Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Evo, reših da i ja otvorim temu o mojoj tranziciji.

Ova tema donekle se razlikuje od drugih sličnih tema na ovom potforumu. Jer na drugim temama opisuju se tranzicije transsexualnih osoba, dakle tranzicije tipa Male-To-Female (MTF), odnosno Female-To-Male (FTM). Za razliku od toga, na ovoj temi biće predstavljena tranzicija jedne transrodne, ali ne baš u punom smislu i transsexualne osobe.

Konkretno, na ovoj temi biće predstavljena tranzicija tipa Male-To-Shemale. Ta tranzicija slična je tranziciji tipa Male-To-Female, s tom razlikom što se ne vrši operacija promene, odnosno prilagođenja pola. [ EDIT: Što se tiče hormonske terapije, neke shemale osobe teže tome da uspostave hormonski sastav isti kao kod bioloških žena. Meni to nije cilj. Ja hormone nameravam da uzimam isključivo ako se pokaže da mi je bez uzimanja hormona nemoguće osloboditi se dlaka sa lica. I uzimala bih samo minimalnu količinu hormona, onoliko koliko je baš neophodno da bih se oslobodila tih dlaketina. A ukoliko se ipak pokaže da je moguće osloboditi se dlaka sa lica samo uz pomoć elektrolize, a bez upotrebe hormona, onda uopšte ne bih uzimala hormone. ] Naime, iako se osećam kao osoba ženskog roda, ja ne želim da se u procesu tranzicije odreknem - da sam MTF transsexualka rekla bih: oslobodim - mojih muških genitalija. Želela bih samo da, nakon završetka tranzicije, moje telo bude prilagođeno mom osećanju mene same. A ja se osećam kao shemale. Dakle osećam se kao žena. Ali žena sa udom, da tako kažem, nadam se da nije vulgarno.

Identitet shemale jeste identitet u kojem sam se, napokon, pronašla. Osetila da je to upravo ono kako se osećam. Moram reći da je čitanje postova na ovom forumu, i moje razmišljanje o pročitanom, u velikoj meri doprinelo da pronađem sebe u tom identitetu. Naime, kada sam tek došla na ovaj forum, moj neki idealni identitet bio je simbolizovan u pojmu "baletan" - što za mene predstavlja simbol muškarca koji je snažan, ali istovremeno nežan i oslobođen agresije i nekih drugih stereotipno muških karakteristika koje mi se ne sviđaju (npr. maljavost).

Međutim, boravkom na ovom forumu, ja sam uvidela da niti jedan muški identitet mene ne zadovoljava. Da se ja, jednostavno, ne osećam kao muškarac. Da osećam otpor prema bilo kojem identitetu u kojem bih doživljavala sebe kao muškarca. Da ja sebe, jednostavno, doživljavam kao ženu. Ženu sa muškim udom, istina, kojeg nemam potrebu da se odreknem. A ja se nisam odrekla ni svog identiteta baletana, kao nekog idealnog cilja u mojoj tranziciji, cilja koji se može ali i ne mora ostvariti. Ali moj identitet baletana podređen je mom identitetu shemale. Jer i ako nekada budem imala snagu baletana, da mogu da podignem i u svojim rukama nosim balerinu (i bukvalno, ali i metaforički - u smislu da sam finansijski i psihički dovoljno snažna da mogu da pružim podršku voljenoj osobi u osnivanju porodice), želela bih da taj moj identitet baletana bude zapravo uloga poverena jednoj snažnoj ženi. Da, želela bih da u krajnjoj instanci moje tranzicije budem snažna žena sa udom, dovoljno snažna da igram ulogu baletana.

Ali u ovom momentu ja nisam dovoljno snažna za takvu ulogu. U ovom momentu ja se osećam kao slaba žena sa udom. I ne smeta mi to što nisam jaka. Snaga će možda doći, možda i neće, to nije tako bitno. Ali bila slaba, bila jaka, ja jesam žena. I imam ud. Kao što neka biološka žena navuče na sebe strap-on, tako ja, eto, imam moj muški ud. Kao što je žena sa strapom na sebi i dalje žena, tako se i ja, sve sa mojim muškim udom, ipak osećam ženom.

I to je otprilike bio prvi korak u mojoj Male-To-Shemale tranziciji. To saznanje šta sam, kako se istinski, duboko u sebi, osećam.

A kad dođe sledeći korak, javljam vam! Nadam se da nećete baš jako dugo čekati! :fige:

Sve vas volim!

:kiss:
Korisnikov avatar
By Loreley
A da li si razmišljala o tome da će tvoj penis nakon nekog vremena postati skoro u potpunosti disfunkcionalan, a samim tim, nećeš moći da u potpunosti zadovoljiš svoju eventualnu buduću partnerku (uzgred, tu ćeš takođe imati problema, jer je ekstremno mali broj ljudi spreman da prihvati shemale kao stalnu partnerku)...

