Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By Ana_88
Ma daaj bre...naravno da nisi...Jos uvek si mlada...Jesi li pocela tranziciju?
Korisnikov avatar
By Gaia
Da, da... počela sam ja prije 3 godine skoro sa hormonima, ali sam tek od oktobra 2007 na injekcijama. Do tada sam bila na tabletama i učinak je bio slabiji, tako da što se mene tiče rekla bih da sam mlada u tranziciji :)

Ipak, moram priznati da sam već i sa tabletama poprilično promijenila, ali bilo je tu najviše gubitka kila i nekih drugih sitnica, koje su također dio tranzicije....
By Ana_88
Evo,svratila sam na forum da vam se izjadam...Ovih dana me u naletima hvata neka depresija...Mnogo sam tuzna...Nista mi ne ide od ruke i to me deprimira...Osecam se jako usamljeno,i kada konacno izadjem iz sveta koji sam sama izgradila u svojoj ljusci i probudim se u stvarnosti,vidim samo lose. Shvatam kako me ljudi koriste i mislen mene samokada im trebam...Ne znam kako da izadjem na kraj sa samocom i losim stvarima koje se redjaju jedna na druge... Jeste li i vi usamljeni?
Korisnikov avatar
By Gaia
Čini mi se da smo svi ovih dana dosta otužni i nervozni zbog ovog čudnog vremena. I ja sam se jutros probudila nervoznaa, pa se poriječkala sa mamom oko čiste gluposti, i sada se osjećam baš bad i usamljeno. Sada bih se tako rado mazila i grlila :)
Korisnikov avatar
By Andre87
Originally posted by Gaia
Čini mi se da smo svi ovih dana dosta otužni i nervozni zbog ovog čudnog vremena.
Potpisujem.Ja sam juce bio euforican jer sam imao razgovor sa ginekologom i psihom..i ocekujem gornju operaciju preko leta :yay: ...kad mi prodju ispiti.A danas mi je raspolozenje katastrofalno.Jedna osoba mi uzasno nedostaje :( ,pa jedva cekam guzvu radnog dana...i druge ljude..da mi odvrate misli.
Korisnikov avatar
By femme_fatale
Originally posted by Gaia
Čini mi se da smo svi ovih dana dosta otužni i nervozni zbog ovog čudnog vremena. I ja sam se jutros probudila nervoznaa, pa se poriječkala sa mamom oko čiste gluposti, i sada se osjećam baš bad i usamljeno. Sada bih se tako rado mazila i grlila :)
Meni je juče bio sedmi dan od prošle inekcije hormona, pa sad, da li mi je pao nivo, ili šta, ali sam juče htela da crknem od želje da se uvučem u krevet, da se mazim, da me neko grli, dodiruje nežno... i da uz sve to grickam čokoladu... i da sve to traje satima... Bila sam takva i ranije, što je dolazilo iz moje ženske prirode, ali kada te "prži" testosteron to je drugačije, on izaziva konflikt sa onim što jesi zaista i guši tu prirodu.
Tačno vidim koliko me hormoni menjaju mentalno i emotivno. I ako imaš ženski mozak, to ti je super jer počinješ da ispoljavaš to što jesi. Hormoni nisu samo rast grudi... Mogu da predpostavim kakav bi to pakao bio za nekoga ko ima muški mozak, mislim ženski hormoni. Tačno vidim kako me hormoni menjaju na svim nivoima, i kako od jednog konfuznog, iskompleksiranog, i izgubljenog stvora, postaje srećna, uspešna, ispunjena i energična žena... Oslobađa se ona prava osoba koja jesam.
Dobrim delom nisam imala predstavu kako će na mene hormoni uticati. To možeš znati tek kada počne da ti se dešava. Kao da otkopčavaju i oslobađaju ženu u meni. Nekada su koristili početni period terapije kao zadnju proveru da li si osoba za transformaciju ili ne. Nakon što sam osetila sve ovo, nema šanse da odustanem...
Korisnikov avatar
By uoQUEERen
cao ana :)

