Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By dennyboy
drage/i,
ovde zena dennyboya, posto nemam svoje ime za sad moram da se svercujem pod njegovim.
obzirom da smo trenutno u postoperativnoj fazi i da nemamo mnogo vremena ni za citanje ni za pisanje, reci cu samo da me je mnogo dirnulo sve sto sam ovde procitala, najvise zato sto sve od toga prepoznajem kao veoma realan i svakodnevni zivot koji sve nas najvise dira.

kao zena koja zivi deset godina sa TS osobom imam mnogo toga reci o raznoraznim procesima kroz koje smo mi prolazili, ali to nazalost necu sad uraditi jer me ceka moja bebica koju moram da mazim i pazim.

vanilice, bice prilike za mnoge razgovore ubuduce i pitanja i razmene misljenja i jos mnogo toga.zelim samo da znas da nisi sama,da sam u nekim tvojim pisanjima prepoznala mnoga svoja razmisljanja i stavove.ako postoji neka kljucna rec koju bih izdvojila kao najbitniju to je BEZREZERVNA I BEZUSLOVNA LJUBAV.

puno pozdrava svima i obecavam da cu nekog sledeceg puta naci malo vise vremena za neke konkretne price.

p.s. imate puno pozdrava od dennyboya, kome ja jos uvek ne dozvoljavam da sedi ispred kompa
Korisnikov avatar
By vanillapuff
Originally posted by dennyboy
drage/i,
ovde zena dennyboya, posto nemam svoje ime za sad moram da se svercujem pod njegovim.
obzirom da smo trenutno u postoperativnoj fazi i da nemamo mnogo vremena ni za citanje ni za pisanje, reci cu samo da me je mnogo dirnulo sve sto sam ovde procitala, najvise zato sto sve od toga prepoznajem kao veoma realan i svakodnevni zivot koji sve nas najvise dira.

kao zena koja zivi deset godina sa TS osobom imam mnogo toga reci o raznoraznim procesima kroz koje smo mi prolazili, ali to nazalost necu sad uraditi jer me ceka moja bebica koju moram da mazim i pazim.

vanilice, bice prilike za mnoge razgovore ubuduce i pitanja i razmene misljenja i jos mnogo toga.zelim samo da znas da nisi sama,da sam u nekim tvojim pisanjima prepoznala mnoga svoja razmisljanja i stavove.ako postoji neka kljucna rec koju bih izdvojila kao najbitniju to je BEZREZERVNA I BEZUSLOVNA LJUBAV.

puno pozdrava svima i obecavam da cu nekog sledeceg puta naci malo vise vremena za neke konkretne price.

p.s. imate puno pozdrava od dennyboya, kome ja jos uvek ne dozvoljavam da sedi ispred kompa

Mnogo mi je, mnogo drago sto si se javila!! :hug:

Ovu temu sam i otvorila, pre svega, upravo za ovakve razgovore i razmene iskustava (sto ne znaci da se ne radujem kada se tema razvija i u svim ostalim bezbrojnim mogucim pravcima!!! :grouphug: ), i zato me je tvoj post toliko dirnuo i obradovao!! :yay:

Pogotovo mi znaci cinjenica da nisam sama. Naravno da sam to znala i ranije, ali drugacije je kada zaista uzivo imas prilike da vidis snazne ljude koji su prosli mnogo, mnogo toga zajedno (ukljucujuci i sve one strahove, dileme, medjusobna i licna preispitivanja, pokusaje da se problemi premoste, ali i njihova razresenja i dalji put, koji donosi neprocenjivo vrednu i vaznu bliskost) i koji su puni iskustva, hrabrosti i elana...

To me ohrabruje. :radosnice:
I sama prilika da upoznam takve ljude mi daje Snagu i Radost. :grouphug:

Znam da sada imas puno posla :hug: , ali vec se iz sveg srca radujem razvoju ove teme sada kada si i ti tu sa nama u diskusiji!! :hyper:

Veliki pozdrav & cujemo se & vidimo se!! :yay: :grouphug:
By dennyboy
@vanillapuff

e, i meni je mnoooooooooooogo drago da se moja draga javila. skoro dve godine koliko ja postujem ona sve zna ali nikada do sad joj nije doslo da i ona nesto napise.
veoma me je prijatno iznenadila, mada na tu tvoju temu sam i ocekivao da ce se oglasiti, jer jednostavno to je bio tvoj otvoreni poziv upucen bas njoj i osobama koje su u takvoj poziciji.

iskreno receno znao sam da ce na to morati da se oglasi ali ja kao i nikada pre toga nisam hteo da joj namecem svoje ideje i zelje. jednostavno, trebalo je sama da to pozeli i tako je i bilo.