I mean, let's face it! Lezbejkama je potrebna vagina, str8 devojkama penis! That's just the way it is... Biti u sredini je možda ono što tebi lično odgovara, ali je društveno najneprihvatljivije, a uzevši u obzir i činjenicu da će postati i sterilna u međuvremenu, dolazimo do zaključka da stalnog partnera koji ima i malo mozga u glavi i koji je da se tako grubo izrazim, normalan, nećeš naći.

Dobro razmisli o problematici zelja i realnosti, kao i o krajnjem rezulatu i posledicama koje će se neminovno javiti nakon svega...

Pozdrav! <3
Korisnikov avatar
By Sanja Steppenwolfin
ja mislim da je ovo idealna kombinacija za bi devojku :) alatka je tu, zadovoljava u sexu kao muskarac, a pruza neznost i izgleda kao zensko :)

:eureka:
Korisnikov avatar
By Loreley
Originally posted by Sanja Steppenwolfin

ja mislim da je ovo idealna kombinacija za bi devojku :) alatka je tu, zadovoljava u sexu kao muskarac, a pruza neznost i izgleda kao zensko :)

99% ljudi se sa tobom ne bi složilo iz samo 1 prostog razloga - 99% ljudi podsvesno teži da U PRAKSI muški polni organ poveže sa muškim atributima, a ženski sa ženskim. "Shemale" se u današnjoj kulturi čak i od strane pojedinaca kojima je to "sexy" smatra uglavnom isključivo kao sexualni objekat, i objekat fantazija. Za normalan život u 21. veku, biti "Shemale" jednostavno nije, niti će u skorijoj budućnosti biti dovoljno. O eventualnom formiranju porodice ili podizanju (eventualno usvojene) dece, da ni ne govorim (pošto joj u svakom slučaju neće dozvoliti da usvoji zbog tog problema).

PS. Već sam napomenula da neće moći da zadovoljava u sexu kao muškarac zato što će penis pod pritiskom hormona atrofirati i vremenom postati potpuno disfunkcionalan i naravno, 100% neplodan.

U teoriji je sve moguće draga, pričamo o surovoj realnosti ;)
Korisnikov avatar
By Sanja Steppenwolfin
:( tek sad kontam kolko mi je komentar bio povrsan :(

iskreno sad, nisam bila u poziciji da upoznam takvu osobu, i definitivno bi mi se nacin razmisljanja promenio kada bi srela "shemale"osobu i imala mao dublji razgovor, a ovako iz par postova tesko da bi mogla da sklopim sliku o tome kakav je zivot, i kroz sta se prolazi u takvoj situaciji u psihickom i fizickom pogledu.

ali, mislim da s obzirom da je (kolko sam ja primetila) mali broj takvih osoba, ili ih uopste i nema na forumu... vrlo hrabro pokrenuti ovakvu temu :)

:like:
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Tara

A da li si razmišljala o tome da će tvoj penis nakon nekog vremena postati skoro u potpunosti disfunkcionalan, a samim tim, nećeš moći da u potpunosti zadovoljiš svoju eventualnu buduću partnerku (uzgred, tu ćeš takođe imati problema, jer je ekstremno mali broj ljudi spreman da prihvati shemale kao stalnu partnerku)...

I mean, let's face it! Lezbejkama je potrebna vagina, str8 devojkama penis! That's just the way it is... Biti u sredini je možda ono što tebi lično odgovara, ali je društveno najneprihvatljivije, a uzevši u obzir i činjenicu da će postati i sterilna u međuvremenu, dolazimo do zaključka da stalnog partnera koji ima i malo mozga u glavi i koji je da se tako grubo izrazim, normalan, nećeš naći.

Dobro razmisli o problematici zelja i realnosti, kao i o krajnjem rezulatu i posledicama koje će se neminovno javiti nakon svega...

Pozdrav! <3
Tara, hvala ti na brizi! :meda:

Ali ja sam upravo editovala početni post, da razjasnim tu situaciju oko hormona. Naime, Andjelika mi je, na jednoj mojoj ranijoj temi, ukazala da to sa oslobađanjem od dlaka sa lica možda neće ići bez upotrebe nekih lekova:

"dlake sa tela mozes da skines laserskom epilacijom,
sa lica je malo teze, dok god imas testosterona...

moci ces sigurno da redukujes dlake na licu, ali ne i da ih
potpuno unistis...

Postoje lekovi koji se piju da blokiraju neke enzime da pretvaraju
hormone iz jednih u druge i tako sprece formiranje brade, ali
o tome bolje da pitas strucnjaka, endokrinologa, za savet..."

