Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By blabla54380
i koliko to traje? jel to jedna zavrsna operacija ili ima vise operacija?
Korisnikov avatar
By transsnatalija
hvala za linka , ali sam to davno pogledala KISSS , SLATKISO .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
da menjacu kad imam puno love jer kosta pet puta vise oparacija .
By The_Blue
a koliko tacno kosta? koliko su ti rekli da trebas da platis
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Mozes li da podignes neki kredit ili tako nesto? Ili jednostavno da pokusas da dobijes srpsko drzavljanstvo?
By The_Blue
ja sam mislila da je ta cijena samo za one koji su iz inostranstva tipa: USA, Njemacka, itd.... a da za one koji su iz ex-yu i rade sve ostalo tu u Bg imaju cijenu kao i lokalni.... raspitaj se za to....? jesi li ti bila na konsultacijama i rekli ti ? :shocked:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
The blue... Cene koje je gdjca. Natalija napisala nisu relevantne,
i krajnje je neodgovorno iznositi bilo kakve podatke vezano za
lecenje (kao sto su doze, lekovi i cene) na javni forum..

Ako te interesuju cene, uvek mozes da se javis lekarima i dobijes
tacan i precizan odgovor..
Korisnikov avatar
By transsnatalija
PUSA SVIMA , izvinjavam se svima vama nisam davno bila tu , zbog to sta imam jako velki problem sad cu da vam ispricam :Ja sam 14 godina u brak sa zenom a pre toga isli smo oko 5 godina , imamo dvoje krasne dece , kcerka 13 i sin 9 godina . Ja sam skoro dve godine na hormone , ali moja zena misli da ja sve ovo radim kao od zbesa , kao kaze da je sve ovo neka sekta ona to ne razume , ja sam i rekla da idemo zajedno na psihijatra da to i ispricaju ali nije htela , i imala sam tezak zivot kao pakao kao mrak , ona uvjek me napadala kad sam prvi put stavila nausnike -mindjuske bilo je to dan blagoec 7 april kod nas je to verski praznik kad se na zenska beba stavljaju nausnike na usiju , ja sam taj dan stavila nausnike , kad sam dosla kuci moja zena kad to videla pocela da me vice za usi i nausnike , mene to jako bolelo do srca orvavila mi usi i ja sam jako plakala i puno suza sam protekla , moj tata uvjek je podrzavao njoj bez rzlike dal je ona u pravo il ne , jedan dan ja sam sedela na fotelje dosla moja zena kaze kao da sam i ja uzela nke njena stvar od garderobe i pocela da me vice za kose ja sam se branila i rekla ej pusime bolime i pocela da placem jar emocije su te koji to rade nisam mogla da izdrzim sva ova stradanja , dok ona mene vukla za kose odjednom udje u soba moj tata bez da pita sta je ali ja nisam ga videla jer mi glava bila navednuta i i plakala sam dok me zena vukla za kose , odjednom od sve sile moj tata udario po glave sa neka patarica od mog pokojnog deda mislim d aje to bila od metala ja sam pala na tepixa svrtilo mi se sve u glavi i zaplakala i kad sam dosla pri svesta zaplakala sam i plasila sam se da se dodirenm za galvu mislila sam da mi je glava skros polomljena i da je ispao mozak , dodirnula sam glava vidim da nema nista samo je otekla glav ai cerep je bio kao meksi kad dodirnes kao da prst udje u mozga , javila sam se na moja advokatka ona rekla mi da prijavim policijom id aizvadim ljekarsko , ali ja sam razmislila koga da prijavim opt svoji najmiliji kako cu to da uradim protiv koga i isam se javila , imla sam uvjek svadje torture , maltretiranja i diskriminacije bas najvise kod moje koce od moji najmiliji , kad sam isla van po gradu , i kad sam se vracala kuci uvjek su mi zakljucale vrata da ne udjem u kuci ja sam se uvjek rasplakivala i dolazilo mi da se ubijem jer takav paklani zivot kao mrak mi nije bio potreban , puno puta kad sam vozila svoje auto sam pomislila da nagazim auto dok ide id a udarim u neki stub , ali plasila se ako ostanem ziva bicu onda sakata , nisam htela da se obesim jer to je jako veliki stram porodice , sa tablete se ne radi bas odvede te kod lekara ispiraju stomaka -zeludac i nista nisam znala sta ej najbolje da uzmem popijem da bi ugasila svoj zivot , ali uvjek pomisljala sam na svoje DVOJE KRASNE DECE , i uvjek me to sprecivalo jer kao svaki roditelj tako i ja volim MOJI GOLUPCICI MOJA SLATKA I KRASNA DECA KCERKA I SIN ,VOLIM IH NAJVISE