Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By femme_fatale
I meni je ideja transformacije dugo izgledala nedostižna, posebno kada bih se pogledala u ogledalo. Osetila bih očaj koji je neopisiv... I prirodno je da pomisliš da nema drugog rešenja nego da skratiš sebi muke. Ali kada sam došla do kraja odlučila sam da pokušam sa transformacijom, bez obzira na rezultat, šta bih inače izgubila...? Razmišljala sam, ako ne uspem, bar ću znati da sam pokušala. Ili ako na kraju budem izgledala kao neko kome ni cigani nebi uzeli orah iz ruke. A sada, sada sam presrećna.
Hoću da kažem, ima nade. Teško jeste, ali je moguće. :)
Korisnikov avatar
By escudo
ma bilo pa proslo, nema sanse da sada to ponovim, ne brini
Korisnikov avatar
By TransTina
Procitala sam sve vase poruke ovde i zakljucila sam da ste svi vi zaista veoma hrabre osobe sto na zalost ne mogu za sebe da kazem.Ja imam slican problem kao Ana,jednostavno nemam hrabrosti da uzviknem "ja sam zensko".Ustrucavam se da pokazem ko sam zaista jer se plasim odbacivanja od meni dragih osoba.Imam devojku duze vreme i lepo mi je sa njom ali uprkos se krisom oblacim i sminkam kao zensko i izlazim u gluvo doba noci po nekim manje prometnim ulicama da se setam.To je ono sto me cini srecnom i donosi mi veliko zadovoljstvo.Frka mi je kada pomislim da moram da odbacim ceo svoj zivot i nadam se da cu uskoro doneti tu odluku jer ne zelim da se krijem po ulicicama vec da budem slobodna da ZIVIM.Veliki pozz svima i glavu gore,nemojte da zbog misljenja drugih zivite zivot u zabludi,budite ono sto osecate i zelite.
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Zapazila sam da se veoma lepo, jasno i lako izrazavas.
Dobrodosla na Forum. Ima nas raznih, kao sto vidis. ma cudo jedno. :kolo:
Budi zdrava i budi snazna i budi hrabra.
Korisnikov avatar
By transsnatalija
da slazem se sa femme_fatale i ja sam uvjek stajala pred ogledala i gledala sam se sebe i razmisljala sta daq radim ja nisam to sta sad v idim na ogledalo i ja sam razmisljala da stavim kraj muke ali samu pomislu da hocu biti to sta jesam me odrzavalo u zivotu i jednog dama sam sama pocela da uzimam hormone sa BOGA NAPRED sve je bilo o k sad kad pogledam u oglwedalo vidim pravu osobu to sta jesam cura svaki dan po nekoliko puta poglednem se dobro na ogledalo i vidim promene vidim moje grudi a mama kaze mi ma tis i uvjek tu i ogledujes se a prije nisio se htala pogledati , sad u juni zakazala sam preglede kod dr. Rakica i kod dr. Svetlane pa valjda bice sve u redu sa BOGA NAPRED jer bog nam pomaze SRETNO SVIMA NAMA
By Ana_88
Pozdrav svima...
Evo mene ponovo na forumu... Proslo je neko vreme kako vam se nisam javljala, ali ponovo sam sa vama...
Izdesavale su se razlicite stvari u mom zivotu... Volela bih kada bih mogla da vam se pohvalim da su to lepe stvari. Tesko se nosim sama sa sobom i sa svim mukama koje su me zadesile... Jos uvek se nisam outovala ali planiram to u skorijem periodu... Dobila sam neku snagu koju cu pokusati usmeriti u pravu stranu, i nadam se da cu u tome uspeti...
Ponovo me je u svoje ruke scepala neka depresija... Imam osecaj da mi je potrebna prica sa nekim ko me moze razumeti...
By Ana_88
Drage i dragi moji opet dolazim kod vas... Izvinite ako sam dosadna sa mojom neodlucnoscu i strahom ali odlucila sam da neke stvari promenim... Kod Dr Rakica nisam bila jer nikako nisam mogla da stignem jer mi se mnoge stvari desavaju i jedva uspevam da se skrpim... Ono sto je novo jeste da sam pocela da pijem lekove :) Znam da ne bih to trebala sama ali eto, uzela sam... Estrogen ne planiram sama da uvodim ali testosteron suprimiram... Za sada se osecam dobro i nadam se da ce tako i ostati...
Zelela bih takodje da se zahvalim svima vama koji ste mi pisali privatne poruke, svima koji ste pisali na ovoj temi i svima koji cete tek pisati...
Posto sam trenutno u sred spremanja ispita, nemam bas mnogo vremena da vam pisem sta se sve izdesavalo i sta se desava ali obecavam da cu nekom sledecom prilikom to uciniti...
Redovno cu vas obavestavati o desavanjima kod mene... Takodje, bilo bi mi drago da se bolje upoznam sa vama i da nadjem prijatelje koji su kao ja...
Puno Vas pozdravljam i ljubim :-* :-)
Korisnikov avatar
By constantine
puno pozdrava zelim ti da uspes u svom cilju... pozz od tvog gej sugradjanina :*
Korisnikov avatar
By Dina
Ana,
hormone nikako ne bi smela da uzimas bez nadzora lekara. Ja sam uzimala zenske hormone iz nekog drugog razloga pod strogom kontrolom lekarke, sve u predvidjenim kolicinama i odredjeno vreme, pa opet je bilo nekih nezeljenih efekata...
Korisnikov avatar
By Loreley
Originally posted by Ana_88

