Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By nsBeckie
hmm

girlfag -- "like a gay man trapped in a woman's body"

guydyke -- “a lesbian in a man’s body”

mislim da si omasio za nshappyja, iako ga licno ne poznajem.... a za winter pojma nemam
Korisnikov avatar
By Mars
Ja mislim da je za Winter uvreda svrstati je u bilo koju od postojećih kategorija...
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by nsBeckie

hmm

girlfag -- "like a gay man trapped in a woman's body"

mislim da si omasio za nshappyja, iako ga licno ne poznajem.... a za winter pojma nemam
Ma naravno da sam omašio za oboje, to je samo tako rečeno zbog njihovih statusa (ns.happy - lezbejak, a Winter - žena peder), naravno da ne mislim da je ns.happy stvarno lez, a winter stvarno gay...

Nego me čisto interesuje šta ljudi sa foruma uopšte misle o tim stvarima?

Dakle:
Da li je queer teorija, uopšte, a posebno girlfag & guydyke, "izgovor za kojekakve strejt odnose u gej svetu" kao što imadoh prilike da čujem (tj. pročitam)?
Korisnikov avatar
By Tungi
Samu sebe je svrstala u tu kategoriju.:)
Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by SvakiMarkoRadiNaopako

Dakle:
Da li je queer teorija, uopšte, a posebno girlfag & guydyke, "izgovor za kojekakve strejt odnose u gej svetu" kao što imadoh prilike da čujem (tj. pročitam)?
pa, ako je nesto queer (a ovo sigurno jeste), onda po definiciji nije nikako strejt, posto je strejt iskljucivo hetero muskarac + hetero zena.... a queer je sve ostalo :D zato ja vise volim queer... jer to ukljucuje mnogo raznih i zanimljivih kombinacija..... :grin:
Korisnikov avatar
By maka
eh da je hepi lezbejak.... *uzdah*

:opacupa:
By polarlicht4.1

Dva kolokvijalna termina ne čine "teoriju" pa bila ona i queer teorija.
Korisnikov avatar
By Loni
Ne znam za njih, ali nekad so ovde imali biseksualnu forumašicu BOSIE (otišla s foruma pre više godina), koja se upravo nalazila u identitetu geja.

Na pitanje kako to, rekla bi: - Ja jednostavno obožavam MUŠKA DUPETA.
Tako su granatno čvrsta, obla, dušu dala za rasturiti. Čak i deda ima bolje dupe od devojke. Često je tako.
Mnoge bih muške guze rasturala, al' nemam čim.
Zato se osećam ko zarobljen peder.

Ne znam šta bi bilo u obrnutom slučaju - zarobljena lezba u telu muškarca.
Možda kad bi neko želeo samo oralni seks sa ženama, bez korišćenja penisa...
Korisnikov avatar
By Dina

Dakle:
pa, ako je nesto queer (a ovo sigurno jeste), onda po definiciji nije nikako strejt, posto je strejt iskljucivo hetero muskarac + hetero zena.... a queer je sve ostalo :D zato ja vise volim queer... jer to ukljucuje mnogo raznih i zanimljivih kombinacija..... :grin:
:up:

Mislim da se ljudi mogu tako osecati ali da im to najcesce nece doneti mnogo srece u odnosima sa drugim ljudima. Vecina ljudi su krajnje jednostavni sa jakim strahom da bi slucajno moglo biti necega sem jednostavnosti i stereotipa...
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Loni

Ne znam šta bi bilo u obrnutom slučaju - zarobljena lezba u telu muškarca.
Možda kad bi neko želeo samo oralni seks sa ženama, bez korišćenja penisa...
:pickme:
Korisnikov avatar
By Loni
Ali ja sam shvatio da si ti klasična žena u muškom telu?
Odkut lezba?
Ne voliš penis?
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Loni

Ali ja sam shvatio da si ti klasična žena u muškom telu?
Odkut lezba?
Ne voliš penis?
Nisam lezba.

