Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By jukie
Originally posted by Momo
Originally posted by Dina
Veceras od 22 h na istoj tv emisija - promena pola.
Dina, jel znas mozda kako se tacno zove emisija ? Treba mi pun naziv jer hocu da probam da nadjem na netu i da je skinem.
To je ta ista epizoda kao i ranije. Ali je potpuno zamumuljeno što se tiče naziva, evo sada guglam i svašta izlazi a sve je različito. Mislim da se zove Taboo: Gender bender. A možda i nije. Izgleda da će u aprilu imati JOŠ JEDNU različitu? epizodu u vezi sa polovima, pa je ovo verovatno kao neka vrsta najave/predigre
Korisnikov avatar
By Momo
Originally posted by jukie

To je ta ista epizoda kao i ranije. Ali je potpuno zamumuljeno što se tiče naziva, evo sada guglam i svašta izlazi a sve je različito. Mislim da se zove Taboo: Gender bender. A možda i nije. Izgleda da će u aprilu imati JOŠ JEDNU različitu? epizodu u vezi sa polovima, pa je ovo verovatno kao neka vrsta najave/predigre
trazio sam i ja , serijal je Taboo a epizode su :Sexual identity i Sexuality (a mozda ima i jos neka) samo sto nema nigde da se skinu te epizode kao sto recimo ima da se skinu one BBC-jeve emisije o prirodi i zivotinjama
Korisnikov avatar
By Dina
Momo,
u novinama je pisalo Tabu - promena pola. Ne znam kako se emisija zove u originalu.

Jeste to je bila ista emisija, ali sam ja ipak gledala jer sam prosli put gledala samo kraj... Bilo je zanimljivo, razlicite kulture i vidjenja... I razne sudbine...
Korisnikov avatar
By Dina
SAAAAAD - Opra Vinfri o transeksualnosti, tv Avala... odoh da gledam samo sam prvo morala da vam javim...
Korisnikov avatar
By Dina
Nadam se da ste videli post i gledali... Emisija je bila o trans muskarcu koji se u to vreme bio u drugom stanju... to su stare emisije, ima ovde dve teme o njima, evo poslednje

http://www.gay-serbia.com/forum/viewthr ... ?tid=35955

ali svakako mi je drago sto sam gledala, ipak drugacije izgledaju uzivo. On je presladak bas onako pozitivno zraci. A ona ima dve odrasle cerke iz prethodnog braka pa su i one pricale. Zatim su tu bile njihove komsije, koje su sve vreme mislile da je Tomas rodjen kao muskarac, pa se iznenadili kad su culi, kako to sad on u drugom stanju, ali ok su sa tim. Jedino sto govori da i tamo nije idealno je da ih je devet lekara odbilo pre lekarke koja je pristala da vodi trudnocu. Takodje, Tomasov otac njega i dalje zove Trejsi i smatra da ce biti mama. A kad su prvu trudnocu izgubili njegov brat je rekao da je dobro jer bi se rodilo cudoviste :( Inace posto u ovoj nasoj temi ima pitanje zasto su sve to objavljivali, oni su sami rekli da bi mediji to objavili svakako pa bolje onda da cuju od njih.

A emisije Opre Vinfri su dobre jer ih gledaju ljudi koji mozda ne bi gledali neke naucne. Meni je skoro jedna poznanica pricala kako je gledala emisiju o homoseksualnosti i onda mi je objasnjavala kako homoseksualci ne mogu da zive u Ruandi ili tako nekoj zemlji, kako su ugrozena ljudska prava i kako moraju da dodju u SAD. Ali prenela je to i na ovdasnju situaciju, mada da ne bi emisije o homoseksualnosti u Ruandi sumnjam da bi se o tome zamislila na taj nacin ;)
Korisnikov avatar
By Momo
bas mi je krivo ponekad sto nemam tu antenu... pokusacu da nadjem na netu tu emisiju

inace upravo skidam ovu emisiju serijala Taboo sa Lorenom Kameronom :yay:
Korisnikov avatar
By Dina
Sinoc kod Opre opet bila emisija o transseksualnosti. Mislim da nisam gledala od pocetka, a otkako sam ja pocela bila su dva primera. Zena koja je nekad bila muskarac. Ima troje dece i onda njihove reakcije na celu situaciju. Zanimljivo mi je bilo da je najgore reagovala srednja cerka jer je "izgubila" tatu cija je bila miljenica, sad se navikla ali kaze u kuci je jos nekad zove tata, u javnosti nikad. A ona je rekla da ce njima uvek biti njihov tata (iako sada ni malo ne podseca na muski lik). Sin je medjutim sjajno prihvatio, Opra se bas cudila i pitala gde to oni zive ;) On kaze nema nikakvih problema ni sa sobom ni sa drustvom, nekad je bilo onako a sad je ovako, kaze njegov je najveci strah bio da se porodica ne raspadne, ali ostali su zajedno.