Pretpostavljam da se radi o nekom od ovde pomenutih lekova: http://www.hairfacts.com/methods/prescr ... dications/
U svakom slučaju, ukoliko bude neophodno uzimaću potrebne lekove, ali se nadam da ću ipak moći da se oslobodim dlaka sa lica samo uz pomoć elektrolize, da mi ni ti lekovi, niti ženski hormoni, neće biti neophodni... :molise: :fige:

Druga stvar, ona oko toga da li ću moći da nađem "stalnog partnera koji ima i malo mozga u glavi i koji je da se tako grubo izrazim, normalan". Iskreno, meni to nije mnogo bitno. Moj seksualni život se ionako već godinama odvija isključivo u fantaziji. I ja sam se na to već navikla. Sasvim dobro umem sama sebe da zadovoljim. A to mi je i najvažnije - bitno mi je da se ja sama sebi sviđam! Da li ću se sviđati još nekome, ko bi onda poželeo da mi bude stalni partner, meni nije tako bitno.
Korisnikov avatar
By Mariška

Ne znam baš da li je shemale idealna kombinacija za bi devojku... Ali znam da sam se pronašla u shemale identitetu upravo zato što sam bi.

Naime, da sam gay, sasvim bih se lepo mogla pronaći u muškom rodnom identitetu "gay baletana". Ne bi bilo potrebe da, iako sam muškog pola, pronalazim sebe u suštinski ženskom rodnom identitetu shemale. Jer meni se baletani zaista veoma, veoma sviđaju! (ako te to zanima, imaš više o tome u mojem postu na temi "I crave....": http://www.gay-serbia.com/forum/viewthr ... pid1827596)

Problem je u tome što se meni, pored baletana, sviđaju i devojke. A tokom boravka na ovom forumu shvatila sam da ja jednostavno ne mogu da budem u vezi sa devojkom ako sam muškarac. Da ja sa ženom mogu da budem isključivo kao žena. Da ako stupim u ljubavni odnos sa nekom devojkom, to može biti samo odnos lezbejskog tipa. A moj muški ud u tom odnosu može biti, u najboljem slučaju, strap-on; ja ne mogu, ne želim, da devojku zadovoljavam u sexu kao muškarac. Ja ne želim da se moj odnos sa devojkom svede na penetraciju. To što imam "alatku" uopšte ne znači da ona svaki put mora biti upotrebljena. A pre svega, ja uopšte ne želim sex sa devojkom sa kojom prethodno nisam uspostavila odnos istinskog dubokog prijateljstva. Što podrazumeva da me je ona prihvatila kao ženu, da je prepoznala tu ženu koja leži u meni, mom muškom udu uprkos.

Ja u suštini ne očekujem da ću naći devojku sa kojom bih mogla biti u vezi. To ne može biti str8 devojka - jer str8 devojka želi odnos sa muškarcem, a ne sa ženom. To ne može biti ni bi devojka - bi devojka, kako si sama rekla, očekuje da je zadovoljim u sexu kao muškarac, a ja to ne mogu, i ne želim. A to ne može biti ni lezbejka, jer lezbejki je, što reče Tara, potrebna vagina, a ja imam ud. Tako da ću posle tranzicije najverovatnije i dalje biti sama. Ali dobro, već sam se na to odavno navikla. :)

mislim da s obzirom da je (kolko sam ja primetila) mali broj takvih osoba, ili ih uopste i nema na forumu... vrlo hrabro pokrenuti ovakvu temu :)

:like:

Hvala ti na podršci!

:cvetduga:
Korisnikov avatar
By Dina
Mariska,
cini mi se da je to najvaznije - da se svidjas sama sebi :)

A za druge, mislim i ja da ce biti tesko kako si opisala... Mislim da ogromna vecina ljudi razume/trazi samo jednostavnost, stereotip, poznato (mozda i ja imam neko lose misljenje o ljudima, ali tako ih uglavnom dozivljavam). No uz malo srece mozda ce se i ljubav pojaviti ipak :)
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
Originally posted by Mariška

A to mi je i najvažnije - bitno mi je da se ja sama sebi sviđam! Da li ću se sviđati još nekome, ko bi onda poželeo da mi bude stalni partner, meni nije tako bitno.
Ovako iskren stav nisam odavno cuo :leviathan:

Ti prihvatas svoj Shemale identitet bolje nego vecina forumasha svoj gay identitet. Iako je u Srbiji a i u vecem delu sveta drustvo nesposobno da svari bilo sta sto nije crno-belo, ipak je bolje ziveti u sukobu sa drugima nego sam sa sobom i ziveti u lazi. Imas moju bezrezervnu podrsku :kiss:
Korisnikov avatar
By Mariška
@Dina

Citat sa Eyinog profila:

"Potraga za savrsenim partnerom se ne sastoji od menjanja partnera, vec od menjanja sebe.
Savrsenog partnera pronaci cemo samo kad pronadjemo savrsenog sebe."