meni je jako drago da si se setila da otvoris ovu temu jer mislim da je bilo krajnje vreme da neko to i uradi. a posle naseg upoznavanja na sastanku, osecao sam da ces se tako i oglasiti.
i hvala ti u ime svih nas transkofersa, ali iu u ime svih onih koji su uz nas a koji se nisu jos oglasili.

naravno, bice i prilike i mesta gde cemo o ovome razgovarati, ali samo da ti kazem da je od samog pocetka u okviru rada nase grupe i predvidjeno da se odrzavaju sastanci vas, nasih boljih polovina i bez naseg prisustva, jer vama takodje jako mnogo moze da znaci razmena vasih iskustava i misljenja.

bice za to prilike uskoro, cim se mi pojavimo na grupi ja cu to i potencirati jer mislim da je sada i za to vreme.

samo dok se ja oporavim pa kada se budemo videli pricacemo.

a tvoj dragi nam momo neka se ne plasi mojih prica jer necu nista pricati ukoliko ne bude neko ko zeli da cuje.

evo 18 dana posle operacije iako i dalje moram da lezim ja sam fenomenalno kao sto sam detaljnije pisao na svojoj novoj temi, jos 10 tak dana ce takodje brzo da prodje.

ljubim vas i citamo se kasnije. jos jednom hvala za ovu temu i takodje hvala na pozitivnim mislima tokom moje operacije a i sada.
By _MARKO_
:bubblegum: Tema mi se strasno svidja jer je otprilike nesto cemu sam tragao. Ma u potpunosti. Imam jako velikih problema oko devojaka i tih veza i tako, jer uopste ne shvatam ko je moja ciljna grupa. Opet kazem fenomenalna je tema jer pokazuje misljenje devojke/zene trans momka/muskarca sto smatram da je misljenje koje mnogi ftm zele da cuju. Raduje me to sto ima devojaka/zena koje vise cene licnost, ono iznutra, nego pol, fizicki opis. Eh kad bi ja nasao takvu dobru. :placko: Vanilice zelim ti sve naj naj i xvala ti puno za temu.
Korisnikov avatar
By tajfun983
Najljudskija tema na forumu!

Ne znam puno o samoj tematici (kao uostalom i svi kojih se ne tice licno iz nekog razloga), ali citajuci postove dosao sam do zakljucka, da strejt osobe razumiju gej osobe u istoj mjeri u kojoj gej osobe razumiju trans osobe.

Boli nas samo plamen koji nas moze oprziti.
Korisnikov avatar
By Andre87
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2796672#p2796672]tajfun983 napisao:[/url]Najljudskija tema na forumu!

Ne znam puno o samoj tematici (kao uostalom i svi kojih se ne tice licno iz nekog razloga), ali citajuci postove dosao sam do zakljucka, da strejt osobe razumiju gej osobe u istoj mjeri u kojoj gej osobe razumiju trans osobe.

Boli nas samo plamen koji nas moze oprziti.
Toliko je mozda trenutno zapostavljenih, ali verujem od strane starijih forumasha nezaboravljenih kvalitetnih tema..i u drugim potforumima..
Nekad se znacajno razlikovao nacin komunikacije na ovdasnjem chatu i forumu..i svaki je bio potreban, imao svoju funkciju koju je u to vreme uspesno ispunjavao.Pretpostavljam, zbog toga su na forumu uglavnom obitavali ljudi koji su zaista zeleli da diskutuju i iznose svoje stavove..gradili su naviku sagledavanja problema sa svih strana,naviku odmerenog i pazljivog(nenapadnog) nacina prezentovanja svojih stavova,neslaganja i tumacenja postova drugih clanova foruma.Svaka poruka ostavljena na forumu povlaci sa sobom odredjenu odgovornost prvenstveno zbog arhiviranja i lake dostupnosti..takodje svaka poruka kao i odnos prema njoj(komentari na nju) moze biti pokazatelj kolektivne savesti forumashke populacije.
Kad forum preuzme funkciju chata,onda nastaje problem jer se gube gore navedene navike..pazljivog analiziranja i komentarisanja.
Funkcija chata je upravo da okupi ljude koji zele brze i konkretne informacije o drugoj osobi(osobama) uz obostrano odobravanje i iz njima poznatog razloga..zbog veze,prijateljstva itd..
A sto se empatije tice..in my humble opinion i ona je navika koja se stice...
Korisnikov avatar
By elizevin
Divna tema ^^ Meni veoma emotivno bliska s obzirom da sam u srecnoj vezi vec skoro dve godine sa mojim dragim koji je trans osoba. Vecina problema sa kojim se susrecu trns osobe i njihovi partneri su nas zaobisli jednostavno jer smo se i susreli i zavoleli kao odrasli ljudi sa jakom bazom prijatelja i porodice, i kao kompletne licnosti koje znaju sta hoce. Bez obzira, super je sto postoji ovakav forum podrske, trebalo bi ga pinovati na start ^^
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!