Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By escudo
znam da se glas menja vezbanjem, pa me zanimalo kako tocno? dali neko zna koju vezbu?
Korisnikov avatar
By uoQUEERen
imas na youtube-u goooooooooomilu videa i sa primerima promena i sa vezbama ;)
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Kod F2M osoba glas se menja uticajem hormona, to jest
testosterona.. kod M2F osoba se to ne desava. to jest
(bar sto se mene tice, sada mogu da pevam za oktavu vise),
ali postoje vezbe kojima pocinjes da pricas iz druge lestvice,
da tako nazovem...

Osim ovoga postoji laserski zahvat na glasnim zicama, gde
se trajno podigne visina glasa...
Korisnikov avatar
By escudo
Originally posted by andjelat

ali postoje vezbe kojima pocinjes da pricas iz druge lestvice,
da tako nazovem...
pa to trazim, mozda link do neceg odredenog? bilo bi super a na youtube nisam bas nista nasla... :neznam:
Korisnikov avatar
By VANGEL
Potrazi voklalne glasne promene ili trniranje glasa...

Ea sta ce ti tooo:sladoled:
Korisnikov avatar
By escudo
pa trazila sam mesecima a google je preglup da ista nade.. pa ako je neko vec nasao neke vezbe nek ostavi link, jer biti zena sa muskim glasom mi je nocna mora
Korisnikov avatar
By bakalar
Iju, hocu ja taj fem glas :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise:
:sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise: :sise:
:sise: :sise: :sise:

idem da vezbam :D
Korisnikov avatar
By femme_fatale
Sve to što ima na youtube nije od neke posebne koristi. Ja glas vežbam mesecima, i mogu reći da sam uspela. To je jedna od najtežih stvari koju treba savladati, mada tako ne izgleda na prvi pogled. Mnogi su faktori u pitanju. Jedan od pokazatelja uspeha je kada te preko telefona prepoznaju kao ženu, što se meni sada redovno dešava. Ja bih volela da pomognem drugim transicama oko toga, ali ovako je nemoguće, jedino uživo. Pokušaj da pogledaš ovu web stranu, ima neke dobre ideje, pa vežbaj svaki dan, ali u početku ne više od 2 x po 15-20 minuta.
http://www.heartcorps.com/journeys/voice.htm

Kada prođe neko vreme, biće ti vrlo čudno da govoriš starim glasom, kada ja sada pokušam često zvučim promuklo i jako loše, dok mi ženski glas zvuči lepo. Neko je rekao da jedan set mišića atrofira a drugi se razvija.
Korisnikov avatar
By Zoe
Ehh, jos jedino da zna engleski, jer stvarno mi nemamo nikakve sajtove...
Korisnikov avatar
By jukie
Originally posted by femme_fatale
Jedan od pokazatelja uspeha je kada te preko telefona prepoznaju kao ženu, što se meni sada redovno dešava.
Mene su oni iz telefonskih anketa pitali koliko imam godina jer zvučim kao da sam maloletan :peva:
Korisnikov avatar
By VANGEL
Hm...onda bi non stop morala kad budes htela da pricas ujedno i da pevas visoko c...

to se tako ne radi...inace resava se hiruskim putem...o tome neznam mnogo ali poseti ORL i raspitaj se...
Korisnikov avatar
By escudo
Originally posted by KC

Osim ovoga postoji laserski zahvat na glasnim zicama, gde
se trajno podigne visina glasa...
reci mi vise o tome ili link atranice di mogu nac vise info ;)
Korisnikov avatar
By escudo
Originally posted by Zoe
Ehh, jos jedino da zna engleski, jer stvarno mi nemamo nikakve sajtove...
don't worry about that :)
By Neopredeljena jos uvek
Da malo obnovimo ovu temu
Novajlija sam na ovom forumu ali svi imamo svoje probleme i potrebe
Rešila sam da počnem odavde sa promenom glasa vežbanjem jer operacije nisu baš izvesne a imaju svoj rizik, za početak a dalje... videću jer ovo bi mi bila osnova za dalje promene.
Pregledao sam mnogo tema i pronašao samo jedno uputstvo ne 29 strana, i skoro da ne znam odakle da počnem.
Kakva je situacija sada. Idalje je sve skupu i pride još na engeskom nemačkom ili..
Imate li neki savet kako početi pa još i da mi uspe za nekoliko meseci?
Korisnikov avatar
By Mariška
Nažalost, nemam nikakav savet. :(

Možda će imati KosmickaCestica.
Za sada sam prevođenje teksta "rešila" google hroma prevodiocem:eureka:. mada prevod je hmm... bolji nego nikakav.
čekaću savete i dalje.
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Ukoliko ne znas makar engleski, vecina uputa sa interneta ce ti biti beskorisna ako ti neko lepo ne prevede (da, postoji google translate kao i mnogi drugi sajtovi za to ali su, kao sto vidis, malo neprecizni ;) )
Jbg, ja sam zaista slabo vezbala svoj glas do sada, iako bi trebalo da sam ga vec uvezbala sudeci po tome od kada sam s tim krenula, ali jbg i ja se mucim s pronalazenjem pravog izvora informacija u vezi toga. Tako da, uprkos zelji da ti pomognem, mislim da ne mogu.
Najbolje je kada bi neka od dragih dama nasih, koje su glas vec uvezbale lepo, prihvatila da se lepo nadjete ili nesto slicn, i da ti "daje casove" :)

Sori sto sam izblebetala a nikakav savet nisam dala :)

Podrska :*

:hug:
Originally posted by Zvonce87

Najbolje je kada bi neka od dragih dama nasih, koje su glas vec uvezbale lepo, prihvatila da se lepo nadjete ili nesto slicn, i da ti "daje casove" :)
Zašto samo sa mnom da se nadju naše drage dame? Mada volela bih više profesorki da me :mazi: , ja sam još uvek mala i plašljiva i ako imam 50 godina. Treba da nas bude više, nemam samo ja ovaj problem ima nas više
Nadam se da još postoje oni sastanci trans devojaka i trans momaka ili je to bilo aktivno pre dve ili više godina. Možda je tamo po neko rešenje .:mazi:
Sve je to lepo, stvarno lepo govore, pregledala, preslušala i to i još nekoliko drugih snimaka na istu temu ali ne znam engleski pa ništa ne razumem. Biće dana još, kada je njima bilo dosta šest meseci do godinu dana pa valda ću i ja makar za dve godine nešto naučiti :no:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!