@colonia_boy

Hvala na divnim, toplim, rečima!
Podrška mi puno znači!
Korisnikov avatar
By Mage
Ja mislim da je najvažnije da si ti zadovoljna sobom. Ostalo sve je sekundarno. Sviđa mi se tema i želim ti puno sreće :)

Što se tiće pronalaženja partnera, pa to nikome nije lako. Bila gay, str8, bi, transex, intersex or whatever, naći nekoga ko ti odgovara je jako teško. Mislim da nije nerealna pomisao da ćeš jednoga dana naći nekog ko će te želeti baš takvu kakva jesi. Kako kažu: "svaka krpa nađe zakrpu" ;)
Korisnikov avatar
By Loreley
Pročitala sam sve što si napisala, i reći ću ti samo jednu stvar - svaka čast, i srećno sa svime onim što želiš da postigneš! Meni je samo bilo bitno da si razmislila i o svemu što sam gore napisala, i da si svega toga svesna. Pošto očigledno jesi, onda ne bih imala šta još da dodam.

U svakom slučaju ću pratiti temu, a ti pokušaj da nas redovno obavešavaš o novinama u svojoj tranziciji... Verujem da će nekome ko se u budućnosti bude pronašao u tvojoj ulozi, ova tema svakako biti od velike pomoći! Kiss <3
Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by colonia_boy

A to mi je i najvažnije - bitno mi je da se ja sama sebi sviđam! Da li ću se sviđati još nekome, ko bi onda poželeo da mi bude stalni partner, meni nije tako bitno.
Ovako iskren stav nisam odavno cuo :leviathan:

Ti prihvatas svoj Shemale identitet bolje nego vecina forumasha svoj gay identitet. Iako je u Srbiji a i u vecem delu sveta drustvo nesposobno da svari bilo sta sto nije crno-belo, ipak je bolje ziveti u sukobu sa drugima nego sam sa sobom i ziveti u lazi. Imas moju bezrezervnu podrsku :kiss:
^what he said :D

samo napred, hrabro, budi svoja :cvetduga:
Korisnikov avatar
By Mariška
Hvala vam svima na podršci! :cvetduga:

Podrška mi puno znači! :yes:

:grouphug:
By Sashka!
Upravo sam procitala tvoje postove, i jedino sto mogu da kazem je: svaka cast!
Ostala sam fascinirana kolicinom tvog samopouzdanja, samoprihvatanja i, uopste, samospoznaje, koja itekako izmice kako str8, tako i gay, bi, trans itd. ljudima!

Pre nego sto pocnemo da prihvatamo i postujemo druge, moramo da naucimo da prihvatamo i postujemo sebe!

Imas moju bezrezervnu podrsku i postovanje
Samo hrabro, i nastavi biti inspiracija svima nama :)
By milos87trannylover
nisam bas siguran da te razumem. ti bi zelela da osim polnog organa zadrzis i muski izgled? tvoj problem su samo dlake?
pa to nije bas Shemale
Korisnikov avatar
By Mariška
@Sashka!

Puno hvala na podršci!

:cvetduga:

Originally posted by milos87trannylover

nisam bas siguran da te razumem. ti bi zelela da osim polnog organa zadrzis i muski izgled? tvoj problem su samo dlake?
pa to nije bas Shemale
Želim da zadržim muški izgled u smislu da ne želim da ugrađujem silikonske grudi, niti bih želela da uzimam ženske hormone, osim u onoj minimalnoj meri koja je neophodna da bih se otarasila dlaka sa lica (brada i brkovi). Ali možda bih otišla na plastičnu operaciju feminizacije crta lica, poravnanja Adamove jabučice i sl., ali to samo možda, a možda i ne bih. Mislim da je bespredmetno uopšte razmišljati o tome dok se ne oslobodim dlaka sa lica.

Dlake na licu jesu moj najveći problem. U finansijskom smislu. Jer da bi se uradila kompletna elektroliza dlaka sa lica (što znači da se svaka dlaka sa lica tretira bar dva-tri puta, dok se ne uništi koren dlake), a imajući u vidu gustinu i jačinu dlaka sa mog lica, potrebno je, po mojoj proceni, minimum 400 sati elektrolize. Ako se raspitaš koliko košta ne jedan sat, nego jedan minut elektrolize, shvatićeš da je to dosta skuplje od sume koju npr. transsnatalija, sa ovog (pod)foruma, treba da plati za operaciju promene/prilagođenja pola.

Moj neki konačni cilj u tom spoljašnjem aspektu moje Male-To-Shemale tranzicije bi, nakon oslobađanja od svih dlaka sa lica i tela, uključivao i primenu trajne šminke na licu (pre svega na usnama i oko očiju - volim da sam uvek našminkana, ali ne volim baš svaki dan da se šminkam). U kojoj meri bih tako našminkana imala muški izgled, odnosno da li bih ili ne bih bila Shemale, ostavljam tebi da sam prosudiš.

Korisnikov avatar
By Mariška
Šta je, po mom mišljenju, suština Shemale?