Mariška nije lezba nego biseksualka.

I nije da ne volim penis, samo ne volim da ga koristim.
Korisnikov avatar
By nsBeckie
Originally posted by unic0rn

:misli:
sta je uni, pronasao si se u ovome? :awesome:

@Dina, verovatno si u pravu, no ovo moje je bilo vise teoretski :blenta: u smislu da vise volim da je neko otvorenog uma (citaj: queer) nego da se samo ogranici na jedno i zabarikadira se iza toga... zapravo, obicno je drustvo i taj neki heteronormativ ono sto ogranicava ljude... kao ona drveca koja rastu u saksiji i neko im svaki dan odseca delice korenja i grana, i tako ih sprecava da razviju snazno i duboko korenje, a granama da dotaknu nebo..... ne kazem da su svi strejt ljudi takvi, daleko bilo, ali vecini ipak drustvo usadjuje u mozak neka ogranicenja koja ih mogu spreciti da se u potpunosti razvijaju i iskoriste svoj pun potencijal... ovo mozda moze da se kaze i za neke druge licne osobine ne samo za seksualnost, ali u to vec necu da ulazim
Korisnikov avatar
By Dina
Ns Beckie,
pa da, mozda su drustvo i strogo vaspitanje "krivci" sto ljudi imaju strah da izadju iz stereotipa. Mada, ja nisam mislila u mom komentaru na strejt ljude nego na vecinu ljudi uopste. Lgbt osobe takodje odrastaju u istom drustvu te ja nemam utisak da su oslobodjeni ogranicenja, mozda nesto veci procenat nego kod strejt osoba jeste, ali trebace guydyke ili girlfag dosta srece da takve ljude i sretne. Mislim kad je rec npr o girlfag ako pokusa da ostvari vezu sa strejt zenom njoj ce smetati ta zena jer zeli vezu sa muskarcem, ako pokusa sa lezbejkom ona se nece verovatno ni upustiti u vezu jer joj smeta musko telo, jedino biseksualna zena ali pitanje je sta su njeni zahtevi, a ako se dogodi da se u tome poklope pitanje je da li se slazu u drugim stvarima... i tako se krug zena za vezu suzava i suzava... A i kad je rec o prijateljima pitanje je koliko su oni otvoreni i koliko ce osobu prihvatati ili ce joj na njeno traganje za sobom odgovoriti da fantazira ili lupeta, tako nesto...
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Dina

Mislim kad je rec npr o girlfag ako pokusa da ostvari vezu sa strejt zenom njoj ce smetati ta zena jer zeli vezu sa muskarcem, ako pokusa sa lezbejkom ona se nece verovatno ni upustiti u vezu jer joj smeta musko telo
Pretpostavljam da govoriš ne o girlfag nego o guydyke, nebitno.

A ono što kažeš da lezbejki smeta muško telo, i ja bih tako postupila da sam ženskog pola i lezbejka. Jednostavno, ako neka osoba muškog pola zaista želi sa mnom vezu, onda neka "prilagodi" telo, da ostanem u Anđelikinoj terminologiji - ne "promena pola" nego "prilagođenje pola".

Anđelika tvrdi da je to nemoguće, da transrodna osoba, koja nije i transseksualna, ne bi mogla da izdrži tranziciju i promeni, odnosno prilagodi pol.

Ja mislim da to jeste moguće, ali samo ako zaista postoji istinski duboka ljubav.

A i kad je rec o prijateljima pitanje je koliko su oni otvoreni i koliko ce osobu prihvatati ili ce joj na njeno traganje za sobom odgovoriti da fantazira ili lupeta, tako nesto...
E to je baš neko moje iskustvo, doduše ne kažu baš da lupetam, nego da fantaziram i sl.
Korisnikov avatar
By Dina
Da pogresila sam, za guydyke sam pricala.

