Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Zvonce87
Uh. Konacno da i ja dodjem malo ovde, kad je vec moja tema :)

Selila sam se, pa nisam imala net, i tako, to je razlog sto me nije bilo.

Hvala Denny, Niki, i Andjo, shvatam sve. Mada, naravno da mi uvek treba podrska, i drago mi je sto neko obraca paznju....

Pisacu vise veceras, sada odoh, obavezice....

@Femme Fatale: Da, jos uvek pusim pljuge, sta da se radi. Neka me jos malo, posle kad krenem sa terapijom nema vise cigara za mene....

Ljubim vas sve!

:andjelak:
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Uh....niko mi ne pise ovde....ne znam zasto ljudi onda ocekuju da im neko odgovara na njihove teme, a ne mogu jednu maaaalenu porukicu da posalju i sami. Nikakav hejt, jednostavno zelim da vidim postoje li prijatelji ovde, ok? ljubim vas sve, kao i uvek!
:grouphug:
Korisnikov avatar
By Loreley
Evo mene.... vidish da ipak postoje, hehe!

Nisam imala (tj. josh uvek nemam) net, pa me zato nema online...
kisss :D
Korisnikov avatar
By Val
Originally posted by Zvonce87
Uh....niko mi ne pise ovde....ne znam zasto ljudi onda ocekuju da im neko odgovara na njihove teme, a ne mogu jednu maaaalenu porukicu da posalju i sami. Nikakav hejt, jednostavno zelim da vidim postoje li prijatelji ovde, ok? ljubim vas sve, kao i uvek!
:grouphug:

Kakve su ovo kritike? Odakle ti to da ljudi ochekuju odgovore? Mislim, gledajucji tebe, mozh´ tako da se skonta!

U svakom sluchaju, puno uspeha!

I imam pitanje za sve. Da li mi se samo chini ili je procentualno vishe MtF nego FtM?
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Originally posted by Val

Kakve su ovo kritike? Odakle ti to da ljudi ochekuju odgovore? Mislim, gledajucji tebe, mozh´ tako da se skonta!

Ne, nisu kritike, kao sto rekoh nemam nista ni protiv koga. Jednostavno osecam se malko usamjeno u poslednje vreme....I mislila sam da ovde bar mogu da razgovaram otvoreno....
Naravno, ne ocekujem da mi ljudi odgovaraju po svaku cenu, ali mislim forumi ne bi ni postojali kada ljudi ne bi ocekivali da ce bar neko da im odgovori na to sto postave, zar ne? :)
Korisnikov avatar
By Zvonce87
A sto se tice tvog pitanja, Val.... Ne znam da li ima vise M2F nego F2M, mislim da je to negde izjednaceno, bar sto se foruma tice. Sto se tice pogleda na Srbiju u gobalu, ima vise m2f. Ali, nisu svi zaista to. Mislim, nazalost, mnogi ljudi u pocetku ne kapiraju ni sami da li su trans ili samo crossdresseri ili tako nesto, pa zato i izgleda da ih je puno. Kasnije, kada sve to krene svojim tokom, onda ljudi koji su zaista transrodni ostaju na toj putanji a ostali skapiraju da nisu i zaustave se na vreme na stanici na kojoj zele :)
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Originally posted by Tara
Evo mene.... vidish da ipak postoje, hehe!

Nisam imala (tj. josh uvek nemam) net, pa me zato nema online...
kisss :D
Hvaa ti, seko, znam ja da ti mislis na mene, isto kao i ja na tebe, ne brini :)
Korisnikov avatar
By AngraMaina
kuc, kuc... zelim da vi pozelim puno srece i uspeha uz pesmu [pa ovde dodje neki tezak trash] i da ste mi zivi i zdravi... siguran sam da je to sve tesko i komplikovano ali uvek ima vremena za malo veselja :cheer:
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Originally posted by AngraMaina
kuc, kuc... zelim da vi pozelim puno srece i uspeha uz pesmu [pa ovde dodje neki tezak trash] i da ste mi zivi i zdravi... siguran sam da je to sve tesko i komplikovano ali uvek ima vremena za malo veselja :cheer:
Sta ti je proevropski covek. :sesir:
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Nego sta :)
Naravno da uvek ima vremena za malo veselja, narocito kod mene, tako da raspalite rostilj, ja donosim pivo i vino a neko nek pusti radio ako moze pa da pocnemo XD
Korisnikov avatar
By Zvonce87
BILA KOD RAKICAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Samo to htedoh da napisem, detalje cu pisati sutra, malko sam sad sa vremenom u skripcu :)

Ali mogu samo da kazem da je bilo super! Jeeeeeeeeeeeeej!
By dennyboy
BILA KOD RAKICAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
cestitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!

i???????????????????????????

sad ocekujemo da se raspises nadugacko i nasiroko.

puno pozdrava od mene koji sam to sve odavno zavrsio a secam se kako sam se osecao.

jedva cekam da napises kako je bilo.

samo napred.

imas podrsku svih !!!

mnogo pozdrava svima od mene!:cvece:
Korisnikov avatar
By Zvonce87
E, pa, vreme je da konacno nesto napisem.
Da, bila sam kod Rakica. Od tada ima 4 meseca. Ajde evo ukratko cu opisati kako je bilo.