Druga porodica - isto promena pola iz muskarca u zenu. Oni su se vencali i zena nije ni slutila da postoje takve zelje i taj period je bio strasan dok nije znala istinu a sve je nailazila na neke zenske stvari i slicno. I one su ostale zajedno, mada se "obmanuta" supruga u jednom trenutku rasplakala kad je pricala kako je "otisao" covek za koga se udala. Sve je tu, iste reakcije, ista razmisljanja, ali opet kao da necega sto je bilo nema. One imaju dvoje dece, starija devojcica dobro prihvata, mada ju je stalno strah da ce je deca ismevati. Ali mladji sin kaze da mu se nova situacija ne svidja, da bi hteo da ima tatu kao sva druga deca i da se ne razlikuje od ostalih.

Nadam se da sam vam bar malo docarala ako niste gledali, zanimljiva i emotivna emisija, narocito ti deciji uglovi gledanja...
Korisnikov avatar
By deran
Dina me pretekla-tako je to kad je neko vredan... :D

Ja sam gledao (mada Opru ne podnosim) i sjajni su ti ljudi...
Korisnikov avatar
By Dina
Hehe ko rano rani prvi objavi vest o emisiji ;)

Sto ne volis Opru? Meni ona bas pozitivno zraci, lagane emisije a opet ruse predrasude... kamo srece da mi imamo bar nekog priblizno takvog, kod nas samo neki tipicni i kliseizirani likovi koji se plase da im emisija slucajno ne izadje iz klisea ;)
By iWanna
gledao to na avali... i keva gledala
Korisnikov avatar
By Dina
Ne radi se o ovoj emisiji ali nekako mi je najvise za ovu temu...

Pre odlaska na put gledala sam emisiju Latinica na hrt1 ali ne stigoh da pisem. Je li neko od vas gledao?

Emisija je bila na temu zenstvenosti. Ja nisam gledala celu nego sam se ukljucila pri kraju. Bila je reportaza o travestitima u Italiji. A onda razgovor u studiu. Ono sto me je pozitivno iznenadilo je taj razgovor. Bilo je jedno pet gostiju, tri zene i dva muskarca, jedan od njih Sasa Zalepugin koga ne videh vekovima. Razgovor je bio da li su osobe iz reportaze zenstvene, sta je za sagovornike zenstvenost a sta nije. Tu se oni sad nisu slagali ili slagale u svemu, ali je pozitivno bilo njihov odnos prema reportazi. Jedna osoba je objasnila razliku izmedju travestita i transseksualne osobe. Neki su mislili da su osobe iz reportaze zenstvene, neki da neki ne, ali svi odreda su imali pozitivan stav, zalagali se za svet sa raznolikostima, da je takav svet lepsi, bogatiji. Takve emisije su ono sto nama nedostaje. U Srbiji pozovu fasistu s jedne strane i branioca ljudskih prava s druge i to je kao zabava i emisija. Da ne pricam da se time nikakve granice ne pomeraju. U ovoj emisiji sukob nije bio na tom nivou, nijedna osoba nije bila protiv drugih ljudi nego samo su se razlikovale u dozivljaju sveta.
Korisnikov avatar
By Mariška
Originally posted by Dina

svi odreda su imali pozitivan stav, zalagali se za svet sa raznolikostima, da je takav svet lepsi, bogatiji. Takve emisije su ono sto nama nedostaje. U Srbiji pozovu fasistu s jedne strane i branioca ljudskih prava s druge i to je kao zabava i emisija. Da ne pricam da se time nikakve granice ne pomeraju. U ovoj emisiji sukob nije bio na tom nivou, nijedna osoba nije bila protiv drugih ljudi nego samo su se razlikovale u dozivljaju sveta.
:up:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
@Dina,

Ja sam to svaki put kada bih pricala sa novinarima ponavljala,
da nisu fasisti opozit od LGBT populacije, oni nisu opozit od bilo
cega... Oni su tumor civilizacije, gangrena svega sto je lepo i
prosperitetno, talog mrznje i soc praznine...

Sa fasistima nema razgovora...

Smrt fasizmu!

:ninja:
Korisnikov avatar
By Burak
I mi Opru za trku imamo! :jelena_bačić_alimpić: :opacupa:
Korisnikov avatar
By Suki
Originally posted by KosmickaCestica

@Dina,

Ja sam to svaki put kada bih pricala sa novinarima ponavljala,
da nisu fasisti opozit od LGBT populacije, oni nisu opozit od bilo
cega... Oni su tumor civilizacije, gangrena svega sto je lepo i
prosperitetno, talog mrznje i soc praznine...

Sa fasistima nema razgovora...

Smrt fasizmu!

:ninja:
Korisnikov avatar
By Dina
Veceras od 23h na Pinku ima film "Citulja za Eskobara". Mislim da mi je za taj film Loni rekao da ima trans tematiku... Uglavnom ne gledam nase filmove pa se nadam da nisam pomesala :D

Ako je to taj veceras cu da gledam :yay: a i vi pogledajte ako niste... Ono sto mi je Loni prepricao deluje zanimljivo pogotovo za nas film :wow:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!