ja nisam nikome nista "priznao". svi su to oduvek znali. nisu znali tacno sta je mozda, ali su tu neku moju queernost prihvatili kao deo moje licnosti, a ne kao definiciju mene. i ja sam to prihvatam kao deo moje licnosti, zato valjda i imam tako dobar odnos sa ljudima. tak oda nisma usamljen, imam prijatelje koji su taj moj problem prihvatili bas kao to, kao problem, kao i problem jedne drugarice koja ima dijabetis ili druga koji ima astmu. imam i curu koja me jako voli isto :) ali je to moguce bilo ja mislim smao zato jer se ja nisma krio, nisam krio ono ko sam i sta sam. jasno mi je da to nije moguce u svkoaj okolini, vlajda sam ja imao srece, ali eto. kad nesto krijes, ljudi misle da je ko zna sta pa im stvaras nervozu. trebas samo da kazes "to sam ja, takva kakva sam,i to je to, to je msoa jedan deo mene, ne cela ja" i onda je sve ok :) sam otreba da prodje odredjeno vreme da ti stvarn oto pocnes i da osecas i sama, da to niej isforsirano.

srecno i javi se ako ti treba prijatelj nekad :)
By dennyboy
olla, ana!

evo i ja da ti pozelim dobrodoslicu. ja sam ftm, imam 36 godina i tek godinu i po dana sam na hormonima. uradio sam operaciju grudi pre dva i po meseca a za mesec dana mi sledi operacija nakon koje cu NAPOKON moci da promenim papire i da POCNEM da zivim zivot punim plucima.

i ja bih tako rado da zaboravim protekli zivot ali to jednostavno nije moguce. inace moja porodica me se odrekla kada sam krenuo u tranziciju ali sam imao i previse srece da moji prijatelji ostanu uz mene. i to mi jeste jako bitno.
i ne bih ih se tek tako odrekao i otisao negde drugo da zivim tim pre sto radim i imam koliko toliko sredjen zivot.
upravo to i jeste razlog iz kog sam tako kasno krenuo u tranziciju.

ne bih da te oneraspolozim ali, ja sam se zaludjivao da potisnem sve u sebi dok ne zavrsim faks, takodje su me moji finansirali. medjutim, na trecoj godini sam stao jer je to bilo jace od koncentracije za ucenje.

i, tako, sa 21 sam otisao od kuce i postao svoj covek bez icije pomoci, ni finansijske ni bilo kakve druge. a takodje u to moje vreme nije bilo ni interneta tako da nisam imao ni ovakvu podrsku.

sve sam prolazio sam, neshvacen. ali, uspeo sam i ne kajem se. niosam zavrsio faks, radim posao koji mozes raditi skoro bez ikakve skole, ali ni zbog toga se ne kajem.

naravno, tebi toplo preporucujem da faks zavrsisi, ali i te kako ima mnogo primera nasih sapatnika koji su u toku tranzicije bili na faksu. jednostavno, privremeno promenis ime u neko unisex, i zavrsavas tranziciju zajedno sa faksom.

naravno, za sve to ti je na prvom mestu potrebna podrska roditelja.

eh, da sam sa ovom pamecu a sa onih 21. ne bih otisao od kuce, vec bih seo sa roditeljima i rekao im sve...
ubedio bih ih da mi pomognu.
ali, sama ces vec odluciti kakav ce biti tvoj izbor i tvoj put.
i SRECNO!

imas i od mene punu podrsku i vidimo se na grupi jednog dana kada budes mogla da se organizujes i dodjes za Bgd.

do tada punu pozdrava od dennyboy - a.
By Ana_88
Caoo Denny!Drago mi je sto si se javio!Radujem se zbog tebe sto si uspeo da sredis zivot i da iz svega izadjes kao pobednik...Ja bih volela da skupim hrabrosti i da konacno kazem istinu jer ovakav zivot je nemoguce ziveti...Ja bih u svajom slucaju zelela da te upoznam jer mi delujes kao sjajna osoba...
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Ima jedna recenica koja me je pratila od detinjstva,
a koju su izgovarali moji roditelji:

"Ti sve moras osim sveta"

A odnosilo se uvek na sve ono sto ja radim,
a sto nije u skladu sa onim sto se ocekuje
od nekoga ko izgleda kao ja...