OD SVEGA NA OVAJ SVET , DO NEBA , sad pre 9 dana na dan 11 - 01 - 2011 godina u 5 : 45 casova ujutro moja zena hocela da mi nasilno uzme dokumente od sta sam ja isla na preglede u BEOGRAD tu na konzilijarno misljenje na klinike psihijatriske bolnice u SKOPLJE ja sam i pre dan rekla da cu da i dam ali ona insistrirala jako i rekla sami ne dam ti papira , ona mislila da su te papire kao falsifikat da nisu kao validne , i ono jutro kad se sminkala za na posal odjednom otisla da uzme moje papire ja sam dosla kod nje ona uzela moja tasnica kao da uzme i ja sam se sanom kao da uzmem tasnicu i okinula mi remen tasne , odjednomustao tat i baci se na meni i ja sam pala na parketa pored vrate udarila sa glava u zid i on ona reko da ce da on zove policija ja sam se iznervirala i sama rekla kako ce da on zove policija kad du oni mene nepale trebam se ja javiti u policje javila sam se ali kajem se izbrzala sam i od taj dan kade zena vrtatila os posla uzela moje nase dece i ovela kod njen tata koji bio nasilni na nenje majke koji tukao majke moje zene ja sad 9 dana nisam videla moje KRASNE DECE , samo placem i ja i moja mama pa i moj tata koji je najveci krivac jej ja nikad nisam digla ruka na moje zene sve ove 14 godina i pre kad smo isli 5 godina tako da mi se dobro poznajemo 15 godina , svi mi samo sada placemo , ja ne spavam noci nemogu da zaspim ne mogu da disem placem ne jede mi se nista samo pusim puno cigarete i pijem kafe sad nekoliko dana moja mama mi da tablete za smirenja jer tuzna sam i boli me srece , taj dan su mi otkinuli mog deo srca koji mi je bio najdrazi to su moje dece a sad to mesto gde je bio taj deo mog srca sta su mi otkinuli , me jako tuzno i gorko boli , jer kuca mi sad prazna nema ko da dize galama mislim na dece igrali su vikali svasta bilo je PUNO VESELO , asad je kuca prazna , ne mogu disati plus soba mi je sad prazna nema dece da igraju na kompjutera da na sina stavljam negove igrice kupila sam mu igra sa kamione on to voleo pa sad kad dodju da mu to instaliram , on igrao na ovakj moj kompjuter gde sad ja pisem , a kcerka na nihov alap-top KOMPJUTER , prazan je soba nema nima ja placem mama im neda da psicaju sa nama i da dodje kaoona kaze pa nek se jave ako hocu oni il nek dodju kod vama ali ona to im zabranuje samo onako kad ih pitas oni ne sme da kazu nista od nje JA SAM NA NOTARU i ponistila sam im krivicna prijava da ih ne goni sud krivicno ipak jedan je moj tata a ona je mama moje dece pa sve kad bi placala advokate sud to bi se odvajivalo od moje dece te pare zato sam im i OPROSTILA , ONI KAZU DA JA PREKINEM SA HORMONE I DA SE VRATIM U NORMALE KAO PRE UZIMANJA HORMONA , JA NE ZNAM STA DA RADIM KAKO CE TO DA utice na moje telo i organizam i moj mozak jer sad hormoni su kod mene kao kodprava zena , ja bi mozda prekinula sa hormona samo da smo svi zajedno , samo zbog dece da budu pored mene , ali kao ona kaze da ona nece da bude sa zena misli na mene to , kao pricala sa advokatke kao da ce da podnese razvod , sad treba da kako ona kaze da zive u stan od njen tata koji on i zabranjuje da bude samnom ida dece promene skole , znaci da zive oni troje neznam kako ce da stav ispadne treba sutra t . e danas 20 janoari dan cetvrtak dodje ona po neke stvari garderobe ida kao dece cu da ostanu samnom do nedelje , ja cu da budem jako SRETNA ako se to dogodi sa boga napred jer nemogu bukvalno da izdrzim , drzite mi svi koji me podrzujete fige , palceve za srece da se situacija poboljsa DA BUDEMO SVI ZAJEDNO KAO RANIJE , AKO NEKO MOZE DA MI POMOGNE OKO TO AKO PREKINEM HORMONA STA BIS E SAMNOM DESAVALO NEK MI NAPISE TU IL NA MOJ MSN , SAD DOK SAM PISALA OVA MOJA PRICA JAKO SAM PLAKALA JER SUZE SU MI SAME PADALE SA OCIJU NA TASTATURE NISAM VIDJALA OK SLOVA KAD SAM PISALA TAKO DA IVINJAVAM DE NA NEKE GRESKE U PISANJE IL KAD SAM PISALA SA VELIKA SLOVA KISSS VIMA VAMA I NAMA NEK NAM BOG BUDE NA POMOCI SVIMA NAMA PA I MENI I MOJE PORODICE DA MOJA DECA BUDU SRETNA DA ZIVE I RASTE SA OBA DVA RODITELJA NEG BOG BUDE SA NAMA , SVE VAS PUNO VOLIM SLATKISE MOJE , KISSS , PUSICA , OD VASA JAKO TUZNA SA SUZAMA U OCIJU VASA NATALIJA .
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
Jebote. :( Koji bedak. :(