Pa da, razumljivo je s jedne strane. Sa druge strane to je priznanje da ljubav nije svemocna, prepoznavanje osoba, dusa bla bla vec nesto vrlo prosto. Ne mora ta osoba da oseti fizicku privlacnost jer to ne moze, ali ako ne prepozna slicnu dusu bez obzira na telo onda nije vredna veze ni kad bi se tela uklapala (bar po meni).
Korisnikov avatar
By nsBeckie

Ne mora ta osoba da oseti fizicku privlacnost jer to ne moze, ali ako ne prepozna slicnu dusu bez obzira na telo onda nije vredna veze ni kad bi se tela uklapala (bar po meni).
slazem se.

sigurno da je takva ljubav retka, ali mislim da ona prava ljubav moze da premosti sve barijere.... :romanticarkaudusi: :)
Korisnikov avatar
By Madonna
upravo sam pročitao IZBLJUVAK umesto lezbejak ahahaha
Korisnikov avatar
By Mariška

Pa da, razumljivo je s jedne strane. Sa druge strane to je priznanje da ljubav nije svemocna, prepoznavanje osoba, dusa bla bla vec nesto vrlo prosto. Ne mora ta osoba da oseti fizicku privlacnost jer to ne moze, ali ako ne prepozna slicnu dusu bez obzira na telo onda nije vredna veze ni kad bi se tela uklapala (bar po meni).
Ako postoji istinski duboka ljubav znači da postoji i prepoznavanje duša bez obzira na telo. I verovatno da većina lezbejki nije baš 100% lez, da verovatno postoji poneki muškarac sa kojim bi lezbejka mogla da vodi ljubav, kako u duhovnom, tako i u fizičkom smislu.

A verovatno da postoje i lezbejke koje baš nikada ne bi mogle da ostvare taj fizički aspekt "vođenja ljubavi" sa osobom koja ima muško telo, iako u duhovnom pogledu ljubav nesumnjivo postoji. Ja imam neko moje objašnjenje zašto je to tako, ali ne bih sada o tome da ne širim temu.

Ali znam da ako bih se istinski zaljubio/zaljubila, kakogod, u neku takvu lezbejku, i ona u mene, i ako bismo dozvolili našoj zaljubljenosti da preraste u ljubav, ja znam da bih mogla da prođem kroz tranziciju, da uzimam hormone, da odem na operaciju itd. I znam da mi ni ti, kao ni Anđelika, ne veruješ, i pretpostavljam da neću imati prilike da vas uverim da niste bile u pravu. Pa ipak, ja znam, osećam, da bih mogla da budem žensko, ali samo, i jedino, iz ljubavi.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica

Mislim kad je rec npr o girlfag ako pokusa da ostvari vezu sa strejt zenom njoj ce smetati ta zena jer zeli vezu sa muskarcem, ako pokusa sa lezbejkom ona se nece verovatno ni upustiti u vezu jer joj smeta musko telo
Pretpostavljam da govoriš ne o girlfag nego o guydyke, nebitno.

A ono što kažeš da lezbejki smeta muško telo, i ja bih tako postupila da sam ženskog pola i lezbejka. Jednostavno, ako neka osoba muškog pola zaista želi sa mnom vezu, onda neka "prilagodi" telo, da ostanem u Anđelikinoj terminologiji - ne "promena pola" nego "prilagođenje pola".

Anđelika tvrdi da je to nemoguće, da transrodna osoba, koja nije i transseksualna, ne bi mogla da izdrži tranziciju i promeni, odnosno prilagodi pol.

Ja mislim da to jeste moguće, ali samo ako zaista postoji istinski duboka ljubav.

Samo molim te razdvoji HB sindrom od ostalih vrsta rodno disforicnog ponasanja.

Ovo sto ja tvrdim je na osnovu analiza raznoraznih dogadjaja u istoriji,
kada su nekim osobama nasilno, iako nisu bile ni queer, ni rodno disforicne
menjane primarne seksualne karatkeristike.