.. i stvarno je tako bilo, oduvek..

.. tek sam kasnije saznala da to ima svoj naziv,
i da se naziva biti queer.. :mama:
By Ana_88
Pa ja se osecam totalno drugacije od ostalih...oduvek...Nikada (pa ni sada) nisam volela fudbal i sportove uopste sto su iz moje sportske porodice poprilicno forsirali ali dzabe... Ni u jednom segmentu svoje duse nisam muskarac i to ne zelim biti...Nego andjela,htedoh te nesto pitati: koliko vremena treba da prodje da bi doslo do nekih vidljivih promena u toku hormonske terapije?
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Zavisi od osobe do osobe, ali racunaj da grudi pocnu da budu
vidljive za 6 meseci.. Estrogen je mnogo fin hormon i treba mu
mnogo vremena da aktivira celije da rade nesto, a istina je
da deluje na sve celije u telu..

Telesne promene su deo price i tu moras da se pomiris sa
nekim cinjenicama (dimenzijama kostiju ...). Promeni ti se kosa,
tip koze, dlakavost svakako... osim na licu...

Racunaj oko 6 meseci, ali i tada mozes da sakrijes, ako ti
je to problem. Evo, nasa draga drugarica, koje nema na
forumu je godinu i nesto na terapiji, ide za par dana na operaciju,
a i dalje u firmi nastupa kao bata... (uslovno receno)

Sve je stvar stava, nastupa i jos kojecega... i nista nije nemoguce!!!

Ako razmisljas o posetama lekarima, obavezno imaj
na umu da ostavis seme u neku banku.. Mozda ti
nekada ili nekome ustreba.. Jer seme izgubis posle
mesec, dva...

:kiss:
By Ana_88
Sto se tice kostiju,poprilicno sam sitna tako da mislim da to nece biti problem...Bradu na licu uopste nemam,nisam maljava po grudima,po nogama malo,nisam razvijena...Ljudi cesto ne znaju da li sam musko ili zensko i to mi se svidja :-)
By Ana_88
Jeste,jako sam srecna zbog toga... Kad pogledam kolege sa fakulteta,ja sam stvarno cudna...Onako,bez nekih karakteristicnih osobina koje imaju muskarci... Kada se setim muskaraca iz osnovne skole,njima je u 8 raz pocela da raste brada,a ja tada ni dlake ispod pazuha nisam imala :-)
By Ana_88
Danas sam pogledala onu emisiju o transrodnoj deci i mogu vam reci da sam ostala skamenjena... Jednostavno sam skamenjena, bez teksta... Osecam samo neku prazninu u sebi kojoj ne znam poreklo... Razmisljam da i to uvrstim u "kolekciju" materijala kojom zelim da pojasnim roditeljima o cemu se radi kako bi lakse prihvatili sve ovo sto mi se dogadja i sto zelim da uradim... Andjela, HVALA TI NA FILMU O TRANSRODNOJ DECI...

P.S.- U filmu je receno da transrodne osobe imaju neku povezanosti sa "sirenama"... Da li ste i vi opsednuti sirenama ili ne... Ja iskreno to nisam primetila kod sebe... Nije mi nista posebno draza nego bilo koji juvak iz crtanog filma (mada crtace bas i nesto ne volim)...
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Taj film i koristim da upoznam ljude sa pravim
znacenjem osecaja rodne disforije...

Nekima je tek nakon gledanja filma bilo jasno ili jasnije
o cemu se radi... iz citanja raznih tekstova... nije..

ali ovaj film vas dira tamo u centar... i nema sanse
da ostanete nemi na ovo..

Ja sam plakala kao luda kada sam prvi put videla film..