Dosla sam, covek nije mogao da poveruje da sam m2f. Verovatno jer sam visoka i krupna, pa delujem kao kosarkas, hehe, ali i zbog toga sto nemam izrazenu fem crtu. Ali, kakve to ima veze? Mnogi m2f nemaju izrazenu fem crtu pa su opet m2f. Svejedno, u nastavku razgovora shvatio je da je ipak transrodnost u pitanju.
Pitao me sve i svasta, jao jel i vas pitao toliko intimna pitanja, jbt?!? Hehe, pretpostavljam da jeste, i ne cudim se, jer mora ipak da ispita sve, zbog dijagnoze. Nisam onoliko do detalja pricala o sexu ni sa osobama sa kojima sam imala to, hehe, al ok je ipak, shvatam zasto me to sve pita.

Sto se tice utisaka o njemu, pa on je tako simpatican cikica, sav nekako dodje ti da ga zagrlis i castis pivom :D

Od tada nisam isla kod njega, nisam imala vremena zbog faxa, a i sve pare sam pucala na to pa nisam mogla da odvojim za njega jbg.

Planiram jako skoro da idem, u toku sledece nedelje verovatno ili malo posle toga, jer mislim da je vreme da se to nastavi....

Rekao mi je da ako hocu povedem kevu sa sobom na razgovor, al sydeci po pitanjima koja mi postavlja, mislim da cu je povesti na sledeci a ovaj cemo opet nasamo voditi, dok me ispita jos malo oko tih stvari koje su zaista ne za njene usi.

Sve u svemu, bilo je divno, i radujem se ponovnom susretu sa cika Rakicem, i napretku u ovom konfuznom putovanju....

Od tog razgovora pa na dalje, preispitivala sam se puno puta, ali sada ipak osecam potpunu sigurnost u sebe i u odluku o tranziciji. Definitivno je to to, ja sam devojka i samo zelim da zivim normalan zivot kao i svaka druga..
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
sav nekako dodje ti da ga zagrlis i castis pivom :D

Sto si ti fina.... :smeh:

:kiss:
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Originally posted by the1whowished
sav nekako dodje ti da ga zagrlis i castis pivom :D

Sto si ti fina.... :smeh:

hvala, znam :)
Korisnikov avatar
By Zvonce87
E, ovako. Nije me bilo odavno, pa ajd da napisem novosti.

Bila sam po drugi put kod cika Rakica, tek u Junu. Nema veze, ionako ranije niti sam imala vremena niti para za to.

Anyways, malko me zbunio....
U principu, ne seca se gotovo nicega od proslog puta, jer je to bilo sest meseci ranije, tako da smo sve ispocetka (Jovoooo, nanovoooo) pricali. Problem je sto je ovaj put nekako manje ubedjen nego prosli, iako pricasmo apsolutno iste stvari :wtf:

U svakom slucaju, razume me, i shvata da nisu bas cista posla tu :lol: tako da je spreman da me saslusa lepo sledecih [kolkovectreba] puta, pa ce zakljuciti vec sta treba.... Drzite mi palceve, da to bude prava odluka :)

Jer, rekoh mu ja tad, ja znam dobro ko sam i svesna sam svoje transrodnosti jos odaavno, i jedina razlika kod mene je ta sto se ponasam opusteno, ne dolazim kod njega sa suicidalnim mislima, jer, jednostavno, nikada nisam imala, zapravo, nikakav problem sto se tice odnosa prema sebi i tom trans problemu, niti imam nesto sto bi me sputavalo (kao porodica, godine ili nesto slicno, sto bi me tistilo i mozda pravilo problem oko ovoga), tako da mogu da na svoju transrodnost gledam najopustenije. Svesna sam sebe i svojih mana , vrlina, zivotnih ciljeva, seksualnosti, fizickih i psihickih osobina, kao i to sto sam potpuno svesna transrodnosti kod sebe(kao sto vec rekoh) tako da imam vremena i strpljenja dovoljno do te operacije, fala Bogu.