Na primer kod virdzina, u Alabaniji i Crnoj Gori, zena se primorava da
igra ulogu muskarca do kraja zivota, ali ne postoji hormonska terapija
ili/i operativno zahvat...

HB sindrom je specifican, upravo zbog nacina kako se mozak razvijao u
periodu razvoja fetusa izmedju 6 i 8 nedelje.. Zasto hormonska terapija
na ove osobe deluje kao lek, i dovodi mozak u hormonski balans, a depresija
koja prati ove ljude nestaje...

Dakle ovo nema veze za seksualnocsu, vec sa necim drugim.

A sto se tice girlfag i boydyke to su finese u nasim seksualnostima.
Desava se da na primer, iako sam lezbejka, me privuce neki decko,
i obrnuto, ako sam peder, da me privuce zena... ali to su neke krajnje
granice homoseksualnosti... dakle levo i desno od centra.

Zato je dobro sakriti se pod Queer kisobran, i upravo to, posmatrati
celu tu plejadu desavanja ispod istog..
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica

Ali znam da ako bih se istinski zaljubio/zaljubila, kakogod, u neku takvu lezbejku, i ona u mene, i ako bismo dozvolili našoj zaljubljenosti da preraste u ljubav, ja znam da bih mogla da prođem kroz tranziciju, da uzimam hormone, da odem na operaciju itd. I znam da mi ni ti, kao ni Anđelika, ne veruješ, i pretpostavljam da neću imati prilike da vas uverim da niste bile u pravu. Pa ipak, ja znam, osećam, da bih mogla da budem žensko, ali samo, i jedino, iz ljubavi.

Dobro... i ako prenebegnes sve ostale cinjenice, da mozda tvoj mozak
nece biti u stanju da "prihvati" suprotan seksualni hormon, i da ces imati
strahovite migrene...
... necu da budem sada negativna, ali, i da uradis sve to zbog velike ljubavi,
i desi se, jer zivot nije nesto sto mozemo planirati, desi se da te ta osoba
ostavi, posle izvesnog vremena....

.... sta ces onda uraditi?
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Andjelika

Dobro... i ako prenebegnes sve ostale cinjenice, da mozda tvoj mozak
nece biti u stanju da "prihvati" suprotan seksualni hormon, i da ces imati
strahovite migrene...
... necu da budem sada negativna, ali, i da uradis sve to zbog velike ljubavi,
i desi se, jer zivot nije nesto sto mozemo planirati, desi se da te ta osoba
ostavi, posle izvesnog vremena....

.... sta ces onda uraditi?
:norimejvelbi:

Šta mi drugo preostaje, ako ostanem bez motiva iz kojeg sam i započela tranziciju?

A što se tiče migrena, ne verujem da bi bile bolnije od bola koji osećam pri čupanju dlaka sa grudi, a taj bol mogu da podnesem.
Korisnikov avatar
By Dina

Ako postoji istinski duboka ljubav znači da postoji i prepoznavanje duša bez obzira na telo. I verovatno da većina lezbejki nije baš 100% lez, da verovatno postoji poneki muškarac sa kojim bi lezbejka mogla da vodi ljubav, kako u duhovnom, tako i u fizičkom smislu.

A verovatno da postoje i lezbejke koje baš nikada ne bi mogle da ostvare taj fizički aspekt "vođenja ljubavi" sa osobom koja ima muško telo, iako u duhovnom pogledu ljubav nesumnjivo postoji. Ja imam neko moje objašnjenje zašto je to tako, ali ne bih sada o tome da ne širim temu.

Ja razmisljam slicno kao Andjelika. To sto neka ljubav moze biti prava ne znaci da ce trajati vecno. Prema tome ako bi samo druga osoba bila razlog tranzicije onda bi to bilo veliko opterecenje za nju a i za tu vezu. Mislim da osobe treba da ulaze u tako nesto samo zbog sebe. Ako je neka devojka tu da ohrabri to utoliko bolje ali ne da se to cini zbog nje, to mi se nikako ne cini dobro.
Korisnikov avatar
By Mariška
Hvala Dina i Andjelika!