Drage i dragi moji opet dolazim kod vas... Izvinite ako sam dosadna sa mojom neodlucnoscu i strahom ali odlucila sam da neke stvari promenim... Kod Dr Rakica nisam bila jer nikako nisam mogla da stignem jer mi se mnoge stvari desavaju i jedva uspevam da se skrpim... Ono sto je novo jeste da sam pocela da pijem lekove :) Znam da ne bih to trebala sama ali eto, uzela sam... Estrogen ne planiram sama da uvodim ali testosteron suprimiram... Za sada se osecam dobro i nadam se da ce tako i ostati...
Da li si ti normalna? Jako JAKO loša odluka... Blokiraš primarne hormone svog tela, i to ne nadoknađuješ apsolutno ničim? I sve to, bez nadzora lekara? :doh:

Rećiću ti samo 1 stvar... Ideš ka samouništenju, i niko ti ne može pomoći osim ako ti sama sebi ne pomogneš. Na kraju ćeš dobiti osteoporozu, i posle se pozdravi sa svime što možeš i što si eventualno mogla da učiniš povodom svoje sreće i budućnosti...

:(
Korisnikov avatar
By Loreley
Citiraću i Anđeliku koja je na tvoje (krajnje morbidno) pitanje, da li se može živeti bez hormona, odgovorila još prošle ili pretprošle godine (koliko se sećam, otvorila si i temu posvećenu toj problematici):
Originally posted by Andjelika

Draga Ana,

Mislim da takva opcija nije moguca. Hormoni osim sto su deo tih promena
seksualnih karakteristika, oni deluju na mnoge druge procese u telu...

Moras to pricati sa dr Svetlanom, ali se ni ona nece sloziti sa tobom,
jer, je meni jednom napomenula, da to moze jako negativno da utice na zdravlje..
(imala sam neku skakljivu situaciju pa sam slicno razmisljala)

Ono sto hocu da te pitam, to je, da li si svesna da tranzicija (lecenje rodne disforije)
nije naivan proces, i da bi bilo dobro da odes kod psihijatra dr Rakica i sa njim o svemu
porazgovaras, ako vec nisi ranije. On moze da prica, a sigurno i hoce, sa tvojim
roditeljima da ih malo edukuje od tom femonemu ( da ne kazem problemu).

Znam kako se osecas, ali nemoj nista raditi sama na svoju ruku, jer moze stvarno
da bude opasno. Probaj da ovo sve pogledas sa jedne druge strane. Ja kada se
sada osvrnem iza sebe, svi moji strahovi, dileme, traume deluju smesno, jer su
produkt pre svega uticaja okoline na nas....

Za ovakvu stvar su potrebni dugi razgovori sa bliznjima, edukacija na svakom nivou.
To su dugacki periodi, godinu, dve tri.... a potrebna ti je i velika snaga i hrabrost
da to sve izneses...

... to je nasa beda, sto zivimo u neobrazovanom drustvu, pa za razliku od dijabeticara,
i nekih drugih problema, moramo, uz lecenje da se borimo za razumevanje...