Na kraju krajeva, to nije jedina stvar o kojoj treba da mislim sada, postoje jos mnogo stvari koje zelim da uradim a koje su od velike vaznosti, kao ljubav, kao skola, kao umetnost (koju toliko volim....)
A operacija i sve to ce doci u svoje vreme, i sve ce biti ok. Samo se ne treba zivcirati.
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Tako da je poenta price sledeca: Nastavljam posete Rakicu, pa vas izvestavam kako stvari napreduju, a nadajmo se najboljem, a to je da ce zakljuciti da je transrodnost tu, i da je jedino sto ga je sputavalo da to odmah zakljuci to sto sam ja ipak jedna bahata Alice iz L Word-a :) iznutra i da zato ne pokazujem sve osobine trans devojke odmah, ali tu je, Doktore, sve....All woman inside, samo malo butch, tako da ne brinite, gos'n Rakicu....
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Draga,

dr Rakic je izuzetan strucnjak, posebno sto se tice rodne disforije.
To sto se ne seca sta ste pricali, ja mislim da se ipak seca svega,
ali mora da te saslusa opet...

Budi spremna na svaki odgovor, i nemoj se nervirati....

Kiss
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Draga,

Znam da je izuzetan, i ne samo kao doktor, vec i kao osoba, naravno.

Ali sto se tice toga da li se seca, on sam mi je rekao da me se nije setio ni kada me je video, ni kada me je slusao, tako da smo morali sve ispocetka pricati.

Ok je, i vidi se da ce ispasti kako treba sve na kraju, tako da ne brinem. Rekao je da ce sada vise paznje obratiti na mene nego ranije i da sam ga zainteresovala. Valjda zato sto se tako opusteno ponasam prema transrodnosti, kao da je svakodnevna pojava, zato sto sam mu izlozila celokupan plan kako zelim da stvari teku i nisam stavila transrodnost ispred svega ostalog u svom zivotu. Ne kazem da su ostali to ucinili, vec samo to da mi je super kao osobi i da je promena izgleda samo nesto sto se podrazumeva ali nesto sto ce doci kada mu bude vreme, ne mora biti sutra, spremna sam da sacekam par godina, koliko god treba....

Znam celim srcem sta i ko sam i sta zelim biti, tako da ce ici to kako treba, samo treba malo vremena da uokvirimo pricu ja i Cika Rakic u jos par razgovora pa da to dalje ide kako treba. :)

Hvala unapred i unazad svima koji su me podrzavali, koji ce me podrzavati i koji me podrzavaju u svemu sto radim, pa i u ovoj ludoj borbi za konacan ulazak u pravi okvir, zenski, lep, graciozan, luckast, tvrdoglav, slobodan....
Korisnikov avatar
By transsnatalija
Zvonce87 ja sam uz tebe i verujem da iduci put RAKIC dace ti dijagnoze Dg. Transsexualismus F 64 .0 male - to - female . ja sam dobila utisak da je RAKIC jako dobar kao ovjek i kao PSIHIJATAR koji zna najbolje o nas promlem , meni dao DIJAGNOZE od prve ruke , nadam se da ce i tebi dati iduci put kad odes kod njega GARANTIRAM ti i svi smo uz tebe drzimo ti FIGE Sretno .
Korisnikov avatar
By transsnatalija
pa HVALA BOGU OK JE primam sad injekcije jer Svetlana me stavila sad od tablete na injekcije hormone OK JE ZA SADA trebam u janoari na kontrole , hvala na pitanje .
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Moracu da sledecu posetu gospodinu Dr. Zoranu zakazem u skorije vreme, red je da se i sa tim krene ozbiljnije. Prosla je bila polovinom Juna, ova treba da se obavi sada da bi proces bilo koliko odmakao. A i mislim da sam zaista spremna za tako nesto i da cemo imati jos o puno stvari da razgovaramo koje bi ga dovele do krajnjeg zakljucka, nadam se, pozitivnog i potvrdnog u odnosu na ono sto osecam
Korisnikov avatar
By transsnatalija
ej Zvonce87 ma ne brini se , ja verujem da iduci putv dr .Zoran Rakic , daceti dijagnoze Dg. Transsexualismus F 64 . 0 male - to - female , i pratice te kod Svetlane da ti da HRT -hormonske terapije SRETNO SVIMA NAMA .
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Hehe, ne verujem da to moze tako brzo :)

Ima tu jos dosta da se prica. Na nekim ljudim aje to jako vidljivo, kao sto je verovatno bilo u tvom slucaju, a sa nekima je potrebno vise razgovora, kao sto je slucaj sa mnom. Tako da, uz svu srecu, moram ici jos mesecima kod doticnog gospodina, i ne smeta mi, nek traje koliko god, samo da se to obavi lepo i kako treba.
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
@TranssNatalija: Jesi li ovo ti na svom avataru? Ako jesi- pre-le-pa si. :)
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
I jos nesto: nikada mi nisi rekla da se oblacis u mamine stvari. :lol: :mazi:

*tek da ne bude zabune, Zvonce i ja smo isli zajedno u vrtic, i... znamo se od pelena, jashta. :)
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!