Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By transsnatalija
evo ja do sada nisam bila tu na forumi pa sam propustila puno toga , pozdravljam te Andjelika i imas od mene jako velika podrska , jer kako vidim da one ljude koji su uz nas nemogu da to prihvate i to po nijednu cenu , kako kazu o nama da smo bolesne , a za onaj momak u Nemackoj ko je ubio desetak ucenice nista ne pricaju o njega nista , znaci mi smo bolesne a ubijcu su NISTA , i ja imam takav problem sa moje najmilije oko mene koji ne prihvate to , mama i tako i tako ona je doktorka po profesije pa zna nesto o to , a tata je takakv kakav je i nemogu to da mu objasnim da ima jos jedna cerka jer ja imam sestru , tata je bio jako radosan kad mu rekli da ima sina ali u to su ga prevarili , tesko mi to , ponekad mi dodje da kad vozim auto , ide mi da pustim volana pa sta bude nek bude , jer ne zivi se ovako kad neko te ne prihvati takav kakav jesi , a prihvati te u pogresno telo , ali zivot je takav jako surov sta da radimo sta okolina ne zna nista o transsexualnosti . Ovih dana sam se cula sa Prof. DR. Svetlana Vujovic , ispricala sam moji zivot od detinsta do sada [ ma nas zivot je skoro isti kod svakoga ] , i rekla mi da vise nikako ne cekam da se ne maltretiram da odem kod nje da zakazem preglede i da ce sve biti O K , tako mi ona rekla , ja sam ispricala da sam na hormone i da vise nisam momak nego cura ali hocu da odem kod nih , jer su oni strucnaci za to , HVALA BOGU sta postoje takve ljudi koji su se odlucili da nama pomazei da nas prihvate kakave jesmo , blago vama da u Srbiju u Beogradu bar imate takve ljude i klinike koje se sa tim bave jer kod nas u Makedoniju to niko ne zna , slabo se prica o svemu tome i kako da nas okolina prihvati , htela sam se javiti na DR. Sava Perovic jer on je najmanje dva puta u mesecu u Skoplja i Tetovo gde radi uroloske operacije dece one normalne operacije kod dece ali jo nisam mu se javila ali lako je jer on je uvjek tu . Andjelika zamolila bi te da mi das link ako je nekud ima ta TV emisija koja si ti napisala da ce da bude na televizije " emisju "Kjuc" na RSTu.. Tema je Harry Benjamin, i transeksualnost " volila bi da ju pogledam daj i samo link , i izvinite mi ako ima neke greske u tekstu jer ipak sam Makedonka i nemogu da pricam kao vas .
danas sam dobila neke nalaze:slobodan testosteron mi je 1,6 pg/mLkod muskarce nad 18 god. treba biti 13,0-41, 0 pg/mL kod mene je kao kod muskarce do 11 godine .testosteron mi je 1,08 kod zene treba biti 0,19-2,67 nmol/L momke do 50GOD . treba biti 4.5-28.2 i momke nad 50 godine treba biti 2.5-21.6 . 17 OH progesteron mi je 1.8 ng/mlkod zene ; gol.faza. 0.1-0.8 lut faza . 0,6-2,3 postmenop: 0,1-0,5 trudnice : 2,0-12 momke : 0,5--2,1 novorod:[ 0-30 d ] 0,7-2.5 [31-61 g] 0,8-5,0 a druge nalaze ono estrogene estradiola i polaktina i sve ostalo tek trebam da uradim ja mislim da mi je testosteron jako mali sta ti mislislite dal ce se ovo dopast na prof. dr. Svetlana Vujovic jer mi smo se cul po e-maijla ja sam joj ispricala celi moj zivot i ona mi je rekla da dodjem kod nih i da ne brinem i da se vise ne maltretiram da ce mo sve to srediti i bice kako treba . trebam na 27-04 2009 da uzmem rezultata od KARIOTIP -hromozome i da zakazem u klinike POLIMEDIC kod dr. Zoran Rakic i kod prof.dr.Svetlana Vujovic .
Korisnikov avatar
By CokoladnaBananica
natalija, ja se jako malo razumijem u ove brojke - ali hajde da od ove teme napravimo tvoju mali makedonsku kafanu. Moja cimerka je od Kumanovo:), ona i ja ti oboje zelimo puno srece:kiss:
Korisnikov avatar
By Azdaja
ne razumem se u to, ali se nadam da je sve ok...i imas veliku podrsku s moje strane:) :kiss:
Korisnikov avatar
By transsnatalija
hvala bananica tebi i te tvoje drugarice na podrske , hvala azdaja i tebi sta si me podrzala i sta si uz mene ja se nadam da ce sve biti ok sa BOGA naprd .
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Samo se nemoj nervirati i nemoj padati u paniku.

Zakazi preglede kod lekara, jer stvarno niko ovde nije u stanju da ti komentarise
tvoju analizu krvi, ali dr Svetlana je jedan od vodecih svetskih strucnjaka.

Zato se obrati njoj, kao sto ti je rekla i ne brini..