Biti shemale ne uključuje samo spoljašnji aspekt (u smislu da shemale osoba izgleda kao žensko, samo sa muškim udom). Po meni, zapravo, taj spoljašnji aspekt uopšte nije ni potreban da bi neki muškarac postao shemale. Sasvim su dovoljne unutrašnje promene. Promene u percepciji sebe, drugih ljudi, prirode. U smislu da zaista može i ume da voli. Da nosi u sebi ljubav. Kao Afrodita, starogrčka boginja ljubavi.

Naime, ja sam mišljenja da muškarci ne umeju da vole. Bar ne u smislu ljubavi kao najdublje bliskosti između dve osobe. Muškarci mogu da vole po formuli "Zašto kažeš ljubav, a misliš na sex?" - u tom smislu muškarci umeju biti dobri ljubavnici. A takvo muško ponašanje (okrenutost ka seksu, a ljubav shvaćena samo kao nužno zlo) nije neočekivano, imajući u vidu čime muškarci misle, kako je to mOwbid lepo pokazala, u jednoj drugoj temi: muški mozak. Ali ako muškarac ipak oseti i ljubavnu, a ne samo seksualnu, strast prema nekoj ženi, to obično bude neki odnos tipa "između ljubavi i mržnje linija je tanka", koji se, ne tako retko, nažalost, završi po formuli ja samo mogu ljubiti ili ubiti. (Kao Filip Kapisoda i Ksenija Pajčin, ili, u gej svetu, Dejan Nebrigić i njegov partner...) :( A to naravno nije ljubav. Jednostavno, muškarci možda mogu da budu dobri ljubavnici (da ne upotrebim neki drugi termin :giggle: ), ali muškarci ne umeju da vole. A ako umeju, to onda više i nisu muškarci. Nego shemale. Shemale je muškarac koji ume da voli. Shemale je muškarac koji ume da voli kao žena. Kao Afrodita, boginja ljubavi.

Po mom mišljenju, mit o rođenju Afrodite zapravo na simbolički način opisuje tu transformaciju Male-To-Shemale. Naime, prema Hesiodovoj Teogoniji, Afrodita se rodila iz morske pene, nastale usled pada u more Uranovih genitalija (testisa), koje je odsekao i u more bacio Uranov sin Kron. Imajući u vidu da je Uran bio bog neba, „nebeski otac“, a da se nebo uobičajeno vezuje za muški princip, čin ovakvog rođenja Afrodite, karakteristično ženske boginje, boginje ljubavi, nesumnjivo je pun svojevrsne simbolike. Po mom mišljenju, s obzirom da je Afrodita boginja ljubavi, možemo reći da ovakvo njeno rođenje simboliše transformaciju nagonskih sila, sirove muške seksualnosti - koju simboliše Uran, često predstavljan kao bik - i njihovo pretvaranje u blaže i rafiniranije osećanje seksualnosti prožete ljubavlju, što simboliše Afrodita. Muškarac koji zaista ume da voli je onaj muškarac koji je svoju sirovu, uransku, bikovsku, muškost, punu agresije, trampio za ljubav - nežnu, žensku, afroditsku i, hm, volovsku. Jer vo je bik bez muškosti - miran, neagresivan, kao krava, indijska sveta životinja. A ono što su, na životinjskom nivou, bik i krava, na ljudskom nivou su muškarac i žena. Jer, zapravo, u svojoj duši, u svojoj suštini, muškarac koji ume da voli je (kao) žena. Žena sa udom. Shemale. I tu sad uopšte nije bitno da li takav muškarac fizički odgovara pojmu shemale, onako kako je taj pojam predstavljen u porno industriji (primeri porno shemale). Suština shemale je u tome da takav muškarac ume da voli kao žena. Suština je da takav muškarac ume da voli. Isus Hrist je shemale. Princ Sidarta je, kada je postao Buda, postao shemale. Herman Hese, Heseov Majstor muzike iz "Igre staklenih perli", saksofonista Pablo iz "Stepskog Vuka", onaj splavar iz "Sidarte" itd. Svi su oni shemale. Mnogi muškarci zapravo nisu muškarci nego su shemale - u svojoj duši, u svojoj suštini.

Ja (još uvek) nisam shemale. Jer ja ne umem da volim. A želela bih da budem shemale. Želela bih da umem da volim kao žena. Želela bih da umem da volim. Nadam se da ću postati shemale. Nadam se da će i mnogi drugi muškarci postati shemale. Mnogo veći broj nego što je to do sada bio slučaj. Nadam se da je Tesla bio u pravu. Nadam se da će 21. vek zaista biti vek žena (sa ili bez uda ;) ) i da će vladati ženska energija (tj. da će se muškarci odreći svoje uranske, agresivne, destruktivne, energije, da će je transformisati u energiju ljubavi, jer ako to ne učine, ako nastave da probleme "rešavaju" na muški način, dakle kao Aleksandar Makedonski, presecanjem Gordijevih čvorova, umesto njihovim strpljivim razvezivanjem, ako nastave da, u trci za profitom, i dalje siluju čitavu planetu, bojim se da će, a imajući u vidu i količinu nuklearnog i drugog oružja, čitav ovaj svet uskoro otići u muški mozak, so to speak).

