Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by Tara
Previše bespotrebnog filozofiranja te nikuda neće odvesti (bar ne u onom pravcu koji nije prožet večitom patnjom i nezadovoljstvom).
nemam nista protiv filozofiranja :) ali vidim opasnost u polazenju od fiksnih ideja... (na kazem da Mariska to radi... ali su me njeni skorasnji postovi podsetili pomalo na nesto sto se naziva apophenia - finding patterns where none exist)... jer ako covek krene od neke fiksne ideje, on ce to nalaziti u svemu sto vidi, cuje, procita, i nalaziti u svemu vezu sa tom pocetnom idejom... ljudski mozak je 'programiran' da prepoznaje strukture gde one ne postoje, mozda zbog potrebe/zelje da nadje red u haosu, da objasni sebi ono sto ne razume, itd... sto ne mora biti negativno i nije samo po sebi lose, ali moze odvesti na pogresan put, narocito ako je teorija bitnija od istine, odn. ako je vaznije potvrditi teoriju, nego otkriti istinu, jer ako se krene od fiksne teorije tada ce mozak nalaziti u svemu oko sebe, u potpuno nevezanim stvarima i sitnicama, potvrdu te teorije... umesto da se krene suprotnim smerom, bez prethodno fiksirane teorije, prosto u sakupljanje cinjenica (u zivot) i onda ce se mozda prava teorija sama iskristalisati...

nadam se da nisam previse zakukuljila ovo :)

Mariska, ne pokusavam da pobijem tvoju teoriju... ko zna - mozda ona i jeste istinita (ko sam ja da tvrdim suprotno? uostalom, ono sto je istina za tebe, ne mora biti istina za mene...)... samo podsecam na neke opasnosti na tom putu traganja za istinom (o sebi), kao sto je na primer 'lazna epifanija'... (false positive, false alarm, false awakening)... gde covek pomisli da je nabasao na nesto spektakularno a u stvari ne vidi kako je dosao do tog laznog otkrica: povezujuci nepovezane stvari kako bi se uklopile u njegove zelje ili ideje...

(sto ne znaci da ne treba nastaviti sa putovanjem i sa potragom....)
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Originally posted by nsBeckie
Previše bespotrebnog filozofiranja te nikuda neće odvesti (bar ne u onom pravcu koji nije prožet večitom patnjom i nezadovoljstvom).
nemam nista protiv filozofiranja :) ali vidim opasnost u polazenju od fiksnih ideja... (na kazem da Mariska to radi... ali su me njeni skorasnji postovi podsetili pomalo na nesto sto se naziva apophenia - finding patterns where none exist)... jer ako covek krene od neke fiksne ideje, on ce to nalaziti u svemu sto vidi, cuje, procita, i nalaziti u svemu vezu sa tom pocetnom idejom... ljudski mozak je 'programiran' da prepoznaje strukture gde one ne postoje, mozda zbog potrebe/zelje da nadje red u haosu, da objasni sebi ono sto ne razume, itd... sto ne mora biti negativno i nije samo po sebi lose, ali moze odvesti na pogresan put, narocito ako je teorija bitnija od istine, odn. ako je vaznije potvrditi teoriju, nego otkriti istinu, jer ako se krene od fiksne teorije tada ce mozak nalaziti u svemu oko sebe, u potpuno nevezanim stvarima i sitnicama, potvrdu te teorije... umesto da se krene suprotnim smerom, bez prethodno fiksirane teorije, prosto u sakupljanje cinjenica (u zivot) i onda ce se mozda prava teorija sama iskristalisati...

Mariska, ne pokusavam da pobijem tvoju teoriju... ko zna - mozda ona i jeste istinita (ko sam ja da tvrdim suprotno? uostalom, ono sto je istina za tebe, ne mora biti istina za mene...)... samo podsecam na neke opasnosti na tom putu traganja za istinom (o sebi), kao sto je na primer 'lazna epifanija'... (false positive, false alarm, false awakening)... gde covek pomisli da je nabasao na nesto spektakularno a u stvari ne vidi kako je dosao do tog laznog otkrica: povezujuci nepovezane stvari kako bi se uklopile u njegove zelje ili ideje...

nsBeckie odusevljena sam tvojim pristupu celoj problematici. Citam postove,
i Mariska mi deluje kao da pliva u nemirnom moru... ali verujem i znam da
ce naci put.. u stvari, pre ce put naci nju/njega, nego obratno..
Ovo sve vidim kao traganje, i kao sto si ti rekla, trazenje matrica tamo gde
to nije potrebno, a sve sa ciljem da se nadje neki, recimo, dusevni mir...
Sto je, priznaces, legitimno sredstvo, do nekog stepena, posle samospoznaja
trazi neke druge, kompleknije alate... otiskivanje na pucinu i spremnost
priznavanja sebi ....

potraga nikada ne prestaje, jer nas uvek cekaju novi koraci, i novi
izazovi.. a svaki novi dan je novi izazov...
Korisnikov avatar
By Mariška
Andjelika je sve rekla!