I kao sto Bananica rec.. daj da napravimo Makedonsku kafanicu..
Korisnikov avatar
By CokoladnaBananica
pa da od ove teme napravimo kafanu, imas na forumu mnogo kafana raznih. Ova tvoja ce biti "Makedonska kafana kod Natalije".

;)
Korisnikov avatar
By Lepa Krepa
Originally posted by transsnatalija
andjelika a kako to mislis da napravimo Makedonaska kafanica ne razumem te bas pojasni
na ovom forumu se obično teme koje služe za ćaskanje i druženje nazivaju "kafići" i "kafane". :)

dobro došla!
By Bombina
ja prociah temu i moram da transnaataliju dobrodoslicu imas podrske od mene i svega imam drugova/rica transa,ko bi smetalo niko!!
lepo kaze Andjelika-napravit ce cirkus naslov- makedonskii kafici-
By Bombina
trans natalija nemoj da brines sve ce bude dobro i nema potrebe da paniciti,zivot mogu da se promene i svega ima dosta..narocito ima takvih ljudi nemogu da prihvate odnosno zbog cega jer je ljudi imaju svoje los osecaja nemogu da se spajaju
Korisnikov avatar
By starsailor
hi nat :)
e pa posto e ova mk kafanche :) jas ke pijam kafe. tursko, jako, ke ve molam :kiss:
Korisnikov avatar
By transsnatalija
pusa svima koji ste me podrzale i koji ste samnom u svemu ovo .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
ovako naredni put pisacu o sebe i moji zivot i probleme koje su se pojavile tako da sam jako emotivna i kad se setim na neke stvari pogotovo na moje dvoje dece kcerka i sina , uvjek placem i nemogu da se smirim jer to me udara u srcu .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
PUSICA , evo da se javim ovih dana sam u guzvi , radim analize sve hormone u krvi nesto sam ispitala i sve jje za sada kako treba sve su nalaze do sada kao kod zena HVALA BOGU , i uskoro idem u BEOGRAD u POLIMEDOC klinike kod dr. RAKICA i dr. SVETLANE ja sam se cula sa SVETLANE rekla mi da se ne nerviram i da se ne maltretiram da dodem kod nih i da ce sve biti kako treba , da sve da cemo to resiti , tako mi napisala na e-maila i rekla mi sta sve da ispitam koje hormone i analize krvi . sad trebam se javiti u POLIMEDIK i da mi daju termina ,planiram da idem posle 15 juna . ali se pojavile i neke probleme kuci svi znaju da sam transs i da uzimam hormone jer izgledam tao zenstveno i jako se primete moje grudi koji su vase od 3.5 broja , mama me jako podrzuje ali problem je tata pa sad se svadjaju mama i tata koja me jako podrzuje i razume me . tata ne prihvata me uopce kaze mi da bolje da umrem da me bace na smece da vise ne zivim jer ga stida od mene i od okoline , ja svaki dan placem jako sam emotivna to dovode i zenske hormone jer cure su jako emotivnije od momke i lako zaplacu , placem i nerviram se a mama me tjesi da se ne brinem jer svaka majka voli svoje dete bez obzira kakvo je dal je transs sta je najgore biti il je invalid , il ima mntalno poremecenje , svaka cast mami za podrske ali ja sam kroz vatre jer ne mogu nazad a trebam napred a okolina i tata ne prihvati me takava kakava jesam jer kad na svoje dete mu je najteze roditelji trebaju da mu pomazu a ne da ga odbace bas kad mu je najteze a okolina ga osuduje i neprihvata takav kakav je . najgore je kad je neko transs kao ja i sve kao mene a koje transs to bas najboljke zna koliko je tesko da zivis u pogresno tjelo . ovako ako se ja ne pojavim dugo pomilsite da sam se mozda ubila jer nemu vide da izdrzim diskriminaciju i odbaca mog tata jer svako dnevo kad me vidi kaze idi obesise ubij se nemj da zivis sramis nas sta ce da ljudi kazi i . t . d . tesko mije ali bolje je da sve ovo zavrsi jer ne zivi se ovako da placem svaki dan i oci da mi budu oteceni ali sta cu ako ovo nekako prebrodim bic super hvala bogu ali neznam emocije i tuga je za sada veca pa razmisljam na puno stvari da prekinem movaj zivotNEZNAM STA DA VAM JOS KAZEM SVE NAJBOLJE VAMA SVIMA I ONIMA KOJI ME PODRZUJU I SVE OKO NAS KO PRIHVATE NAS NEDOSTATAK FIZICKOG POREMECAJA AKO NEMA MENE VISE TU MOZDA CE DA SE VIDIMO U RAJU PUSA SVIMA , DOK PISEM OVO PUNO PLACEM ,SUZE SU MI NAKVASILE TASTATURE , VOLIM SVE VAS NATALIJA .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
PUSICA , evo da se javim ovih dana sam u guzvi , radim analize sve hormone u krvi nesto sam ispitala i sve jje za sada kako treba sve su nalaze do sada kao kod zena HVALA BOGU , i uskoro idem u BEOGRAD u POLIMEDOC klinike kod dr. RAKICA i dr. SVETLANE ja sam se cula sa SVETLANE rekla mi da se ne nerviram i da se ne maltretiram da dodem kod nih i da ce sve biti kako treba , da sve da cemo to resiti , tako mi napisala na e-maila i rekla mi sta sve da ispitam koje hormone i analize krvi . sad trebam se javiti u POLIMEDIK i da mi daju termina ,planiram da idem posle 15 juna . ali se pojavile i neke probleme kuci svi znaju da sam transs i da uzimam hormone jer izgledam tao zenstveno i jako se primete moje grudi koji su vase od 3.5 broja , mama me jako podrzuje ali problem je tata pa sad se svadjaju mama i tata koja me jako podrzuje i razume me . tata ne prihvata me uopce kaze mi da bolje da umrem da me bace na smece da vise ne zivim jer ga stida od mene i od okoline , ja svaki dan placem jako sam emotivna to dovode i zenske hormone jer cure su jako emotivnije od momke i lako zaplacu , placem i nerviram se a mama me tjesi da se ne brinem jer svaka majka voli svoje dete bez obzira kakvo je dal je transs sta je najgore biti il je invalid , il ima mntalno poremecenje , svaka cast mami za podrske ali ja sam kroz vatre jer ne mogu nazad a trebam napred a okolina i tata ne prihvati me takava kakava jesam jer kad na svoje dete mu je najteze roditelji trebaju da mu pomazu a ne da ga odbace bas kad mu je najteze a okolina ga osuduje i neprihvata takav kakav je . najgore je kad je neko transs kao ja i sve kao mene a koje transs to bas najboljke zna koliko je tesko da zivis u pogresno tjelo . ovako ako se ja ne pojavim dugo pomilsite da sam se mozda ubila jer nemu vide da izdrzim diskriminaciju i odbaca mog tata jer svako dnevo kad me vidi kaze idi obesise ubij se nemj da zivis sramis nas sta ce da ljudi kazi i . t . d . tesko mije ali bolje je da sve ovo zavrsi jer ne zivi se ovako da placem svaki dan i oci da mi budu oteceni ali sta cu ako ovo nekako prebrodim bic super hvala bogu ali neznam emocije i tuga je za sada veca pa razmisljam na puno stvari da prekinem movaj zivotNEZNAM STA DA VAM JOS KAZEM SVE NAJBOLJE VAMA SVIMA I ONIMA KOJI ME PODRZUJU I SVE OKO NAS KO PRIHVATE NAS NEDOSTATAK FIZICKOG POREMECAJA AKO NEMA MENE VISE TU MOZDA CE DA SE VIDIMO U RAJU PUSA SVIMA , DOK PISEM OVO PUNO PLACEM ,SUZE SU MI NAKVASILE TASTATURE , VOLIM SVE VAS NATALIJA
Korisnikov avatar
By zivotjeljut
Natalija,tvoj nik kao neka medjunarodna spediterska organizacija za prevoz robe :-)
Korisnikov avatar
By ns.happy
Originally posted by zivotjeljut
Natalija,tvoj nik kao neka medjunarodna spediterska organizacija za prevoz robe :-)
:shrug: komentar malo bzvz.