Ne znam da li ti to išta znači, ali se iskreno nadam da će stvari se malo promeniti nabolje.. Jeste teško, ali moraš da budeš jaka i da pregrmiš težak period u životu, zbog dece, a i zbog sebe, jer mora da bude bolje..

Nisam pametan da dam bilo koji savet, jer je situacija teška.

Ali će možda pomoći stihovi Miroslava Antića:

Stara pesma

Kad sunce sija
Mi plačemo kao ludi
Jer će uvek posle jednog sunca
Biti nama jedna strašna kiša.

Kad kiša pada
Mi pevamo kao ludi,
Jer će uvek posle jedne kiše
Biti nama jedno lepo sunce.

Posle dobrog uvek dođe loše,
Jer nikad nam ništa bolje
Nije bilo iza najboljeg.

Posle lošeg mora doći dobro,
Jer nikad nam ništa gore
Nije bilo iza najgoreg.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
hvala ti puno za utehe , znam da se kaze POSLE KISE DOLAZI SUNCA ali kod mene kako vidim jos pada kisa neznam kad ce da sunece se pojavi da me na bolje ogrije SLATKISO KISSS , PUSICA , NATALIJA .
Korisnikov avatar
By KorvinOdAmbera
Evo dorađenog teksta da se lakše čita:
Originally posted by transsnatalija

PUSA SVIMA 
Izvinjavam se svima vama, nisam davno bila tu, zato što šta imam jako veliki problem. Sad ću da vam ispričam.

Ja sam 14 godina u braku sa ženom, a pre toga smo se zabavljali oko 5 godina. Imamo dvoje krasne dece, kćerka 13 i sin 9 godina. Ja sam skoro dve godine na hormonima, ali moja žena misli da ja sve ovo radim iz obesti, kao kaže da je sve ovo neka sekta. Ona to ne razume. Ja sam i rekla da idemo zajedno kod psihijatra da o tome pričamo, ali nije htela. Imala sam težak život, kao pakao, kao mrak. Ona me je uvek napadala kad sam prvi put stavila naušnice – mindjuše. Bio je to dan blagoec, 7 april. Kod nas je to verski praznik kad se na žensku decu stavljaju naušnice. Ja sam taj dan stavila naušnice , kad sam došla kući moja žena kad to videla počela da me vuče za uši i naušnice. Mene je to jako bolelo, do srca. Raskrvavila mi  jeuši i ja sam jako plakala i puno suza isplakala,

Moj tata je uvek podržavao nju, bez obzira da l je ona u pravu ili ne. Jedan dan sam sedela na fotelji Moja žena je došla  i rekla, kao, da sam i ja uzela neke njene stvari od garderobe i počela da me vuče za kosu. Ja sam se branila i rekla „Ej, pusti me, boli me“ i počela da plačem jer emocije su te koji to rade. Nisam mogla da izdržim sva ova stradanja, dok je ona mene vukla za kosu odjednom je ušao u sobu moj tata, bez da pita šta je. Ja nisam ga videla jer mi glava bila navednuta i i plakala sam dok me žena vukla za kosu. Odjednom moj tata me je iz sve snage udario po glavi sa neka patarica od mog pokojnog deda. Mislim da je bila od metala. Ja sam pala na tepih. Vrtelo mi se sve u glavi i zaplakala sam i kad sam došla pri svesti zaplakala sam i plašila sam se da se dodirnem za galvu. Mislila sam da mi je glava skroz polomljena i da je ispao mozak, dodirnula sam glavu i videla da nema ništa. Samo je otekla glava a i cerep je bio kao mekši, kad dodirneš kao da prst uđe u mozak.

