Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

By Ana_88
Pozdrav!Vec neko vreme pratim ovaj forum pa sam odlucila da se ukljucim,jer smatram da ste vi jedini koji me mozete razumeti.Jos kao dete sam znala da sam devojcica u telu decaka ali tada mi sve to nije padalo tesko jer sam mislila da cu se pretvoriti u devojcicu.Cesto bi ukrala maminu kozmetiku i tada se onako nevesto nasminkala.Mami je to bilo smesno i simpaticno a tata je uvek dizao frku i vikao na mamu da sklanja sminku jer to nije za mene.Kako sam odrastala,prestala sam to da radim,ali daleko od toga da sam postala decak.Druzila sam se sa devojcicama jer sa decacima nisam nasla zajednicki jezik.Decaci me gledaju kao "pedera" a devojcice kao "muskarca" sto me iskljucuje iz oba drustva.Svaki dan se sve teze budim,jer nemam nista lepo da vidim i dozivim u novom danu.Sve cesce placem.Roditeljimane smem priznati jer bi me tata izbacio iz kuce i uskratio mi studije a majka bi verovatno zavrsila na psihijatriji.Volela bi da upoznam slicnu osobu da jedna drugoj budemo podrska.POMOZITE!STA DA RADIM? Ana
By Trans osoba
To je pomalo komplicirano , za djevojcice si decko a za djecake gay :(
Pisi tu i mozda s vremenom nekog upoznas i postanete prijatelji
nego mami je smijesno kao ruzno smijesno ili kao simpa smijesno?
Korisnikov avatar
By CokoladnaBananica
Dobrodosla na forum Ana!:trans:

prosvrljaj po tema, ukljuci se u diskusije, bice ti lakse a i vidjeces da svi imamo neke svoje probleme - neki prilicno slicne tvojima.

Bice sve ok.
ljubi te :bananica:
By Ana_88
@Trans osoba: To je bilo kada sam bila mala...Mislim da bi se sada shlogirala kada bih to uradila...Nego,jeste li vi priznali okolini da ste trans?Kako ste to uradili?
By Ana_88
@Trans osoba: To je bilo kada sam bila mala...Mislim da bi se sada shlogirala kada bih to uradila...Nego,jeste li vi priznali okolini da ste trans?Kako ste to uradili?
Korisnikov avatar
By Andre87
Poz sestrice :) ..Sad zurim,sledeci put cu pisati duze.Kontaktiraj mtf Loreley sa foruma,ona je isto iz Kragujevca.Ako studiras u Beogradu mozemo da se vidimo.Ja sam zapoceo real life test pre tranzicije,a okolini sam predstavio svoj slucaj kao interseksualnost ne transseksualnost..zato sto sam znao da ce im lakse biti da prihvate ako postoji bioloska osnova...u suprotnom bi rekli da je samo faza,da sam umislio..Naisao sam na razumevanje.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Draga Ana, dobrodosla medju svoje.

Drago mi je da si ovde, jer ces sigurno naci sadrzaje
i mocu da razmenjujes misli, ideje, emocije, srecu,
i tugu sa ljudima koji te razumeju.

Ima gomila tema, a ti sebi nadji ono sto ti znaci i sto ti treba.

Takodje mozes da posetis i sajt, gde imas
dosta korisnih informacija, a savetujem da skines
brosuru Harry Benjamin (to je prevod)

www.transserbia.org

Kisses and hugs
Andjela
Korisnikov avatar
By KiWi
Pozdrav i od mene. Dobrodošla i voleo bih da budeš redovna forumašica ovde. Andjelat je uglavnom napisala sve što ti je potrebno za otpočinjanje tvoje potrage :D