:trans:
Korisnikov avatar
By Gaia
Originally posted by Ana_88
P.S.- U filmu je receno da transrodne osobe imaju neku povezanosti sa "sirenama"... Da li ste i vi opsednuti sirenama ili ne... Ja iskreno to nisam primetila kod sebe... Nije mi nista posebno draza nego bilo koji juvak iz crtanog filma (mada crtace bas i nesto ne volim)...
Da, mogu reći da sam uvijek jako voljela sirene, priče i crtiće o njima. Sjećam se da sam skoro do svoje 16 godine uvijek kada sma bila na moru zamišljala da sam sirena, ronila do besvijesti i plivala :)

Diznijev crtić Sirena Ariel mi je jedan od najdražih crtića ikada napravljenih...
By Ana_88
Ja nikada bas posebno nisam volela crtice... Nekako sam se i sa 6-7 god osecala da sam ih prerasla, mozda zato... Mali sirenu nikada i nisam gledala... Videla sam slike ali me zaista crtici nikada nisu nesto interesuje...
Sto se tice mastanja, to je nesto sto stalno radim... Najcesce mastam nocu, pred spavanje, kada je tisina, mrak... Tada se potpuno udubim u razmiljanje i zaboravim na svet i u jednom trenutku samo zaspem... Ponekada se dogodi i u toku dana kada jednostavno psihicki pobegnem iz stvarnosti...
Na dalje, kao mala sam uvek bila kao devojcica... Autici i vojnici me apsolutno nisu zanimali, ali sam zato zelela kucu za barbike (koje su mi sada odvratne), i volela sam karmine, sjajeve, maminu senku, lakove, suknjice i ostale zenske sitnice... I dan danas u prodavnici stanem i mirisem zenske parfeme, kupke, sapune i sl, ali moram uzeti nesto unisex i to me jaaaaaaako rastuzuje... :(
By Trans osoba
Ja nikada bas posebno nisam volela crtice... Nekako sam se i sa 6-7 god osecala da sam ih prerasla, mozda zato... Mali sirenu nikada i nisam gledala... Videla sam slike ali me zaista crtici nikada nisu nesto interesuje...
Sto se tice mastanja, to je nesto sto stalno radim... Najcesce mastam nocu, pred spavanje, kada je tisina, mrak... Tada se potpuno udubim u razmiljanje i zaboravim na svet i u jednom trenutku samo zaspem... Ponekada se dogodi i u toku dana kada jednostavno psihicki pobegnem iz stvarnosti...
Na dalje, kao mala sam uvek bila kao devojcica... Autici i vojnici me apsolutno nisu zanimali, ali sam zato zelela kucu za barbike (koje su mi sada odvratne), i volela sam karmine, sjajeve, maminu senku, lakove, suknjice i ostale zenske sitnice... I dan danas u prodavnici stanem i mirisem zenske parfeme, kupke, sapune i sl, ali moram uzeti nesto unisex i to me jaaaaaaako rastuzuje... :(
Da jebeno je to kad ides kupovat nesto zensko pa te svi gledaju blijedo :rida:

Nisi voljela crtice , crtici su bas cool kao i autici , mozes vozit ruzicasti cadilac :auto:
By Ana_88
Autici... FUJ!!! Nikada ih nisam volela... Jednostavno, imala sam jednog druga sa kojim sam izmisljala nove igre i bas je bilo zabavno, tako da sam autice i muske igracke izbegavala u sirokom luku. Moji su mi stalno kupovali neke robote i ostale tehnicke gluposti koje nisam ni izvadila iz kutije jer me nisu zanimali... Posle su moji shvatili da me to ne zanima, prestali su da mi kupuju te gluposti... Nakon toga su mi kupili mikroskop... Mislim da mi je to i bila poslednja "igracka" koju sam dobila... Sada trenutno imam sivog zaku, Winnie The Pooh-a i indijanca sto su mi jaaako dragi pokloni... Pogotovo sivi zeka... Zecice sam uvek obozavala... Tako su nezni, simpaticni tihi i mirni... :)
Sto se tice kupovine garderobe, to mi bas i ne predstavlja neko zadovoljstvo jer moram kupovati muske stvari sto mi predstavlja veliki problem. Jednostavno to nije ono sto ja zelim a svoje zelje ne mogu ispuniti kupujuci pogresnu garderobu...
Da, nisam vam se pohvalila... Juce sam kupila sampon CLEAR... Tako je dobar... Ima miris visnje koji je bas postojan :) Generalno obozavam losione, sampone, kupke sa intenzivnim mirisom i to uvek kupujem :)
Korisnikov avatar
By Loreley
Ja sam obozavala da se igram auticima, iako sam zudela i za sestrinim barbikama.... jednostavno, bili su mi jako zanimljivi, bas kao i mojoj sestri :D , samo sam ja njoj dozvoljavala da im pridje, a ona meni nikako (nikad joj to necu oprostiti... :D )