Javila sam se mom advokatu. Ona mi je rekla da prijavim policij i da izvadim lekarsko, ali ja sam razmislila da li da prijavim Opet to su moji najmiliji. Kako ću to da uradim protiv koga i isam se javila, imala sam uvek svađe torture, maltretiranja i diskriminacije baš najviše kod moje koće od moji najmilijih, Lad sam išla van po gradu, i kad sam se vraćala kući uvek su mi zaključavale vrata da ne uđem u kuću. Ja sam se uvek rasplakala i dolazilo mi da se ubijem jer takav pakleni život kao mrak mi nije bio potreban. Puno puta kad sam vozila svoje auto sam pomislila da nagazim gas dok ide i da udarim u neki stub, ali plašila se ako ostanem živa biću onda sakata. Nisam htela da se obesim jer to je jako veliki sram porodici. Sa tabletama može da ne uspe, odvedu te kod lekara na ispiranje želudca i ništa nisam znala šta je najbolje. Da uzmem popijem da bih ugasila svoj život. Ali sa, uvek pomišljala sam na svoje DVOJE KRASNE DECE, i uvek me to sprecivalo jer kao svaki roditelj tako i ja volim MOJE GOLUPČIĆE. MOJA SLATKA I KRASNA DECA. KĆERKA I SIN. VOLIM IH NAJVIŠE OD SVEGA NA OVOME SVETU. DO NEBA ,

Sad pre 9 dana na dan 11.01.2011. godina u 5:45 časova ujutro moja žena hocela da mi nasilno uzme dokumente mojih odlazaka na preglede u BEOGRAD, tu na konzilijarno misljenje, na klinike psihijatriske bolnice u SKOPLjU. Ja sam i dan pre toga rekla da ću da i dam, ali je ona insistrirala i rekla sam da joj neću dati papir. Ona je mislila da su ti papiri falsifikat. Da nisu validne i ono jutro kad se šminkala za posao, odjednom  je otišla da uzme moje papire. Ja sam došla kod nje, a ona je uzela moju tašnicu, kao da uzme, i ja sam se šanom kao da uzmem tasnicu i otkinula mi remen tasne. Odjednom je ustao tata i bacio se na mene i ja sam pala na parket pored vrata i udarila glavom od zid. On je onda rekao da će da on zove policiju. Ja sam se iznervirala i samo rekla kako će da on zove policiju, kad su oni mene napali. Trebam se ja javiti u policiju. Javila sam se, ali kajem se. Zzbrzala sam i od taj dan kada se žena vratatila sa posla, uzela je našu decu i odvela kod njenog tate, koji je bio nasilnik nad njenom majkom. Koji je tukao majku moje žene. Ja sad 9 dana nisam videla moju KRASNU DECU. Samo plačem i ja i moja mama, pa i moj tata koji je najveći krivac jer ja nikad nisam digla ruku na moju žene svih ovih 14 godina i pre kad smo išli 5 godina, tako da mi se dobro poznajemo 15 godina. Svi mi samo sada plačemo ,

Ja ne spavam noćima . Ne mogu da zaspim. Ne mogu da dišem. Plačem. Ne jede mi se ništa, samo pušim puno cigarete i pijem kafe. Sad nekoliko dana moja mama mi daje tablete za smirenje jer tužna sam i boli me srce. Taj dan su mi otkinuli deo moga srca koji mi je bio najdraži, a to su moja deca. A sad to mesto gde je bio taj deo mog srca što su mi otkinuli, me jako tužno i gorko boli, jer kuca mi sad prazna. Nema ko da diže galamu. Mislim na dece, kako su se igrali, vikali svašta. Bilo je PUNO VESELO, a sad je kuca prazna. Ne mogu disati. Plus soba mi je sad prazna nema dece da igraju na kompjuteru. Da sinu stavljam njegove igrice. Kupila sam mu igru sa kamionoma. On je to voleo, pa sad kad dođem da mu to instaliram, on je igrao na ovaj moj kompjuter gde sad ja pišem, a kćerka na njihov lap-top. Prazna je soba, nema ih, a ja plačem. Mama im neda da pricaju sa nama i da dođe. Kao, ona kaže pa nek se jave ako hoće oni il nek dođu kod vas, ali ona to im zabranuje samo onako kad ih pitaš. Oni ne smeju da kažu ništa od nje.