That's just my 2 cents, anyway...

P.S. Ako je shemale osoba koja ume da voli, koja ume da voli sebe, druge ljude, prirodu, ako je shemale osoba koja u sebi ne nosi agresiju ni prema kome, onda je jasno da moja želja za fizičkom transformacijom, za agresivnim i užasno bolnim činom uništavanja svih dlaka sa lica i tela, nikako ne predstavlja neophodni element moje shemale egzistencije. Moja fizička transformacija, taj spoljašnji aspekt mog shemale bitka, zapravo je u suprotnosti sa smislom shemale, i predstavlja samo jedan ustupak meni, mojoj slabosti, mojoj nemogućnosti da postanem shemale na način kako su to postali npr. Isuss, ili Buda. Idealno bi naravno bilo kada bih ja mogla da postanem shemale kao što su to postali oni, i mnogi drugi muškarci. Može se biti shemale i sa maljavim grudima, sa bradom i brkovima. Moj problem je što ja to ne mogu. Moj rođak, astrolog, kaže da je to do mog horoskopa, pošto imam najgori mogući aspekt, neki Mars-Saturn, koji su imali i Hitler, Mengele, Gering i mnogi drugi zločinci. Samo što je kod mene taj aspekt u kombinaciji sa mekanim znacima (Blizanci, Devica, Vaga, kulminantna planeta Venera itd.), i onda takva osoba, kao što sam ja, ne maltretira druge (kao Hitler & co.) nego samu sebe. Ali Mars-Saturn nekoga maltretirati mora, to je izgleda neizbežno... E odatle valjda i moja potreba za tom agresivnom fizičkom transformacijom, a daleko bilo da je ona nužna za svakoga i da predstavlja nekakvu suštinu Shemale.
Korisnikov avatar
By nsBeckie

Imajući u vidu da je Uran bio bog neba, „nebeski otac“, a da se nebo uobičajeno vezuje za muški princip,

nagonskih sila, sirove muške seksualnosti - koju simboliše Uran, često predstavljan kao bik

uranske, agresivne, destruktivne, energije,
za sada bih samo ovo da komentarisem... malo si ti nesto pomesala :D

jeste Uran bio bog neba dok je Geja bila boginja zemlje... otac i majka vecine bogova i nekih drugih stvorenja... 'nebo je pokrivalo zemlju nocu' predstavlja metaforu za stvaranje sveta... a 'kastracija' zavrsetak tog stvaranja, jer tada nebo prestaje da pokriva zemlju, nego ostaje samo da stoji iznad nje... ova prica o Uranu - o stvaranju sveta, prvih bogova i stvorenja - jeste nesto sto se desilo pre onog pravog sveta koji interesuje Grke, dakle to za njih spada u period pre nastanka sveta... Uran se zato nikada nije posmatrao kao 'muski princip' , nego bespolno i ne-antropomorfno, ne kao covek i muskarac, (kao npr. Mars)... Uran je bio posmatran prosto kao nebo, a nebo za njih nije muski princip...

Uran se ne vezuje za sirovu musku seksualnost (to bi bio Mars)... nije predstavljan kao bik (Zevs jeste, mozda si na njega mislila, posto po jednom drugom mitu - Ilijadi - Afrodita je Zevsova kci) - Uran gotovo da nije nikako ni predstavljan, posto se nije posmatrao antropomorfno... uranska energija nije agresivna i destruktivna muska energija
Korisnikov avatar
By Mariška
@nsBeckie

Koristila sam se Rečnikom simbola Alena Gerbrana i Žana Ševalijea:

U indomediteranskim verama, u liku bika ili, uopštenije, goveda prikazivani su nebeski bogovi: Uran, bog neba, sličan je biku po svojoj neumornoj i razuzdanoj plodnosti. Sa bikom se upoređuje i vedski bog Indra; odgovarajući bogovi u Iranu i na Bliskom istoku upoređivani su osim toga i sa ovnovima i jarcima. Sve su to simboli muškoga i ratobornog duha, elementarnih sila krvi.
(Alen Gerbran, Žan Ševalije: "Rečnik simbola", str. 58, Novi Sad, 2009)

U Hesiodovoj Teogoniji Uran je bog neba. Simbol je neumerenog i neizdiferenciranog stvaralačkog razmnožavanja koje svojom obilnošću uništava i sve ono što rađa. Karakteriše početnu fazu svake akcije, s izmeničnošću egzaltacije i depresije, poleta i pada, života i smrti zamisli. Zato simbolizuje ciklus razvijanja. Uran je nebeski bog indomediteranskih religija, jedan od simbola plodnosti, a predstavlja se bikom. Međutim, takva plodnost je opasna. Kao što je ispravno napomenuo P. Mazon u svom komentaru Hesiodovoj teogoniji (HEST, 285), osakaćenje Urana okončava odvratnu i jalovu plodnost, i uvodi u svet, pojavom Afrodite (rođene iz krvave pene rasplodnog uranskog uda), red, utvrđenost vrsta, i tako onemogućuje svako neuredno i štetno rađanje.
(Alen Gerbran, Žan Ševalije: "Rečnik simbola", str. 1011, Novi Sad, 2009)