Bilo kako bilo, meni je detinjstvo bilo skoro pa carobno... roditelji nas uopste nisu ni gledali ni vaspitavali po modelu ti si musko-ti si zensko.... obe smo bile - DECA!! hehe, dakle srednji rod.... E tako je bilo do 2002, a posle toga totalno bzvz.... eh, bili su to dani....

Sto se tice crtaca, nikada ih nisam prerasla, bas kao ni moja sestra koja sad ima 21 godinu.... Do pre neki mesec smo dane provodile gledajuci sve zive Diznijeve dugometrazne crtace!!!
By plavusa
ej bok..iz hrvatske sam a tamo nem aovakvi super forumi jer je u hrvatskoj rijec TRANSEKSUALNOSNT nepoznata...tila san vas pitat ako mi mozete objasnit te operacije..jer ja sam isto jedna od vas...cura sam....jel mi mozete rec kako bi funkcioirala nakon operacije....?
Korisnikov avatar
By Stripi
Originally posted by kc
ali ovaj film vas dira tamo u centar... i nema sanse
da ostanete nemi na ovo..

Ja sam plakala kao luda kada sam prvi put videla film..

:trans:
nisam pratio cijeli thread....kako se zove film, ima to neđe za skinut?
Korisnikov avatar
By escudo
HVALA VAM PUUUNO!!!Vec se bolje osecam uz vas i vasu podrsku :-) Konacno imam ljude koji me mogu razumeti a to mi mnogo znaci...Kod mene postoje dani kada se osecam skroz dobro,nekako uspem da pritajim osecaje,ali onda se sve "nakuplja" i na kraju je dovoljna mala sitnica da sve pukne a onda sam danima ko robot,po citav dan ucim da ne razmisljam o sebi,svojim potrebama i zeljama.Vec neko vreme razmisljam da sve priznam,prvo mami posto me ona nikada ne bi odbacila.Bilo bi joj tesko,znam,ali bi me volela sve i da sam najgora,a znam da nisam...Pre godinu dana sam svakodnevno razmisljala o suicidu,kao jedinom izlayu ali hvala Bogu,to me je proslo.Tada me je pored ovoga mucila strasna nesanica,pa mi je bilo dosta zivota...I sada mi se dogadja da ne mogu da pronadjem dusevni mir,i tada razmisljam kako bi bilo kada bi imala nekoga ko moze da me rayume...
i ja sam bila na istom mjestu, bila u trenutku kada sam si drzala pistolj u ustima ali jos sam tu :yay: odlucila sam se rec ljudima tek nakon sto me psihic natjerala na to, ali jos uvek ima puno ljudi kojima se ne osudujem rec, ali nije bilo ni tako strasno, uglavnom bi mi se smijali kada bi rekla da mjenjam spol
Korisnikov avatar
By escudo
Originally posted by uoQUEERen
imas pistolj?
ima stari, zbog svgo posla ima hrpu oruzija...

zar je to sada ovdje vazno?
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Naravno da nije, ali nemoj takve gluposti vise da
radis!

Ako ti dodje nesto tako na pamet... zovi, da pricamo!

OBAVEZNO!
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!