JA SAM NA NOTARU i poništila sam krivičnu prijavu, da ih ne goni sud krivično. Ipak jedan je moj tata, a ona je mama moje dece pa sve kad bih plaćala advokate sud, to bi se odavjalo od moje dece, te pare, zato sam im i OPROSTILA. ONI KAŽU DA JA PREKINEM SA HORMONIMA I DA SE VRATIM U NORMALU, KAO PRE UZIMANjA HORMONA. JA NE ZNAM ŠTA DA RADIM. Kako će to da utiče na moje telo i organizam i moj mozak jer sad hormoni su kod mene kao kod prave žene . Ja bih možda prekinula sa hormonima samo da smo svi zajedno, samo zbog dece da budu pored mene. Ali kao ona kaže da ona neće da bude sa ženom, misli na mene to. Kao pricala je sa advokatima, kao, da će da podnese razvod. Sad treba da, kako ona kaže, da žive u stanu njenog tate, koji zabranjuje da bude sa mnom, i da deca promene školu. Znači da žive oni troje

Ne znam kako će da stav ispadne. Treba sutra tj. danas 20 januara, dan cetvrtak, da dođe ona po neke stvari garderobe i deca će da ostanu sa mnom do nedelje. Ja ću da budem jako SREĆNA ako se to dogodi sa boga napred jer ne mogu bukvalno da izdržim. Držite mi svi koji me podrzujete fige, palčeve za srece da se situacija poboljša. DA BUDEMO SVI ZAJEDNO KAO RANIJE, AKO NEKO MOŽE DA MI POMOGNE OKO TOGA AKO PREKINEM HORMONA ŠTA BI SE SAMNOM DEŠAVALO NEKA MI NAPIŠE TU ILI NA MOJ MSN :

Sad dok sam pisala ovu moju priču, jako sam plakala jer suze su mi same padale sa očiju na tastaturu i nisam videla slova kad sam pisala, tako da izvinjavam se na neke greške u pisanju ilii kad sam pisala sa velika slova kisss svima vama i nama. Neka nam bog bude na pomoći svima nama pa i meni i mojoj porodici. Da moja deca budu srećna da žive i rastu sa oba roditelja. Neka bog bude sa nama, sve vas puno volim slatkiši moji, kiss, pušića, od vaše jako tužne sa suzama u očima vaše Natalije .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
HVALA na prepravke ipak sam ja iz MAKEDONIJE i trudim se da pisem na Srpski ipak mora biti nekih kresaka jer ipak se trudim KISSS . PUSICA , NATALIJA .
Korisnikov avatar
By Mars
Kompleksno.

Kako deca reaguju na sve promene u dosadašnjem toku transformacije?
Korisnikov avatar
By Anhedonie
Au, stvarno teska i ruzna situacija.

Ne bih mogao da ti dam nikakav savet oko hormona jer se ne razumem u to.

Nadam se da ce situacija poboljsati i probaj da gledas u buducnost sa vedrije strane. Iako je sadasnjost ovakva kakva jeste nista ne sprecava stvari da se promene. Drzim ti fige.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
Hvala Slatkiso cuo te BOG od tvoja usta u BOZJI USTI , tako i da bude da se boboljsa situacija , to i ja volim i molim se BOGA , a to sta drzis mi FIGE super to od tebi zahvaljujem se puno , drzim i ja sama sebi FIGE , sa BOGA NAPRED , NEK MI BOG BUDE NAPOMOS DA MI SE SITUACIJA BOBOLJSA MENI I SVIMA NAMA , KISSS, PUSICA , NATALIJA .
Korisnikov avatar
By simarrgL*
drzim ti fige, nadam se da ce sve da se zavrsi dobro po tebe i decicu. budi jaka :)

@Koki - hvala ti za Antica :kiss:
By Glasnik
A ja mislio da ja imam probleme... :iskolacen:

Nisam pametan šta da ''savetujem''.

Mogu da uputim samo reči podrške...

Drži se.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
Hvala svima na PODRSKE PA DA BUDE KAO RANIJE DA BOG DA OD MOJA USTA U BOZJI USI SAMO SVE ZBOD DECE . LJUBIM SVE VAS KISSS , PUSICA .
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!