transsnatalija, dobrodosla.
Korisnikov avatar
By V25
Mene ovo uvek asocira na Nataliju iz Shutke.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
ko je ta NATALIJA iz SUTKEkoja je ona sta je ona pojasni o njoj , ja zivim u naselje KAPISTEC u SKOPLJA to naselje je najatraktivnije u SKOPLJU u svemu dajem ti PUSA.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
danas sam dobila najnove nalazi krvi i nalaze hormone , nalazi krvi i hormoni su mi OK HVALA BOGU sve u normale kako treba, a ovo mi poslao na e-mail dr. MIROSLAV DJORDJVIC : evo kontaktirala sam DR MIROSLAV DJORDJEVIS i evo sta mi NAPISAO : " Draga Natalija,

havala Vam sto ste me kontaktirali u vezi sa Vasom promenom pola, kada budete dolazili na konsultaciju sa dr RAkicem i Dr Vujovic, mogli bismo da se vidimo i da porazgovaramo o svim detaljima koji vas interesuju.
Ja sam tu da Vam pomognem.

Srdacan pozdrav, Natalija

od dr. Miroslav "
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Molim te Natalija, nemoj pisati podatke sa svoje analize krvi ovde na forumu,
jer niko od nas nije lekar ni endokrinolog da to tumaci na bilo koji nacin.

Kad odes kod lekarke, sa njom ces se konsultovati,
isto kao sto si se, kao sto vidi, dogovorila sa dr Rakicem,
dr Svetlanom i dr Miroslavom.

Sve najbolje
Korisnikov avatar
By pthalo
dobrodojde na forumot, i srekjno so promena na pol!

pozdrav od ungarija! ja sakam makedonija (ama ušte nikogaš ne bev tamu) i go učam jazikot :love:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!