Možda ovo nije najbolja referenca, i naravno da svaki simbol ima bezbroj značenja, ali ja sam odabrala ova značenja, i to čisto kao ilustraciju onoga kako ja vidim suštinu procesa Male-To-Shemale transformacije, a bez pretenzija na bilo kakvu naučnu tačnost, preciznost itd. Ovo je samo igra simbolima, igra đinđuvama, so to speak... :)
By milos87trannylover
Mariška necu da kopiram ali odnosi se na tvoje zadnje izlaganje, koje je prozeti filozofijom, mistikom i grckim mitovima.
Pretpostavljam da je ovo bilo upuceno meni. Pazljivo sam procitao trazeci sustinu koja je vrlo jasna ali se gubi u moru nebitnih stvari zato cu ja biti jako koncizan.
1. Niko ne spori da si inteligentna pa nema razloga za novinskim clancima
2. Ti ne mozes definisati pojam Shemale po svom nahodjenju jer on vec ima jako jasnu definiciju
3. Ti definitivno ne zelis da budes Shemale vec ne razumes taj termin i pokusavas da nam dokazes da je BELO u stvari CRNO igrajuci se recima

ovo nije svadja, nije pokusaj da te osudim vec samo da postavim stvari na svoje mesto i molim te shvati to na taj nacin
Korisnikov avatar
By Mariška

Ti ne mozes definisati pojam Shemale po svom nahodjenju jer on vec ima jako jasnu definiciju
Molila bih te da nam navedeš tu jako jasnu definiciju pojma Shemale.

Poželjno bi bilo da daš i neku referencu, odakle si preuzeo tu jako jasnu definiciju, ali nije nužno.

A što se tiče toga da li ja mogu da definišem neki pojam ili ne - meni niko ne može zabraniti da dam svoju sopstvenu definiciju za bilo koji pojam. Da kažem u kojem smislu ja taj pojam doživljavam.

:peace:
By milos87trannylover
pa evo posto vidim da te ne zanima bas previse moje misljenje neka ta jasna definicija bude ha shemale znaci blender. . .
to je neko moje vidjenje te reci i niko me ne moze razuveriti da to nije tako :apprentice:
necu vise da komentarisem ovu temu
izvini sto si se osetila/o proznavnom/nim
Korisnikov avatar
By nsBeckie
malo su oni to izmesali u Recniku simbola... Uran kao Bog u mitologiji starih Grka je jedno, a moderne interpretacije 'indomediteranskih religija?' i ko zna kakvih simbola nesto drugo... ali nebitno... naravno da mozes da izaberes pricu koja ti se najvise svidja... no, ima neceg i u tvom izboru... da li si se zapitala zasto ti se dopada verzija po kojoj nasilnik uran siluje svetu majku geju, tj. muskarac= nasilnik, zlocinac, ni trunke ljubavi, prljav seks (prljav u smislu nasilan, koji prlja cistotu), itd.?... prosto mi se cini da odlazis u veliku krajnost u citavom tom postu... niti je zena svetica niti je muskarac djavo... ne bih volela da pocnes da mrzis muskarce (pa i sebe) stavljajuci citav jedan pol/rod u isti kos...

voleti sebe znaci prihvatati sve ono sto jesi ti... a to ne mora biti ni musko ni zensko, to su samo etikete... i zena moze biti nasilna i seksualno "prljava" i bezosecajna i ciniti zlocine itd... i muskarac moze biti "cist", osecajan, pun ljubavi i razumevanja, saosecanja i lepote... niti su ono prvo muske karakteristike, ili karakteristike muskog mozga, niti su ono drugo zenske karakteristike, ili karakteristike zenskog mozga... i jedno i drugo su karakteristike ljudskog roda (nazalost, sto se tice onih prvih) i svako u sebi sadrzi i dobre i lose karakteristike (cast izuzecima kao sto je recimo Buda, ali on je dostigao prosvetljenje, pa gotovo i ne mozemo da ga racunamo kao coveka - a dok je bio obican covek imao je i on mane... Isusa ne svrstavam uopste u ljude, posto je u religiji Bog)... na tebi je da upoznas sebe i pomiris se sa onim losim stranama koje ne mozes promeniti (a koje su to strane saznaces kad sebe dovoljno dobro proucis), i da pokusas da promenis one lose strane koje se mogu unaprediti, poboljsati... to je proces koji traje citavog zivota... srecno :)

A što se tiče toga da li ja mogu da definišem neki pojam ili ne - meni niko ne može zabraniti da dam svoju sopstvenu definiciju za bilo koji pojam. Da kažem u kojem smislu ja taj pojam doživljavam.
slazem se s ovim :up:
sve je to deo traganja za sobom i upoznavanja sebe...