Ja bih ti za početak savetovao da poradiš na raspoloženju. Ako je tvoja situacija u porodici kao što si navela, sačekaj da se osamostališ i započni trazniciju. Do tada uživaj u malim stvarima. Piši dnevnik npr.
By Ana_88
HVALA VAM PUUUNO!!!Vec se bolje osecam uz vas i vasu podrsku :-) Konacno imam ljude koji me mogu razumeti a to mi mnogo znaci...Kod mene postoje dani kada se osecam skroz dobro,nekako uspem da pritajim osecaje,ali onda se sve "nakuplja" i na kraju je dovoljna mala sitnica da sve pukne a onda sam danima ko robot,po citav dan ucim da ne razmisljam o sebi,svojim potrebama i zeljama.Vec neko vreme razmisljam da sve priznam,prvo mami posto me ona nikada ne bi odbacila.Bilo bi joj tesko,znam,ali bi me volela sve i da sam najgora,a znam da nisam...Pre godinu dana sam svakodnevno razmisljala o suicidu,kao jedinom izlayu ali hvala Bogu,to me je proslo.Tada me je pored ovoga mucila strasna nesanica,pa mi je bilo dosta zivota...I sada mi se dogadja da ne mogu da pronadjem dusevni mir,i tada razmisljam kako bi bilo kada bi imala nekoga ko moze da me rayume... @Andre87: Hvala ti! Zaista bi zekela da te upoznam!Nego,reci mi sta je taj real life test?
Korisnikov avatar
By Gaia
Real Life Test je vrijeme koje provedeš živući svakodnevno (odnosi se primarno na javnost) kao spol koji želiš biti. Na taj način bi osoba trebala dobiti neku sliku o sigurnosti svoje odluke da mijenja spola. Osobno mislim da real life test nije nešto što se može primjeniti uspješno na sve transseksualne osobe, te da uspješnost toga ''testa'' primarno ovisi od tvoje ''fizičke prolaznosti'' (tj. koliko fizički trenutno izgledaš kao spol koji želiš biti), a onda i sredina u kojoj živiš i njena reakcija na tebe i tvoj fizički izgled takav kakav jeste...

Real Life Test je mač sa dvije oštrice... i mišljenja sam da nije nešto što bi se trebalo uzeti kao točno određena vremenska komponenta kojoj se pojedinac koji je u tranziciji mora poistovijetiti. To ne bi trebalo biti nešto prisilno, nego se treba prilagoditi pojedincu, njegovom psihičkom sklopu, uspješnosti njegove/njene fizičke tranzicije i uslovima u kojima živi i egzistira...
By Trans osoba
Originally posted by Ana_88
Meni jedino mater zna da spadam u transgender populaciju i vidjela me u zenskoj odjeci ali nikad nije nista grintuljala , u biti samo me una i vidjela uzivo u tome :misli:
Korisnikov avatar
By Loreley
Hi there Ana!! Potpuno ista prica i kod mene, cak i u istom gradu zivimo. Jedina razlika je u tome sto sam 3god mladja od tebe, i sto sam sve vec priznala i zapocela psihoanalize, a u toku je prebacivanje za BG. ako zelis da kontaktiramo, javi se! Drzi se... :D

---------- moderirano od strane moderatorke

Zarad tvoje sigurnosti obrisala sam kontak adrese,
imas U2U poruke pa ih koristi. Kiss
By Ana_88
@Loreley: E caooo!Bas mi je drago sto si se javila!Zaista bi volela da stupimo u kontakt...Hoces da ti posaljem broj telefona preko u2u? Nego,kako si smogla hrabrosti za takav korak? Kakve su bile reakcije okoline? Ja se uzasno plasim to da uradim,jer to moze biti mac sa 2 ostrice...Razmisljala sam i o tome da tranziciju zavrsim ovde a onda da spakujem kofere i pocnem novi zivot u USA ili negde drugde...Ne zelim da ceo grad zna moj slucaj i da me svi gledaju kao nakazu samo zato sto sam odlucila da pobegnem iz tela koje mi ne odgovara... Ipak je srbija rigidna zemlja a ljudi ne zele da razumeju nesto drugacije,za njih strano...I to me plasi...
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Obe ste prepametne i dobre, i samo polako,
bez ikakvih naglih poteza..

Svako od nas je drugaciji, i sve se desava onda kada
treba da se desi.. Ne kazem da treba trpeti,
ali ne treba ni zuriti da sebi ne napravite vece
probleme..

I to nije mac sa dve ostrice.. Sada te boli, posle nece,
ako dobro organizujes stvari i upoznas pre svega svoje
bliznje.. a tu je potrebno vreme i edukacija..
sve ce sigurno dobro da se zavrsi..