Drugačije razmišljam od vas dve, ali se razumemo!

:grouphug:
Korisnikov avatar
By nsBeckie

Mislim da osobe treba da ulaze u tako nesto samo zbog sebe.
boldovano cisto da jos vise naglasim (ako nekome nije jasno) :D

Evo sta ja mislim o svemu tome... Mozda gresim, ali eto, to je neko moje misljenje.

Ako nesto takvo covek uradi zbog druge osobe (mislim na promenu pola) - on/a sebe definise kroz tu drugu osobu.... A taj proces samodefinisanja bi trebalo uvek da pocinje od Ja - sebe i samo sebe... Nije to sebicnost, to je gradjenje svog identiteta kroz sebe i od sebe... I kada je taj identitet konacno izgradjen, onda druga osoba moze to da prihvati ili ne. Ako ne moze, onda to nije ta prava ljubav. Ako moze, moze, ok. Ali tvoj identitet je tvoj-takav kakav je,- bez obzira na prihvatanje ili neprihvatanje druge osobe. I tada je terapija, i operacija, samo prilagodjavanje tela postojecem identitetu.

Ali ne mozes ici od kraja unapred, pa reci, "ok je, to je prava ljubav, ajde sad zbog nje da krenem da prilagodjavam svoj identitet i svoje telo"... Po meni, nema mnogo logike u tome... naravno, ne mora sve da bude logicno, ali kao sto rekose dina i andjelika, sta se desi ako ta druga osoba ode posle godinu dana (ili umre-budimo realni, nesrece se desavaju)? Time onda odlazi i ono kroz sta je covek sebe definisao... sto znaci da je opet na pocetku tog procesa i da mora ponovo sebe da definise.... da li to znaci da za svakog partnera/ku covek mora do te mere da se prilagodjava? pa to je besmisleno... zamisli sad situaciju da se posle par godina nakon odlaska te zene covek zaljubi u nekog drugog i to u muskarca koji je pritom gej, ljubav je uzvracena, srodne duse, bla bla, ali problem je sto je nas glavni junak/ junakinja sad zena... i sta, idemo ponovo na promenu pola? definisemo sebe ponovo kroz drugu osobu? nije to ljubav, ni po kojoj definiciji......

covek je ono sto jeste,--i to ne mora da se poklapa ni sa jednom postojecom definicijom ili terminom... ako si zena u telu muskarca, i zelis da prilagodis svoje telo onome sto jesi, daleko bilo da kazem nesto protiv toga... naprotiv... ali ako nisi, menjati pol zbog druge osobe, zbog "ljubavi", znak je nesigurnosti i nedefinisanosti sopstvenog identiteta, koji na taj nacin kroz Drugog pokusava da "osigura"/"definise" svoje Ja

A sto se tice tog definisanja sopstvenog roda, samo bih da kazem sledece, ali ponovo se ogradjujem--ovo je samo moje misljenje, mozda i gresim.

Ne mozes negacijom necega biti afirmativan. "Ja ne mrzim cokoladu" nije isto sto i "Ja volim/obozavam cokoladu".... "Ja nisam zut" nije isto sto i "Ja sam bezbojan" .... mislim da je i rod slicna kategorija, tj. nije sve crno-belo... "Ja nisam tipican--sta god to bilo- muskarac" nije isto sto i "Ja sam zena".

Eto, toliko od mene :D Dosta sam se bre izfilozofirala :lol: (Mada, nije sve bas samo teoretisanje... Da podjem od sebe, ja za svoj identitet ponekad kazem da je zapravo celina a ne polovina- "zenskomuski" a ne "zenski"- dakle nisam tipicna zena u tom rodnom ili psiholoskom smislu, pa opet nikad sebe nisam definisala, niti cu, kao "Ja nisam tipicna zena, dakle ja sam muskarac" :nope: )
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!