(samo, kao sto rekoh, ne volim generalizovanja i stavljanje svih muskaraca u jedan kos, i svih zena u drugi kos... mozda zato sto previse cenim individualnost... zato ne volim ni da kazem ovo su muske karakteristike, ovo su zenske karakteristike.... jer ispada onda da skoro sve ljude na svetu moram da stavim u samo dve kategorije (i to binarno suprotstavljene) i da ih posmatram kao dve manje-vise bezlicne grupe... radije bih rekla ovo su Mariskine karakteristike, ovo su Bekine karakteristike, ovo su Markove karakteristike, ovo su Petrove karakteristike... svako je jedinstven i neponovljiv.... svaka osoba je zasebna kategorija, svet u malom)

eto toliko... kisses :kiss:

:)
Korisnikov avatar
By simarrgL*

pa evo posto vidim da te ne zanima bas previse moje misljenje neka ta jasna definicija bude ha shemale znaci blender. . .
to je neko moje vidjenje te reci i niko me ne moze razuveriti da to nije tako :apprentice:
kontradiktoran si
Korisnikov avatar
By Mariška

Pa to je i moje mišljenje.
Shemale je blender, mix, muškog pola i ženskog roda.
Shemale je dakle osoba muškog pola, a ženskog roda.
Mislim, to je jedan oblik blendovanja.
A naravno da postoje i drugačiji blendovi.

Sve je ok, slobodno komentariši!
Ne osećam se prozvanom.
Naprotiv, baš si mi drag!

:shake:

Korisnikov avatar
By Mariška
@ nsBeckie

Daleko od toga da iz mojeg uverenja da muškarci, po svojoj prirodi, ne umeju da vole, proizilazi da su, po mom mišljenju, žene svetice, pune ljubavi... Zapravo, isti mit o rođenju Afrodite odnosi se podjednako i na žene, kao i na muškarce. Kao što rođenje Afrodite simboliše transformaciju sirove muške, uranske, bikovske, seksualnosti u nežnu, afroditsku, ljubav, ono, isto tako, simboliše i transformaciju "ženskih demona", simbolički predstavljenih likom Meduze, Gorgone, sa kosom od zmija, tako zastrašujuće da sami pogled na nju pretvara u kamen svakoga ko je vidi. Naime, u procesu rađanja Afrodite, Meduza Gorgona transformiše se u Afroditu, postaje Afrodita. Na koji način? Evo ovako. Pre svega, koja životinja nosi naziv po mitskoj Meduzi? Morska meduza. A kako izgleda morska meduza, koja su njena vizuelna i taktilna svojstva? Kada su u pitanju vizuelna svojstva, primećuje se da, bar na prvi pogled, morska meduza na površini mora veoma podseća na morsku penu, te se praktično uopšte i ne može od nje razlikovati ukoliko je meduza zaista i okružena morskom penom. S druge strane, a u vezi i sa tzv. „taktilnim“ svojstvima, da se primetiti da sam oblik i želatinozna struktura morske meduze podsećaju, između ostalog, i na mlohavu strukturu mošnica koje obujmljuju testise - što asocira na odsečene Uranove testise čiji je pad u more i stvorio morsku penu iz koje se rodila Afrodita. Po mom mišljenju, morska pena iz koje se rodila Afrodita ima dvostruko "loše" poreklo - s jedne strane Uranove genitalije, dakle sirova, gruba, muška seksualnost, s druge strane te iste genitalije simbolizuju i "ženske demone", Meduzu Gorgonu. A rođenjem Afrodite se i muški i ženski "demoni" transformišu u Ljubav. Ljubav je taj alhemijski proces koji demone pretvara u anđele, ili prosto u ljude, muškarce i žene, koji istinski umeju da vole...

Naravno, ova moja interpretacija transformacije Meduze u Afroditu nema ama baš nikakvo pokriće u grčkom mitu, ovo je samo neka moja lična interpretacija, koja ilustruje moj način percepcije ljubavi, njenog značenja, njene suštine...

Korisnikov avatar
By Loreley
@Mariška

Previše bespotrebnog filozofiranja te nikuda neće odvesti (bar ne u onom pravcu koji nije prožet večitom patnjom i nezadovoljstvom).
Veruj mi, sama sam se vremenom u to uverila.
Relax and get a life!
Just an advice ;)
Korisnikov avatar
By Sunce
Pozdravljam Marisku! :hug:

Evo, da budemo iskreni - ja jesam :opatica: , ali imam kitu, i bas me briga sto to drugima smeta/ne smeta.

Ljubi te monahinja Suncanija! :kiss:

Inace, pominjala si mi avatar. Znas, dok sam nesto ragledao po forumu, zadrzao sam se pored tog avatara, i na trenutak mi se ucinilo da mi je devojka namignula. Malo sam se strecnula. :giggle:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!