nema zbora!
By Ana_88
@andjelat: Hvala ti na komplimentima,ali jednostavno vise ne mogu ovako...Boli me sto sam se rodila kao nesto sto nisam a ni sama ne znam kako da to ispravim.Drago mi je sto ponekad ljudi misle da sam zensko...Nemam bradu,nisam razvijena,visoka 174 a plasim se da cu sa vremenom sve vise izgledati kao muskarac sto ne zelim.Mada sam citala da su rezultati sjajni ako se terapija pocne do 25...
Korisnikov avatar
By Loreley
Bilo bi mi jako drago ako bi smo stupile u kontakt. Pošalji mi slobodno svoj broj, u neko dogledno vreme možemo i da se vidimo, nije problem! O svim pitanjima koje si postavila, diskutovaćemo kasnije, kada se budemo čule, videle ili bar dopisivale na pvt. Nije mi frka da pišem javno, ali me mrzi sada da pišem, oteglo bi se na više strana :)
By Ana_88
Evo i mene...Dosla sam nesto da vam napisem...Sinoc kada sam ostala sama u kuci odlucila sama da uvijem jedan pramen kose viklerom :-) Znam da zvuci glupo ali jednostavno sam zelela sebe da vidim malo drugaciju :-) Sve vreme sam se ogledala jer sam u tom trenutku dozivela neopisivi osecaj slobode koji je bio nezaustavljiv...Smejala sam se i plakala u isto vreme...Da me je neko video sigurno bi pozvao 94 da me vode u ludnicu jer se taj smeh nije mogao zaustaviti... Jedva sam se smirika i otisla da gledam VB. Interesuje me da li je vagina koju prave verodostojna ili to izgleda kao rupa,tek da se kaze da nema penisa?
Korisnikov avatar
By Momo
Interesuje me da li je vagina koju prave verodostojna ili to izgleda kao rupa,tek da se kaze da nema penisa?
Ja sam negde citao da cak ni ginekolog ne moze da "provali" da je rec o MTF osobi nakon plasticne operacije koju urade nasi strucnjaci.
By Ana_88
E to je super... Kada sve zavrsim,otisla bi negde van zemlje gde me niko ne zna...Ovaj zivnt jednostavno zelim da zaboravim i ne zelim da me bilo ko podseca na njega...
By Trans osoba
Jedno pitanje , dal je bit transgender osoba automatski i osuda na bjezanje od svoje okoline i zaborav na proslost ?
onako vidim da bi svi negdje pobjegli pa me zanima jel to kod svih ?
By Ana_88
Ne znam da li je kod svih,ali kod mene jeste...Zasto da se osecam lose zbog drugih?Kada bi ostala svi bi me zagledali,zapitkivali i gledali kao bolesnicu zato sto sam uradila nesto sto oni smatraju nemoralnim i skrnavljenjem sopstvenog tela...A ako odem negde daleko,gde me niko ne zna,svi ce misliti da sam rodjena kao zena,izbecu nepotrebna pitanja,zlonamerne poglede...Ovaj zivot koji zivim me ne ispunjava...Pa te pitam zasto da se prisecam bolnih momenata,zapravo bolnog perioda samo da bi zadovoljila neciju znatizelju?
Korisnikov avatar
By Loreley
E to je super... Kada sve zavrsim,otisla bi negde van zemlje gde me niko ne zna...Ovaj zivnt jednostavno zelim da zaboravim i ne zelim da me bilo ko podseca na njega...
..... TAKOĐE !!!!!!!!!!!!
By Ana_88
Jos nesto sam vas htela pitati... Da li vas privlace muskarci (za mtf)?
Korisnikov avatar
By Gaia
Oh, mene itekako! Njam, njam :)
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Vidi, to nije obavezno. Seksualna orijentacija nema veze sa
ovim drugim.. Tako da imas M2F str8 osobe, i M2F lezbejke,
i nista nije strano, cudno i nepoznato.. onako kako se ti osecas,
i ono sto te privlaci to si ti..

Znam za neke glupe price, tipa, ako si M2F i lezbejka si,
onda ti kazu, kao, pa sto onda uopste i radis operaciju..
No to su ortodoksne gluposti i ni jedan ozbiljan psihijatar
tu nece videti problem.

Procentualno, po nekim statistikama, koje mozda i nisu tacne
ima podjednag broj M2F str8 osoba, kao i M2F leca...

:kiss:
By Ana_88
Mene konkretno privlace muskarci i to stariji (desetak godina)... Ne mogu da prihvatim da se muskarci mog godista ponasaju toliko nezrelo.Mozda sam ja brze sazrela zbog 19ogodisnje robije u sopstvenom telu,pa mi se oni tako cine.
Korisnikov avatar
By Gaia
Mene konkretno privlace muskarci i to stariji (desetak godina)... Ne mogu da prihvatim da se muskarci mog godista ponasaju toliko nezrelo.Mozda sam ja brze sazrela zbog 19ogodisnje robije u sopstvenom telu,pa mi se oni tako cine.
Iste smo Anna :) Uvijek sam padala na straije od sebe :)
By Ana_88
Eee,pa vidim ja da cu naci ovde istomisljenike :-) Nego,koje si ti godiste? (@ Gaia)
Korisnikov avatar
By Gaia
Oh, čini mi se kao da samjučer bila tvojih godina :(

'83 tj. 25 mi je. Stara sam ja već :wink:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!