuznaGlupaZla, nije to uopšte problem, instaliraj npr. Google Chrome, jednostavan je i brz, pa samo odeš na incognito prozor i odatle kucaš gs diskusije i loguješ, jeste malo smor svaki put loggin in ali bolje i to nego da rizikuješ. i nemoj da se navikneš na w umesto v, kad prestaneš sa moba da kucaš :mama: :D

:paradajz:
By Jelena357
Evo vratila sam se iz skole ziva i zdrava...nisam srela nikog od onih debila! Doduse promenila sam prevoz-sad mi je 15 minuta dalje,ali bar imam drustvo,pa nisam sama...sve je dobro ispalo na kraju! Bas lep dan danas! :-)<3
Korisnikov avatar
By Mars
Neka lepa vest...

:)

Edit> samo što već tonem da se tako jednoj običnoj stvari kao bezbedan odlazak u školu korišćenjem javnog prevoza treba posebno radovati...
By Jelena357
Inace je bio fenomenalan dan! :-D
Pored toga sto sam bezbedno stigla u skolu,nasla sam dobro drustvo za autobus-odredjeni ljudi me iznenadjuju pozitivno,i jako sam srecna zbog toga :)
Korisnikov avatar
By colorado
Drago mi je da cujem da ti se danas nije ponovio scenario od juce, a posebno da imas i novo drustvo. :*
By Speculum Columbae
Drago mi je što se sve odigralo bez incidenata, ali činjenica da je u Srbiji za nas dan u kome nam život nije ugrožen uspeh i nešto za radovanje - deluje jako demorališuće i oljabećkovićevski.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Duso draga,

jako je vazan stav koji imas i energija koju emitujes oko sebe. Kao i u sumi,
vukovi i ostale zveri ce rado da se ostrve na neku nejaku zivotinjicu, ili neku
koja se ponasa ranjeno...

Dakle! Gore nos, ponosno! Pametnija si i vise vredis od svih tih budala,
upravo, samom cinjenicom da si razlicita... To je tvoja prednost, ne mana.
Voli svoju razlicitost, i emituj pozitivne misli, strah cuvaj samo za realno
grozne okolnosti.. i videces kako ce oko tebe uvek da budu dobri ljudi.

Cuvaj se
Kiss
A.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!