(neka ti to ne bude nista cudno, jer ovde ljudi beze kad neko ima epilepticki napad,
plase se da se ne zaraze... koliko ima nepismenih, cudo je i da funkcionisemo kao
drzava)
By Ana_88
@ Dina: Hormone ne uzimam... Pijem samo blokatore testosterona i to ne u punoj dozi... Punu dozu ne uzimam jer ukoliko potpuno suprimiram testosteron zavrsicu u depresiji - sto mi nije cilj...
@ Tara: Draga Tara, osteoporoza se ne dobija preko noci, za tako nesto su potrebne godine, a ja ne planiram toliko da cekam... Kao sto kazem, testosteron nisam potpuno suprimirala da bi trebala bilo cega da se plasim, prvi znaci mog loseg delovanja bi bili depresija ali kazem, za sada se (Hvala Bogu) osecam dobro i optimisticno i ako primetim neke negativne strane - prestacu... I ne brini, nisam neuka u toj oblasti... ;-)
Inace, kako ide tvoja tranzicija?
Poz
Korisnikov avatar
By Dina
Ana,
svejedno, nisam htela da se upustam u to sta tacno uzimas ili blokiras... ali mislim da je sve to opasno, menja se balans hormona u organizmu, bilo da se dodaje ili oduzima. Verujem da imas znanja, ali zato sam ti navela primer mene, svi ti lekari koji su meni propisivali hormone itekako imaju znanja iz te oblasti... a opet ni oni nisu uspevali da sprece neke nuzpojave. Necu da ti popujem, kazem samo iz najbolje namere... cuvaj se i srecno :hug: :kiss:
Korisnikov avatar
By Loreley
Originally posted by Ana_88
@ Tara: Draga Tara, osteoporoza se ne dobija preko noci, za tako nesto su potrebne godine, a ja ne planiram toliko da cekam... Kao sto kazem, testosteron nisam potpuno suprimirala da bi trebala bilo cega da se plasim, prvi znaci mog loseg delovanja bi bili depresija ali kazem, za sada se (Hvala Bogu) osecam dobro i optimisticno i ako primetim neke negativne strane - prestacu... I ne brini, nisam neuka u toj oblasti... ;-)
Inace, kako ide tvoja tranzicija?
Poz
Osteoporozu možeš dobiti za jako kratak period ukoliko zezneš bilans hormona u svom telu. Uostalom, da li zaista želiš da rizikuješ da ti se bilo šta loše desi, zbog svoje nestrpljivosti? Ako stvarno ne možeš da čekaš (znam kako je to, pošto ni ja nisam mogla), onda lepo zakaži sastanak kod Rakića, i kreni redno i uz nadzor lekara! To ti je moj savet, a ti uzmi ili ostavi...
By sony1234
to ste vi umislili da ste zene u telu muskarca.

zasto niste zapocele terapiju testosteronom a ne zenskim hormonima?
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Originally posted by sony1234

Dragi "novajlijo" to sto pises je isto kao kad bi dijabetes
lecili koka kolom i secerom...

... ocigledno nemas pojma o problemu za koji si napisao komentar.

Kad bi osobe koje imaju ovaj sindrom, na primer mozak ciji centri reaguju
na estrogen, uzeli vece kolicine testosterona - umrle bi.

A lecenje je i potrebno kad mozak pocne da odumire, i jedino sto
tada spashava zivot je delovanje hormonima koji su u skladu sa
centrima u mogu.

:)

Mozda i naucis nesto, kad vec nisi
By sony1234
Ti ne znas.
Nije problem u mozgu nego u hormonalnom poremecaju, odnosno nedostatku hormona. Oni imaju nedostatak testosterona i terapija treba da im bude u skladu sa tim. Kao secerasima sto se ubrizgava insulin. Poredjenje ti svakako nije na mestu.
Korisnikov avatar
By Mariška
^
Imaš da nam daš neku referencu, pa ti možda i poverujemo?
Korisnikov avatar
By James.

:doh:

Ako nemas sta pametno da kazes, nemoj da pises u temama koje te ne zanimaju i o kojima ocigledno ne znas mnogo.
Korisnikov avatar
By Loreley

Ahahaha, zvucis k'o moj 87-godisnji deda u trenutku kada sam mu rekla sta sam :P
Na svu srecu, cak i on je skapirao o cemu se tu radi nakon nekog vremena, i sada mi je jedna od najvecih podrska u tranziciji ;)
Originally posted by Andjelika

Dragi "novajlijo" to sto pises je isto kao kad bi dijabetes
lecili koka kolom i secerom...

