Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by SvakiMarkoRadiNaopako
Originally posted by Mage

Marko (Mariška) kaže da je njega pol ograničavao u ponašanju, a ja smatram da je to zato što ima stereotipnu predstavu o polovima i shvata tu stvar isuviše binarno i isključivo. Tipa muškarci su takvi, a žene onakve; muškarci rade ovo, a žene ono itd.

Hteo sam samo da kažem da mislim da problem nastaje prilikom interpretacije roda/pola od strane pojedinca. Ako neki muškarac smatra da svi muškarci moraju biti jaki, a pritom je sam slab, logično je da će da počne da sumnja u svoj pol/rod.
Ne smatram da svi muškarci moraju biti jaki.

Ne sumnjam u svoj pol.

Znam da sam muškog pola, dakle muškarac.

I znam da sam slab.

A identitet slabog muškarca mi se ne sviđa, ne osećam se dobro u takvom identitetu.

I onda kao što narkomani nezadovoljni sopstvenim životom uzmu drogu pa zamišljaju da žive neki lepši život , koji ih zadovoljava, tako i ja zamislim da nisam slab muškarac nego slaba žena, i to bude neki moj identitet koji me zadovoljava.

Verovatno bi, ako me već identitet slabog muškarca ne zadovoljava, trebalo da se potrudim da postanem jak muškarac, baš kao što bi i narkoman trebalo da ostavi drogu.

Ali kao što je narkomanu teško da ostavi drogu, tako je i meni teško da se suočim sa stvarnošću da sam to što jesam - slab muškarac - već bežim u fantazije da sam slaba žena.

Eto...
Ma, TO SAM ŠTA SAM!

Ako se to što sam zove slab muškarac, SO BE IT!

Hvala ti, Mage!

A hvala i svima ostalima koji su uzeli učešća na ovoj temi!

:grouphug:
By ...Sitnicava...
Zanimljiva tema.

Umeće je izboriti se sa tim raskorakom.

Taj izvikani Boki 13, kolika god maskota bio, uspeva sebe da doživljava kao strejt ženu, da se tako nosi, živi u skladu sa tim i ne krije ni od koga. Za svaku pohvalu.

Sad mi on pade na pamet u vezi sa pričom o neusaglašenosti pola, roda i dr.

Markiša, a zašto se ukalupljavaš? Prosto radi ono što ti prija. Ako se jedan dan osećaš kao žena, piši u ženskom rodu, sutradan to čini u muškom rodu; radi prema svom nagonu, učini sam sebe zadvoljnim, drugi to nikada neće moći umesto tebe. :kiss:
Korisnikov avatar
By Mage
Originally posted by ...Sitnicava...

Markiša, a zašto se ukalupljavaš? Prosto radi ono što ti prija. Radi prema svom nagonu, učini sam sebe zadvoljnim, drugi to nikada neće moći umesto tebe. :kiss:
Odlično rečeno :up:
Korisnikov avatar
By Ash Crimson
Bas sam trazio neku slicnu temu.
Primer za musku lezbejku je Lisa, lik iz serije The L Word koji se pojavio u prvoj sezoni. Kada sam prvi put to gledao, mislio sam da je tako nesto izuzetno retko.
Od tada sam upoznao (mozda bi preciznije bilo reci "ostvario kontakt") sa 4 gej muskarca u zenskom telu.
Dakle, sve 4 osobe su bioloski zene i sve 4 osecaju seksualnu privlacnost iskljucivo prema muskarcima, dakle, po tome lice na strejt zene. Medjutim, sve one se osecaju kao muskarci. Jos uvek nisam naisao na gej zenu u muskom telu.
Od te 4 osobe, samo jedna ima seksualne odnose sa muskarcima. Jedna je zapocela proces promene pola, a preostale dve ne planiraju da menjaju pol, a pritom nisu imale nikada seksualne odnose (obe su u kasnim dvadesetim godinama), niti to planiraju, jer ne zele da imaju seksualni odnos uz telo koje imaju.
Bilo mi je stvarno jako zanimljivo da pricam sa njima. :)
Korisnikov avatar
By Blady
Zanimljiva tema.
Razmisljala sam dosta o tome, kako sam u par navrata govorila da imam "muski mozak"

I to je variralo...
Mislim da nije uopste bitno, bitno je da se dobro osecas.
Donekle se slazem sa Mariskom,a opet i sa Andjelikom.
Nije sve tao crno i belo :)
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!