Nemam šta da dodam.

HVALA VAM SVIMA!

:grouphug:
By Sashka!
Originally posted by nsBeckie

Da li zelis kojim slucajem da se udas za mene? :mazi:
Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by Sashka!

Da li zelis kojim slucajem da se udas za mene? :mazi:
prva bracna ponuda (na forumu) :yay:

suvise sam ti ja komplikovano stvorenje za brak :giggle:
ali mogla bih da ti postanem licni i personalni guru :smeh: posto primecujem u poslednje vreme da se svi nesto odusevljavaju mojim recima dok ja uopste nemam utisak da je to sto pisem tako senzacionalno i novo... :retard: ko zna, mozda svi oni/vi vide/ite nesto sto ja ne vidim, pa da krenem da napravim biznis ili karijeru od toga :lol: kao razne poznate licnosti sto imaju neke duhovne savetnike, gurue, i ostale ... mogla bih i ja nekome tako da filozofiram o svemu i svacemu (i jos da me plate za to :eureka: )

:smeh: :smeh:
Korisnikov avatar
By maka
Originally posted by Mariška

..ja jesam žena. I imam ud. Kao što neka biološka žena navuče na sebe strap-on, tako ja, eto, imam moj muški ud. Kao što je žena sa strapom na sebi i dalje žena, tako se i ja, sve sa mojim muškim udom, ipak osećam ženom..
ovo zvuci tako sexy! nisam mogla a da ne prokomentarisem.

samo napred Mariska! Zelim ti srecu.
By Sashka!
^ Hm... Ne laskaj si mnogo Beckie, nije dobro za stolicu :kasalj: :D

Ma dobro, prihvatam tvoje odbijanje kao kompliment :B
Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by Sashka!

^ Hm... Ne laskaj si mnogo Beckie, nije dobro za stolicu :kasalj: :D

Ma dobro, prihvatam tvoje odbijanje kao kompliment :B
:lol: ma zezam se ja
mislila sam da je ocigledno...
ju, jos ce svi poceti da me shvataju previse ozbiljno
:smeh:

idem malo da postujem u podforum Zezanje n' Opustencija da se vratim na smesnu stranu zivota :D
By Sashka!
O boze. Pa jeste bilo ocigledno i ja sam se zezala!
E ljudi moji izgleda ne valja biti sarkastican na forumima!
:cigareta:

jebiga... Ponuda jos uvek stoji ako se predomisllis :D
Korisnikov avatar
By Blady
Originally posted by maka

..ja jesam žena. I imam ud. Kao što neka biološka žena navuče na sebe strap-on, tako ja, eto, imam moj muški ud. Kao što je žena sa strapom na sebi i dalje žena, tako se i ja, sve sa mojim muškim udom, ipak osećam ženom..
ovo zvuci tako sexy! nisam mogla a da ne prokomentarisem.

samo napred Mariska! Zelim ti srecu.
Apsolutno :bale:
Korisnikov avatar
By Luba
Hmmm, da nije: coitus ergo sumus :opacupa:
Mariska je hrabra osoba. Uostalom ako se jednoga dana psi`icki promeni, ima fore da ide u tranziciju do kraja, zar ne?
Nisu to samo dlake u pitanju, ima nesto i u brushalteru, drugoj odeci, i drugim oblinama :brada: :drkanje:
By dukkehjem
mariska svaka ti cast na hrabrosti i svemu, drzim ti palceve!
Korisnikov avatar
By Lea Zechica
Mariška, imas i od mene podrsku...apsolutnu!

Jedino ti znas kako se osecas i sta ti treba...mogu mnogi da filozofiraju do sutra, da nije prakticno, da nije prihvatljivo za drustvo i tako dalje, ali najbitnije u svemu je da ti budes srecna!

Samo onaj ko to oseti moze i da razume... <3
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Originally posted by Lea Zechica

Mariška, imas i od mene podrsku...apsolutnu!

Jedino ti znas kako se osecas i sta ti treba...mogu mnogi da filozofiraju do sutra, da nije prakticno, da nije prihvatljivo za drustvo i tako dalje, ali najbitnije u svemu je da ti budes srecna!

Samo onaj ko to oseti moze i da razume... <3
:zastava:
upravo tako :)
Korisnikov avatar
By Mariška
Sa teme Musko u zenskoj odeci ?!:
Originally posted by Luba

Drugi nastavak.
Liberation of Yin-Spirited Men
I am only coming to realize the pain and guilt that so many endure for a simple pleasure like crossdressing. I am confounded by it, actually... how could something so harmless and healthy as a man wanting to express femininity be deemed so wrong by society?

Women earned the right to crossdress with "women's liberation", and no one thinks anything of it anymore. A powersuit on a woman is considered sexy by many... when I'm feeling my Yang, I can dress and act as masculine as I want, and it's ok... why is a skirt on a man who's feeling his Yin considered so abnormal? I really don't get it.