... ocigledno nemas pojma o problemu za koji si napisao komentar.
HAHAHAHAHAHA :lol: Istina! :P Ni sama mu ne bih bolje napisala :)
Korisnikov avatar
By nsBeckie

Ti ne znas.
Nije problem u mozgu nego u hormonalnom poremecaju, odnosno nedostatku hormona. Oni imaju nedostatak testosterona i terapija treba da im bude u skladu sa tim. Kao secerasima sto se ubrizgava insulin. Poredjenje ti svakako nije na mestu.
hahahaha a ti si doktor koji se specijalizirao za hormonalne poremecaje, imas medjunarodno priznate radove i istrazivanja iz ove oblasti i zato nam svima sa takvim autoritetom tvrdis to sto tvrdis

odlazi iz ovog podforuma ako nemas nista pozitivno da kazes...
nadam se da neces jos dugo ostati na ovom forumu.... nakon onog groznog komentara koji si ostavio na jednoj drugoj temi u Trans podforumu, mogu samo da kazem ovo :transprst:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica

Ti ne znas.
Duso draga... Dodji do Beograda do lekara, da te malo
edukujemo

Znas postoji dva tipa, modela mozga.. Muski i zenski.
Razlika je na hipotalamusu u jednom jezgru.. sto se vrlo
jednostavno vidi na EMR .. skeneru mozga..
Ono sto lekarski tim sada radi, je da ustanovi sto ranije
taj poremecaj.. pa da dete ne prodje kao boso po trnju,
nego da ima sto laksi zivot.. jer zivoti osoba.. sa
ovim sindomom nisu ni malo laki..

Lecenje HB sindroma se u svetu radi vec skoro 100 godina,
a prvo ozbiljno lecenje je zapoceto 1930 godine..

Do tada su neki lekari pokusali, upravo to sto si ti naveo kao
"pravu" terapiju, i pacijenti su UMIRALI posle mesec dva dana,
od "PRAVIH" hormona... Dakle kad bi teb e poslusali,
neke osobe bi zavrsile na groblju... da li to zelis?
(pocinjem da verujem da si ubica)

Dakle sipas dizel u benzinca... ode motor...

Ako zelis da UBIJES osobu koja je rodjena sa HB sindromom,
onda ces uraditi to sto si ti rekao.. a to onda potpada pod
krivicni zakonik, i zna se kako se sankcinose.. dakle ... robija,
jer je potpuno u skladu sa onim sto sam napisala
da nekome ko ima dijaberes sipas koka kolu.. - umrece takodje,
i ti ces takodje otici na robiju...

Sledecu tvoju opasku ove vrste, smatracu kao pretnju smrcu,
jer to i jeste, i prosledicu tvoju adresu policiji..

Poziv da dodjes za Beograd stoji... a iz svega sto si napisao,
prosto ne verujem i da si biseksualan, nego vise da vuces
neku tesku seksualnu traumu iz detinjstva koji ne umes sam
da saniras..

Srecom je tu ekipa psihijatara seksologa koji ti mogu pomoci

Hvala

P.S. Ne diraj steker na zidu.. Moze struja da te udari,
ako nisi znao.. Struja je opasna!
By Ana_88
Danasnji dan, je novi list u mojem zivotu.Konacno sam rekla mami i tetki sve. Najbitnije u svemu je to da sam dobila punu podrsku. Razgovarale smo dugo i resile da konacno sve pocne. Pitale su me cak zasto im to ranije nisam rekla i zasto sam cekala ovako dugo,jer smo sve mogli mnogo ranije da pocnemo... Konacno sam uspela da se otarasim ogromnog tereta i konacno osecam olaksanje jer znam da me nece napustiti i odbaciti...
Ono sto me interesuje jeste,da mi neko napise kako da dodjem do lekara? Da li treba neki uput ili sl.?
Pozdrav
Korisnikov avatar
By Dina
Divno Ana, cestitam! Sad ce ti biti mnogo lakse uz takvu podrsku mame i tetke :hug:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!