"Men's liberation" still has not happened. Society still binds men tightly to rigid one-sided standards. All men feel Yin to some degree, yet are brainwashed into believing it must be surpressed and denied. This very fact is a discredit to the feminine gender. Women should recognize that imitation is the sincerest form of flattery. For a man to want to be feminine means he places value on the Yin energy, which is as it should be. To surpress and deny Yin is to say it is of lower value than Yang. The emergence of the openly yin spirited man is what is needed to balance this society and humanity in general.

The irony is, it is men who are enslaving themselves to the rigid social archetype. Ordinary men are threatened by the presence of Yin-Spirited men because they are reminded of their own inner torment and battle to enslave the Yin, such that many will respond vehemently if not violently. It is men who are keeping themselves confined to the little black box, and persecuting those who dare peek out and openly celebrate Yin.

Perhaps it is the women who must reach out, help the men out of the little black box, and join them in the celebration of all that is beautiful, kind, nurturing, loving, feminine... by genetic women condemning trans women, they are assisting in the enslavement of Yin, and admitting that Yin is inferior. Instead we should be praising her emergence in the male population... it's about time! The world could use a little more nurturing and love, and a little less war and greed.
Yin-Spirited men represent the evolution of men... their existence indicates the decline of an old-energy social paradigm which has been so destructive to both men and women alike for most of human history.

Može biti da je to samo, kako Beckie reče, "apophenia" (finding patterns where none exist), ali ja zaista verujem u boldovane rečenice iz ovog citata. Ja tako osećam...

Naravno, može biti da je to samo moja "taština nad taštinama", da ja svojem ličnom problemu dajem neki takoreći kosmički značaj, kosmičko opravdanje, ali ja zaista verujem da jeste potrebno da što više muškaraca (osoba muškog pola) razvije u sebi "yin" komponentu - bojim se da u suprotnom one glupe najave apokalipse 2012. godine možda i neće biti baš tako besmislene; ne verujem doduše da bi mogle da se obistine već 2012. godine, ali koju godinu ili deceniju kasnije, sasvim moguće... :ozbiljan:

Slika
Korisnikov avatar
By Mariška
Da se nadovežem na moj gornji post, ja moju tranziciju počinjem da doživljavam u smislu one Gandijeve misli: "Be the change that you want to see in the world.", koja za mene polako postaje nekakva ideja vodilja moje tranzicije, njen "raison d'être"...

Šta ću, to je izgleda neophodno da bih se pokrenula, da bih napokon započela i fizički deo moje tranzicije...

Pa dobro, korak po korak, važno mi je da makar ja, ako već niko drugi, osećam određeni pomak.

:zastava:
Korisnikov avatar
By pochi
mislim da sam Marisku videla juce na programu happy-ja ,.tako nesto :lol: . ili bar devojku sa njenog avatara. neki model,sa je.
:D
Korisnikov avatar
By Zwezdica
Vrlo mi je zanimljivo da pratim tvoj put, bar preko foruma. Bravo sto se boris, imas snage i hrabrosti da zivi onako kako zelis ! :klap:

Svu srecu ti zelim! :hug:
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by pochi

mislim da sam Marisku videla juce na programu happy-ja ,.tako nesto :lol: . ili bar devojku sa njenog avatara. neki model,sa je.
To je valjda bio Andrej Pejić. ^^

Sad baš stavih novu sliku na avatar: Tomek Szczukiecki

Valjda će prihvatiti izmenu. :molise:

@Zwezdica

:mazi:

P.S. Ponekad me zabole neki tvoji postovi (upućeni drugim osobama sa foruma, ne meni, ali ja prepoznam u njima svoje ponašanje...), no i pored toga (a možda zapravo i zbog toga) veoma cenim tvoju iskrenost!

:up:
Korisnikov avatar
By Zwezdica

TO je decko i preeeeeeeeelep je.. :bale:
Korisnikov avatar
By Zwezdica

To je valjda bio Andrej Pejić. ^^

Sad baš stavih novu sliku na avatar: Tomek Szczukiecki

Valjda će prihvatiti izmenu. :molise:

@Zwezdica

:mazi:

P.S. Ponekad me zabole neki tvoji postovi (upućeni drugim osobama sa foruma, ne meni, ali ja prepoznam u njima svoje ponašanje...), no i pored toga (a možda zapravo i zbog toga) veoma cenim tvoju iskrenost!

:up:
Zao mi je zbog toga.. :mazi:
Korisnikov avatar
By barni011
Mariška napisao:@Dina

Citat sa Eyinog profila:

"Potraga za savrsenim partnerom se ne sastoji od menjanja partnera, vec od menjanja sebe.
Savrsenog partnera pronaci cemo samo kad pronadjemo savrsenog sebe."
:superheroj: :up:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!